PDA

Pokaži Full Verziju : Kupovina polovnih instrumenata


DinO74
25.11.2011, 19:38
Pozdrav kolege! Ima li neko iskustva sa kupovinom polovnih instrumenata (klavijature) odnosno situacijom na granici iz Srbije u BiH. Placa li se carina, koliko i kako vec uopste to ide ako ja iz BiH hocu da kupim polovan sint u Srbiji ???

matrix_mo
25.11.2011, 22:13
mislim da ne bi trebao imati nikakvih problem, to je tvoj osobni istrument!!! Barem sam ja tako prebacivao svoje klavijature preko granice, iz HR u BiH!!!

gagy
26.11.2011, 16:40
Jeste tvoj licni instrument kad ga posjedujes u svojoj drzavi i tako se tretira kad ga iznosis iz drzave i vracas u svoju drzavu uz odredjenu dokumentaciju (PIR obrazac).Pogledaj na sajtu Uprave za indirektno oporezivanje BiH-carine-fizicka lica,imas detaljno objasnjeno sta se oslobadja od placanja car.dazbina u putnickom saobracaju,sta spada u robe nekomercijalnog karaktera i do koje vrijednosti bla,bla,bla...Moj prijateljski savjet je da se o svemu "dogovoris" na licu mjesta tj.na granici,to prolazi garant,obavezno usmeno prijavi instrument jer ako to ne uradis a carinik nadje pregledom instrument ucinio si carinski prekrsaj,mislim da si me razumio...Pozdrav

almme80
04.12.2011, 18:52
Mislim da je se tesko dogovoriti ako sam neznas prava. Jer svaki carinik ti nesto drugo govori. Najbolje ti je da poneses taj obrazac sa sobom pa da pokazes. Ti imas pravo da preneses robu u odredjenoj vrijednosti bez carine.

hakala
04.12.2011, 19:22
najbolje bi ti bilo ako mozes dogovoriti s tim od koga kupujes da ti on preveze preko granice kao svoj instrument pa onda kad bude kod tebe da ga preuzmes tako ga ti ne moras vracati preko granice...

dekipa
05.12.2011, 01:42
I mene bas interesuje kako moze to da se odradi.Kolega Hakala a zar nece traziti ovom sto prenosi iz Srbije u BiH kada se vraca opet za Srbiju da pokaze klavijaturu u povratku?Ja kada sam isao da sviram na Kosovu upisivali su mi sta imam od opreme i u povratku trazili su mi da to isto pokazem.To je neko moje iskustvo, e sad neznam kako je na ovoj drugoj granici.

edin22
14.12.2011, 23:29
kolega dekipa je upravu 100% svaki instrument ce upisati na granici,a u povratku sta reci,moj ti je savjet da to nepokusavas.

sladjans
15.12.2011, 16:50
Ma, casti carinarnika i neces imati problema.=)) Svako ce ti pogledati kroz prste...