PDA

Pokaži Full Verziju : Novi korg pa2xpro


jurica
26.12.2011, 16:36
Da li se još uvijek može kupiti novi korg pa2xpro ? Dal se još proizvodi ?

gnovako8
26.12.2011, 17:02
Pozzz mislim da se jos proizvodi, i da se moze kupit novi.bas sam gledao na audio pro trgovina raspitaj se nazoves trgovinu i vidis.

Nautica
26.12.2011, 18:14
pozdrav, bas sam juce bio do jednog muzickog sopa u nisu(nije bitno kog necu da reklamiram ne trebaju mi banane :) ) i imaju jos pa2xpro u ponudi i to vise komada na lageru

mirandess
26.12.2011, 21:02
Pozdrav ekipa, naime korg pa2xpro se ne proizvodi vise od cini mi se 7 mjeseca prosle godine.... Ja sam imao srecu kada sam ga kupovao ostala su jos 3-4 komada(tada)... A kada sam isao probati pa3x rekli su mi da se vise ne proizvodi... isto kao sto je sa pa1x i pa1xpro... pozz. Mada se i sada u radnjama moze naci nova sprava... Ali se ne proizvode vise u tvornici (italija i kina)

Ace
27.12.2011, 00:17
A ko to kaze da se ne proizvodi ?! Dealer u radnju ko manje vise i ne prati muzicko trziste ?!
Dok Korg ne stavi kraj proizvodnje ne verujem u te price, a sto se tice muzicke radnje, koliko sam ih dosad posetio izveo sam jedan zakljucak a to je "Nikad ne veruj dealerima". Oni bi cak i slagali samo da prodadu neki komad.
Kako sto vidite inace kod Korg na web sajtu, oni jos uvjek drze pa2x u aktuelnu ponudu.

zlajakorisnik
28.12.2011, 09:46
prijatelju koja je cena za novi pa2,i kako bi se mogao nabaviti ?

mirandess
28.12.2011, 11:35
:D @ace pa sta mi ima lagat, valjda je i meni i njemu u cilju da profitiramo, odnosno da on profitira a ja da dobijem klavijaturu, vjerovatno ima i te sto kazes, mozda on ne zeli vise da prodaje taj brand odnosno tu generaciju klavijatura i to je to....

Ace
28.12.2011, 13:26
@Mirandesss
Ti si mu brate pristupio sa potencijalnu nameru da kupis, pa mozda hoce da te nalozi da je kupis sto pre jer je uskoro nece biti, ko zna.. .
@Zlajakorisnik
Imas je skoro u svaka radnja koja prodaje Korg.

mirandess
28.12.2011, 17:14
Pa rekoh kada sam isao probati pa3x-a.... :) no dobro nema veze, ja sam tako dobio informaciju i to je to...

Minicevac
29.12.2011, 06:32
Ja sam bas juce gledao na sajtu mitros i skymusic i nema ih vise da se prodaju...Ima pa50,pa50sd,pa500,pa800 i pa3x,pa3xpro!Al zato na oglasima 1800-2000 da biras,i to neki jos u garanciji!

mirandess
29.12.2011, 09:37
Pa to je to... ja sam u Brothers-u gledao... a vidis, valjda oni nabavljaju iz Sky-a(kako sam skontao iz konteksta od prodavaca u poslovnici)... Kako im cijena opada pa to nisu istine.... :S

LAsER
01.01.2012, 16:00
Pa2xPro se još prodaje dok ima zaliha, ali se više ne porizvodi.
Pa3x je zamjena Pa2xPro, tako da je za tu klasu taj arranger u produkciju došao.

@Minicevac: Pa3xPro nisao mogao vidjeti, jer taj model ne postoji. Pa3x je jedini model, koji ima u 2 veličine.

jvuk5
02.01.2012, 13:37
Mislim da je ovo samo tržišna farsa. kad je izašao pa2xpro bio je i skup i nisam ga mogao kupiti . sad kad bi ga uzeo , e sad se više ne proizvodi te je sad došao pa3xpro koji je opet skup i opet ništa . mislim da ako je već izašao pa3xpro, trebali su onda pa2xpro još pojeftinit i naravno i dalje proizvodit da se proda čim više komada. a oni koji imaju namjeru kupit pa3x , bez obzira na cijenu, će ga i kupit. i još jedna stvar, bez obzira na kvalitetu, precijenjene su te klavijature i preskupe .

gnovako8
03.01.2012, 09:39
preskup i je i nije,da imam para nebi mi bio preskup,ali stas tako je. i ja sam imao ga u planu ,ali ipak sam odusto jer traze i za polovni puno preko 2000e a star dvije do tri godine ,ima tu i tamo koji jeftinji ali otvaran tipka spustena ,led lampice riknule i sl..:rolleyes:

mirandess
03.01.2012, 10:50
vjeruj mi i vrijedi te novce, pa800 je spala cijena na 1250€ pa cak i manje, pa1x se vrti jos tu i tamo oko te cifre, ali pa1xpro 1500€ :S zasto onda ne bi i pa2xpro ostala cijena 2000-2200€, spast ce pa2xpro cijena jos kada izidje bolji os za pa3x i kada prodje jos pola godine, ali stvarno vrijedi te novce!!! Ja sam imao nekih sitnih problema sa svojim al' evo sad sve Bogu hvala radi ono da kucnem od stol sto bi se reklo, i ne planiram je mijenjati bar narednih jos 2-3 godine, tek onda bih pa3x uzeo... a mozda cak i na neki drugi brand predjem... Ali za sada, ta pa2xpro ispunjava sve moje zelje i prezadovoljan sam...

jvuk5
04.01.2012, 16:07
a što se dobije od ram memorije i ostaloga sa tvorničkim pa2xpro ?

Ja sad nedavno uzeo m3 (tvornički 64mb), i sad mi još u trgovini zapjevali 200 eura za 256mb ram memorije , a klavijaturu sam platio skoro 2000 eura . malo me to živcira, te pretjerane cijene memorije.

problem je u tome što nisam stručnjak za slaganje semplova i tko god ima dobar set , svi su preko 100 mb pa nadalje .

poludio sam sad na dočeku nove, na svirci. ja sam stavio jedno desetak semplova koji su mi adje recimo bitni i memorija mi je bila puna , a najveći bad je bio što mi je to toliko loše radilo da sam u pola noći htio klavijaturu na panj i udri s najvećim pajserom od jada .
užaas mi je radilo .