PDA

Pokaži Full Verziju : Fantom X6 - "Prazni" i nevidljivi folderi na kartici


DinO74
02.01.2012, 14:50
Imam jedan problem odnosno "Rebus" :) u vezi kartice. Evo o cemu se radi : Naime, idem normalno na storage mod, spojim USB kabal, PC je prepozna normalno kao stick FANX. Stvar je u tome da mi se desi da kada otvorim karticu na PC imam foldere ROLAND, TMP i BACKUP ali su prazni. Na properties od kartice se vidi da je popunjena sa nekih 250 MB. Restartujem i sint i PC , racunar ponovo porepozna karticu, vide se svi folderi i ono sto je u njima ali je TMP prazan. Shvatio sam da mi ustvari ne prikazuje dva foldera sa semplovima koje sam stavio (kopirao) u TMP.To sam uradio po upustvu od kolege @vingula. Kada sam prvi puta kopirao svoj folder sa semplovima u folder TMP nisam obracao paznju dali u njemu ima folder AUDIO_IMPORT. Ova dva foldera sa semplovima koje sam preslusao i ucitao ono sto mi treba u User samples nisu vise vidljivi ali zajednicki properties BACKUP i ROLAND foldera pokazuju 50 MB. Nije mi jasno zbog cega su oni (folderi u TMP folderu) postali kao "skriveni" i windows niti Fantom ih ne vidi. Ne smijem formatirati karticu jer su mi svi petcevi i performanse koje koristim u Live modu na njoj odnosno slozio sam ih na CARD jer jos uvijek nisam izabrao korisne stvari sa USER patceha i performansi i sada bi mi to bilo ubistvo da ponovo sve prebacim u USER pa da je mogu formatirati. Ne znam ustvari dali bi format pomogao i ako bi pomogao ...kako da ponovo vratim sve na karticu pa da opet mogu raditi sa performansama sa CARD kao i do sada....valjda me razumijete Dali da uradim bekap a vec sam ga uradio , snimim na PC , formatiram karticu, vratim ponovo to sve iz foldera BACKUP i ponovo ukljucim Fantoma, dali je to ta procedura ??? Da dodam jos i ovo... karticu sam formatirao prije OS update a sa nje prebacio sve u racunar prije formata. Sada vidim da u tom "bekapu" u folderu TMP ima jos 4 foldera kojih sada kod mene nema a to su AUDIO IMPORT, BMP, PATCH IMPORT i TEXT.Poslije OS update nisam formatirao karticu nego sam krenuo sa ubacivanjem novog materijala jer sam uradio factory restore. Volio bih ako neko moze da kaze kako se uopste ubacuje set u Fantom X6 ? Nemam namjeru ubacivati niciji set nego jednostavno da vratim svoj ako nesto zeznem u klavijaturi jer toga ce biti jos mnogo iz razloga sto fantoma imam tek nekih mjesec dana a hocu da ga upoznam sto vise i da sto manje koristim tudjeg materijala...

deki
08.01.2012, 14:27
Ja nisam bas neki expert za fantom, uzeo sam ga nedavno, ali sto se tice ubacivanja materijala mozda mogu da ti pomognem.
Ja sam materijal koji sam imao na kompu preko card readera prebacio na flash karticu s tim da folderi moraju biti pod folderom roland i tmp (roland\pnl ili seq ili smpl ili snd i temp\audio import ili bmp ilipatch import ili text).

Posle toga sam uzeo flash card turio ga u fantom i teraj.

DinO74
08.01.2012, 18:37
E hvala...konacno da je neko i odgovorio :) Na kartici imam foldere ROLAND i TMP. U TMP folderu nemam folder AUDIO IMPORT, BMP, PATCH IMPORT i TEXT. Tu je vjerovatno problem ...

deki
09.01.2012, 16:55
Ja mislim da mozda i ne treba da budu ti folderi unutar tmp-a.
Ako tmp i u ovom slucaju znaci temp onda bi ovde trebale biti one stvari koje jos nisu zapisane/memorisane,
Sto se samog tmp foldera tice, ja imam gore spomenute foldere pod tmp folderom, no oni su bez sadrzaja, tako da verovatno ti folderi i nisu potrebni (barem u ovom slucaju).

Mozda je glupa ideja ali ako drugacije ne pali, napravi te foldere manuelno, mozda ti pomogne.
Ja sadrzaj imam samo u smpl folderu i u snd folderu, kod kojih su u smpl-u naravno a semplovi, dok pod snd folderom imam jedan fajl, koji bi trebao biti kao fajl za podesavanje globalnih funkcija, multisemplova itd, znaci nesto kao pcg fajl kod tritona.

ivangajic01
13.02.2012, 20:49
Pozdrav kolege,ako Vas jos muci problem sa nevidljivim folderima,pri ubacivanju ili povezivanju sa racunarom je antivirus sa racunara neke fajlove detektovao kao zarazene i onda ih je napravio nevidljivim.Klavijatura cita set normalno,ali racunar ne vidi sve foldere.Ja sam karticu nosio kod drugara koji radi sa kompjuterskom opremom pa smo sve vratili,ali ne mogu da se setim kako se zove program.