PDA

Pokaži Full Verziju : usb midi kabl


mikimpek
03.12.2011, 14:45
Pozdrav!
U pitanju je klavijatura roland e96,prikljucio sam je na laptop,preko usb midi kabla.Kada pustim midi fajl iz vanBasco player-a,u pocetku se cuje sve normalno,medjutim odjednom pocne da brljavi,i na klavijaturi se cuju ili neki klaviri,ili fale neki kanali.Znaci hocu da vucem fajlove iz laptopa a da se cuju na klavijaturi.Da li ima neko podesavanje sto se tice midi kanala?

zeljko
03.12.2011, 14:48
Pa naravno da se moraju podesit kanali kako treba na svakoj klavijaturi onako kako ta klavijatura to zahtjeva...e sad kako ide na toj ja ne znam,ali sam siguran da ce se neko javit ko poznaje tu tvoju klavijaturu i ako vec ne postoji to pitanje na forumu...Pozzz

nesaband
03.12.2011, 15:01
duga prica i veliki problem je to.van basko povezan sa klavijaturom pogotovo starijim verzijama kao sto je tvoj E96 nece moci da rade zajedno.Pretpostavljam da zelis da vuces boje sa klavijature a da ti van basko to cita.jedino resenje ti je da kupis modul Roland Sound canvas sc-55 ili sc88,mada ni tada nece svi fajlovi da ti rade kako treba ali ce vecina raditi OK.
Ja trenutno probam jedan modul soud canvas sc88 i mislim da je to jedino pravo resenje za tu kombinaciju koju ti zelis da imas.

Inace se taj modul moze naci polovan za 50-70 eura sto i nije tako skupo a dobija se mnogo kvalitetniji ton midi karaoka.
Nadam se da sam ti pomogao.

fender1
21.08.2022, 11:02
Kupi KETRON SD 1000 modul za midi fajlove (oko 500 eura) Vrh vrhova!!

branoy
22.08.2022, 17:48
nema usb midi kabla ispod 50eu da radi kako valja.. kupis 5-10eu usb midi kablo sa onim svetlecim lampicama :D ma radii pobrljavi svee zivo.. stalno nesto dodatno blinka unosi neke tonove signale.. hah
Dodato:
najbolje uzeti muzicku karticu sa dva na njoj midi prava izlaza, i sa tim midi pravim kablom ici u klavijtauru bilo koju staru i to je to. stari provereni midi kablovi pravi. iz male muzicke dvokanalne bilo koje