PDA

Pokaži Full Verziju : Cubase 5 izbacuje-Hitno!!!


zsimonovic
29.01.2012, 20:50
Zdravo drugari,poceo sam da radim neki aranzman u Cubase 5 i na 2-3 kanala sam stavio fabricki reverb i snimio projekat i izasao iz programa.Sad mi se desava kad hocu da ucitam projekat ucita mi sve plaginove normalno a kad pocne da ucitava mixer onda mi na pola izbaci c++ library error i ne mogu da ucitam projekat.Moze li mi pomoci kako da ucitam projekat koji sam poceo da radim?To mi se desavalo i ranije da izbacuje ali mi se nije desavalo da ne mogu da ucitam projekat.Pomagajteeee.
Dodato:
PS:Instalirao sam poslednju verziju c++ .

Mico23
30.01.2012, 14:36
ako mozes da napravis screenshot kad ti se to desi nebi bilo lose..jel samo pise c++ error library ili ima jos nesto?

zsimonovic
30.01.2012, 19:07
Ovo mi izbacuje a ponekad i c++ library error.Ne znam sto se to desava kad stavim Reverence reverb na 2-3 kanala?Jednom mi se desilo i kad sam hteo drum traku da raslanim na vise po elementima sa dessolve funkcijom,isto mi izbacilo c++ library error.Instaliran mi je Microsoft visual c++ 2010 x86 redistibutable 10.0.30319 kao i 2008 i 2005.

tranzit
31.01.2012, 01:22
Kako stvar stoji, cini se da si pretjerao sa Pluginovima (sta ce ti 2.3 Reverence Reverba, zasto stavljas Reverbe kao Insert efekte, zasto ne stavis jedan Reverb kao Aux efekat to jest Send efekat). Reverb je efekt Plugin koji u sustini najvise opterecuje sistem. Garantujem da ti je kompjuter prilicno slab po pitanju performanse a da je taj projekt koji ti pravi probleme debelo tezak. Radi toga ti se i desava bas to da Cubase nece da ga otvori. Postoji samo jedno rjesenje (ako u medjuvremenu header projekta nije upropasten radi pokusaja otvaranja) a to je da ili pokusas da svoju masinu overclokujes za nekih 20-25% samo da bi otvorio taj projekat gdje ces ukloniti te Reverbe i spasiti ga bez njih, a ukoliko nemas mogucnosti ili ne znas da overclokujes masinu, onda da nadjes nekoga ko ima jaci stroj pa na njemu to da obavis. To je vec vrlo donro poznati Bug Cubasea i nisi ti prvi kojem se to desava. Ne obracaj paznju na te error poruke u vezi sa C++ to su samo bulaznjenja Windowsa koja prijavljuje kad se zbuni takvim eskapadama Cubasea ili Nuenda. Steinberg sve vise i sve cesce pravi nebuloze od sequencera, da ne kazem smece.

zsimonovic
31.01.2012, 15:55
Imam racunar Intel core i7 2600 na 3.4Ghz i on je quadrocore (cetvoro jezgarni) a u task menadzeru mi pokazuje 8 jezgara.Imam 4Gb RAM memorije.Dok mi izbacuje sasvim malcice mi optereti procesor,beznacajno a ne optereti mnogo ni RAM memoriju.Nisam nikad stavljao reverence na aux.Kako to moze da se odradi?

zeljko
31.01.2012, 16:55
Pa vrlo jednostavno odes na projekt i tamo gdje ubacujes audio trake imas efekt kanal...klikas na to kad se otvori prozor izaberes stereo ako treba i ok...poslije nadjes na mikseru taj kanal koji je oznacen FX 1 tu upises o cemu se radi npr.Hall ili sta ti vec treba,poslije otvoris i postavljas kao i do sada sta zelis od reverba plugin....kad si to uradio ides na audio traku na kojoj hoces da saljes taj efekat i tamo gdje pise send efekt tu je...poslije dodajes koliko ti treba efekta....Hehehhe jesam objansio nestrucno,ali se nadam da ce to tranzit ispravit ako ne valja sta ..Po pravilu Hall deley i horus uvijek ide na send efekt...Pozz

tranzit
31.01.2012, 18:02
Na i7 2600 ne bi trebalo da ima ikakvih problema sa performansom. To mozemo otpisati. Kazes da ti prikazuje 8 Threadova, pogledaj da li su svi aktivni ili su 4 od njih parkirana (nisu u funkciji) sto je postavka po defaultu instalacije Windowsa. Obavezno deparkiraj i ostala 4. Tek tada CPU radi punom performansom. Nisi napisao koji RAM imas, moze i tu biti izvor problema, to jest taktovanje radne memorije moze da dovede do najrazlicitijih i najneobjasnjivijih smetnji. Inace tih 4GB je definitivno premalo, naravno ako radis na 64Bit sistemu, ako si jos na 32 Bita pod hitno mijenjaj operativni sistem jer dzaba sve te komponente kad radis na minimumu. Sramota je imati i2600 a raditi na 32 Bit OSu.

zsimonovic
31.01.2012, 23:02
Nasao sam ovo sa efektima,hvala ti druze moj na objasnjenju.Sto se tice 64-oro bitnog OS,sta dobijam?Bojim se da mi nece raditi dosta programa i VST-a ako zamenim sa 32 na 64bit OS,kojih imam.Sve programe sam skidao x86.Imao sam instaliran u kompu windows 7 32bitni,4-5 meseci i za to vreme sam ga 3 puta instalirao zbog problema koje mi je pravio a ni Audigy2 kartica mi nije radila kako treba kao ni TV karta posto je starija.Ovo sam nekako odglavio posto sam,srecom,imao pri ruci Nuendo 4 portable pa sam u njega ucitao projekat,poiskljucivao ovaj reverb i snimio projekat.Hvala vam drugari na odgovorima.Zivi mi bili!!!

tranzit
31.01.2012, 23:13
Sa 64 Bitnim sistemom dobijas toliko da ne mozes ni da zamislis. Svi ti programi i Pluginovi ce raditi bez ikakvih problema na 64 Bit OSu. Za Audigy 2 odavno postoji veoma stabilan 64Bit Driver. Trenutno tvoj sistem koristi nesto preko 3GB radne memorije od ta 4GB koja imas. Na 64Bit sistemu a u zavisnosti od verzije Windowsa mozes koristiti i do 128GB radne memorije bez ogranicenja. Naravno da ti ne treba toliko ali 8 ili 16GB bi bilo optimalno. Sve bi neuporedivo brze radilo jer koliko je za performansu sistema odgovoran CPU toliko i radna memorija i njena velicina. U tom slucaju bi koristio 64Bit verziju Cubasea ili recimo Sonar 64Bit a Pluginove od kojih je najveci broj pisan za 32Bit sisteme bi uvodio preko nekog od Bridgeova tako da bi na taj nacin mogao da iskoristis maksimalno resurse kompjutera. To sto ti kod tih svih aplikacija stoji x86 ne treba da te buni i zabrinjava.

zeljko
31.01.2012, 23:21
Evo kod mene npr.nemam nikad problema sa opterecenjem sto se tih pluginova tice...System 64 bit i 8 GB memorija Win 7...Pozz