PDA

Pokaži Full Verziju : Savet za kupovinu yamaha psr s500


dztamara
05.12.2011, 23:13
Planiram da kupim klavijaturu.ne znam jos nista da radim na njoj.dakle ova bi mi bila prva,pocetnicka.naletela sam na yamahu psr s500 za 250 eura pa me interesuje da li bi ona mogla zadovoljiti moje potrebe(ubacivanje midi fajlova i ritmova).napominjem da mi je potrebna za domacu pop muziku.molim vas za savet.hvala
Postovano sa mobilnog uređaja

yamahapassion
06.12.2011, 00:17
Pozdrav Tamara, evo da probam da ti odgovorim na pitanje. Ako ces kupovati za pop muziku, onda mislim da ce ti ova klavijatura sasvim odgovarati. Yamahe su inace sasvim solidne klavijature sto se pop muzike tice i sa svojim fabrickim postavkama mogu odraditi dobro posao (cak i stariji modeli), a da ne pricam o psr s500 pa navise. Jos ako si nasla za te pare to ti je super kupovina i nemoj se dvoumiti (ako je klavijatura ispravna i ocuvana). Da si rekla za narodnu muziku bila bi druga prica, ali posto planiras svirati pop onda ce ti ova klavijaura posluziti bez problema. Da ne zaboravim, jedina mana klavijature je sto ima memorije za samo jedan user ritam, ali zato ima podrsku za USB stick pa sa njega mozes ubacivati i ritmove i midi fajlove (doduse malo sporije ucitava, ali opet za pocetnika skroz ok). Pozdrav.

zukae
06.12.2011, 00:37
Upravo kako kolega pise odlicna je za pop muziku. Midije i karaoke cita te ima opciju da pokaze tekst i note iz midija.
Postoji i jedan trik za sporo ocitavanje ritmova, a to je da se snime kao user fajl, klavijatura ih onda značajno brže ocitava nego sty fajlove. Pozdrav.