PDA

Pokaži Full Verziju : ARPEGGIO Roland xp-30


neutral
31.12.2011, 20:41
Moze li neko da mi kaze kako da pokrenem opciju ARPEGGIO na Roland xp-30? Kada je ukljucim ne dobijam nikakav zvuk.... dal' treba nesto da se podesi, nije mi jasno?
Dodato:
Nasao sam kako da pokrenem... ustvari nisam nista nasao , samo sam prebacio sa external na internal, ali nije htelo da radi dok nisam ugasio klavijaturu i ponovo upalio... to je to!

deki
08.01.2012, 14:20
Pritisnes taster system, pa ispod ekrana, kod tone switch-a br. 2, pa onda pomocu kurzora mozes lepo da podesis sve. Tacno nebih mogao da ti napisem posto sam ja svoj xp30 prodao, ali ako planiras da dobijes neki juznjacki shufle onda moram da ti kazem da ja nikako nisam uspeo :), mozes malo da se igras s akcentom itd, ali ja nisam znao da napravim niti jednu dobru foru. Ovo sto spominjes da se posle gasenja klavijature gubi arpeggio ja se nisam sreo. Mozes da pokusas memorisati program s ukljucenim arpeggiom, pa bi on trebao to da memorise.

neutral
08.01.2012, 21:37
Nisam napisao da se gubi arpeggio posle gasenja klavijature... nego mi je bio podesen na external i kada sam vratio na internal nista se nije promenilo dok nisam ugasio klavijaturu, pa ponovo upalio i onda je tek proradilo. Sad mi radi noramlno arpeggio... samo je bilo do te opcije gde se menja za arpegio da li je external, ili internal. I kad se menja ova opcija verovatno treba da se gasi klavijatura i ponovo upali da bi prihvatilo promenu ove opcije.

deki
09.01.2012, 17:03
Onda sam verovatno ja krivo shvatio problem. Malo mi je cudno da za neke funkcije treba da se restartuje klavijatura, no ja se stim nisam saocavao posto nisam prebacivao arpeggio na extern, no pretpostavljam kad ga jednom prebacis na intern onda on treba da zapamti, mada se ne secam dali podesavanje arpeggia spada u patch edit ili je to ipak global opcija.

neutral
09.01.2012, 18:06
Naravno da ne moram svaki put gasiti klavijaturu i menjati opcije za arpeggio... sad mi arpeggio radi normalno. Verovatno se reset upotrebljava kod promena midi opcija. Kada sam povezivao klavijaturu na comp preko midi - usb kabla isto sam morao da ugasim klavijaturu, pa tek onda da povezem na comp i onda ponovo da upalim.

No kako god... vazno da sam ja nasao kako da pokrenem arpeggio i da to sad sve radi kako treba. ;)

deki
10.01.2012, 12:49
Onda je stvar resena. :)
Ovo s usb midi kablom je tipicno za usb, gasi pali pa ce tek onda da vidi klavijaturu.

Bitno je da je arpeggio ponovo u akciji.