PDA

Pokaži Full Verziju : Tranzit - Demo snimci


tranzit
03.12.2011, 00:09
Jedna, u danasnje vrijeme, vrlo rijetka svirka klasicnih narodnjaka. Potpuno zivi, da zivlji ne moze biti, orkestar od pet ljudi sa sve bubnjarem koji obavezno drzi pepeljaru, upaljac i kafu na G-Timpanu, a cigara je naravno u desnoj ruci izmedju treceg i cetvrtog prsta, oba vec pozutjela k'o cilibar od dima. Snimano je, doduse na zestokoj opremi ali direktno sa miksera na bini u Wav stereo fajl.

<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/player.swf" id="audioplayer" height="24" width="290" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/player.swf" /><param name="FlashVars" value="playerID=audioplayer&soundFile=http://k003.kiwi6.com/uploads/hotlink/j3y7jud5of&titles=nisam te.mp3" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">kiwi6.com file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/j3y7jud5of">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free File Hosting</a>.</div>

nesaband
03.12.2011, 00:18
namazani muzicari,malo su improvizovali celu pesmu ali lepo mada ja nisam za takve improvizacije sa melodijom forspila.

Ne cujem nigde harmoniku.kazes da ima pet muzicara,koji su sve instrumenti zastupljeni

tranzit
03.12.2011, 00:27
Imas harmoniku po jednoj strani dosta tiho i to u registru sopran i uglavnom iza pjevaca. Snimano je u stereo fajl tako da nije bilo miksa poslije. Sto se tice improvizacija, to su, kako ti rece, namazani momci pa im je pomalo i dojadilo da sviraju po PSu. Pored harmonike i bubnjara tu je basista, gitarista i klavijaturista sa brdom klavijatura.

nesaband
03.12.2011, 00:27
snimak kao snimak je vrhunski odradjen sto sam i ocekivao od tebe;)

tranzit
03.12.2011, 00:44
Ama to je samo posao Neso, kao i svaki drugi koji postane dosadan i odvratan poslje par decenija rada. Postavio sam snimak jer je aranzman interesantan a i muzicari stari vukovi, svaki od njih prica za sebe, ma sta prica, roman.

Sejox
03.12.2011, 01:55
S obzirom,da je sniman bend od pet ljudi uzivo na bini,ono sto se cuje
je da je snimak izuzetno kvalitetan.
Uzivo je,pa je i odnos jacine pojedinih instrumenata razlicit.
Harmonika se cuje na desnom kanalu(bar kod mene) i dosta je tiha,dok su
stringsi (boja koja vodi pjesmu) malo jaci.
Takodje i "tepih" ili "podloga" ili itd. je jaca tako da malo mozda i prigusuje
pjevaca.
Ovo pisem kao "stogodisnji" slusalac,a ne kao ton majstor,tako da ja inace nikada ne kritikujem,a rijetko i komentarisem.

Medjutim,posto je postavljac snimka,dao naglasak na aranzman,po meni je vrlo interesantan i u stvari je po mom misljenju "trendovski".
Ovo "trendovski" znaci da je prilagodjen danasnjim slusaocima i diskotekama,
u smislu onoga sto se cuje od instrumenata.Takodje je prilagodjen i ritmom,
sa rumbom,posto je brza od originala a dobro se uklapa.

Drago mi je cuti,da je neko okupio pet ljudi,kao narodnjacki bend,i na ovome
sto se cuje,osjeti se da je to jedna dobro uvjezbana ekipa.

Iako sam "starinski" orijentisan,ovo je interesantno uradjeno.

tranzit
03.12.2011, 02:04
Ziv ti meni bio Sejo, taman tako je kako pises. To je snimak zive svirke bez naknadnog miksa (a snimiti jedan takav bend nije bas jednostavno tim gore jer je tu i bubnjar) a naravno da bi jedan miks u studiju ili snimak jednog aranzera izgledao sasvim drugacije.

zoric
03.12.2011, 02:13
Ovi vokali u refrenu......o cemu je rec,vrhunski zvuci jel to neki sempl u pitanju,vokoder,zivi vokali?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

tranzit
03.12.2011, 02:47
Jesu vrhunski su. Klavijaturista radi iskljucivo sa VST instrumentima na 4 Masterkeyboarda i 2 audio PCa sa kojih i bubnjar vuce sounde za pojedine elemente E-Duma (jedan dio Rolanda TD-20). Ti background vokali su cini mi se sa EWQL Symphonic Choirs, ja sam mu pakovao taj setup ali bas svake pojedinosti ne mogu sa sigurnoscu da se sjetim.

Milan$
03.12.2011, 04:18
Odlicna svirka,iskusna...samo da pitam jedno ...Kolega Tranzit,jel i vi svirate nesto u ovom bendu,ili ste ih snimali kako sviraju?? pozdrav

tranzit
03.12.2011, 04:30
Hahahaha... sviram kolega, sviram. Harmoniku Roland FR3X kojom upravljam i jos neke sounde sa VST instrumenata lijevom rukom (basovima).
Dodato:
Na ovom snimku sviram tu harmoniku ali rotiramo na instrumentima vrlo cesto jer svaki clan benda svira par instrumenata.

Dell
03.12.2011, 04:44
Pa kako se onda ti ne cujes jedini, inace odlicno je skroz, svaka cast ;)
Nego, kako bubnjar drzi te stvari kod sebe, jel i ti imas peskir iza vrata? :D

tranzit
03.12.2011, 05:03
Hahaha... cujem se, cujem ama je aranzman bio takav da je harmonika bila nesto u pozadini mada se cuju neki od VST instrumenata koje sviram na basu. Stand-Tom je poveliki pa na njega stane svasta nesta tako da bubnjar ima mjesta i za casu vina pored svega sto sam nabrojao a peskir mi ne treba jer je harmonika jedva 8 kilograma teska.

Dell
03.12.2011, 05:46
E blago ti se. Ni moja hohnerica nije mnogo teska, oko 10-ak kila, ali zato kad se na ljeto sviraju svatovi naprosto kondenziram. A znas i sam kakav je obicaj kod nas da se harmonikasa obrise po celu kad se uznoji, a ovi brisu samo ovog starijeg kolegu, valjda mene ne postuju sta li :lol: Nego de mi reci sto se tice te tvoje harmonike, kako si zadovoljan? Msm bez premca dobro izlazi, ali jeli to to? Znas na sta mislim, autentika itd. ;)

tranzit
03.12.2011, 06:07
Da to je to. Na tom snimku sviram sa Dallape Supermaestro prosirenjem za FRX harmonike. Svi registri te Dallape harmonike su tu i to sto na sto autenticno. Mogu i da uporedim jer imam i originalni Supermaestro iz 1968. godine. To je odradjeno maksimalno i ton i mijeh ... ama sve. Prednost FRXa je sto mogu da upravljam njime bilo kakvim midi uredjajima u isto vrijeme na 3 midi kanala a uz to ako treba i da sviram harmoniku (mislim na sound). Paklena masina sa dobrim setupom. Kada upravljam aranzer njome, bass akordi daju harmoniju aranzeru, na glavni bass postavim neki od duvackih ili gudackih instrumenata a na desnoj strani uz zvuk harmonike biram preko PCG komandi solo sounde sa bilo cega (midi modul, VST instrumenti... sta ti treba). U mnogome kompletnija svirka nego na klasicnom aranzeru, bilo koji da je, jer na njemu imas samo lijevu i desnu stranu a kod FRXa dva puta desnu (harmonika i midi) i dva puta lijevu (akord i glavni basovi od kojih svaki ima svoj sound a u isto vrijeme upravlja i midi uredjajem). Uz to sve, radim potpuno bezicano i midi i audio signal sa harmonike tako da sam potpuno mobilan. Kontroler k'o grom, sound k'o kuca.

aleksandar031
03.12.2011, 09:46
Vokali u refrenu veoma lepo zvuce,lepo ste ovo upakovali

zeljko
03.12.2011, 10:09
heheheh pa ti sviras kao i ja od prilike harmonika i midi...Super je to samo sto je i zahtjevno...Mnogi misle da je lako svirat na taj nacin razvlacit harmoniku i jos uz to mojenjat komande na aranzeru i sve ostalo sto uz svirku ide,a to nije ni malo lako..svaka cast super ste ovo odradili...Pozz

Marco7
03.12.2011, 14:09
Sto se mene tice sve se cuje kako treba i kazem svaka cast a i nisam ni sumnjao!Sto se tice forspila i verzije pesme ovo je verzija koju je odradio Dado Polumenta i skinuli ste je bas kako je i odradjen njegov aranzman tako da ne cujem da nesto nije kako treba!Moderno,tacno,konkretno i mnogo mi se svidja,svaka cast ;)

nesaband
03.12.2011, 15:14
Svaka cast @Marko ,sad sam preslusao verziju Dado Polumente i cujem da je potpuno ista kao na snimku.^:)^

@Tranzit:idem malo van teme ali moram da te pitam da li ta harmonika moze da se koristi i za akustiku ili ne?Da li ima svoj zvucnik i koliko dugo drzi baterija od harmonike?

tranzit
03.12.2011, 18:17
Moze da se koristi i akusticno a baterije traju oko 5 sati kada su ukljuceni zvucnici, bez ukljucenih zvucnika i do 8 sati. Ovo je sa normalnim konzumerskim akumulatorskim NiMh baterijama. Kod mene je to nesto duze jer koristim nesto bolji aku blok koji drzi i sa zvucnicima desetak sati pri maksimalnom levelu.

@ Marco7
Tako je Marko, najblize je verziji koju pjeva Polumenta mada ja o tome uopste ne razmisljam. Inace, uvijek improvizujem i uopste se ne trudim, niti zelim da se trudim da nesto "skidam u milimetar". Dovoljno sam iskusan i mator da mogu da se opustim u svakom trenu i sviram sta mi u tom momentu padne na pamet jer imam i na koga da se, sto na sto, oslonim posto nam je zbir godina u orkestru skoro 200.

@zeljko
Da, samo sto ja ne mijenjam komande na aranzeru (vrlo, vrlo rijetko radim sa aranzerom jer nije to ono sto za mene predstavlja muzika) vec su sve komande na harmonici tako da nemam potrebe ni da pipnem aranzer ako bas necu. Kod mene je to nesto slozeniji i opsirniji setup a pogotovo sto je sve wireless, kako sam vec rekao jer moram biti potpuno mobilan na bini i u sali a opet sve imati pod kontrolom. Radi toga sum dodao jedan specijalni kontroler na samu harmoniku koji salje one komande koje ja hocu da salje, pa bilo o cemu da se radi, sve je moguce.

nesaband
03.12.2011, 19:17
Niste vi ni tako matori:lol::lol:
samo vi cepajte,za muziku nisu bitne godine vec samo bistra glava;)

zeljko
05.12.2011, 02:04
Tranzit i kod mene je slicno nesto tako kao i na toj tvojoj harmonici sto se tice nacina i funkcija...ok taj rolandov model je napravljen ekstra i sto lakse za rukovanje,dok ja sam ugradio midi posebno tek poslije 15-ak godina od kako imam hohner,pa je bila mogucnost da se samo na bas stranu i to tamo gdje je ono dugme za ispustanje vazduha iz meha ugradi jos 4 mala dugmica preko kojih bih mogao isto kao i ti u toku svirke da upravljam sto se instrumenata tice...Dakle na svaku tipku postavim instrumente koje ja hocu i kad hocu da promjenim drugi instrument tj.boju prvo pritisak na odgovarajuce dugme pa na tipku na kojoj mi je taj instrument koji zelim i na taj nacin bih mogao da mijenjam instrumente a da ne moram da prilazim aranzeru...takodje i midi kanale opcije itd,samo nisam akrobata jbt pa da sve mogu da stignem u toku svuranja hehehhe....Moze se sve ali treba to savladat..vjezba cuda cini...tebi svaka cast kad si se odlucio za takav nacin sviranja..a cuje se da super odradjujes svoj posao i mnogo vise od same svirke...sto znaci u smislu jedan pravi i skolovani muzicar koji se u sve razumije sto se muzike tice...Pozdrav i svaka cast kapa dole

Vaxter
05.12.2011, 02:22
Mislim da je ovo bio najiščekivaniji snimak na YU-MIDI Demo sekciji u poslednjih pet godina! :))

To je ta stara garda...
Zvuk po mom ukusu, precizan, pun i topao, a nadasve pristojan.
Složiću se sa Sejom oko nivelacije instrumenata koja nije primerena snimku, ali mi se čini da ona uživo daje mnogo bolji efekat nego što je to ovako kako mi čujemo kod kuće.
U svakom slučaju, čista desetka je neizostavna! :)

tranzit
05.12.2011, 02:30
Hahahaha.... aman kakva napetost u iscekivanju, da sam znao, ama stavio bih bilo sta ranije... hahahaha. Hvala Vaxter, bila bi velika sramota da nije tako kako kazes. Omatorio sa muzikom a da ne zna.




@zeljko
Mlad si ti moj Zeljko, ima vremena, isto to ces ti uz malo volje sve da savladas i budes srucnjak, naravno ako budes imao volje za to. Nego taj specijalni kontroler na ovoj FR3X harmonici nema veze sa normalnim midi kontrolama koje inace ima Roland FR3X, da ne bude zabune, nego je posebno uradjen od jedne firme koja se ovim bavi i postavljen je odmah iznad registara na diskant strani (desnoj) harmonike, tanak je dva do tri milimetra, elegantno dizajniran a ima preko 100 tastera u jednom layeru a takvih layera moze biti prilican broj pa onda prakticno taj kontroler ima beskonacno mnogo tastera od kojih svakome dajem, ja kao muzicar, naredjenje sta treba da uradi kada ga pritisnem. Njime kontrolisem u svom orkestru sve, bas sve. Od sounda koje sviram sam na toj harmonici pa sve do levela pojedinih kanala na mixeru, ekvilajzera ili kompresora na njima, halla, delaya itd... Sve ovo bez ijednog jedinog kabla koji me povezuje sa bilo cime, sto znaci da iz sredine sale mogu smanjiti hall na pjevacevom mikrofonu ako mi bas to treba. Nova i komplikovana tehnologija ali vrlo efektivna.

zeljko
05.12.2011, 02:50
Heheheh pa nisam ja bas ni mald kako ti mislis,samo se nisam nikada maksimalno trudio sto se muzike tice,vec bio i zauzet drugim poslovima i jedno duze vrijeme nikako ama bas nikako svirao i vjezbao,a tek prije eto da ne lazem od kako sam clan ovog foruma sam poceo da malo sviruckam ponovo kad sam kupio ovaj ketron i ugradio midi u harmoniku...tako da ce tesko da bude od mene nesto posebno ali nema veze sve sto radim radim samo iz ljubavi prema muzici...to je ukratko....Sto se tice tog setupa na roland harmonikama svakako je jednostavnije jer je kosto si rekao sve na desnoj strani i ima vise dugmica gdje na svaki od tih mozes da memorises sta ti treba,dok kod mene ima isto to sve cak i za taj hall o kome pricas, samo sto ja moram mozda 3 ili vise puta pritiskat te to dugme za funkcije,pa izabrat odgovarajucu tipku na harmonici na kojoj mi je hall itd pa pa druga tipka -pa 3.+ volumen itd ali u sustini ima puno sto sta samo treba tu i vremena da se sve izpretisce pogotovu ako sam sviram sve....Takdoje na lijevu bass stranu vucem sa aranzera ako hocu neki pad na jedan kanal na drugi neku gitaru koju kad sviram akord tj.osnovni i durski akord basa svira akord sedmicu ili sta ja znam sta jos heheh...bass linija ko i svaka bass linija kako je nastimana da svira tako i svira ili mogucnost da sviram rucno bas ali onda imam problema posto mi bas ne svira na durskom akordu na harmonici vec samo osnovni bas i terce jer je na durskom akordu ta kontra gitara...Mislim da si me razumio sta sam hteo da kazem ali nije lose ja sam zadovoljan,samo trebam malo vise jos da se posvetim i da uganjam to sve kako sta i da savladam kosto kazu ko pjesmicu gdje se sta nalazi i ima da bude super a pogotovu kad vidis da tu uz to sve imas i akusticni zvuk sa harmonike pa ti vidi...Pozzz

tranzit
05.12.2011, 03:14
Imas sve sto ti treba za dobru svirku samo naprijed. Mlad si ti i te kako si mlad, u poredjenju samnom, pa ti zato i kazem da imas vremena a kako vidim i ineresovanja. Za kontroler se bojim da me nisi razumio bas nabolje. Sa ovim kontrolerom sam u stanju kontrolisati bilo sta na digitalnom mikseru na koji je prikljucen kompletan orkestar, kad kazem bilo sta to onda i bukvalno mislim. Mogu na primjer, da stisam gitaristu (oni uvijek imaju neodoljivu potrebu da se cuju nesto jace) ili da smanjim delay na mikrofonu pjevaca ili recimo da izaberem frekvenciju za drugi band EQa na kanalu gdje je prikljucen klavijaturista, prosirim mu Bandwidth i dodam tom bandu par dBa ili da smanjim Treshold za kompresor na kanalu za basistu... ako treba mogu da kontrolisem i jacinu osvjetljenja na bini ili promjenu sekvenci tog osvjetljenja... da ne nabrajam dalje, trajalo bi predugo. Jedan kontroler koji je na bazi midija ali to je samo jedan dio.

zeljko
05.12.2011, 03:22
Sad sam te razumio sve:DTo je super svaka cast druze...znaci kako im ti nastimas miksetu nema da drugi pipa:)i to sa harmonike sa drugog kraja sale :lol:nemam rijeci,jer sam ostao bez teksta sta sve danas postoji...Pozzz

tranzit
05.12.2011, 03:27
Zamisli samo kako ja uzivam u tome sto pjevac ne moze da se konstantno pjacava i sto gitarista ne moze da divlja distorzijama do besvjesti. Pusta tehnika, ponekad je i dobrodosla.

zeljko
05.12.2011, 03:34
I ne treba da se mjesaju u rad strucnjaka...Sve se cuje u ovom snimku kako treba pjevac super odnos vokala i instrumenata,efekti bas sve super zvuci,jedino kosto rekose neki za niansu da su malo jaci solo instrumenti ali sto se mene tice i ovako je praaaaaaaaaavo dobro kad cujem neke druge snimke od kolega gdje uzivo sviraju...Skoro kao studijski a vjerujem da na licu mjesta se to i ne primjeti nista znam iz svog sopstvenog iskustva kako mi ketron zvuci preko razglasa a kako kad smimim mp3 totalno drugacije i treba tu studijskog posla da bih to bilo to i da sve pase,samo to je druga tema a sviranje uzivo sasvim nesto drugo koliko ja znam....Jos jednom svaka cast pa postavi jos nesto da poslusamo...>Pozz

tranzit
05.12.2011, 03:48
Gledacu ovih dana da postavim jedan studijski snimak i jedan snimak samo sa aranzerom, pa ce se moci uporediti i shvatiti sta je snimati zivi orkestar a sta ove sve automatike.

virtualni
05.12.2011, 04:19
Do sad nisam uopste ili sam mozda jednom ne secam se komentarisao demo snimke,svako se trudi da to bude sto bolje kako zna i ume
Ali vas snimak moram jer je vrhunski odradjen svaka cast
Meni licno je drago da ima takvih poznavalaca zvuka na ovom forumu jer ima da se od vas sta cuti ,a i boga mi procitati SVAKA CAST

tranzit
05.12.2011, 22:45
A meni je jos draze da nekome imam prenijeti to znanje kad god za to imam priliku, svakako ga necu ponijeti sa sobom na onaj svijet. Sve dok je onih koji imaju volju da uce i saznaju nesto novo, dobro je. Hvala u svakom slucaju na komentaru.

romario
05.12.2011, 23:10
Dobro je ovo ,snimak ...

Cini mi se da se niste previse trudili oko same svirke ;)

Za jedne penzice (pre)dobro ...;)

tranzit
05.12.2011, 23:53
Ma jasta nego predobro za penzionere hahahaha.... Svirka k'o svirka kako kad i koliko treba, Znas kako se kaze, koliko para toliko muzike. Inace se gadim nabacanih aranzamana sa divljim i suvisnim solo dionicama gdje bar trojica soliraju u isto vrijeme, pa udri ko brzi i ciji je duzi. Orkestar je timski rad i tu mora da se zna ko kosi a ko vodu nosi. Kad budes cuo jos po koji demo sa sasvim drugacijim aranzmanima onda ce ti biti jasno o cemu pisem.

Dell
06.12.2011, 03:27
Uuuuu blago ti se burazeru, ja cu na potenciometre od pjevacevog mikrofona na mixeti ili stavit misolovku ili drzat motku kraj klavijature :)

romario
06.12.2011, 09:34
Ma jasta nego predobro za penzionere hahahaha.... Svirka k'o svirka kako kad i koliko treba, Znas kako se kaze, koliko para toliko muzike. Inace se gadim nabacanih aranzamana sa divljim i suvisnim solo dionicama gdje bar trojica soliraju u isto vrijeme, pa udri ko brzi i ciji je duzi. Orkestar je timski rad i tu mora da se zna ko kosi a ko vodu nosi. Kad budes cuo jos po koji demo sa sasvim drugacijim aranzmanima onda ce ti biti jasno o cemu pisem.

Sve je meni jasno šta pišeš,pogotovo šta sviraš .;)
A ono koji je brži i čiji je duži ...
To valjda se sa godinama izgubi ;)

Problem sa razumijevanjem štiva nastaje kad
se prebaciš na one brojeve i sl. (sysex);)

makso68
06.12.2011, 16:12
Odlična svirka starih šmekera.Slažem se s tobom,u potpunosti oko zvuka kompletnog benda.Ima jako puno dobrih svirača,ali,na žalost,jako malo kulturnih.Kad se slože majstorstvo sviranja i kultura sviranja onda je rezultat dobar muzičar.Imao sam priliku da jedan period radim sa Hasom Šiptarom(nadam se da ga poznaješ,svirao je,kao momčić u čuvenom Škulinom orkestru,a kasnije je bio šef benda ˝Jarani˝),pa sam od njega naučio šta je to kulturna svirka.Takođe se slažem da ne treba biti rob originalnih aranžmana.Ja bar nastojim da to najčešće izvedem na svoj način,u zavisnosti od situacije i trenutnog mog raspoloženja i raspoloženja publike.Još jednom Svaka čast i Sve najbolje!!!

tranzit
06.12.2011, 23:02
Obecao sam i live snimak direktno sa aranzera. Evo ga, ide live pjevac, vokalist i aranzer i... nista vise. Aranzer upravljam Rolandom FR3X.
<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/player.swf" id="audioplayer" height="24" width="290" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/player.swf" /><param name="FlashVars" value="playerID=audioplayer&soundFile=http://k002.kiwi6.com/uploads/hotlink/94t189dkht&titles=aranzer demo.mp3" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">kiwi6.com file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/94t189dkht">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free File Hosting</a>.</div>

Vaxter
06.12.2011, 23:08
Ovo je samo aranžer?
Live?
Zar?

milan84
06.12.2011, 23:14
Najnoviji aranzer zvani matrica...

tranzit
06.12.2011, 23:20
Hahaha... jes' Milane znam da je tesko povjerovati ama tako je kako je, ne mozes ni da sanjas sta je danas moguce uraditi sa aranzerom. Mlad si naucices.

@Vaxter
Jeste Vaxter, samo aranzer budi potpuno siguran.

Vaxter
06.12.2011, 23:23
Iskreno, da je bilo ko drugi postavio bio bih ubeđen da je studijska matrica.
Ne znam pesmu, pa sam je našao i čuo.
Vidi se da nije studijska matrica, mada su razlike u sitnicama, ali previše slično zvuči.
Čime je ovo snimano?
Koliko je bilo obrade?
Ne deluje kao bilo kakav mikser direkt na komp...

Milan$
06.12.2011, 23:24
koji aranzer u pitanju?:D

milan84
06.12.2011, 23:27
Gospodine nekog drugog farbajte,pesma je od Lexington benda naziv -kako je tako je

tranzit
06.12.2011, 23:36
@milan84
'Ajde sinovac, smiri tenzije i dozivljaj i citaj sada sta cu da napisem kao odgovor Vaxteru i Milanu$ pa ce i tebi biti malo jasnije jer ja sam malo premator da se koristim podvalama a i nemam za to neke potrebe jer mi ni ime ni slava vise ne trebaju a sto ti ne mozes da shvatis da aranzer moze i ovako da zvuci eeee... to je vec tvoj problem.

Naravno da je ritam radjen bas za tu pjesmu i zato i jeste toliko autenticno. Sve sto se cuje sviraju debeli VST instrumenti. Bubanj je Superior 2, ritam i solo akusticne gitare svira Real Guitar 2 a ostatak svira content Kontakta 5. Aranzer nije ni Korg ni Roland, ni Yamaha jer svi oni zajedno su jos u pelenama u odnosu na softver aranzer. Ovdje koristim Live Styler a imam obicaj da radim i na One Man Band, kako kad mi padne na pamet i imam volje.

Vaxter
06.12.2011, 23:41
Ok, to već ima smisla i za kvalitet snimka i sve.
Iskreno, soft mi nije ni pao na pamet.
Mada, i dalje stojim pri tome da i dalje ne bih verovao da je demo postavio neko drugi. :)

tranzit
06.12.2011, 23:44
Hahahaha... ama znam ja to pa zato i ne postavljam te snimke hahaha... Jeste sfotver kompletno i snimano direktno ali u isto vrijeme sa svim master efektima i levelerom jer on je vec u sistemu tako da obrade nije bilo. Moze se to jos obraditi ali ovdje je snimak onako kako to izlazi sa aranzera.

milan84
06.12.2011, 23:46
Nemam nikakve tenzije,sami ste napisali live snimak direktno sa aranzera. Evo ga, ide live pjevac, vokalist i aranzer i... nista vise. Aranzer upravljam Rolandom FR3X.
.Sad se se izvlacite sa debelim Vsti instrumentima.Zaboraviste da napisete ko svira El.gitaru

tranzit
06.12.2011, 23:52
Ti izgleda ne shvatas momak ili nisi u ovoj materiji kako treba ? Ama svira aranzer ali soundi (zvuci, tonovi, boje...) su sa VST instrumenata a napisao sam i sta svira elektricnu gitaru ama ti to slabo kontas izgleda. Kontakt 5 content svira... Native Instruments Kontakt 5. Je l' jasnije sad ili treba da crtam ? Zaboravih da ti dam jedan podatak, ta elektricna gitara ima taman toliko veliki sampling content koliko tvoj cijeli aranzer ROMa, bilo koji da je, pa onda puta 5

nesaband
07.12.2011, 00:19
E moj @tranzit,dzabe ti to objasnjavas nekima koji su navikli da to ne treba tako da zvuci i da je to nemoguce.
Oni su samo navikli na ono sto ima u setovima na Downloadu i tacka.

A sad komentar:

momci koji se ozbiljno bave studijskim radom i koji rade za nase poznate zvezde treba da cuju ovaj snimak i da dodju kod tebe na obuku(naravno da debelo plate)i da shvate da ne treba raditi sve albume sa istim semplovima i sa istim remiksom tako da lice jedan na drugi ko jaje jajetu!!!!

jedini momak kojeg ja cenim koji je do skoro radio kod fute postprodukciju je Vlada Tordaj koji se kod nas ozbiljno bavio tim poslom.

Sto se tice samog snimka,perfektan cist,kristalno jasan i izbalansiran ton.

A sad pitanje:da li se moze na taj nacin raditi uzivo i koliko treba da bude jaka masina(laptop ili neki desktop racunar) koja bi to mogla da izgura bez problema na svirci.Mislim da kapiras sta te pitam.

Pozdrav i da si ti nama ziv i zdrav jos 100 godina!!!!

tranzit
07.12.2011, 00:32
Neso masina mora da bude deeeeeebela, tu Laptop slabo da ce da pije vodu, bar ne sa ovakvim instrumentima. Za uzivo rad, je opterecenje ogromno a znas i sam da ne smije ni da kvrcne, ni da prcne. Od oka, takva masina bi kostala kao dooobar aranzer. Ova sa koje ide ovaj snimak je na bazi 2600k procesora, sa 16GB radne memorije i ona je jedna od osrednjih na kojima radim a audio karta je RME AIO PCIe sa dodatkom jos 8 ulaza i izlaza preko ADAT ADDA konvertera.
Dodato:
Obecao sam i jedan studijski demo, pa evo i njega. Pjesma je jos u radu a skratio sam snimak radi zastite autorskih prava kompozitora. Nemoj opet neki momcic da se pojavi sa tvrdnjom da sam ovoga puta skinuo stvar sa Long Play ploce jer se na pocetku cuje kvckanje, za te neupucene, ovo je stvar koja je malo u retro fazonu.
<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/player.swf" id="audioplayer" height="24" width="290" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/player.swf" /><param name="FlashVars" value="playerID=audioplayer&soundFile=http://k002.kiwi6.com/uploads/hotlink/e4z36a8k8w&titles=studio demo.mp3" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">kiwi6.com file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/e4z36a8k8w">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free File Hosting</a>.</div>

milepsr
07.12.2011, 01:00
Vec sam vam rekao jednom preko pp, nisam mogao da se suzdrzim da kazem i sad. Hvala vam sto izdvajate vremena kako bi smo mi mladi naucili nesto od vas ^:)^

tranzit
07.12.2011, 01:04
Mile, kad god mogu i znam, tu sam da pomognem, a hvala tebi sto znas to da cijenis.

Dell
07.12.2011, 01:21
Kapa do poda i iskrene zelje da uslijed popularnosti pjesme moramo skidat ovo ;)

tranzit
07.12.2011, 01:27
Hahahaha... nije iskljuceno a ako dodje do toga, saljem vam svima note a ako nekom bas toliko bude stalo i bude fin i pristojan momak (kao sto si ti na primjer) mozda ce dobiti i matricu. Ama pjesma k'o pjesma, bilo ih je stotine i stotine... pa i ova ce doci i proci. Nego, u tvom gradu na dolazecem festivalu slijedece godine, najvjerovatnije ce ici jedna pjesma ciju produkciju trenutno radim, a radni naslov je "Siroki Brijeg", valjda ce taj i ostati. Postoji mala mogucnost da ne nastupi u Mostaru nego u Neumu ali cisto sumnjam. Kako god, nije ti daleko.

Dell
07.12.2011, 01:56
U sunce mu zareno, pa kud Siroki :D Kladim se da u pjesmi ima dipli, spominjanja svetinja, kamena, maslina, "divojaka", zeljom da se vrati (a tamo mlati pare i zaboli ga) i pocinje gangom :lol: Ali pretpostavljam da ce to u tvom aranzmanu zvucat napucano i kako treba ;) Ako bude na melodijama poznacemo, kolega Miran je statirao prosle godine, a ako bude na etno festu, vidicemo na tv-u.

Ace
07.12.2011, 01:57
Svaka cast Tranzit. Snimci su ti vrh.
Dovoljno ti je od mene .... nemam sta da kritikujem :)
Pozz

tranzit
07.12.2011, 02:16
Hvala Ace

@Dell
Hahahaha... vidis kako ti znas tematiku festivala Hercegovine. Ne znam jos tacno, kao sto sam ti i rekao, da li ce ici na festival u Mostaru ili u Neumu, a nema sta da se trudis da je prepoznas, evo ti pa cuj jedan isjecak mada je ovo jos debelo u fazi rada. Zenski glas je jos pilot na snimku, ostalo je tu i tamo, onako kako ce i ici. Tipicna festivalska tirada, pa jos i hercegovacka hahahaha...
<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/player.swf" id="audioplayer" height="24" width="290" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/player.swf" /><param name="FlashVars" value="playerID=audioplayer&soundFile=http://k002.kiwi6.com/uploads/hotlink/5740h94hsm&titles=siroki.mp3" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">kiwi6.com file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/5740h94hsm">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free File Hosting</a>.</div>

sinisa
07.12.2011, 02:29
Kolega sta tacno koristis za pratece vokale?

zeljko
07.12.2011, 02:30
Dobro ja rekoh da je tranzit majstorcina^:)^I nisam se pokajo sto sam to rekao...ovo je san svakog muzicara a onaj ko nije naucio ili ne zna da se i ovako moze svirat,pa lupa bez veze..ili je ljubomoran ili ne vjeruje svojim usima ono sto cuje...Svaka cast zivio jos toliko ako bog da i hvala na svim pomocima koje nam pruzas...Pozzz

tranzit
07.12.2011, 02:43
Hvala Zeljko.

@Sinisa.
U ovom zadnjem snimku su pjevaci pjevali background glasove.

sinisa
07.12.2011, 02:48
Moja greska nisam napisao naziv pesme.
Mislio sam na onu Kako Je Tako Je.

Dell
07.12.2011, 02:57
Hvala ti brate, sad znam sta cu otprilike slusat. Znam kako ti je sa ovakvim pjesmama, meni ih je puna glava, a ne tebi koji ih moras radit. Sve pohvale jos jedared ;)

tranzit
07.12.2011, 03:27
Ihhh... ima sta i da cujes, jbl mamu. Sve je to smece al' takva nam i muzicka kultura a i mi kao muzicko-kulturni radnici nismo nista bolji. Sta je tu je, stid me i sram al' zivjeti se mora.

@sinisa
Koliko se sjecam u toj pjesmi je vokal harmonizer bio Vielklang.

mirandess
07.12.2011, 03:27
@ Dell Nemoj me zivota ti podsjecat na to!!!! Ufffff micko-saraf(pjesma), kamera snima, a ja se zacrvenio ko paprika, umal' nisam puko u smjeh u po kadra!!!! Ali barem sam se poslje sa Vucom zaheb..o :D
@ Tranzit aaaaaaaaaa vidi 'ercegovacke krvi :) ovo je super, ali nekako mi poznat glas od ove sto pjeva.... kao da sam ga vec negdje cuo... ili????????

tranzit
07.12.2011, 03:32
Moze da bude, da si je cuo jer sam je vodio jos na dva festivala po Hercegovini, proslih godina, ne sjecam se vise kada. Ona je inace iz Ljubuskog.
Trazicu od organizatora da te opet angazuje za statiranje ali pod obavezno, inace nema nista od festivala hahahaha....

mirandess
07.12.2011, 03:36
ahahahahhhahahhaahhahaha neka marnel ovaj put statira :P ja matere mi vise nec(iako je bilo ciganluka kazem radi pojedinih izvodjaca, valjalo je samo to gledat i smijat se njima)!!! :D ahahhaha moguce da sam je cuo/da je znam, skroz mi poznat glas pa zato :).... A sto se tice snimka super sve za 10! :)

tranzit
07.12.2011, 03:38
Ne, ne, samo ti dolazis u obzir. Odmah sutra mu javljam da te rezervise. De molim te javi ovima na chatu, posto me prozivaju, da ne mogu da im pisem jer chat ne radi jos kako treba u IE9.

mirandess
07.12.2011, 03:43
Sto ja? Pa zar sam tako sladak :D jedino da ja i marnel popola za moju klavijaturu i opala :) mozemo cak i live pjesmu odradit :) Izvodjac prvi glas, a ja i marnel prateci :P i sto posto glavna nagrada i publike i zirija i grand prix i sve sve sve :) em sto smo lijepi em sto fino pjevamo i sviramo :D

zeljko
07.12.2011, 03:44
Hebiga nesto razmisljam,pa odluci da pomjerim i promjenim misljenje...Dakle momentalno Dare i transit dijele N-1 mjesto najboljih muzicara na ovom forumu,pa zatim kako rekoh Boban,pa moj drug Nesa ostaje opet na 3. mjestu:)Eto druze neso izbori se ja opet da ti nekako ostanes na trecem mjestu:lol:Jos jednom za transita svaka cast i golemo dobro ti je ovo sve sto si postavio,a ja sad mogu sebi samoljepljivu traku na usta da zalijepim i da malo cutim do daljnjega=))

tranzit
07.12.2011, 03:50
Samo ti pisi i pricaj, sve to nije tako ni vazno, ko kako u sta i za sta.

@mirandess
Obavezno razgovaram sa organizatorom da stavi Della i tebe kao uvodni Band onako live ali samo sa pjesmom "Puhni vjetre malo sa Neretve".

Dell
07.12.2011, 04:04
Nemoj mene sa njim Tranzite tako ti tahan halve i sogan dolme u duetu :D Vidice me neko, pa sta ce raja da prica onda? :lol:

tranzit
07.12.2011, 04:13
Hahaha... ne zaklinji me svetinjama, samo je falilo da pomenes i jablanicku janjetinu i repertoar bi bio potpun. Jok, vas dvojica ste na bini sta god da bude pa makar dosao u pitanje i cijeli festival.

Dell
07.12.2011, 04:43
Da znas, Gojka ces na dusi nosit za ovo :lol:

tranzit
07.12.2011, 04:49
Znas ti da je Gojko davno umro, pokoj mu dusi, bio je legenda. Sad su glavni akteri Maksumici.

mladenkom
07.12.2011, 05:22
Sve pohvale za snimke,sto rece Vaxter,dugo su se ocekivali.ostali su vec sve rekli,veliko hvala za vreme koje odvajate za pomoc onima kojima je potrebna,vidi se da su godine I godine iskustva iza vas,da ste zauzet covek,te da je veoma tesko naci vremena za forum,ali eto,uvek ste tu kad zatreba
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit
07.12.2011, 05:27
Kad god mogu Mladene i sta god mogu, vazi i za tebe, pitaj ako trebas savjet ili bilo kakvu drugu pomoc.

momo
07.12.2011, 10:15
Sad sam na pragu delirijuma mislim kolega tranzit da ste nepresušan izvor znanja i ideja a o svirci samo ću da kažem da se isplatilo čekati demo(iako nije fer da nas toliko mučite).
Bilježim se za nošenje opreme,kabliranje,fizikaliju,krečenje,gletanje šta god treba.
Samo da sam u blizini....
Imam problem.... ko i svi....
sad mi treba još para hehehe
A što se tiče komentara da takav kompjuter košta ko aranžer,cost-benefit ratio je na strani kompjutera definitivno...
Svaka čast

romario
07.12.2011, 13:10
Snimci su super ,što je bilo i za očekivati ...

Vjerovatno smo svi primjetili ,
ali od nevjerice i sl. nitko nije napisao...

Tranzit je upravo demonstrirao ono o čemu mi mozgamo
i razmišljamo kako napraviti i može li to uopće funkcionirati .

Komp koji RADI kao aranžer ...

I to kako radi ...

Dell
07.12.2011, 14:49
Znam, daavno, a Tile je kod njega dolazio, sad su maksumic i kurecan :) da ne kvarim temu vise ;)

tranzit
07.12.2011, 17:06
Sad sam na pragu delirijuma mislim kolega tranzit da ste nepresušan izvor znanja i ideja a o svirci samo ću da kažem da se isplatilo čekati demo(iako nije fer da nas toliko mučite). Nerado postavljam bilo kakve snimke bas zbog opasnosti od tog delirijuma. Ne zelim da budem kriv za neciju nesrecu... hahahaha....



Bilježim se za nošenje opreme,kabliranje,fizikaliju,krečenje,gletanje šta god treba.
Samo da sam u blizini....Sva radna mjesta zauzeta, kad zatreba raspisacu javni konkurs na forumu sa svim uputstvima o potrebnoj dokumentaciji: kratka biografija, posebne naklonosti (jelo, pice), sexualno opredjeljenje itd... hahahaha



Imam problem.... ko i svi....
sad mi treba još para heheheA ja mislio da sam jedini sa tim problemom. Sad mi je lakse.



A što se tiče komentara da takav kompjuter košta ko aranžer,cost-benefit ratio je na strani kompjutera definitivno...
Svaka častTacno.







Vjerovatno smo svi primjetili ,
ali od nevjerice i sl. nitko nije napisao...E radi toga i nisam postavio to bas s posebnim zadovoljstvom. Kako si vidio bilo je nebuloznih komentara. Ljudi su cudne zvjerke.



Tranzit je upravo demonstrirao ono o čemu mi mozgamo
i razmišljamo kako napraviti i može li to uopće funkcionirati ...Tranzit je samo naucio da upotrijebi ono sto mu se pruzi kao tehnicka mogucnost a sve ostalo smisle pametni mozgovi i... kako cujes fukcionise to k'o sat, a i to sto si cuo je samo sitnica.

mirandess
07.12.2011, 17:17
Ma jok tranzit i dell, Zdrava voda, ZAKON :P

tranzit
07.12.2011, 17:22
Jasta radi... eeee... nije sala, Zdrava voda.

makso68
07.12.2011, 17:31
Čini li mi se,ili na snimku prije˝Hercegovke˝pjeva jedan naš kolega sa foruma?Naravno sve pohvale i od moje malenkosti za sve snimke.Pozdrav!

tranzit
07.12.2011, 17:40
Nije Maxo, taj momak nije na forumu, to je jedan od mojih najstarijih ucenika i poveliki talenat a sad vec i dobar profesionalac a posto je trenutno u toku snimanje njegovog materijala, sasvim slucajno sam ga postavio kao demo posto sam ga natjerao da odpjeva nesto i uz aranzer.

makso68
07.12.2011, 17:49
Pardon.Jedan kolega sa foruma ima sličnu boju glasa.Pozdrav!

smuchac
07.12.2011, 20:06
Debelo sam početnik pa me se ne uzima previše zdravo za gotovo :D al ove snimke su plafon šta sam slušao do sada u demo snimcima ovdje. Sve pohvale!!

fico
07.12.2011, 20:36
Sta reci nego odlicno i odsvirano i upakovano sve na svom mestu.Ko nije koristio sav taj softver i da je bar malo upucen u sve nemoze da veruje sta sve izlazi iz njega.Posedujem bas jedan takav audio PC sa tim istim softverom samo sto je kod mene za sad za solo i za ritam zaduzen Emulator X3 a na novom sistemu koji cekam treba da je ubacen pored i Kontakt 5 sa nekom bankom od 8Gb. Iza sveg softvera stoji u pozadini Sonar na koji ide direkt snimak onako kako se podesi odnosno ono sto cujes na zvucniku isto je na snimku.Posto se ja jos malo natezem sa svim softverom za podesavanje i ritmova i boja dobro da znam ko radi na slicnom sistemu kad negde zapne.
Jos jednom cestitke i samo dalje.

milos511
09.02.2012, 05:35
namazani muzicari,malo su improvizovali celu pesmu ali lepo mada ja nisam za takve improvizacije sa melodijom forspila.

Ne cujem nigde harmoniku.kazes da ima pet muzicara,koji su sve instrumenti zastupljeni
meni stvarno nije jasno kako neko moze da necuje harmoniku u ovom prvom snimku, kad je slatka kao secer!!!! Svaka cast!!! odmereno, a ne kao vecina harmonikasa koji jure da oni uvek budu prvi i naj glasniji!!! Pozdrav!!

nesaband
09.02.2012, 11:05
@milos511

verovatno je u sremcici malo redji vazduh nego ovde u zelezniku kod mene pa je to razlog sto ti bolje cujes harmonike od mene na snimku.
Mozda sam ja malo i ogluveo od svirki pa ne cuje dobro chicha:lol:

Bice ti jasno kad progutas satorske prasine koliko i ja i najedes se svadbarskog kupusa i nabijes malo veci holesterol:lol:.
nego da ne kvarimo temu coveku,ajde @tranzit postavi jos nesto da malo uzivamo u svirci tvoga benda!!!!

romario
09.02.2012, 11:13
:lol::lol:

Nadao sam se da nećeš pročitati komentar ;)

bobang
09.02.2012, 20:07
Neso masina mora da bude deeeeeebela, tu Laptop slabo da ce da pije vodu, bar ne sa ovakvim instrumentima. Za uzivo rad, je opterecenje ogromno a znas i sam da ne smije ni da kvrcne, ni da prcne. Od oka, takva masina bi kostala kao dooobar aranzer. Ova sa koje ide ovaj snimak je na bazi 2600k procesora, sa 16GB radne memorije i ona je jedna od osrednjih na kojima radim a audio karta je RME AIO PCIe sa dodatkom jos 8 ulaza i izlaza preko ADAT ADDA konvertera.
Dodato:
Obecao sam i jedan studijski demo, pa evo i njega. Pjesma je jos u radu a skratio sam snimak radi zastite autorskih prava kompozitora. Nemoj opet neki momcic da se pojavi sa tvrdnjom da sam ovoga puta skinuo stvar sa Long Play ploce jer se na pocetku cuje kvckanje, za te neupucene, ovo je stvar koja je malo u retro fazonu.
<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/player.swf" id="audioplayer" height="24" width="290" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/player.swf" /><param name="FlashVars" value="playerID=audioplayer&soundFile=http://k002.kiwi6.com/uploads/hotlink/e4z36a8k8w&titles=studio demo.mp3" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">kiwi6.com file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/e4z36a8k8w">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free File Hosting</a>.</div>


Snimci zvuce perfektno bez diskusije, a u ovom studijskom snimku cujem aranzer Tyros2, 3 ili 4, mislim da svi imaju taj ritam (Pop R&B), uvod je Intro3.?

Pozdrav,
Boban

harepa50
09.02.2012, 20:24
Bravo tranzite,svaka čast!! :)

harepa50
09.02.2012, 21:58
@mirandess
Obavezno razgovaram sa organizatorom da stavi Della i tebe kao uvodni Band onako live ali samo sa pjesmom "Puhni vjetre malo sa Neretve".

Bolje da ide Duni vjetre, malo preko jetre hahahaha :D
Usput preslušah i ostale snimke, majstorčina si, šta reći. Živ i zdrav nam bio 100 godina ako Bog da. Veliko hvala što nesebično dijeliš znanje svima. :)

skoricnik
13.02.2012, 14:19
Svaka cast @tranzit. Ostao sam bez reci.

nemanja 1982
30.03.2012, 22:23
SVAKA CAST ! ! ! Kakav ste Vi profesionalac,ovo nisam video.Sve sam preslusao,i ne mogu da verujem da ovo ovako dobro zvuci.Jos jednom SVAKA CAST !

tranzit
08.04.2012, 20:36
Vjeruj usima... hahaha... jos dobro cujes. Zahvaljujem.

gagan
08.04.2012, 22:32
Pravi pravcati studiski snimak , extra zvuci , svaka cast pravi ste profesionalac za obradu audio signala

zeljko
09.04.2012, 20:55
Rekao sam ja da ova stranica Tranzitovih demo snimaka treba biti primjer tj.sablon kad se snima demo snimak,da bar priblizno ovako zvuci ako ne isto bas i to je to...Svaka cast jos jednom i ocekujemo rado jos koji snimak od Tranzita pa da uzivamo slusajuci..;).Pozz

fico
25.04.2012, 11:09
Hahahaha.... aman kakva napetost u iscekivanju, da sam znao, ama stavio bih bilo sta ranije... hahahaha. Hvala Vaxter, bila bi velika sramota da nije tako kako kazes. Omatorio sa muzikom a da ne zna.




@zeljko
Mlad si ti moj Zeljko, ima vremena, isto to ces ti uz malo volje sve da savladas i budes srucnjak, naravno ako budes imao volje za to. Nego taj specijalni kontroler na ovoj FR3X harmonici nema veze sa normalnim midi kontrolama koje inace ima Roland FR3X, da ne bude zabune, nego je posebno uradjen od jedne firme koja se ovim bavi i postavljen je odmah iznad registara na diskant strani (desnoj) harmonike, tanak je dva do tri milimetra, elegantno dizajniran a ima preko 100 tastera u jednom layeru a takvih layera moze biti prilican broj pa onda prakticno taj kontroler ima beskonacno mnogo tastera od kojih svakome dajem, ja kao muzicar, naredjenje sta treba da uradi kada ga pritisnem. Njime kontrolisem u svom orkestru sve, bas sve. Od sounda koje sviram sam na toj harmonici pa sve do levela pojedinih kanala na mixeru, ekvilajzera ili kompresora na njima, halla, delaya itd... Sve ovo bez ijednog jedinog kabla koji me povezuje sa bilo cime, sto znaci da iz sredine sale mogu smanjiti hall na pjevacevom mikrofonu ako mi bas to treba. Nova i komplikovana tehnologija ali vrlo efektivna.

Po netu sam trazio bas svakakve midi kontrolere ali ne nadjem bas nesto sto bi moglo da koristi i meni pa ako nije tajna dali mozes da napises o kojem kontroleru se radi.Ja trenutno imam dva kontrolera i touch monitor ali sam u potraznji bas za nekom takvom spravom da ima male dimenzije i sve na sebi.

tranzit
26.04.2012, 14:15
Jedna dobra mini PC tastatura (ima ih u medjuvremenu ko u moru pjeska) koja ce ti odgovarati i dizajnom i velicinom tasti i sve si rijesio. Svakoj tasti se moze dodijeliti midi kontroler koji pozelis. Mozes cak naruciti da ti se uradi tastatura sa onoliko tasti koliko tebi odgovara, pa i da budu postavljene onako kako ti treba. U sustini vazno je da je tastatura po ASCII protokolu a ostalo ce uraditi neki od programa koji tastaturu pretvara u midi kontroler. Nijedan midi kontroler ti nece dati toliko razlicitih kontrola koliko mozes imati sa jedne ASCII tastature jer postoje programi koji konfiguriraju midi kontrole u dva i vise layera pa tako svaka tasta moze imati razlicitu funkciju u svakom od tih layera.

nikadvisekorg
26.04.2012, 14:41
Obecao sam i live snimak direktno sa aranzera. Evo ga, ide live pjevac, vokalist i aranzer i... nista vise. Aranzer upravljam Rolandom FR3X.
<object type="application/x-shockwave-flash" data="http://kiwi6.com/swf/player.swf" id="audioplayer" height="24" width="290" allowscriptaccess="always">
<param name="movie" value="http://kiwi6.com/swf/player.swf" /><param name="FlashVars" value="playerID=audioplayer&soundFile=http://k002.kiwi6.com/uploads/hotlink/94t189dkht&titles=aranzer demo.mp3" />
<param name="quality" value="high" /><param name="menu" value="false" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="wmode" value="transparent" /></object>
<div style="font:10px Arial,sans-serif;color:#aaa">Hosted by <a style="color:#999" href="http://kiwi6.com">kiwi6.com file hosting</a>.
<a style="color:#999" href="http://kiwi6.com/file/94t189dkht">Download mp3</a> - <a href="http://kiwi6.com">Free File Hosting</a>.</div>


auuu ovde si razbio stvari.... da čujem, šta kako i sa čim? :rolleyes:

tranzit
26.04.2012, 14:51
Softver, sve softver... i aranzer i soundi... jedino smo pjevac i ja hardver... i naravno jedna specijalna masina - audio sistem za live svirku za koju je ovo sve sto cujes samo mala sala, a kojom upravljam putem Roland FR3x harmonike.

nikadvisekorg
26.04.2012, 15:26
... jedino smo pjevac i ja hardver...
znači još se držiš čim nisi još prešao u kategoriju SOFTvera :D

super si skockao snimak skidam kapu nemam šta da dodam sem da 'vatam beleške od tebe ;)

tranzit
26.04.2012, 15:31
Samo ti pitaj, ako znam dobices odgovor, ako ne znam... sram me bilo... hahahaha.

tranzit
26.04.2012, 16:27
@fico

Na donjim slikama vidis kako izgledaju dva kontrolera koje najcesce koristim. Prvi cak ima i Pad koji takodje sluzi kao vrlo slozeni X/Y midi kontroler.

hajro
27.04.2012, 04:33
auuu ovde si razbio stvari.... da čujem, šta kako i sa čim? :rolleyes:

poslusao Hajro Tranzita,ljepo to vozi i cestitam zaista zvucno ok , vokalno al na krtako slusanje je odlicno, to je moj komentar ne laskam i ne pljujem neggo iskerno dajem komentar kolegi Tranzitu

zeljko
27.04.2012, 04:35
Ma ti i Tranzit ste stari vukovi i dobri muzicari to znaju i ptice na grani;)Samo ja se naceka a jos nista novog od druga Tranzita da cujemo i da uzivamo:(Pozz

zeljko
24.10.2012, 01:55
Samo da skrenem paznju onima koji nisu jos do sada culi tranzitov rad,da poslusaju i iz toga nauce samnom zajedno ponesto i naravno ocekujem jos snimaka od druga tranzita;)

tranzit
24.10.2012, 02:15
Bice Zeljko uskoro, u vezi sa Trans Audiom, pa ces da se naslusas do mile volje.

zeljko
24.10.2012, 02:30
Daj nam nesto malo prije da cujemo,nemozemo da docekamo:DZnas i sam kako je kad na nesto dobro cekas,nikad docekat:)Dobro kako ti hoces naucio sam da uvijek ja moram da cekam,sta cu takva mi sudbina:lol:

momo
26.10.2012, 09:42
Kako je spojena tastatura sa pc.Ako je wireles koliki je domet?

nele1
26.10.2012, 10:31
Nema sta da kazem nego super,posto sam i ja od skoro zavrsio dugo zeljenu SAE skolu
dabi nadogradio moje studijsko znanje i dugogodisnje iskustvo,
tranzit veoma lepo si skockao ovo sve odlican saund svaka cast
ko dobro cuje bice mu jasno sve eto toliko od mene veliki pozdrav za kolegu tranzita.

tranzit
26.10.2012, 15:29
Kako je spojena tastatura sa pc.Ako je wireles koliki je domet?Wireless, domet 30m.

romario
26.10.2012, 15:32
Mislim da "pazi ,ujeda" može par dana .

To nisi Ti na forumu .

Šala je ok ,ali ...eto ...

tranzit
26.10.2012, 15:47
Hahahaha... sto, da se nisi uplasio ? Ama meni ne smeta... nek' me zovu i loncem, samo da me ne razbiju.

ЂолеПФК
26.10.2012, 17:02
Evo, ja Vas se plašim. :D
P.S. Željno čekam nove snimke. :D

romario
26.10.2012, 18:53
Hahahaha... sto, da se nisi uplasio ? Ama meni ne smeta... nek' me zovu i loncem, samo da me ne razbiju.

Ma jok ;)...

branoy
26.10.2012, 19:13
tranzit i od mene 5 za snimke!! nema sta.pz

zeljko
26.10.2012, 19:14
Od mene 10-tka,malo je 5 hehe

tranzit
27.10.2012, 14:10
Mislim da "pazi ,ujeda" može par dana...Evo romario ne ujedam vise, sad samo kuham... kuham... kuham... dok ne prokljucam. =))=))=))=))

romario
27.10.2012, 14:35
Čuj ,
ako tebi tako paše... ;)

muamerboss
19.01.2013, 23:32
Tranzit legendo, ocekujemo koji demo sa Trans Audio mašine :)

(da se već polako sračunavamo s dnevnicama, bauštelskim naravno :P )

tranzit
20.01.2013, 01:43
Bice Muamere uskoro a bilo bi vec, da nisam u poslu do grla, sto u studiju, sto oko izrade i isporuka Trans Audio masina za njemacko i zapadno-evropsko trziste. Moci ces sve da cujes, vidis i procitas u propagandnom materijalu ovdje na yu-midi shopu cim to sve postavimo.

zeljko
20.01.2013, 01:51
Otegnuste vi to bogami vec 2 mjeseca nista od Audio trans sistema:(Odpasce nam kosa cekajuci dok izadje na trziste:lol:

tranzit
20.01.2013, 03:15
Ko ceka taj i doceka... aman, kao da ce svi odmah da pokupuju Trans Audio, koliko ste navalili. Kao prvo, proizvodni kapaciteti nam nisu toliki da bi zadovoljili nekakvu ogromnu potraznju a drugo takav vid poslovanja mi nije uopste cilj jer za to jednostavno nemam vremena a ni volje. Na kraju, cijena tih uredjaja nece biti bas preslatka, prije bih rekao da ce biti otuzno slatka jer je i ono sto se dobija veoma vrijedno i skupocjeno. Drugacije ne ide jer se visoki kvalitet ne da napraviti za male pare. Volio bih i ja da sam madjionicar, ama nisam.

harepa50
20.01.2013, 03:17
Strpite se ljudi još malo :D

zeljko
20.01.2013, 04:09
Ma zezam se malo nemogu da spavam pa mi dosadno:lol:Evo sad odo da probam spavat pocinju da me svrbe oci valjda cu uspjet malo da odspavam hehe

nele1
10.03.2013, 08:55
Ajde da cujem jos nesto lepo od tebe tranzit sa orkestrom ili aranzerom ako imas jos nesto ona smekerski kao sto si postavio,veliki pozdrav.

zeljko
24.05.2013, 05:12
Nije valjda da ti je ovo sav repertoar:DDaj nesto novo po mogucnosti malo narodnjaka da cujemo,pa da nam se opet najeze dlakice po rukama dok slusamo hehel.

nele1
04.06.2013, 12:02
Tranzit ajde baci neki demo od dallape da cujem kako je to ispalo,veliki pozdrav.

zeljko
04.06.2013, 19:47
Ma nema Tranzit vremena od mladih pjevacica i Rada s njima u studiju:D

harepa50
05.06.2013, 00:16
Vjeruj mi Željko, čovjek koliko radi u studiju, zamrzio je i muziku i svoj posao... Moraćete se strpiti malo za tu Dallapu, 'ebiga, nema čovjek kad vremena da odahne. Ali ja znam kad Tranzit to napravi da je to top i nema dalje.

zeljko
05.06.2013, 00:28
Vjerujem ja njemu zato mu i ne dosadjujem mlogo:lol:

daliborkorg
29.06.2013, 01:16
Sta se desava sa treans auodio-m?

tranzit
29.06.2013, 01:52
Desava se !!!
Da prekratis cekanje, kratki demo jednog od rumba-ritmova sa Trans Audia:

<iframe width="100%" scrolling="no" height="96" frameborder="no" src="http://kiwi6.com/tracks/widget/0ikdywxgzq?autostart=false&show_artist=true"></iframe>

Narodnjak300
29.06.2013, 02:30
Super su mi bubnjevi, bas se oseca prostorija i nekako mi osvezilo uho posto vise dolazi do izrazaja prostor od samo close miking-a. Bass nije ostavio takav utisak na mene kao bubnjevi ali nema veze, elem citao sam nesto da neke ritam masine namerno nemaju tacan clock vec on pomalo zuri i kasni nasumicno. Mislim da bi bilo super kad bi neki aranzer imao kao tu neku "humanize" opciju. (mozda i ima, nisam nesto upucen preterano)

tranzit
29.06.2013, 02:36
Ima, Trans Audio i bas ta rumba koju cujes je obradjena humanize funkcijom. Uopste, kompletan aranzer Trans Audia sistema je "humanizovan" pa radi toga se i ne cuje "masinski". Bubnjevi Trans Audia sistema su uvijek "u prostoru" jer to i jeste ono sto daje osjecaj da bubnjar sjedi upravo tu ispred slusaoca. Kompletan koncept Trans Audio aranzera je maksimalno oponasanje zivog orkestra, sto podrazumijeva i maksimalnu autenticnost instrumenata ali i aranzmana.

zeljko
29.06.2013, 02:41
Slabo ti se cuje kontra gitara i nema stringsa..Smanji za trunku tarabuke i bice bombona=))=))=))
Dodato:
A ja i nisi nista odsvirao heheh

Narodnjak300
29.06.2013, 02:48
@Tranzit U tom slucaju sve pohvale, o svim detaljima se vodilo racuna kod Trans audio sistema.

@Zeljko haha podseti me tvoj komentar ono kad pevacice uzmu pa kazu: izostri ga malo, daj mu malo dubine, daj eho hehe ili sto bi Romi rekli: kume daj malo skupoce :lol:

zeljko
29.06.2013, 02:50
Hahahah ova je prava.."kume daj malo skupoce":lol:

tranzit
29.06.2013, 11:34
@Narodnjak300

Vjeruj mi da se zaista o svemu vodi racuna kod Trans Audio sistema, cak i na sitnice na koje ne bi ni pomislio. Humanizacija je jedan od najbitnijih faktora, pa se podrazumijeva da je dobila prioritet ali na primjer, kod tih famoznih terci (koje se u gornjem snimku ne cuju, posto nisam nista odsvirao, kako Zeljko kaze... hahahaha) svaki prateci instrument ima svoju "vremensku osu" to jest ne pocinje uvijek ton tacno kad i prim instrument vec ima random kasnjenje u okviru nekih 6 ms (pa kad izabere po principu slucajnosti), tako i sa zavrsetkom tona (Note Off). Ovo je samo jedna od sitnica a ima ih veoma, veoma mnogo.
Dodato:
Ah...ja, Zeljko zaboravih, te "stringsove", ces slabo da cujes u ritmovima Trans Audia jer... rekoh li ja da je Trans Audio osmisljen da maksimalno autenticno oponasa orkestar na bini... ko vodi pedeset gudaca na svirku ? =))=))=))=)) O miksu se ne brini jer to je sve na mjestu da ne moze biti bolje, samo su tvoje usi malo iznenadjene sasvim drugacijim soundom nego sto si navikao da cujes sa konvencionalnih aranzera, pa ne znaju sta ce prije da slusaju =))=))=))=)). Malo sale ali... dobro je poznato... u svakoj sali ima mnogo istine.

sale_band
29.06.2013, 11:59
Uh... Evo musterije! Ako ne bude presoljena cena, naravno... ;)

tranzit
29.06.2013, 12:22
Za tebe ima posebna cijena, 30% popusta... onako od oka.

sale_band
29.06.2013, 12:24
E hval ti gde cui i gde ne cuo :p

K'o sto narod kaze, najbolja mera je "ofrlje"

tranzit
29.06.2013, 12:28
Ofrlje ili ne... uvijek stojim kod zadate rijeci. Brzo sam reagovao, mozda i zazalim ali... receno je receno... ti imas 30% popusta na cijenu, pa kud puklo da puklo... samo moracu onda da podignem zvanicnu cijenu za 30% =))=))=))=))

zeljko
29.06.2013, 12:28
Ma zezao se malo super zvuci svaka cast.Poz

sale_band
29.06.2013, 12:33
Hoce li biti kakav shipment za Downunder? :D

tranzit
29.06.2013, 12:35
Nije problem, taman da si i na Mjesecu, angazovao bih Space Shuttle.
Dodato:
@Zeljko
Ama znam Zeljko, nego sam napisao tih par odatnih informacija o Trans Audiu jer mi je tvoj post dobrodosao kao povod za to.

sale_band
29.06.2013, 12:40
Uh... Uvek sam se plasio onih koji me tapsu po ramenu uz obavezno "ma nema problema".... :D

P.S. sala mala

zeljko
29.06.2013, 12:42
Pa jest eto vidis,da nije mene ti bi mozda po nesto zaboravio:lol:De ako moze jos nesto postavi i ako moze odsviraj malo jbg.Nemoj da si skrt.

tranzit
29.06.2013, 12:44
Zeljko, ti si moj andjeo cuvar... nista bez tebe. Odsviracu, polako... vidis da i ja koristim poslovnu strategiju velikih proizvodjaca, pa dajem po malo na kasicicu.

zeljko
29.06.2013, 12:47
Vidim:D

maricm
29.06.2013, 14:07
dobro zvuci.. bas onako zivo samo ne cujem ritam gitaru a bas gitara je malo preglasna

tranzit
29.06.2013, 14:32
Nemas dobro slusanje (monitoring). Miks ritmova na Trans Audiu je pravljen za Live, dakle prvenstveno da se to cuje optimalno na PA sistemima, a ne na kompjterskim zvucnicima jer je sav rad u vezi sa miksom radjen na totalno neutralnim i potpuno linearnim monitorima u idealnim studisjkim uslovima. Miks je uvijek kod Trans Audio ritmova, direktan i brutalan, bas onako kako to biva kada svira realni orkestar na bini. Ritam gitara se cuje sa obje strane jer je upotrebljena tzv, Chord Stereo gitara (gdje se akordi ne dobijaju od akorda midi nota vec su sami akordi samplovani) i taman je tu gdje treba da bude. Napisao sam u jednom od prethodnih postova, da ljudi nisu naviknuti na ovakav sound, koji se neizmjerno razlikuje od mekanog i slatkasto-otuznog HiFi sounda konvencionalnih hardver aranzera, pa ne znaju gdje prije da slusaju. Sve u svemu, na bini je to direktan sound, gdje se odmah moze locirati gdje koji instrument stoji u panorami i sta taj instrument svira. Skini taj kratki File i pusti ga na svoj PA, pa onda slobodno napisi ovdje sta si tada cuo.

Vux
29.06.2013, 18:49
Ova rumba poslednja je toliko ziva stvarno kao da je bubnjar tu, odlican zvuk

tranzit
29.06.2013, 18:53
Ma tacno bi ga covjek zviznuo po labrnji da ne mlati ko sumanut po tim kantama =))=))=))=))

Vux
29.06.2013, 18:57
haha da da, a zvuk je jako topao, nije plastican onako odredjen, nego rasut svuda

acakasper
29.06.2013, 19:27
stvarno tranzitov sav materijal je maksimalno profesionalan,i perfektan zvuk.

namrgodjen
30.06.2013, 04:34
Sve pohvale, stvarno se vidi dug staz u studiju.

zeljko
30.06.2013, 21:57
Ma bass gitara ubi kako dobro zvuci posebno kao prava a i ostalo mi se sve svdija..Svaka cast super..Poz

nesaband
30.06.2013, 22:46
A jel taj trans audio ima fill kao sto ima pa 600 ili nema?Snimak je dobar mada nemam dobar monitoring posto slusam na laptopu.

tranzit
30.06.2013, 22:57
Hahahaha...

Boban010
01.07.2013, 01:26
Druze,rekao bih da je bubanj dosta dominantan u odnosu na druge instrumente,jeste dobar "kao ziv" ali "pobi mi publiku".:D
p.s.Kad bubnjar pomisli da je sef orkestra pa ovako nadjaca ostale muzicare,dodje mi da mu "razritam lonciti da se sve razletu po binutu"!:lol:

tranzit
01.07.2013, 02:01
To se tebi samo cini, a vec sam i objasnio sta je razlog. Prije svega, taj bubnjar sa Trans Audia nije HiFi slatkasto-otuzno-bljutavi kao sto je to pravilo (bez izuzetka) na hardver aranzerima i kod njega nema suskanja i prckanja, kojekakvih neprirodnih halova i sta se sve jos ne stavlja po tim kantama od instrumenata. Dalje, samo slusanje ti nije dobro jer da bi ocijenio i cuo kako treba taj miks, uslov je da imas adekvatani monitoring (a najbolje svoj PA) jer Trans Audio je pravljen za binu a ne za slusalice ili kompjuterske zvucnike. Ovakav sound se ne cuje sa konvencionalnih aranzera pa je pomalo ili malo vise ili potpuno, stran za ljude koji cijeli svoj vijek slusaju i sviraju hardver aranzere. Napisao sam vec da je kompletni sound Trans Audia, direktan, brutalan i prije svega veoma, veoma blizu jednom live Bandu od cetri-pet instrumenata. Zamisli binu i na njoj iste muzicare koji sviraju instrumente iz gornjeg demo snimka, e... upravo takav sound ce dati Trans Audio. Svaki ritam instrument, svaki udarac bubnja, svaki bass, se tacno cuje i gdje stoji u panorami i sta svira jer nije zamazan nikakvim efekt blatom. Skini taj demo, prikljucio na svoj PA... sve ce ti biti jasno, nije potrebno objasnjavanje. Trans Audio je nesto novo, nesto posebno, nesto sto jos nije sviralo na binama Balkana i naravno da je neobicno, da je drugacije ali je prije svega autenticno i do detalja vjerno zivom orkestru. Bas iz ovih razloga i ne zurim sa prezentacijom i prodajom Trans Audia na Balkanu jer ljudi jos nisu na tom nivou razvoja audio tehnologije a prije svega shvatanja zvuka i osnovne namjene ovakvog jednog instrumenta. Na zapadu je to vec sasvim druga prica jer muzicari vec vise od deceniju rade na bini sa ovakvim soundom. Dakle, Balkan ce morati jos malo da priceka. Za Balkan je jos uvijek dovoljan G-1000, PA80 i ostali surogati profesionalnih instrumenata.

Boban010
01.07.2013, 02:26
Ma ja sam se malo zezao druze,pa i malo preterao a to u vezi novog zvuka apsolutno si u pravu.Treba vremena da se "naviknu usi".Mada sam ja vise ljubitelj studijskog zvuka,pre nego li imitacije zivog benda.
Ne znam zasto ali cini mi se da mi se lepse cuje na integrisanim zvucnicima od monitora nego li na aktivnim zvucnicima a obicno je obrnuto?Kad tako slusam onda je bubanj manje u prvom planu,ali cim se doda malo vise basa ova pedala od bas bubnja odmah pocinje da smeta...

zeljko
01.07.2013, 02:27
Ja bas ne cujem na slusalice da je bubanj najaci..Cujem sve bas lijepo a slusam na slusalicama dynamic dt 770 pro..Zamisli kako bih bilo jos kad dodju zu ovo i solo instrumenti.Meni se bas svidja kako zvuci..U prvom postu sam se samo malo nasalio.Poz

tranzit
01.07.2013, 02:34
Hahahaha... pa ne dodaji bass jer kod Trans Audia nije neophodano nikakvo mucenje sa podesavanjem EQa. Pusti sound onakav kakav je i ne beri brigu, sigurno ce biti optimalan. Veoma, veoma detaljno se pazilo na miks svakog Stylea na Trans Audio sistemima, tu ne smije da bude greske. Radilo je nekoliko zestokih profesionalaca mjesecima na svemu tome i doslo, poslije stotine i stotine provedenih sati do idealnog rezultata testirajuci sound na svim mogucim i nemogucim PA sistemima i studijskim monitorima.
Zeljko slusa na legendarnim, po mom skromnom misljenju i dan danas najadekvatnijim i najkvalitetnijim studijskim slusalicama uopste. On ima priliku da cuje ono sto stvarno izlazi i na Live svirci iz Trans Audia.

zeljko
01.07.2013, 03:06
Super su slusalice,samo probao na stranici od proizvodjaca da narucim ohrpolstere i one sitne dijelove popucali,pa sam lijepio hehe i ne mogu da narucim..Pitao u radnji 2 puta i svaki put nemaju ni oni a kad bih nasao te dijelove i promjenio bile bih opet kao nove jer jos rade.Jbg zasto da dajem 150 eura za ganz nove a ovako sa dijelovima bih prosao za nekih 30 eura.

tranzit
01.07.2013, 03:11
Jok, nemoj nego imas u Thomannu sve za Bayerdynamic slusalice, ama bas svaki moguci dio mozes da naraucis. Pogledaj sam:

http://www.thomann.de/de/kopfhoerer_ohrpolster.html

http://www.thomann.de/de/kopfhoerer_zubehoer.html

zeljko
01.07.2013, 03:17
Znam za to..Nekako bih i nasao spuzve ali ne mogu da nadjem odgovarjuce dijelove za dt 770 pro..One plastike sa strana i sarafe.To je popucalo pa sam ja eksperimentisao i popravljao (lijepio,sjeko pravio sam dijelove):lol:samo niej to to..Na njihovoj stranici vidim da su imali ili mozda imaju cak jos ali kad hocu da narucim nece nesto..Dakle trebaju mi one sa strana crne plastike sto su zasarafljene sa dva sarafa ako znas na sta mislim

tranzit
01.07.2013, 03:42
Znam na sta mislis, ostavi mi malo vremena da pogledam gdje jos moze da se pronadje to.

tranzit
01.07.2013, 03:53
Jesi li mislio na ovo:

zeljko
01.07.2013, 03:56
To to.Bez Toga ne bih ni spuzve uzimao jer onda svakako moram uzeti nove
Dodato:
slusalice

tranzit
01.07.2013, 03:59
Evo ti link pa naruci, narudzba ide bez ikakvih problema.

http://www.beyerdynamic.de/shop/hah/ersatzteile/schieber-reparatur-set.html

zeljko
01.07.2013, 04:02
Pa tu sam i probao i kad ubacim u korpu,poslije idem na Visa da platim i adresu ispunim i kad stisnem dalje nista se ne desava.OK probacu jos jednom

tranzit
01.07.2013, 04:04
Probaj preko PayPala ili Überweisung, funkcionise 100% jer skoro sam narucivao neke dijelove za DT990Pro.

zeljko
01.07.2013, 04:34
Uspio sam naruciti:)Kako sad radi hehe..Hvala Da nije mozda bio Problem kad sam prvi put narucivao zajedno sa polsterom pa nije htjelo?

zeljko
30.07.2013, 11:57
Tranzit je majstorcina nad majstorcinama:)Samo da kazem brzo pa odo dalje:lol:

tranzit
30.07.2013, 17:30
Sta ti bi odjednom ?

zeljko
30.07.2013, 18:29
Nemam pojma sjetio se tvojih demo snimaka,pa reko da te malo reklamiram a i zasluzio si:D

tranzit
30.07.2013, 23:39
Hahahaha... ama ne treba reklama. I ovako ne znam sta cu sa sobom od navale na PP (administracija bi trebalo da ima milosti prema meni, pa da mi napravi PP Box bar od 1.000 poruka). Ovo mu dodje kao da navratis na kafu kad prodjes pored mojih demo snimaka... navrati, navrati, ima kafe. =))=))=))=))

zeljko
31.07.2013, 04:58
Bolje jednu pivkaru Augustiner:DHajde iznenadi nas nekim snimkom.Poz

zeljko
13.08.2013, 10:51
Ovaj Tranzit je jedan od meni najdrazih majstora na forumu,poslusjate njegov demo pa ce te cuti o cemu se radi:)

VUNIMRAV
13.08.2013, 11:13
Zeljko,ma pusti tranzita,stalno od mene prepisiva!;))
Uciteljica se Boga mi jako ljuti,cak mu je zapretila jednom! [-X

tranzit
13.08.2013, 13:01
... da ce da ga posalje kod direktora, a dobio je i ukor pred iskljucenje.

zeljko
13.08.2013, 13:03
Nisam znao da je takav ne poslusan djak:lol:

VUNIMRAV
13.08.2013, 14:54
Aaaa,moj Zeljko,on ti je najgori od sve dece!

zeljko
14.08.2013, 01:04
Zar nisam ja taj sto je najgori od sve djece:lol:Ma o Tranzitu je suvisno govoriti i corav vidi da je legenda.Poz

ЂолеПФК
14.08.2013, 01:41
Taman sam se ponadao da je gospodin Tranzit postavio demo, kad ono ćorak :D

tranzit
14.08.2013, 01:52
Ama nemam vremena momci a svo to snimanje mi se pomalo i gadi poslije ovlikih godina za mikserom. Slusaju mnogi od vas vrlo cesto moje "demo snimke" (koji nisu bas demo), samo sto i ne znate da bas mene slusate, pa me je dovoljno a i previse, samo jos fali da vas i ovdje davim kojekakvim demo snimcima. Kad stignem, ako stignem, a prije svega ako budem imao volje i vremena, odsviracu ponesto. Trenutno sam nasao novi "hobi", pa sam u "slobodnom vremenu" totalno zaokupljen njime, ni na kraj pameti mi nije da snimam poslije snimanja... =))=))=))=))

zeljko
14.08.2013, 03:17
Aaaaaaaaaaaaaaaa da niste vi mozda onaj gospodin Drljaca sto sam jucer pjevao njegov hit za Neleta i Nesu "Placi mala placi osto sam ko biva naraci itd"=))
=))=))
Dodato:
Sad cu ja redom pa valjda cu potrefit jednog a da si ti taj hehehe

tranzit
14.08.2013, 03:45
Aaaaaaaaaaaaaaaa da niste vi mozda onaj gospodin Drljaca... Ne d'o dragi Bog... Zeljko brate , pa zar ti Drljaca lici na nekog ko moze bez velikih problema da sastavi i jednu slozenu recenicu... =))=))=))=))

zeljko
14.08.2013, 05:10
Ja se salio:DMa ne moze Drljaca vama gospodine Tranzit biti ni opanak:lol:

zeljko
03.09.2013, 22:48
Hocemo jos..hocemo jos:B

zeljko
17.11.2013, 16:45
Desava se !!!
Da prekratis cekanje, kratki demo jednog od rumba-ritmova sa Trans Audia:

<IFRAME height=96 src="http://kiwi6.com/tracks/widget/0ikdywxgzq?autostart=false&show_artist=true" frameBorder=no width="100%" scrolling=no></IFRAME> :-??

tranzit
17.11.2013, 17:34
Gdje to nadje Sunce ti zezeno... hahahaha. Mogu samo da ti pariram, recimo sa ovako necim:
http://k007.kiwi6.com/hotlink/mp4qvn2j62/Demo_SASA_Tube.wav

zeljko
17.11.2013, 19:53
#o^:)^

maricm
18.11.2013, 09:52
Jeli ovo sa transaudia?

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

zeljko
18.11.2013, 13:20
100%Zar ne cujes da ne lici na korga itd.Tranzit svira samo na ozbiljnim masinama:DPozdrav za mog druga tranzita i da se lijepo odmori sada poslije toliko posla sto je imao ovih dana:)

yamahapassion
18.11.2013, 14:18
ala je ovo masnoooooo

tranzit
18.11.2013, 21:14
... kipi... curi... :lol::lol::lol::lol:




Jeli ovo sa transaudia?Da, da, jedan spori SA-SA sa Trans Audio aranzera. Solo je jedan Sound Program klasicne Farfisa organe u terci, koja se besomucno arcila u balkanskoj produkciji zadnjih tridesetak godina.

DinO74
19.11.2013, 13:37
Malo je reci perverzija od zvuka :D @tranzit ... smanji malo sa "masnocom", kod mene su holesterol i trigliceridi vec u prilicnom plusu :D

zeljko
19.11.2013, 13:42
Obolicemo svi od holesterola slusajuci njegove demo snimke=))=))=))

DinO74
19.11.2013, 13:45
To i ja kazem Zeljko ;) ... Gospodine Tranzit, imajte malo obzira prema nama obicnim smrtnicima :D

zeljko
19.11.2013, 13:48
Teglu kiselih krastavaca ispred sebe da ublaze masnocu,pa na slusanje tranzitovih demo snimaka=))=))=))
Dodato:
Uh kad provalim nesto ni voz nebi mogao to da povuce hahahaha

romario
19.11.2013, 15:01
like !
samo prekratko je ...

tranzit
19.11.2013, 16:16
A ti bi da ti sviram dok se ne napijes... =))=))=))=)) E to kosta, a virtualni baksis jos nisu izmislili.

momo
19.11.2013, 16:18
Holesterol,šećer...

romario
19.11.2013, 17:22
A ti bi da ti sviram dok se ne napijes... =))=))=))=)) E to kosta, a virtualni baksis jos nisu izmislili.

ne treba meni puno da se napijem :)

zeljko
19.11.2013, 19:53
Blago tebi,ti mozes onda da stedis na pivi;)

harepa50
19.11.2013, 22:54
E to kosta, a virtualni baksis jos nisu izmislili.

A mogli bi i preko paypal-a da ti uplaćuju, i to pravi bakšiš, ali elektronskim putem...hahaha.

tranzit
19.11.2013, 22:57
To bi vec islo, vidis nije to losa ideja... :lol::lol::lol::lol: Postavicu e-mail adresu pa nek navale.

NordX
19.11.2013, 23:02
Savrsenstvo! Slusam Sa Sa vec 10 puta i ne mogu da se naslusam koliko dobro zvuci. Svaka Vam cast!!!! Kako da dobijem tu organu na Pa1x?

tranzit
19.11.2013, 23:41
Nikako, nazalost ali je tako. Sampl nije problem ali obrada programa jeste, a samim tim i to kako se cuje. Nisu ti na raspolaganju ni efekti koji su iskoristeni kod tog sound programa, a razne modulacije jos manje. Medjtim najveci problem je DA konverter koji je kod PA1X daleko, daleko slabijeg kvaliteta od ovoga sa kojeg si cuo taj snimak. Korg inace upotrebljava vrlo jeftine komponente za svoje AD/DA konvertere i bazira na konverterima reda Cyrrus Logic CS4351 i CS5351 i slicnim, zavisno od modela. Radi ovoga i ne navodi u specifikacijama podatke o THD, Dinamickom opsegu, S/N odnosu i ostale jer bi bili porazavajuci. Shodno tome je i kompletan zvuk sa Korgovih aranzera prilicno inferioran u odnosu recimo, na Yamahine aranzere gdje su konverteri daleko ozbiljniji. Ovo sto si cuo je proslo kroz DA konvertere veoma visokog standarda, gdje je recimo, dinamicki opseg 133dB, S/N Ratio 97dB i THD jedva 0,003%. Kod PA1X ove vrijednosti su u prosjeku za 10 do 15% losije, sto je pogubno za kvalitet sounda. Iz svih tih razloga, ni organa, a ni ostali instrumenti iz tog ritma, se na PA1X ni priblizno nece cuti kao na gornjem demo snimku.

romario
20.11.2013, 08:36
Blago tebi,ti mozes onda da stedis na pivi;)

Slabo pivo,samo nekad uz roštilj .
Bambus je moje pice ...

tranzit
20.11.2013, 18:12
Pazi na Coca Colu, da ne ostanes bez jetre od silnog bambusa. Zdraviji je taj viski nego cola.

zeljko
20.11.2013, 18:41
Sisanje motke je najzdravije=))=))=))

Vux
15.03.2016, 03:27
Gdje to nadje Sunce ti zezeno... hahahaha. Mogu samo da ti pariram, recimo sa ovako necim:
http://k007.kiwi6.com/hotlink/mp4qvn2j62/Demo_SASA_Tube.wav

ljudi moji ja slusam ovo 30 minuta bez prestanka i ne mogu sebi da dodjem, idem da bacim korga u smece