PDA

Pokaži Full Verziju : Sistem do 8000€


maricm
20.01.2012, 21:02
Kao sto naslov kaze interesuje me koji sistem od jedno 4 kw uzet do 8000€.
Molim za vase misljenje u pitanju je zivi bend sa ak bubnjem.

hvala

MarjanMilosevic
21.01.2012, 00:39
Jel to treba da podrazumeva komplet pojacala, zvucnike i procesing?

mirandess
21.01.2012, 00:49
Kratko i jasno za te novce.

Pogledaj Seeburg acoustic line Tsm12(2 komada) 1000w je na svakom i
2 basa u kojima se nalaze po 2x15" cini mi se da je 1000Rms 2000Continius i 3000peak B1502(cini mi se) = oko 5500-6000€(novo). Uz to uzmes 2 crowna xti 4000 i sretan si do kraja zivota(mozes ih polovne nac a ekstra ocuvane)!!!
Govorim jer sam probao od kolege matrix_mo taj sistem kada su svirali za novu godinu u jednoj diskoteci, imaju taj sistem, acoustic line i vjeruj mi, Nista preciznije, nista jace i tvrdje nisam cuo, bubanj se toliko dobro cuje(akusticni), a mogu mislit tek ritam masina(ne vezano za tebe jer imas full band)!!! :) tako da...... ako je to to.... vjeruj mi uzimaj neces se pokajat.

harepa50
21.01.2012, 03:18
Mirane zaboravio si, čovjek bi trebao ubaciti i DSP neki tu, ako će pasivnu verziju sistema. Možda bi ti čak bolje bilo da uzmeš 4 basa sa single 18" navedenog sistema da ih tjeraš u pojačalo na 4 oma. Preporuka MC2 pojačala, siniša ih je upario fino sa ovim Acoustic line sistemom.

Samo, nisi nam rekao jednu bitnu stvar, do kolko ljudi planiraš pokrivati?

Čitao sam da si se raspitivao za Verse audio, tako da, ovisno do koliko ljudi želiš ići, taj sistem ti je moja preporuka a mogao bi proći čak i jeftinije. Možeš ga poslušati kod kolege Burli.

sinisa kg
21.01.2012, 14:02
Kada smo vec na ovoj temi dodao bih da smo juce prvi put probali Acoustic Line TSM 15 sa MC2 e45-i to do kraja-1300w rms-a u kutiju(na 8 oma)-preporodila se kutija-radi bez problema i nedistorzira ni malo a spl nenormalan-2 basa B1801 sa Crestom 9200 pro jedva da su na granici da pokriju jedan satelit....Do sada smo koristili mc2 e25 sa ovim kutijama(600w na 8 oma)i to nije ni prici ovome.Inace testirali smo i Crest 9200 protiv Mc2 e45 u mid-hi opsegu-Crest ima manje sredine i zvuci bas kao hi-fi pojacalo-sa izuzetno lepim mekanim visokim opsegom-jako prijatan zvuk koji se dopada svima-Mc2 je linearniji i zvuci mali grublje ali za rad mi je bolji-oba pojacala opravdavaju svoju cenu i poziciju na trzistu.Moj savet-TSM 15(ili 12)+2xB1801(po strani) i sa Acoustic procesorom i adekvatnim pojacalima i bez brige radite dugo i zadovoljno.Sutra bi trebalo da dobijem KV2 ex10 i ex 2.2 po 2 komada pa cu vam javiti moje utiske.:)

maricm
21.01.2012, 16:48
4 MarjanMilosevic

sve podrazmijeva.

i treba na da pokrijemo jedno 500 do 700 ljudi u svadbenim salonima
Dodato:
sta mislite o ev TX seriji?

mirandess
21.01.2012, 18:47
Radio sam na tx-u 12 kama satelitima,koji stvarno nisu losi, mekani su, tj. sound je mekan dosta, ali kolega mi kaze da nije bas najbolje zadovoljan jer mu je membrana otisla, oni imaju 2 basa 15" ili 18" ili 2 satelita 12" TourX serija..... ali valjda jer nisu dobro rezali na skretnici tako da...... ne znam.... ako ces za te novce, uzmi ozbiljnije nesto, poput acoustic linea ili KV2...

@Hare, pa crown xti 4000 ima Dsp u sebi..... koliko znam.....

maricm
21.01.2012, 22:22
sta je to dsp?

matrix_mo
23.01.2012, 01:45
Digital Sound Procesor

neshatomic
23.01.2012, 02:23
Kao sto naslov kaze interesuje me koji sistem od jedno 4 kw uzet do 8000€.
Molim za vase misljenje u pitanju je zivi bend sa ak bubnjem.

hvala


polovan Dynacord XA2 ;)

4919

harepa50
23.01.2012, 02:35
DSP je Digital Signal Processor. To je mikročip koji vrši digital signal processing. Taj proces teče ovako: Analogni signal se preko A/D konvertera prebacuje u digitalni, tim se digitalnim signalom manipuliše i taj se signal obrađuje, i preo D/A konvertera prebacuje opet u analogni. DSP možeš naći u većini novih digitalnih pojačala, pa i onih u aktivnim kutijama (obično rade na 24 bita i 48kHz rezolucije), a već i u digitalnim gitarskim pojačalima, u gitarskim efekt procesorima, itd. Poželjno je njegovo korištenje u svakom većem razglasnom sistemu. Danas je nemoguće zamisliti nijedan koncert bez DSP-a, opet ovisno da li je sistem aktivni i da li ima već ugrađen DSP, ili pasivni sa pojačalima, naravno sa DSP kontrolerom. DSP-om imaš potpunu kontrolu nad razglasom i znaš šta se trenutno dešava u tvom sistemu. U live situacijama, velikim koncertima, DSP je jako koristan uređaj, pogotovo za podešavanje delay linija/towera.

maricm
23.01.2012, 22:50
mislis da se ovaj xa moze naci polovan oko 8000€

harepa50
23.01.2012, 22:54
Naravno da može. Nije ti čovjek bezveze napisao. ;)

neshatomic
23.01.2012, 23:12
Moze da se nadje za te pare.
Cak sam i one starije sisteme dynacord xa1 ( 2 FX12cvh,4 basa f17pvh i snagas xa2600 ) vidjao za 6000-6500ev

stari XA :

4929
4930

pozz

maricm
27.01.2012, 00:45
Sta mislite o ovim sistemima koji bi vi prije uzeli i zasto?


1 set.
FBT-VERVE 152 2 KOM
FBT-VERVE 18S 4 KOM
FBT-SYMBOL 12000
FBT-SYMBOL 18000
DBX 223XL

2 set

FBT-VERVE 152A aktiva 2 KOM
FBT-VERVE 18SA aktiva 4 KOM

3 set

EV-TX1152 6 KOM
EV-TX118 4 KOM
Q1212 2 KOM
EV DC-ONE

otprilike su cijene tu negdje

neshatomic
27.01.2012, 01:03
FBT verve serija je 10 klase iznad Elecro voice TX serije.
To nisu klase uopste za poredjenje.

Ja sam imao FBT verve 215 ,a verve 152 radi zvucno jos lepse,ali je zato 215 ipak dosta jaca.

set 1. koji si naveo bi bio komplet za primer,kome bi retko ko po kvalitetu mogao da stane na crtu.

Ali obrati paznju na ugao disperzije kod verve serije! 60x40 horna gde je prednost izuzetno dobar domet i usmerenost,ali zato slaba pokrivenost po sirini ( levo-desno).

Verve 152 je po kvalitetu odmah uz Dynacord VL152,Acoustic line TSM15 ,ostalo sto se nudi kod nas iz "standardne " ponude je daleko ispod toga!

pozz

MarjanMilosevic
27.01.2012, 01:43
Ok, da i ja nesto kazem :-)

Izadje malo vise od 8000 eura ali...

9400W (cisti RMS a ne pik) uz spl koji samo mozete sanjati sa svim gore pomenutim sistemima.

Ako te zanima reci pa da pricamo o detaljima.

sinisa kg
27.01.2012, 15:24
Vrlo rado bih tu izjavu o spl-u cuo u realnom testu posto mi ovako zvuci kao fantastika-tesko da moze toliko da potuce Acoustic Line-donesi da cujemo tu magiju o kojoj se prica vec dugo vremena...:">

MarjanMilosevic
27.01.2012, 18:09
Basevi su 98db svaki, 101db za par, steliti 98db svaki.
Snaga za kutije je 1800w po basu i 1100W po satelitu, dakle 9400W.
Sto ce reci osetljivost je u rangu normalnih bas reflex kutija, ali je snaga poprilicno veca.
Gabariti su mali i tezina je umerena.

maricm
27.01.2012, 20:04
4 neshatomic

a sta kazes o aktivi fbt?

sinisa kg
27.01.2012, 20:59
Marjane prijatelju,ja u svaki tsm 15 guram 1300w rms-a sa osetljivoscu od 98db,u svaki bas 1600w sa osetljivoscu od 100db(sto su dvostruko vece snage u odnosu na AES-kao sto treba)pa kad saberes te cifre ond se bas nebih kladio na tvoju izjavu o daleko ozbiljnijem SPL-u kod Bold Audia,netvrdim da nije dobar jer ga nisam cuo i video ali cak ni prostim kalkulacijama je jasno da nemozes ostvariti izjavljeno...:)

MarjanMilosevic
27.01.2012, 21:43
Eto sam si lepo izracunao, moj sitem je 9400W AES. Dakle po tvom nacinu matematike, tj duplo nego AES, onda moj sistem je 18 800W :-)
Dodato:
Da molo dopunim kako ne bi ja i Sinisa izazvali zabune.

Seeburg TSM15 koji Sinisa spominje je 600W AES, 98db 1w/1m i 131db pik.

Bold Audio BA12 je 1100W AES, 2200 program 4400W pik 98db 1w/1m i 131db kontinuiranog SPL-a. Pik je na 137db.

Neznam tacan model Seeburg basa tako da ga necu spominjati

BA118 je 1800W AES, 3600W program i 10 000W pik, 98db 1w/1m i kontinuirani131db spl, 139db pik.

sinisa kg
27.01.2012, 23:38
Snaga Acoustica je 2x veca od one koju ja koristim u rms-u,ali da neulazimo u dalje polemike-probamo oba sistema pa cujemo tu famoznu razliku...Iz iskustva tvrdim da 137db kakav god da je pick nemoze proizvesti nijedna frontalna kutija posebno ovakve konfiguracije-i kakva je svrha takvih podataka kada na terenu nesluze nicemu-bas od 10 000w pick-to je prica za malu decu-u bukvalu...1800RMSx4=peac i to max 10 milisec,posle toga je kraj-kojim pojacalom gurati takav bas?3600w na 8 oma?I ko pravi takvo pojacalo,koliko kosta...Neverujem dok nevidim i necujem-ali bukvalno...I dalje tvrdim da je nemoguce da Bold Audio ima spl koji ce drasticno(6-10db)biti jaci od Acoustic Line-a-a pri tome u klasi cene ili jeftiniji-kompletno sa pojacalima i procesorima-i da ima bolji zvuk....:)

MarjanMilosevic
28.01.2012, 01:18
Videces kad budem dosao tamo i kad pustimo tvoj MC2 E25 u bridz na BA12. Tad ces verovati :-)
Dodato:
A BA118 treba terati za pojacalom od minimum 2500W.

sinisa kg
28.01.2012, 09:54
Dobrodosao-uvek sam raspolozen da naucim nesto novo-i ako gresim da javno to priznam-po brojkama Ba12 je 137db peac a AL tsm15 je 131db peac pa onda po zakonu fizike o 4 kom.tsm 15 zajedno ce imati 137db peac spl(sa dupliranjem broja kutija ce se povecati spl za 3 db)-to cemo isto probati-takodje i za basove.:)

MarjanMilosevic
28.01.2012, 13:13
Ako dodas jos jednu kutiju a zadrzis istu snagu onda dobijas 3 db, ali ako dupliras i snagu (sto je obicno slucaj) e onda dobijas jos 3 db. Sto ce reci BA12 bi teoretski trebalo da bude 3db glasnija, ne 6db. Ali za dobijanje dopunskih 3db ti treba dupla snaga pojacala.
Ima dva nacina postici veliki SPL. Velikom osetljiviscu ili velikom snagom. Velika osetljivost je danasnjom tehnologijom moguca kod mid drajvera ali ako zelis da kutija ima i basa a da usto tpi i veliku snagu onda gubis na osetljivosti jer snazan drajver mora da ima snaznu u "tesku" membranu.
Staviti drajver u hornu i time povecati osetljivost znaci dobiti mnogo na gabaritu i tezini i uz to izgubiti na niskim tonovima.
Zato smo mi odabrali veliku snagu i kompaktan dizajn. Danas su dostupna snazna pojacala cija cena iz dana u dan ide nadole i nije problem napajati snazne kutije.
Kolko sam upoznat AL koristi PHL u toj kutiji koji izuzetno cenim. Razlika je u tome sto 12tica u BA12 (BMS) ima 4 inchnu spulnu i trostruki demodulacijski prsten koji drasticno smanjuje distorzije. Trenutno na svetskom trzistu zvucnickih komponenata BMS je na samom vrhu.
Tu je naravno i PHL i sve su to nijanse. Takodje osetljivost visokotonaca kod BA12 je 114db (isto BMS) i tako uspeva da prati 12ticu pri velikim snagama.

Burli
28.01.2012, 23:02
Samo da znate da ću doći u Kragujevac kad bude "veliki okršaj"!!!

MarjanMilosevic
29.01.2012, 00:21
Ne radi se o okrsaju nego o necemu drugom. Pusti cu informaciju o cemu se radi na neki drugi nacin ne ovde preko foruma jer ce me opet banovati :-)

Vaxter
29.01.2012, 03:23
Ako zaista doprinosi kvalitetnoj raspravi, a to može proceniti sagovornik, dozvoliću.

sinisa kg
29.01.2012, 14:59
Nema okrsaja-samo da utvrdimo cinjenicno stanje u cilju edukacije nas samih i ovde na forumu a i licno-Burli ti si uvek dobrodosao(trebamo uzvratiti tvoje gostoprimstvo iz Rogatice) kao i sve druge kolege i prijatelji koji su raspolozeni da dodju ovde-samo da odgovorim replikom na Marjanov odgovor oko dobijanja velike decibelaze kutije-i sa dupliranjem snage pojacala(koristicu 2 kanala MC2 e45 na 8 oma-1300w rms)i 2 kutije Acoustic Line-a(tsm 15)to zbirno daje +6db veci spl od pocetnih 131-tj dolazimo na spl jednog Bold Audio sat.Ba12-dali se slaze kolega Marjan?To cemo da probamo-pa da cujemo dali je teorija potvrdjena u praksi-ako jeste da kupimo taj tvoj proizvod-ako nije...I nisi nam nista odgovorio oko famoznih 10 000w pick na 18" basu koji koristite..;)

MarjanMilosevic
29.01.2012, 15:55
Sinisa, 18tica koju koristimo ima sledece specifikacije:




GENERAL SPECIFICATIONS
Nominal Diameter 462mm (18 in)
Rated Impedance 8 ohms
AES Power 1800W
Program Power (1) 3600W
Peak Power (2) 10000W
Sensitivity (3) 98 dB
Frequency Range (4) 32 - 2500 Hz
Power Compression @ -10 dB (5) 0.7 dB
Power Compression @ -3 dB 1.3 dB
Power Compression @ 0 dB 2.2 dB
Max Recomm. Frequency 300 Hz
Recomm. Enclosure Volume 110 ÷ 350 lt. (3,88 ÷ 12,36 cuft)
Minimum Impedance 6,6 ohms at 25°C
Max Peak To Peak Excursion 70 mm (2,75 in)
Voice Coil Diameter 135 mm (5,3 in)
Voice Coil Technology split winding, 4 layers copper clad aluminum wire
Suspension Triple Roll Polycotton
Cone Straight Ribbed, Treated Paper

THIELE SMALL PARAMETERS (6)
Fs 34 Hz
Re 4,7 ohms
Sd 0,1134 sq.mt. (189,9 sq.in.)
Qms 8,7
Qes 0,29
Qts 0,28
Vas 149 lt. (5,1 cuft)
Mms 261 gr. (0,58 lb)
BL 30 Tm
Linear Mathematical Xmax (7) ±14 mm (±0,55 in)
Le (1kHz) 2,11 mH
Ref. Efficiency 1W@1m (half space) 95,1 dB


Mislim da ce ti podebljani delovi dovoljno reci o drajveru koji koristimo.

Dakle 10KW pik power je deklarisao proizvodjac, nismo ga mi izmislili.
Dodato:
Nema okrsaja-samo da utvrdimo cinjenicno stanje u cilju edukacije nas samih i ovde na forumu a i licno-Burli ti si uvek dobrodosao(trebamo uzvratiti tvoje gostoprimstvo iz Rogatice) kao i sve druge kolege i prijatelji koji su raspolozeni da dodju ovde-samo da odgovorim replikom na Marjanov odgovor oko dobijanja velike decibelaze kutije-i sa dupliranjem snage pojacala(koristicu 2 kanala MC2 e45 na 8 oma-1300w rms)i 2 kutije Acoustic Line-a(tsm 15)to zbirno daje +6db veci spl od pocetnih 131-tj dolazimo na spl jednog Bold Audio sat.Ba12-dali se slaze kolega Marjan?To cemo da probamo-pa da cujemo dali je teorija potvrdjena u praksi-ako jeste da kupimo taj tvoj proizvod-ako nije...I nisi nam nista odgovorio oko famoznih 10 000w pick na 18" basu koji koristite..;)

Teoretrski bi trebalo da je tako. Ponecu ja spl metar i merni mikrofon i preamp pa mozemo da izmerimo frekventni odaziv svih kutija. Cisto edukativno :-)

MarjanMilosevic
29.01.2012, 16:59
:-)

sinisa kg
29.01.2012, 20:07
Sto se tice 18" cista marketinska LAZ koja se protivi svim logickim i ostalim zakonima elektroakustike-postavicu pitanje-ako 800w rms 18" zvucnik ima spulnu od 5"(pick power max.3200w)-koliku spulnu treba da ima zvucnik(moze i dupla)za 10 000w peac power ili 5000w program ili 2500w rms(po normalnoj kalkulaciji)ili po navedenoj-1800 rms-3600w program-a 10 000 umesto 7200w peac-mada i u tu brojku neverujem apsolutno?Dali je moguce da ako ta revolucionarna tehnologija postoji nekoriste je masovno ozbiljni brendovi u ovom svetu?Vec se zadovoljavaju sa znatno manjim snagama?Naravno ova moja izjava nije uperena protiv Bold Audia ili njihovih proizvoda-vec uopsteno...Nazalost par puta u svojoj karijeri sam se susreo sa izjavama o fascinantnim razglasima koji prkose svim dosadasnjim proizvodima-pokrivaju extremno veliki broj ljudi sa mizerno malim kolicinama kutija-ali nikad to nisam doziveo-iako je bilo dobrih rezultata-uvek se sve svelo na kraju na staru-sto veci broj kutija-jaci razglas-u ovom slucaju cu vam postaviti pitanje-ko ce svirati na ozvucenju za koje nije cuo makar 100 puta?Nevezujem sada ovo za zvuk-vec samo psiholosku barijeru u glavama korisnika brendova-ne samo usko vezanih za ovu temu vec uopste?JA prvi nebih eksperimentisao puno-dovoljno smo platili nasu skolu BURI i ja,ono sto znamo kako radi to i trazimo i pruzamo.Ovo pisem zato sto je rental nasa osnovna delatnost-i zadovoljan klijent jedini nacin da obezbedimo naredni posao-oni koji placaju(gde spadaju dosta ozbiljna imena nase estrade)cesto iako im donesete bolji razglas(po svim merilima-od zvuka do cene)i to za isti novac traze stari jer je"bolji,topliji,jaci ili slabiji,lepsi...".Navescu vam primer na kraju ovog posta gde jedan nas ozbiljan klijent posle par sugestija oko kvaliteta zvuka Turbosounda Aspecta-i korekcije po njegovoj zelji na uporednom testu ovog i RCF NX-a na kome je svirao pre toga-iako sam cuje i priznaje da je neuporediva razlika izmedju ova 2 sistema odbija da predje na Turbosound jer je prejak i previse ga ima u zatvorenom prostoru-ma sta god to znacilo.Ovo navodim ne u smislu degradiranja njega kao licnosti ili velicine u svom poslu vec kao primer da je i navika-i brend ispred zvuka samog razglasa.:">

Vaxter
29.01.2012, 20:35
Nisam hteo da se mešam u raspravu, jer smatram da nisam dovoljno "potkovan" da se raspravljam o ovako nečem, ali ono što mogu da kažem, iz ličnog iskustva, je sledeće:
Jedini sistem za koji znam, a da može da se kosi sa zakonima fizike, je sistem pokojnog Vladete Dragićevića.
Sve ostalo je, kao što Siniša kaže:"marketinska LAZ koja se protivi svim logickim i ostalim zakonima elektroakustike".
Možete da me napljujete za ovo koliko hoćete, ali je ovo jedini sistem za koji mogu da kažem da zvuči sjajno, a ima ogromnu snagu.

MarjanMilosevic
29.01.2012, 21:04
Vaxter,

Neznam na sta mislis? I neznam na sta aludiras kad kazes da se nesto kosi sa zakonima fizike?
Budi malo specificniji pa da razjasnim nesto ako nije jasno.
Nema tu marketinga, samo fizike :-)

Vaxter
29.01.2012, 21:21
Ako niste čuli rad familije Dragićević nemam šta da mogu da pojasnim i budem precizniji. :)

MarjanMilosevic
29.01.2012, 21:21
Sto se tice 18" cista marketinska LAZ koja se protivi svim logickim i ostalim zakonima elektroakustike-postavicu pitanje-ako 800w rms 18" zvucnik ima spulnu od 5"(pick power max.3200w)-koliku spulnu treba da ima zvucnik(moze i dupla)za 10 000w peac power ili 5000w program ili 2500w rms(po normalnoj kalkulaciji)ili po navedenoj-1800 rms-3600w program-a 10 000 umesto 7200w peac-mada i u tu brojku neverujem apsolutno?Dali je moguce da ako ta revolucionarna tehnologija postoji nekoriste je masovno ozbiljni brendovi u ovom svetu?Vec se zadovoljavaju sa znatno manjim snagama?Naravno ova moja izjava nije uperena protiv Bold Audia ili njihovih proizvoda-vec uopsteno...Nazalost par puta u svojoj karijeri sam se susreo sa izjavama o fascinantnim razglasima koji prkose svim dosadasnjim proizvodima-pokrivaju extremno veliki broj ljudi sa mizerno malim kolicinama kutija-ali nikad to nisam doziveo-iako je bilo dobrih rezultata-uvek se sve svelo na kraju na staru-sto veci broj kutija-jaci razglas-u ovom slucaju cu vam postaviti pitanje-ko ce svirati na ozvucenju za koje nije cuo makar 100 puta?Nevezujem sada ovo za zvuk-vec samo psiholosku barijeru u glavama korisnika brendova-ne samo usko vezanih za ovu temu vec uopste?JA prvi nebih eksperimentisao puno-dovoljno smo platili nasu skolu BURI i ja,ono sto znamo kako radi to i trazimo i pruzamo.Ovo pisem zato sto je rental nasa osnovna delatnost-i zadovoljan klijent jedini nacin da obezbedimo naredni posao-oni koji placaju(gde spadaju dosta ozbiljna imena nase estrade)cesto iako im donesete bolji razglas(po svim merilima-od zvuka do cene)i to za isti novac traze stari jer je"bolji,topliji,jaci ili slabiji,lepsi...".Navescu vam primer na kraju ovog posta gde jedan nas ozbiljan klijent posle par sugestija oko kvaliteta zvuka Turbosounda Aspecta-i korekcije po njegovoj zelji na uporednom testu ovog i RCF NX-a na kome je svirao pre toga-iako sam cuje i priznaje da je neuporediva razlika izmedju ova 2 sistema odbija da predje na Turbosound jer je prejak i previse ga ima u zatvorenom prostoru-ma sta god to znacilo.Ovo navodim ne u smislu degradiranja njega kao licnosti ili velicine u svom poslu vec kao primer da je i navika-i brend ispred zvuka samog razglasa.:">

Sinisa, kao sto i sam znas tehnologija svakim danom ide napred. 18tica koju mi koristimo se na trzistu pojavila pre dve godine, tako da neznam kako mislis da je odmah svi koriste.
Razlika je u tome sto ovaj drajver koristi 4 sloja u namotaju a zica je kvadratnog preseka (dakle nije okrugla) i ista je aluminiumska sa bakrenom kosuljicom. Ako na ovo i dodas da je drajver ukupno 12.5kg a koristi neodimiumski magnet, onda mozes zamisliti koja je to snaga magneta. te tezine su imali najveci feritni drajveri na trzistu.
I nije tacno da veliki brendovi ne koriste upravo ovakve drajvere.
Ako snas ko su Clair Brothers, a trebalo bi da znas, e u njihovom najnovijem subwooferu je upravo ovaj drajver. Model mozes izguglati kao Crair BT218 jer nesmem da postavljam linkove. Ali imas sliku u prilogu.
Nexo RS18 takodje koristi varijantu ovog istog drajvera i jos nekoliko firmi.
Proizvodjac istog je 18Sound i ako oni lazu onda i mi lazemo.
Dodato:
Ako niste čuli rad familije Dragićević nemam šta da mogu da pojasnim i budem precizniji. :)

Nisam na to mislio nego na komentar da o prkosenju zakona fizike Bold Audio sistema. Gde sam ja to rekao?
Dodato:
E i da nisam cuo za Dragicevica. Nisam iz Sbije. A nije veromatno familija Radicevic cula ni za mene :-). Bez namere da budem sarkastican neznam o cemu pricas, cuo si to i nemam razloga da ti ne verujem.

MarjanMilosevic
29.01.2012, 21:46
Zaboravio sam sliku da stavim od Clair BT218.
I da napomenem za one koji neznaju ko su Clair Brothers. To je najveca tour companija na svetu. E oni koriste iste 18" drajvere kao Bold Audio :-).

barney
29.01.2012, 21:58
Koje pojacalo je predvidjeno da tera ta 4 basa ?

MarjanMilosevic
29.01.2012, 22:04
Labgruppen PLM14000 :-), jedan kanal na jednu kutiju.

sinisa kg
29.01.2012, 22:14
Takav oblik zice za motanje je koristio JBL u starim serijama zvucnika-kao npr.2226h...a 4 sloja su za mene nepoznanica-svi ozbiljni razglasni proizvodjaci koriste strogo modele koji se prave po njihovim specifikacijama-a ne oni koji se prodaju na trzistu-nasao sam na netu koji je to zvucnik i proizvodjac navodi podatke koje si ti preneo-nazalost 5,5" spula i tolika snaga neidu jedno sa drugim-jednostavno laz i glupost.Nexo rs 18 se gura u omni modu sa jednim kanalom nx amp 4x4 ili u direkcionalnom sa 2 kanala zbog usmerenja-nx amp je 4x3300w na 4 oma ili 4x4000 na 2 oma-pa je jasna snaga koja se koristi za ove sabove.Marjane nikako nezelim da se suprotstasvljam tvojoj firmi ili proizvodima-jednostavno mi jako smeta sto ce vecina prosecnih korisnika nekog proizvoda da procita specifikacije i odmah da se zbuni-cemu bi inace sluzile mahinacije na ovom i drugim medijima-a bez prave informacije o stvarnim mogucnostima njega samog i prakticnoj primeni istog.Ja kao laik bi zakljucio da mi je za ozvucavanje desavanja od 1000 ljudi sa navedenim decibelazama potrebno samo 2 sat BA 12 i jedan bas-a da se radi koncert-a kada bi dosao na lice mesta????Zato jedan moj dobar prijatelj ima izjavu "papir trpi sve"ili monitor ako zelite-pa "tvrdjenje"pazara obostrano nevodi nicemu-samo realna proba,zar ne?:)
Dodato:
I da nezaboravim-jeftin je taj Lab,taman se uklapa u cifru od 8000e,ali samo za pojacala...
:lol:

MarjanMilosevic
29.01.2012, 22:24
Sinisa, ja nigde nisam rekao da sa dva zvucnika mozes da radis koncert. To moze samo budala da kaze.
Snage su takve kakve jesu i uverices se u to. Ja teram BA118 sa pojacalom koje je 2x3600W na 4 oma, par na kanalu. Ovo iz prostog razloga sto vece pojacalo nemam a trebalo bi da bude vece.
Videces i sam.
Kao sto znas snaga nije sve. Prelazak sa 1000W na 2000W je samo 3db glasnije. Za 3db plus od 2000W trebace ti 4000W. Tako da za koncerte ti i dalje treba vise kutija. Ja nigde nisam rekao da 2 ili 4 Bold Audio kutije ce pokriti koncet. Ali zbog toga sto trpe velike snace imace vise decibela. Prosta matematika.
A da 18tica trpi snagu dkazacu ti i to. Ako donesem i par BA118 pusticu te da uteras svih 8000W koje tvoj MC2 E45 moze da da u bridzu u par kutija na 4 oma.

Neznam o kojim mahinacijama pricas. Specifikacije su te i nisu izmisljotina.

Ja sam reko da cena nije bas 8000eura a ima i drugih resenja sto se tice pojacala koja nisu tako skupa. BTW donecu i pojacalo :-)

milepsr
29.01.2012, 22:44
Ako niste čuli rad familije Dragićević nemam šta da mogu da pojasnim i budem precizniji. :)

Nisam ni ja cuo, niti sam nasao nista na Google-u, mozes li ako ti nije tesko da napises nesto ako ne ovde, barem u drugoj temi.

barney
29.01.2012, 23:03
Koliko na kraju izadje cena za taj sistem ?

MarjanMilosevic
29.01.2012, 23:31
Barney,

molim te posalji mi email na ******** za cene.

Pozdrav

neshatomic
29.01.2012, 23:50
nasao sam na netu koji je to zvucnik i proizvodjac navodi podatke koje si ti preneo-nazalost 5,5" spula i tolika snaga neidu jedno sa drugim-jednostavno laz i glupost.



Sinisa nisi u pravu,u zadnje vreme i nije presudna velicina spulne.
Jer postoji npr "inside -outside" namotaj ,dupli namotaji,cetvorodupli...

Evo npr zvucnik JBL 2268HPL iz JBL SRX 728 ima spulnu samo 3 incha,a ipak trpi 1600w jedna 18ica (ceo dupli bas 3200w) to i sam znas imao si ih i verovatno i sam koristio sa nekim alama od pojacala ;)

JBL 2268HPL ima spulnu samo 3 inca ,ali zato ima inside -outside namotaj i to dupli...

Takodje npr bas iz JBL EON 518 SUBA ima namotaj na 18ici samo 2 incha ,a opet ima realno bar 500w dok bi neki zvucnik stare tehnologije sa 2 incha spulnom mogao da ima max200w ;)

A i ti Marjane druze daj bre salji te kutije da vidimo kako rade,od price i sto rece sinisa -teorije nema nista ;)


POZDRAV

sinisa kg
30.01.2012, 00:58
Jbl srx 728 i 718 smo imali pre 5 godina prve komade,njihovu tehnologiju sam dobro izucio jos pre kupovine-kao i dvostruki namotaj kod nove generacije vrx-vp-ver tec aktivnih serija-gde oni snagu dobijaju gurajuci jedan zvucnik sa 2 kanala pojacala(2x2 ohm-a)-srx 718(jedna 18") moze da u kontinuiranom radu da izdrzi duzi vremenski period 1200w bez rizika-sve ostalo su samo trenutne vrednosti-1600 w rms-a tesko konstantno-ali lepo stoji-pick snaga 3200w-to postujem-ali 1800-3600-10 000 w to neide ni pod tackom razno.Na kojoj frekvenciji i na koji nacin su proizvodjaci 18 sounda dosli do tih podataka?I koje vrednosti nam uporno serviraju proizvodjaci ozvucenja i pojacala?To je dilema o kojoj pisem svo vreme-ako hocete pravi zvucni pritisak-pojacala za kutije trebaju biti rms-ne snage dvostruko vece nego kutija-izdrzace sistemi povremene pickove bez problema dokle god continuirani rad bude u granicama propisanih-tada ce i pojacala raditi u svom zvucnom i rezimskom optimumu-sada to prenesite u kvalitetne pojacivace renomiranih firmi i dolazimo do petocifrenih iznosa samo za njih...Mogu to da razumem kada postoji ekonomska racunica-ali je kod nas nema-sto nakraju dovodi do apsurda ove teme-sistem za 8000e-sta uzeti?:)

Ivan KV
31.01.2012, 17:22
Sta mislite o ovim sistemima koji bi vi prije uzeli i zasto?


1 set.
FBT-VERVE 152 2 KOM
FBT-VERVE 18S 4 KOM
FBT-SYMBOL 12000
FBT-SYMBOL 18000
DBX 223XL

2 set

FBT-VERVE 152A aktiva 2 KOM
FBT-VERVE 18SA aktiva 4 KOM

3 set

EV-TX1152 6 KOM
EV-TX118 4 KOM
Q1212 2 KOM
EV DC-ONE

otprilike su cijene tu negdje

Pitanje je kako koristis sistem,dali kada odes u klub stavis sistem levo i desno na binu,ili su "izlomljeni" prostori pa moras da stavis sub i satelit na binu,pa ostale basove i satelite u drugu prostoriju itd..?

Vi najbolje znate dali ce vam zavrsiti posao 2 satelita ili 6 satelita sa kojim mozete mnogo bolje pokriti prostor.

maricm
31.01.2012, 21:35
uvijek radim dva stuba sa strane.

accordst
01.02.2012, 19:53
Jesi li razmislio o ovome
VerseAudio System 7K MkII ugrđeni DSP procesori i sve ostalo o čemu je već pisano u vezi Verse-a
15"+15" Sat MKII max spl calculated 135dB
+
Sub215 MKII max spl calculated 136 dB
2 x 1620 W + 3400 W=6640 W
94 Kg
Cables Included
I ostane ti još za dig. mixer

maricm
01.02.2012, 22:44
jbg nebih aktivu nekako sam skeptican.
puno se vucara razglas pa mi se nekako cini aktiva osjetljiva

rrahmanjinov
09.02.2012, 21:56
Zaboravih da pomenem sistem na kome svira moja grupa.To je Dynacord Power Max 3 i Dynacord Power Max 5. Ove sisteme smatram veoma prakticnim i kvalitetnim,kako zbog malog gabarita,a posebno po veoma kvalitetnom tonu. Cena polovnih sistema je povoljna s obzirom na kvalitet i prakticnost. Ovde se moze videti kako izgleda sistem:
http://www.dynacord.com/en/products/8/2/50_powermax3.html
Dodato:
Izvinjavam se jer mi je izbrisana prethodna poruka , a vidi se samo nastavak poruke.Elem, hteo sam da preporucim pomenute Dynacord sisteme.Cena polovnih je mozda i ispod pomenute cifre od 8000 i to za cetiri satelita i cetiri vufera i cuveni dinacordov snagas PM 2600.
Sto se tice aktivnih sistema i ja sam protiv njih iako nisam imao problema dok sam ih koristio.

accordst
10.02.2012, 09:56
Verse u svojim aktivnim kutijama ima pojačalo izolirano u posebnom odjeljku ,kao nekakav rack unutar same kutije tako da ga to izdvaja od ostalih aktivnih kutija,a na youtube imaš demonstraciju DSP procesora ,kad kutije spojiš na laptop ko da si digitalni mikser dobio gratis,radiš si presete itd. (dobiješ driver uz njih)

MarjanMilosevic
10.02.2012, 22:10
Digitalni mikseri ne rade presete nego DSP uredjaji. Da se ne zbuni covek :-)

harepa50
11.02.2012, 01:48
@MarjanMilosevic

Na kakve presete mislite? Konkretno DSP ili? Mikseri rade presete, npr. neki imaju presete za EQ, bass bubanj, acc gitara, vokali i slično...

tranzit
11.02.2012, 01:55
@MarjanMilosevic
Accordst je potpuno tacno napisao to sto je napisao i nikoga nece zbuniti. Preseti za Verse se mogu uraditi i mijenjati softverski i svaki od njih obuhvata 6-band parametric EQ, multiband compressor, feedback destroyer itd... Zar to nije u sustini jedan komforni digitalni mixer na PC bazi kojim se vrlo jednostavno komanduje Verse sistemom ? Znaci, taj digital mixer softver "radi" i manipulise presetima za Verse.

MarjanMilosevic
11.02.2012, 04:29
Verse sistem ima ugradjen DSP koji moze da se komanduje i preko kompjutera pomocu sftvera namenjenog za to. I to je DSP, nije mikser. Sta miksuje? Koje kanale?

tranzit
11.02.2012, 05:41
Naravno da Verse ima DSP, to nije sporno. "Miksanje" se ne odnosi iskljucivo na level kanala, nego i na obradu zvuka odnosno signala EQom, kompresorom i ostalim alatima, a to je upravo slucaj kod Verse PC editora koji je u ovom slucaju softver mikser za njega.

MarjanMilosevic
11.02.2012, 12:37
Softwer mixer???? Evo novog termina u audio tehnologiji. Sad miksamo i softwere.
Verse koristi Powersoft module, iste one koje smo i mi testirali za Bold Audio kutije ali odustali od njih zbog male snage. Nema tu miksera. Mikser miksuje audio kanale i ne mesajte babe i zabe.
Taj isti softwer za pristup dsp uredjaju imaju i svi normalni dsp uredjaji i to nije mikser. Onda je svaki dsp uredjaj i miksre jel da?

tranzit
11.02.2012, 13:21
Ti jednostavno treba jos puno, puno da ucis sto nije nikakva sramota, ama je velika sramota da dijelis nekakve savjete a da pri tom ne poznajes ni osnove danasnje audio tehnologije i terminologije. Uzaludno je pokusavati nekome objasniti nesto sto on uporno nece da razumije i cuje, pa tako necu ni ja tebi dalje nista objasnjavati jer ti i nisi svjestan koliko ne znas, a to je vrlo opasno.

sinisa kg
11.02.2012, 14:56
Dbx 260 ima iste mogucnosti kao i taj Verse program-od antifidbeka do param.eq,Acoustic line HDSC 2.4 ima takodje istih opcija-ali pojedini parametri se moraju software-skim putem ubaciti u dsp(kao i Verse),Turbosound LMS d6 ima takodje iste opcije-to su sve uredjaji koje posedujemo u firmi-ali nisu digitalni mixeri-mogli bi reci da svi uredjaji(i software)ovakvog tipa mogu da se posmatraju kao jedan (ili 2)kanala dig.mixera(po opcijama)osim naravno efekt procesora(rev,dly...)-tako da se moze reci da ste svi u pravu-DSP(ili slican software) nije digitalni mixer u bukvalu i necete moci sa njim da mixate kanale i radite mnoge druge stvari-ali poseduje osnove(parametre)dig.mixera ali i drugih programa slicne namene pa moze biti posmatran kao manji deo celine-ALI nikako kao sam digitalni mixer(da nebude zabune-posedujemo Roland M 400 dig.mixer-a radio sam sa Yamaha 01v,01v-96,03d,PM 5 d-rh,LS 9,allen heath I live 112)tako da pisem ovo iz licnog iskustva...:">

barney
11.02.2012, 16:13
To se nekad zvalo jednostavno EDITOR. Ne znam zasto sad komplikujete.

sinisa kg
11.02.2012, 16:43
Program bez hardverske podrske moze da se izmedju ostalog nazove i editor...ali uvek se uredjaj za kontrolu sistema(i u Verse-u postoji elektronski sklop koji to radi)je bio i ostao Digitalni Sound Procesor-da nekomplikujemo...:)

MarjanMilosevic
11.02.2012, 16:55
Tranzit, neznam cime se u zivotu bavis i gde si steko svoje znanje ali si veoma cesto u krivu a nameces se kao najveci znalac na ovom svetu. Da ne pricam o pretencioznom izjavom u tvom potpisu koja dovoljno govori o tebi i tvojoj aroganciji.

Mikser podrazumeva minimum dva audio kanala koje dati uredjaj moze da kontrolise u nivou glasnosti i kombinuje iste u jedan izlaz. Posto to kod verse aktivnih kutija nema onda to NIJE MIKSER.

TACKA!!!!!

Ako vec razumes miksere onda znas da sam mikser po sebi sadrzi vise delova od kojih se mikserom naziva samo deo koji miksuje kanale.
Dopuna kanala u smislu ekvilajzera, padova, panorame i svega ostalog ne spada i mikserski deo nego u editing sto neko vec spomenu.

Ponovi cu opet, Powersoft modul koji je u Verse kutijama ima u sebi DSP, a ne mikser. Idi na sajt pa nadji gde pise da ima mikser u sebi.

barney
11.02.2012, 16:55
Program bez hardverske podrske jednostavno nema smisla ali mislim da ovde nije hardver izvor zabune vec softver a on je u ovom slucaju to :)

sinisa kg
11.02.2012, 17:01
Hardverska podrska moze biti razlicitog kvaliteta-to je jos jedna bitna odlika dsp-a(da nepomisli neko da svaki hardver moze podrzati kvalitetan zvuk):),ali stoji i to da je u ovoj temi software sporan-moze se reci editor,ili bilo koji drugi naziv(kao i mixer)koji ce prodati pricu o kvalitetu uredjaja...;)

MarjanMilosevic
11.02.2012, 17:03
Softwer se zove "Armonia Pro Audio Suite" i moze se skinuti sa Powersoft sajta.
RAdi i samostalno tako da moze da se vide sve njegove mogucnosti.
I tamo nema miksera.

barney
11.02.2012, 17:04
Ma hardver je danas cudna stvar. Isti tranzistori idu i u aparat za varenje i u snagase ali je aparat za varenje jako yezak za pevanje i nema basa ni malo :)

milepsr
11.02.2012, 17:07
Mikser podrazumeva minimum dva audio kanala koje dati uredjaj moze da kontrolise u nivou glasnosti i kombinuje iste u jedan izlaz.


Ili i vise izlaza ?

MarjanMilosevic
11.02.2012, 17:16
Ili i vise izlaza ?

Naravno, ali je dva ulaza, jedan izlaz minimum da bi se to zvalo mikser. Dakle dva potpuno nezavisna audio signala kao osnovni minimum da bi to bio mikser.

sinisa kg
11.02.2012, 17:23
A za tranzistore si apsolutno u pravu-kod nas na MC2 e25 su bili isti tranzistori kao i na nekom aparatu za varenje(tako mi je serviser rekao)-zbog snage se tu stavljaju...A zvuk tih uredjaja se mnogo razlikuje-i to je ziva istina!:lol:

MarjanMilosevic
11.02.2012, 17:28
Hahahahahahaha

sinisa kg
11.02.2012, 17:31
Mada aparat za varenje bolje svetli kad radi!!!!:confused:

MarjanMilosevic
11.02.2012, 17:36
Svetli skoro kao plave led diode na Crestovima :-)

sinisa kg
11.02.2012, 17:40
Sve mi se cini da ce Nesa u skorije vreme poceti da uziva u toj boji dioda,ja sam se vec navikao na zute i dugacke pikove i to 4 kom.na pojacalu..:)

MarjanMilosevic
11.02.2012, 18:05
Ako mislis na pro9200 to ce mu biti pravi izbor. Mada je jos uvek nevernik kad su switching power supply pojacala u pitanju.

sinisa kg
11.02.2012, 20:29
Taj,on je veliki fan Cresta...:)

tranzit
12.02.2012, 15:38
Tranzit, neznam cime se u zivotu bavis i gde si steko svoje znanje ali si veoma cesto u krivu a nameces se kao najveci znalac na ovom svetu.Moj jedini poziv, veoma dugi period, je neraskidivo vezan za audio tehniku i muziku uopste i to na najvisem naucnom (a i prakticnom) nivou. Naravno da se covjeku koji nema blage veze o ovim domenima, cini da ono sto pisem ponekad nije uredu, tu ti nisi izuzetak, medjutim oni koji se potrude, vrlo brzo shvate da su to samo neoborive cinjenice. Tu si ti izuzetak, ti to ne mozes shvatiti. Najveci znalac na ovome svijetu sigurno nisam niti su to pojmovi kojima jedan normalan covjek barata (najbolji i najveci i naj... naj... su vrlo relativni i totalno nedefinisani pojmovi i po filozofiji i po psihologiji) ali i to tvoje shvatanje nije izuzetak jer je pravilo i tipus kod sujetnih ljudi.



Mikser podrazumeva minimum dva audio kanala koje dati uredjaj moze da kontrolise u nivou glasnosti i kombinuje iste u jedan izlaz. Posto to kod verse aktivnih kutija nema onda to NIJE MIKSER.Ti ne znas sta je mikser pa je bolje da ne donosis zakljucke. Inace, da te podsjetim, cak i po tvom shvatanju miksera, Verse ima dva kanala, mada to nema veze sa cinjenicama o pojmu miksera.




Ako vec razumes miksere onda znas da sam mikser po sebi sadrzi vise delova od kojih se mikserom naziva samo deo koji miksuje kanale.Vec sam napisao da nemas pojma o definiciji miksera, bas mi je neprijatno sto se moram ponavljati ali ti zaista ne znas ni osnove i bilo bi vrlo korisno ukloniti te sa foruma da ne dezinformises ljude svojim polu i neznanjem.




Dopuna kanala u smislu ekvilajzera, padova, panorame i svega ostalog ne spada i mikserski deo nego u editing .Presipas iz supljeg u prazno. Editing je sve sto se bavi bilo kakvim podesavanjem, nevezano za pojam miksera. Znas li uopste koji je direktni prevod rijeci "editing"?




Ponovi cu opet, Powersoft modul koji je u Verse kutijama ima u sebi DSP, a ne mikser. Rekoh ja vec, naravno da ima DSP a taj DSP se moze kontrolisati softver mikserom. Ti jednostavno ne shvatas znacenje rijeci, softver mikser.

MarjanMilosevic
12.02.2012, 16:12
Mozes ti napisati i da si brat Chuck Norisa, ali sve dok si tu potpisan kao Tranzit, a ne celim imenom i prezimenom, pa da svi znamo ko si cime se bavis i koja su tvoja dostignuca, mozes da pricas sta god hoces.
E onda mozda i poverujem u sve sto si napisao. Mada sumnjam jer je pogresno.
Mogu i ja da kazem da se bavim necime na najvisem mogucem naucnom nivou ali ostavljam da to ljudi sami ocene.
Moj rad se moze videti na mojoj web strani i ako izguglas moje ime i prezime kao i pseudonim MarjanM videces gde me sve ima na svetskim audio forumima gde zamisli ljudi cene moj rad i moje misljenje.
Moji proizvodi se koriste u vise od 20 zemalja i narudzbine su vece i vece svakog dana.

Izvoli pa predstavi nam tvoj naucni i prakticni rad pa da se svi uverimo u tvoje znanje i strucnost.

tranzit
12.02.2012, 16:36
Hahahaha... Marjane, pa ti zaista pretjerujes sa sujetom. Totalno je nevazno moje ime, prezime, mjesto rodjenja i ostale nominalije, vazno je ono sto pisem ovdje ili bilo gdje drugdje i jos vaznije je, da to sve uvijek i bez izuzetka, ima svoju naucnu osnovu i nepobitnu argumentaciju. Stoji ti na raspolaganju kompletni www. da provjeris (naravno samo na najprofesionalnijim zvanicnim portalima) svaku ubogu sitnicu koju sam napisao ovdje, pa ako nadjes samo i jednu koja nije istinita, odmah ti se duboko izvinjavam za sve sto sam ti napisao. Ama, to nece da pije vode samo iz jednog razloga, a to je da ne pisem nikada nista sto bi cak i moglo doci i u najmanju sumnju. Ovo praktikujem radi toga da ni slucajno ne dodje do dezinformacije ljudi a uzgred i radi takvih kao sto si ti. Ti se busas nekakvim imenom, koje ama bas nista ne znaci, niti to sto ti radis u domenu audia ima ikakvu primjetnu vrijednost a i to sto ovdje pises potvrdjuje ovo do u krajnost. Ti si dosao ovdje samo iz jednog razloga, a to je da po svaku cijenu besplatno reklamiras to sto radis. Ne varaj se, ljudi su to odmah primjetili. Ukoliko bih ti napisao svoje ime, budi siguran da bi google pretrazivac popunio bar pet stranica adekvatnim prilozima, no to ime ovdje uopste nije bitno, niti je cilj mog prisustva na forumu da paradiram svojim imenom i titulama. Bitno je da mogu pomoci ljudima na pravi nacin, radi cega uostalom i postoji ovaj forum.

romario
12.02.2012, 16:36
Žalosno je da ne vidiš koliko je "korisnih" postova do sada
Imao tranzit na forumu.
Koliko je puta pomogao mnogima od nas ovdje,
bas sa svojim znanjem I dobrom voljom ...
Kad se ukaze potreba I stvore odredjene okolnosti,
mi se I upoznajemo i privatno druzimo.
Do tada sam ja romario,tranzit ,dell...
Ne vidim nekakav problem u tome .
Postovano sa mobilnog uređaja

MarjanMilosevic
12.02.2012, 17:29
Prijatelju, meni Balkan nije trziste za koje se ja borim i reklama ovde na forumu mi ne treba veruj mi. Ako ste moje clanstvo tako shvatili onda mi je veoma zao jer to nije slucaj.
Ako se moj rad u svetu uporedjuje sa Meyer, Nexo i Lacoustic i ti to smatras nikakvim uspehom onda nisam ja taj koji je u zabludi.

tranzit
12.02.2012, 17:33
Ovdje se trudimo da pisemo istinu, nema potrebe da neistinama pokusavas da napravis nekakav autoritet. Mozemo mi i sami vrlo dobro da vidimo kakav je tvoj rad a i znanje, nije neophodno da se sam busas.
A da se ipak vratimo temi jer u posljednjih nekoliko postova postajes previse lican, ispitujes me za ime, hvalis se svojim nekakvim radom... odveo si temu ne u off topic, nego u aut. Dosta je aman, zaman.

MarjanMilosevic
12.02.2012, 17:40
Pitam za ime naravno, ako zelis da sebe postavis za autoritativnog znalca onda daj da vidimo tvoj rad. Nemoj da se krijes iza pseudonima koji ne trpi stetu od svega izrecenog. Ali Ime i prezime i te kako trpi kritike i posledice i licni i kao biznis.
Ja se uvek trudim da budem konstruktivan ali je sa tobom to nemoguce.

Evo pobij me faktima i dokazi mi da u Verse kutijama postoji mikser, a ne dsp uredjaj i ja cu da se povucem.
Daj mi primer softwer miksera, a da to nije Yamahin ili drugi sftver namenjen za miksovanje preko laptopa jer to i tome sluzi, da miksuje a ne da steluje DSP funkcije.
Dodato:
I da ne zaboravim, gde je drugi kanal na Verse D15 kutiji? To mi nije jasno jer ga ja nevidim.

Izvinjavam se ostalim clanovima foruma zbog svega ovoga ali jednostavno neke stvari nemogu da pracuteim.
Verujem da je tranzit doprineo kvalitetu foruma ali ponekad treba priznati da nisi u pravu a ne drzati se svoje price ko slepac za stap.
Umeti to je vrlina a ne mana.
Povuko sam se iz diskusije o sonic maximajzerima zato sto nisam imao zivaca da se dalje raspravljam, a situacija je bila upravo ovakva.

Smatram da treba zadrzati nivo i ponekad prihvatiti i tudje misljenje. Niko od nas se nije rodi sveznajuci.

tranzit
13.02.2012, 03:31
Marjane pobogu si brate, pa zar ti nije dosta. Ovo je vec drugi put da se sam demontiras i to na najgori moguci nacin. Ti od kompletnog audio domena znas samo za velicinu membrane zvucnika, zapreminu zvucnih kutija i par parametara pojacala snage. medjutim i to sto znas je vrlo mrsavo. Audio je ogromno polje u kojem si se ti totalno izgubio. Probaj da se pronadjes, ponesto naucis a onda pokusas ali samo pokusas, da vodis bilo kakve diskusije. Mani se corava posla ne insistiraj na mom imenu jer ni mene tvoje uopste ne interesuje, a ako ti kazem svoje ime to ce odmah biti treci ali sigurno i zadnji put da se demontiras. Ja sam ovdje tranzit i to je sasvim dovoljno. Rekoh ti da ne zelim da masem ni svojim imenom, ni titulama jer mi je stalo da me ljudi ovdje prihvate kao sebi ravnog bez ikakvih predrasuda koje bi donio moj indentitet. Potpuno je tacno da se niko naucen nije rodio, ama ti nazalost nisi daleko odmakao od tog rodjenja. Pokazujes to svakom rijecju koju napises, pa bi bilo bolje da ne skaces sam sebi u usta i sam se bas toliko degradiras. Ostavi te miksere po strani, ne razumijes ti mnogo od toga ili bolje receno, skoro nista od toga. Sjedi, uci, trebace ti ako bas imas namjeru da se bavis iole ovim domenom. Dosta je licnog u ovoj temi s tvoje strane, a dosta je i off-topica, opominjem te vec drugi put u vezi sa tim. Nije red da zamaramo kolege sa ovakvim stvarima, a postaje mi i pomalo neprijatno da te bas do kraja demontiram.

Vaxter
13.02.2012, 04:03
Tranzit je u pravu, nema potrebe druge zamarati.
Tema je izgubila konstruktivnost, te je krajnje vreme da bude zaključana.