PDA

Pokaži Full Verziju : Nova pljačka SOKOJ-a i OFPS-a


Vaxter
17.12.2011, 01:22
Vest sam pročitao pre par dana, ali tek danas se setio da podelim sa vama.
Pre par dana je stupilo na slagu u Srbiji.
Pljačka ili ne?
http://www.yu-midi.org/news/index.php?subaction=showfull&id=1324077572&archive=&start_from=&ucat=1&

sinisa
17.12.2011, 02:12
Ovo je cista pljacka,nema druge nego van iz ove drzave ili narod ili oni.
Sta li ce sledece da smisle samo da sebi napune zdepove.:mad:

Beethoven
17.12.2011, 02:28
Prvo mi bilo smesno al sam onda shvatio da je zalosno. Zasto?

Zato sto je sve cista nebuloza nepismenih lopovcina a nazalost morace da tu istu nebulozu postuju i akademici, i doktori nauka, i profesori, i inzinjeri i svi pismeni ljudi. A ceo zakon smislio i napisao neko sa 4 razreda osnovne i izglasali ga oni sa po 8 razreda osnovne.

99% njih ne zna copy/paste i svima je Windows na srpskom pa i onda problem. :)

Ali gospodo, malo ste se zaj... .Piraterije ce uvek biti, sa ovakvim zakonima ce sve manje biti legalno a ja cu sve sto mi treba da prosvercujem iz Bugarske. :)

Znate li kad ce ova zemlja da bude normalna? 3012. godine.

Pozzz

Vaxter
17.12.2011, 02:34
Moj prvi komentar, tj. pitanje, na ovo je bio: "Ako plaćam porez na mogućnost piraterije, da li to znači da kada piratizujem bilo šta ne sme niko da me za to tereti, jer sam ja platio pravo da piratizujem?".
To mi je jedino realno tumačenje ovakvog poreza, a da bude legalan.
Jedino smisleno tumačenje je da je ovo ustvari pretplata na pirateriju koja meni, ako imam neki od oporezovanih uređaja, pruža mogućnost da mi stva ta piraterija u stvari bude legalna.
A vrhunac bezobrazluka je što se muzika sve manje piratizuje, a sve više piratizuju programi i filmovi.
Da li će se taj porez deliti i programerima i filmadžijama, ili će i oni da uvedu još neki, novi, porez?
Evo, prošlo je par dana od kako sam pročitao vest prvi put, a i dalje me nervira... :))

milepsr
17.12.2011, 14:01
Rekoh pre neki dan da ne vidim buducnost u ovoj zemlji. Iako sam uvek optimista, u ovom slucaju ne vidim svetlo na kraju tunela...

nikadvisekorg
18.12.2011, 05:52
Organizacija za zaštitu autorskih prava narodnjaku isplatila mizeriju

link (http://www.alo.rs/ljudi/44582/Dzej_Dobio_sam_od_Sokoja_6357_dinara)

zeljko
18.12.2011, 09:25
Evo napisacu ipak kratko....Lopovi su to sve postali od kako hoce u EU.:)

Vaxter
18.12.2011, 13:53
Čisto da vidite ko je najslušaniji...
http://nemanjqua.wordpress.com/2011/12/15/ko-je-najslusaniji-u-srbiji-po-pausalnom-sokoj/

vujanov
18.12.2011, 14:34
Ja samo mogu da se pridruzim recenom protiv SOKOJ-a i OFPS-a...jer nemam vise reci...

nikadvisekorg
18.12.2011, 16:28
Upravo potpisujem, samo ne znam ima li to nekog efekta.... il da oštrimo tojage?

sinisa
18.12.2011, 16:32
Cudno da su zaobisli muzicke razglednice i plisane igracke one sto sviraju. Kako li im to nije palo na pamet,posto frizideri i vesmasine jesu.:confused:

nikadvisekorg
18.12.2011, 16:37
Ovo me podseća na onu vest kad su javili na tv-u da će na svaki način da se izbore sa povećanim švercom goriva u Srbiju..... a niko da se zapita što je to gorivo najskuplje u regionu, nek spuste cenu niko neće da švercuje. Tako i sa ovim, mogu da ga fafaju, svuda u okolini je jeftinija tehnika bila i pre ove pljačke, jer drugačije i ne može da se nazove.

A sad kad budu podigli cene, samo će da izgube naši trgovci jer ću ja da idem u Bulgariju po tehniku, a znam da veći dao vojvođana već dovlači sve i svašta iz Mađarske jer je tamo takođe jeftinije.... užas.

smuchac
18.12.2011, 20:36
Nije direktno vezano za temu,a možda i jeste. Pogledajte ovaj ACTA belaj koji su počeli približavat nama. Ako bude po njihovom,nagrabusili smo svi skupa. Uključiš Youtube i ideš u ćorku dok si reko keks...

harepa50
18.12.2011, 22:16
@Vaxter

Ja za ovog najslušanijeg nikad u životu nisam čuo. Proguglam mu ime i prezime i saznam da je - političar :-O

Vaxter
18.12.2011, 22:20
To i jeste poenta...