PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha Pacifica 311H


Stevokv92
05.01.2012, 02:49
Zdravo svima . Svirao sam do sad na klasicnoj pa bih presao na elektricnu gitaru.E sad gledao sam nesto po netu budzet mi je do 500 eura , i nasao sam ovu yamahu- Yamaha Pacifica 311H http://uk.yamaha.com/en/products/musical-instruments/guitars-basses/special/pacifica/311h/
Posto se ne razumem u el. gitare a ne znam nikog ko ih svira nemam nikog da me uputi u to . Svirao bi AC/DC , Scorpions , RHCP , Guns & Roses i tako , da li ona moze da zadovolji moje potrebe ili mozda znate za neku drugu bolju a kvalitetniju ? LD

spothead
05.01.2012, 03:22
Nije loša Pacifica, a mogao bi da probaš i Epiphone Les Paul ili Fender Stratocaster - HSS sa humbuckerom u bridge-u, ili sa dva humbucker-a (ima ih u istoj prodavnici i trenutno su na akciji, oko 42000)

Stevokv92
05.01.2012, 15:09
svidjaju mi se i ove dve .Vidim da se razumes koju bi ti uzeo Fender starocaster sa jednim humbom ili les paula sa dva humba ? Koja je kvalitetnija ?

spothead
05.01.2012, 15:44
Moj izbor bi bio Fender, ali ako ti treba za malo tvrđi zvuk - Les Paul. Probaj obe, pa vidi koja ti više odgovara.

aleksandar72
05.01.2012, 17:56
Probaj i Epi Les Paul i Fender Std.Amer.Strat HSS...posto su sasvim razlicite gitare,kao po konstrukciji/koncepciji tako i sto se tice sounda!
Fenderov CLEAN ne ces nikad postici sa LesPaulom,kao ni "dirty" LesPaul distorziju na Fendera.
Imam na MUSICMANu LUKE BFR, HSS kombinaciju magneta, nikad ama nikad nisam upotrebio "bridge" pickup! Najbolje distorzije dobijam na prvu pozicju Neck magneta i trecu pozicju Mid..normalno na pojacalu.
Pored ove predloge,pogledaj ako imas mogucnosti sledecu gitaru:
Charvel Pro Mod Limited Wild Card 6
Izradjena perfektno kod Fendera u Japanu!Seymour Duncan JB SH4/STK1,odlican hardvare i jako fleksibilan sound.
Kosta nekih 650EUR sa orginalnim SKB koferom i mislim da je odlicna solucija izmedju Strata i LesPola ;)
Vredi pogledati/probati, ja sam bio odusevljen...

Stevokv92
06.01.2012, 22:22
Jel moze link aleksandre ?
Dodato:
Posto jedino u mitrosu sam video da imaju charvel gitare , a Charvel Pro Mod Limited Wild Card 6 nema u pondi . Mozda moze da se naruci