PDA

Pokaži Full Verziju : razlika slx24 beta58 i pgx 24 beta58.


boris-366
16.11.2011, 16:12
pozdrav svima. :) moze li me reci neko kakva je razlika slx24 beta 58 i pgx 24 beta 58... prodaje se slx za 450e a pgx za 300e, oba su ocuvana, znam ko ih je koristio, ali ne znam da li je ovaj pgx losiji puno? hvala :)

ella 85
16.11.2011, 18:28
ti si naveo isti mikrofon samo razlicite resivere,moji drugovi svi koriste pgx resivere i rade besprijekorno,tako da slobodno mozes kupit jeftiniji,neces izgubit nista toliko bitno,ako grijesim nek me neko ispravi

boris-366
16.11.2011, 19:25
nisu isti, na mikrofonu pise slx, a na ovome pgx, slx ima neki displey... na pgx ne, a tako i na resiverima. zanima me je li razlika u kvalitetu velika, da se ne zeznem. obojica su zadovoljni, e sad, ko ce mu znati u cemu je razlika. poz

ella 85
17.11.2011, 03:12
predlazem ti uzmi jeftiniji,jer znam da je dobar,na ovoj krizi dzaba bacas pare,nece niko primijetit razliku,ja sam na svirku donio jednom shure ksm9,to je vanserijski mikrofon znaci nema dalje,i tip koji je ozvucavao tu salu kaze da bolje radi njegova beta58,strasno,sto se tice svadbi diskoteka tezgarenja raznog,taj jeftiniji ubija,jedino ako radis koncerte kao toni cetinski npr,onda brate treba ti mikrofon do j...,sretno

emil_ch
17.11.2011, 18:36
sto se tice mog znanja u vezi resivera slx su bolji od pgx rsiveri sad ti odluci sam pgx ima slabije signale sto se tice daljine pozdrav

acikadj
17.11.2011, 19:01
Slx i pgx risiveri su deklarisani na istu daljinu - 92m, posedujem pgx sistem sa shure beta 58 i nisam nikad imao problem sa udaljenošću. Slx sistem na displeju na mikrofonu i bazi pokazuje grupu kanal i stanje baterije pa verujem da zbog toga istroši brže baterije, a baza je kvalitetnija (metalna) i prikazuje isto podatke na displeju o grupi, kanalu i jačini signala. Baza slx sistema je plastična i pokazuje samo kanal na koji je automatski podešena za prijem signala. Verovatno je slx sistem za nijansu u tom smislu kvalitetniji ali po meni nedovoljno da bi opravdao razliku u ceni, ipak su glave mikrofona iste, zašto bi neko stavljao glavu od Beta58 na slx sistem ako ne može da iskoristi kvalitet glave.

Burli
17.11.2011, 19:20
ja sam na svirku donio jednom shure ksm9,to je vanserijski mikrofon znaci nema dalje,i tip koji je ozvucavao tu salu kaze da bolje radi njegova beta58,strasno

Tom liku je i ozvučavanje ringišpila misaona imenica a kamoli ozbiljniji rad...;)