PDA

Pokaži Full Verziju : Keton audya ili korg pa2xpro (pa800)


jvuk5
04.01.2012, 15:50
Želim nešto uzeti ali ne mogu se odlučiti . Znam kako radi sd5 ketron ( fini meki ritam, sve dosta jednostavno ali nema semplove i to me ubija ! sad sam nedavno svirao na korg pa 80 i nemože se ni mjeriti sa kvalitetom ritma od ketron sd5 . Dajte neki dobar savjet što uzeti , jer ipak su ovo arangeri višeg ranga.

p.s: kolega je ima audyu i crkla mu mjesec dana poslije izlaska garancije , prodao ju je u manje od pola cijene samo da se riješi . strah me malo dati više od 3000 eura , pa da mi ubrzo rikne . bilo je i problema sa softverom .....

a što se korga tiće , samo sam tvorničkog na kratko probao , nije me se baš dojmio ! Neznam kako radi kad se napuca .

pa800- vele ljudi da je to pa2x samo u jadnijoj odjeći !!! :) a jeftiniji !!

ajde neki dobar savjet , što i kako !

trenutno imam novi korg m3, kojeg bi zamijenio i doplatio za pa2xpri ili audyu .

hakala
04.01.2012, 17:55
da sam ja na tvom mjestu ja bih izabrao pa2x..bolji je od pa800 sigurniji,na njega se niko ne zali kao sto sam cuo da se zale na pa800..

sladjans
04.01.2012, 19:12
Zale se na lampice!:lol: Najbolje bi bilo da probas i jedan i drugi... Sto se tice mene svakako Ketron.

namik
04.01.2012, 19:36
Ja mislim da je bolje da uzmes novu masinu ! Pax2 ili Pa800 neces se pokajat.

milepsr
04.01.2012, 20:01
Nije mi jasno samo kako mozete da preporucite coveku neku klavijaturu, a nije ni rekao sta od klavijature ocekuje niti kakvu muziku svira, koliko ima poznavanja oko sredjivanja klavijature...

zeljko_mo
04.01.2012, 20:15
daj objasnite covjeku zasto bi bilo bolje uzet Ketron/pa2x...

neconix
04.01.2012, 21:10
@milepsr

Pa lepo je pitao u naslovu sta hoce.....:rolleyes:

brajo456
05.01.2012, 03:20
ako mislis na audyu 5, uzmi je ako oces da ulozis truda u nju, za pax2pro ima poprilicno dosta materijala...

ella 85
06.01.2012, 21:45
ja ovih dana planiram da kupim pa3x,a i dalje se divim ketron audyi,tako da postoji puno razloga zasto kupit neki instrument,sve fino saberes i oduzmes pa onda

enis
08.01.2012, 22:49
Druze i ja sam uzeo pre neko vreme pa2x i nemam reci sta da kazem za tu klavijaturu.Sound je vise od odlican,za bubnjevi da ne pricam,imas dovolno ram za semplovi,znaci sve sto treba za jedna kalvijature da bude extra.Uzimaj pa2x neces pogresiti.Pozdrav

jvuk5
09.01.2012, 17:46
trebam arangera sa semplovima da mogu super odraditi svirku sam, a i da mi može poslužit i za band kao solo workstation. sd5 ketron mi je zadovoljavao super što se ritma tiće jedino nema semplove i malo memorije . Ne može puno paterna da primi . sad sam nedavno lupao na korg pa80 i moram reci da je po meni sd5 puno topliji , mekaniji, bolji od korga , zato me sad zanima pa2xpro. Moram priznati da me više vuće na korga nego na ketrona audyu, pošto mislim mijenjat tj uzet novu mašinu. vjerujem da i jedna i druga se daju već dobro srediti za svirku i da to nebi trebao biti problem .

Jodik
22.01.2012, 15:58
Ja bi uzeo pa2xpro

hrci
23.01.2012, 09:52
Absolutno Ketron Audya, Sve Mane su ispravljene sa novim OS, Live Drums sa Loops mozes da kreariras sa User Postojecim Ritmom, Dva Mic Ulaza znaci Dva Mikrofona mozes Odvojeno da Koristis sa Odvojenim Setupom za Vokalist.
U Internal je sve Real Acoustic Drums i Ostalo, tako da nemas potrebe puno Semplova da krkas, a moze da se dogradi do 256 MB RAM.
Ja sam Radim sa Korg Pa2x i sakupljam Pare za Ketrona Audya 5 jer sam jednostavno poludio kad sam je probo.
Necu da se svadjam sa kolegama i da Gluposti pricam ali ko Proba Ketron Audya drugacije ce da razmislja.

A ima i ova Moze se i sa Pa80 da radi samo je nasteluj i rokaj...

Pozz!
Hrci

zeljko
23.01.2012, 10:25
Gdje si hrci hebo ga zivot:)Gdje sviras inace,pa da navratim kad mognem mozda na jedno pivce:D

Znaci i ti si probao audiyu?De mi reci da li znas jel se moze terca da napravi na Audiyi i kako..tj drugi glas kad sviram prvi ton..Niko nista o tome nigdje ne prica i ne zna,a mene zanima imali ta mogucnost,jer mislim da bih mozda isto tako mogao i na ovom svom ketronu da odradim posto je slicno koliko sam ja vidio...pozz

aleksakorgpa500
23.01.2012, 11:30
Ketron Audya ima dobre ritmove ali solo mi se nikako nesvidja.Meni je bolji pa2xpro

acakasper
23.01.2012, 16:05
za bilo koju vrstu muzike pa2x je najbolja po mom misljenju,zale se na ram da crkava na pa800,a pa2x ima moj ortak u bendu,radi da ne moze bolje biti.

hrci
24.01.2012, 13:23
@Zeljko
Pozdrav Care, jasam leteci svugdje pomalo Svirkam, cim budem u Gradu radio budem te pozvo na Picence...
A sto se tice Terci nisam backo oko toga a Audya ima Sampler pa za to nije proglem imam Semplovane Terce iz Svih Tonaliteta pa ako ima tvoj Aranzer Sampler da ti posaljem Terce. Pozz!

@aleksakorgpa500
Solo nije Proglem Audya ima Sampler a i Dobar Portamento u Program Edit znaci Ubacis sto ti je mila Volja, Semplovani Moss, Harmonike Mica Itd...


@acakasper
Kolega ja mislim da ti nepoznajes ni jednu niti drugu Klavijaturu, nebi bilo lose da Isprobas Pa2x i Ketron Audya pa onda da izneses tvoje misljenje.

To bi pomoglo nasem kolegi da se Odluci pri Kupovini Aranzera..

Pozz!

zeljko
24.01.2012, 13:41
Nema ketron sd3 sampler:(

Vaxter
25.01.2012, 04:02
@hrci

Kolega acakasper ne poznaje ništa, koliko ja vidim, već samo pokušava da sakupi postoove za download, iako mu to i ne vredi baš.
Kako je krenuo, sakupiće postove samo za ban.

hrci
25.01.2012, 23:31
@Zeljko

Zeljko Druze nisam nikad imao SD3 u rukama pa da procackam i vidim na koju foru bi se moglo napravit, ali sigurno da postoji resenje, nesto slicno kao na Roland G800 sa Midi Kablom.

@Vaxter

Upravu si, ali nije on jedini ima ih malo Vise...

Pozz!
Hrci

zeljko
26.01.2012, 00:05
Ok druze sigurno da bih trebalo da moze nekako ako ne onda stvarno je glupost,jer je potrebno kad covjek sam svira da ima i drugi glas instrumenata...zvucalo bih sve puno bolje,a ja se ne kuzim u te klavijature jer nisam odrastao uz njih heheh...Ma vidjecu mozda jednog dana kupim i ja audiyu i miran..pozz

Vaxter
26.01.2012, 00:40
@hrci
Proteklih par dana dvocifreno...