PDA

Pokaži Full Verziju : KORG PA50 odvajanje ?


edinzulic
19.11.2011, 16:33
Pozdrav. Jest malo glupo pitanje ali sam ne strucan oko rastavljanja KORG PA50 pa me zanima slijedeca stvar. Zelim da izvadim floppy disk iz klavijature. Znaci odvojio sam crni od sivog poklopca glavne. I sada da bi dosao do floppy diska trenutno mi smeta dirke. Eh sad zanima me kako da skinem te dirke /tipke/ ali komplet njihovu plocu. Odvrtao sam dodatne sarafe za crne ploce koje po mojoj procjeni drze tu plocu sa dirkama ali ne ide. Eh sad sa prednje strane tipke su po poljima i svaka tipka ide na jedan saraf. Sad ako to sve budem odvrtao sve tipke ce mi ispasti iz lezista sto znaci da cu ih sve morati vracati na mjesto. Mene zanima kako komplet skinut sve da mogu dalje obaviti posao i na kraju sve vratiti sklopiti i gotovo.

dekipa
20.11.2011, 02:42
Pozdrav kolega, ovako ja sam imao odavno pa 50 i rasturao sam ga nekoliko puta, otezavao dirke, ugradjivao hdd u njega...i jos neke stvarcice.Koliko se ja secam, kao sto si i naveo za te holsrafe sto idu odozgo i sto drze dirke, ovako druze, ne trebas sve odviti nego samo te koje se uvijaju u te kao stubice sto su izliveni iz tog donjeg crnog poklopca, prosto je oni se vide i cak se(valjda tako bese) oslanjaju dirke na njima(naravno da moraju da se oslanjaju zato sto se pricvrscuju za njih).
Znaci prosto je, e sad nisam siguran i za ovo, ima valjda i odozdo takodje zavrtnji koji se srafe ali nisu isti kao ovi drugi sto idu na krajeve, uglove... oni su sa navojem bas kao klasicni zavrtnji ne kao holsrafi i oni se uvijaju u onu metalnu plocu na kojoj su poredjane dirke.
Opet kazem odavno je bilo, mozda nije bas 100% tacnosto sam napisao, ali u svakom slucaju, ukljuci malo vijuge i ukapiraces.
Pozdrav jos jednom!

Chuck Norris
23.11.2011, 18:40
Druze pomijes u textu da si sam ugradjivao hdd u korga,reci mi otprilike sta treba od dodatne opreme osim hdd-a ,i ako moze da mi ukratko objasnis postupak.
Da li na ploci korga ima Ide konektor u koji je jednostavno udzeka IDE kabal?
Da li mora da se menja OS na korgu,a pretpostavljam da mora.Poz

edinzulic
23.11.2011, 19:50
Kao prvo ukucas u trazilicu milion puta je o tome raspravljano i sve je fino objasnjeno! U korgu imas samo ostavljeno mjesto na maticnoj i ti sam sebi zalemis konektor, prikopcas HD i sa tim konektorom. Dalje moras skinuti Preradjeni O.S. od PA80 kako bi ti funkcionisao HD.

dekipa
25.11.2011, 01:30
Kolega edinzulic, nije bas tako jednostavno kao sto si ti napisao, nije to zamena flopi citaca u klavijaturi.E sad za kolegu Caka Norisa, posto ti je to ovde nadimak, ti nema sta da ugradjujes hdd u klavijaturi, pa poBogu ti samo naredis klavijaturi i ona sama ugradi hard disk, he, he ,he!!!
Mala sala na racun tvog nadimka ovde, i na racun Caka Norisa, znaci moze novi vic o njemu"kako Cak Noris ugradjuje hdd u korga pa 50" , odgovor "on ne ugradjue nego naredi klavijaturi da ga sama ugradi" he, he he!!!
Mala sala, nemojte da se ljutite moderatori i vi kolega naravno, malo sam odlutao od teme.Ovako mnogo je pisano o tome, ja nebi sada da se hvalim tudjim perjem, kolega ovde sa foruma korgx5d je postavio slike, objasnjenja... i to je uspesno 100%, ja sam sam ugradio u mojoj klavijaturi, prodao sam je i dan danas radi kod coveka.Kolegu koji je postavio tu temu oko ugradjivanja hdd-a mozete pitati za savet ali covek nije stalno na forumu.
Elem, ovde nije ta tema razgovora, procackaj, potrazi ovde imas objasnjenje, ako ti bilo sta zaskripi, a hoce mnogo toga, ja cu ti rado pomoci, ima tu problema oko delova, a ako si iz Srbije lako cu ti dati adresu gde da kupis ili ako si u inostranstvu takodje cu ti pomoci posto se tesko nalaze originalni delovi ali naravno ima adekvatna zamena i jos neke cake.
Molim moderatore da se ne ljute zbog ovolike pisanije, i imam pitanje za kolegu edinzulica koji je postavio ovu temu, da li je rasturio i zamenio flopi citac da bi znali, i ako nije eventualno da mu pomognemo jos oko sitnica?

edinzulic
27.11.2011, 11:55
Nazalost jos uvijek nisam uspio zamijeniti. Sad sam trenutno zauzet, al morat cu to sto prije odradit jer imam ubrzo svirku jednu. A sto se dalje tice sad kad je rastavim sve i jedan cu saraf odvrnuti, ne budel htjelo :/ cekicem cu ga rasklapat :D .. :)