PDA

Pokaži Full Verziju : Harmonika Parrot ili Golden cup?


branimir 123
12.11.2011, 13:26
120 basova,obe cetveroglasne,jedna kabina,znam da je parrot kao vrsta scandali,a za golden cup nacuo da se radi u kini,koja bi bolja bila uzet po vama?

Tomo007
13.11.2011, 02:15
Ja imam 2 parrot harmonike, parrot su harmonike koje se rade u kini sa licencom skandalija, probo sam svirat welthmeister, royal standard, melodiju i nijedna nema tipke kao parrot, moje obe imaju jako kvalitetno napravljene tipke, nemogu se ravnat sa profesionalnim harmonikama ali za razliku od ovih navedenih puno bolje manji upad mekane stabilne. Za golden kup se svi zale, gledo sam na youtube-u kako imaju lose tipke tolko se cuju da uguse melodiju, dosta su nekvalitetne. Ja sam za parrot

Dell
13.11.2011, 03:21
Iskreno, ni za jedno, ni za drugo, ako ces taj rang cijena, bolje uzmi royal stanrard ili neku losiju weltmeister

Tomo007
13.11.2011, 13:47
Evo pogledaj video za goldencup harmonike.
http://www.youtube.com/watch?v=JbieIBCNFrI&feature=results_main&playnext=1&list=PLAD09794C71F2048C

acikadj
15.11.2011, 20:41
Po onome što sam čuo na youtube, definitivno Parrot harmonika kvalitetnije zvuči, otvorenija leva strana i solidni basovi, Golden cup mi se ni na jednom snimku nije svidela, pogotovo ne na ovom u prethodnom postu. Ne znam koje su cene da bi doneo konačan sud. Što se tiče kineskih harmonika, imao sam harmoniku Baile, dirka fenomenalna sve ostalo katastrofa (pokazalo vreme). Predlažem ipak Weltmeister sa svim svojim prednostima i manama, nemam ništa protiv kineza, ali mislim da njima harmonika nije često korišćen instrument već se isključivo proizvodi za izvoz i verujem da ne mogu da proniknu u tajne instrumenta pukim kopiranjem.

shtimerserviser
15.11.2011, 22:46
Poshtovane kolege ! One fabrike koje su procuvene sa svojim kvalitetom, nihove harmonike ne koshtaju 1000 eura. Suvishno je kritikovati neke marke harmonike, za koje unapred se zna shto i koliko su kvalitetne. Postoji izreka: Koliko pare, toliko muzika.Pozz