PDA

Pokaži Full Verziju : Leptir,srafovi za spider pro....


energy
26.01.2012, 15:01
Zanima me da li neko zna gde mogu da nadjem srafove,tj.leptire za spider pro sto pricvrscuju rogove.
Napravio sam stalak za lap top koji se nadogradjuje na te srafove,ali mi je sraf oblajznuo pa mi treba drugi.Pitao sam u vecim radnjama i servisima po beogradu nema nigde......

marco
26.01.2012, 15:41
Ako ti je isti problem kao kod mene, a verovatno da jeste, da ti kazem da nije u pitanju sraf, vec matica. Skini gore poklopac sa stalka, skini togove i izvadi maticu pa pogledaj. E sad ako je to, ta matica je cetvrtasta. Osmougaona ne moze.Da ne bi jurio cetvrtastu, ili pravio takvu, neka ti neko samo na tu cetvrtastu bnavari jednu obicnu. Ne mislim na nju d abude rupa preko rupe, nego po ivici. I sve spakuj nazad, a sraf zasrafi u tu novu maticu. Originalna je cetvrtasta, da bi mogla da se zaglavi u stalku. Videces uostalom kad rasturis. Pozdrav.

energy
26.01.2012, 15:47
Rasturio sam,stalak ali je definitivno pojeden navoj na srafu,tako da moram sraf da resim..

drakan
27.01.2012, 13:00
Kod mene je isto cijeli šraf izlizan. Nisam ga ni popravljao. Jer on služi da kada digneš rogove prema gore da ne padnu dole niz štangu. Kada podesiš visinu i rogove te na njih staviš klavijaturu, to više ne mrda nikud. Kod mene je tako. Neznam kod vas kak je.
Postovano sa mobilnog uređaja

marco
27.01.2012, 13:48
Da, da. Ne mrdaju rogovi kad se nameste u polozaj za svirku. Imaju blokadu. Sraf kad se spuste rogovi prakticno i nema funkciju. Ali drzi rogove kad se vrate u stalak, da ne ispadaju prilikom transporta.

Tomo007
29.01.2012, 23:35
meni su oba sarafa pokidana, tj. navoj se izlizo ali ne potpuno, pa sam uzeo dvije podloske i stavio na saraf s vanjske strane i onda kada zatezem saraf nece preskakat jer se pomaknilo mjesto na kojem se zatezo saraf zbog podloste