PDA

Pokaži Full Verziju : Kurz PC3K7 ili Motif XS6


matrix_mo
21.01.2012, 16:45
Pozdrav,
sviram u full bandu, sa akustičnim bubnjem, i posjedujem Korg Extrema (61), i sad sam u dilemi šta od dva navedena sinta kupiti...
što se tiče narodnjaka i boja koje idu uz tu vrstu glazbe, Extreme sasvim zadovoljava moje potrebe, a za ovo stalo, zabavjnaka i pop-rocka, trebam jednu od ove 2 sprave...

zanimaju me Vaša mišnjenja?

hvala

horowitz
21.01.2012, 19:58
Obe sprave su odlicne, imaju sve sto je potrebno za svirku. Ja bih ti, medjutim, preporucio PC3K7. Kurzweil je jedan od retkih sinth-ova, koji izlazi odlicno, kako u studiju tako i live (nikad mu ne zafali master volumena :) ). Zvuci su mu prefektni, oni prepoznatljivi Kurzweil-ovski: topli, puni, kristalno jasni. Klavijatura kod K7 je poluotezana i odradjena odlicno, dinamika joj je vrhunska i ako ti treba klavirska svirka, mozes u keymapi da setujes dirku kao kod PC3K8 i dobices dinamuku klavira. Semplovi, koje ucitas, a ima ih mnogo, ostaju u klavijaturi i posle gasenja, zahvaljujuci fles ramu. A to je, slozices se, jako bitno u svirci, pogotovo kod nas, gde napon pada, nestaje struja itd..
Ima i Yamaha svojih dobrih strana, ali trenutno ne mogu da se setim ni jedne koja bi me okrenula protiv K7 :) A da, K7 je i jeftiniji :)

matrix_mo
21.01.2012, 22:05
PC3K7 bi kupio novog, a Motifa starog pola godine, koji je još pod garancijom!
kurz košta 3700KM, a ovaj Motif oko 3000KM!!!

Sime1302
24.01.2012, 14:17
Moja preporuka ti je također kurzweil pc3k7 jer s njim ćeš dobit sve što ti treba. Kolega horowitz je napomenuo sve prednosti, s tim da bi dodao da je programiranje kljave toliko duboko da će ti na kraju i extreme bit višak, ili ćeš ga koristit samo zbog tipke preko midi-a :-)

Milivoj
24.01.2012, 15:56
Kurzweil je vrh..najbolji sound...i ja ti preporucujem kurzweil