PDA

Pokaži Full Verziju : Koje žice upotrebljavate za svirku?


fsontor
11.11.2011, 14:38
Odgovor me više interesira za ove koji sviraju u bendu recimo, pa se vikendom troše više :)

Ima nas različitih, kakve vam najbolje pašu, jasno mi je da se nekom ruke manje i više znoje pa nekom duže ili kraće traju?


Moj definitivni odabir je Elixir, al mi se baš ne daje 20 eura svakih 2mjeseca, pa tražim iskustvo, dali postoji nešto takve kvalitete, a recimo u pola cijene?

Pošto mi se dosta ruke znoje, probao sam s 10-tke preći na 11, bolji su rezultati i zvuk je bolji, pa me interesiraju vaša iskustva i savjeti.

Hvala

spothead
11.11.2011, 15:35
D'Addario 10-ke i na akusticnoj i elektricnoj. Verovatno Elixir zice duze traju, ali mi se bas ne isplati da ih kupujem, jer zice moram da menjam svake nedelje ako negde sviram. Nekoliko puta mi se vec desilo da zice stare nedelju dana pucaju u toku svirke (akusticna gitara i naravno G zica).I nisu tu u pitanju nekvalitetne zice, probao sam i Dean Markley, I Ernie Ball, a D'Addario mi najvise odgovara.

jurica
16.11.2011, 00:25
Imam sreće da mi se dlanovi ne znoje, koristim stagg, najobičnije za 5 eura, a kad je ozbiljnija svirka i za veću lovu, onda uzmem elixir. Mjenjam žice svakih mjesec dana!

jurica
23.11.2011, 10:10
nisu ti .09 ipak pretanke? ipak je puno bolje i lakše ozvučiti deblje žice, koje daju onaj fini zvuk, ili?

aleksandar72
23.11.2011, 19:56
jurica: nisu ti .09 ipak pretanke? ipak je puno bolje i lakše ozvučiti deblje žice, koje daju onaj fini zvuk, ili?

Sta bi na ovo odgovorili:
Steve Vai, Jeff Beck, Jimmy Page, Angus Young, John Petrucci, Paul Gilbert, Steve Lukather, Joe Satriani,Vlatko Stefanovski?....itd
Svi koriste 09 set ;)

Odabir zica je individualna stvar...
Licno koristim za elektricnu 09-42, najcesce Ernie Nall EB2248 ca.7€, zadnje vreme Dean Markley Helix 2511 LTca.6,50€
Posle svaku svirku GHS Fast Fret String Cleaner a zice menjam odprilike svakih 2-3 meseca.

Za akusticnu Martin Guitars MSP3050 Custom Light 11-52

jurica
23.11.2011, 23:59
A one četkice i svakavi dodaci za žice, pomaže to šta? Traju duže žice? Nisam imao praksu to raditi, al ako mi produži vijek trajanja, defnitivno bi koristio nešto. Ako da, može i savjet šta kupiti.

aleksandar72
25.11.2011, 00:03
Svakako da produzi vek trajanja! Meni je dovoljan GHS Fast Fret,ne znoje mi se ruke bas...Dunlop string cleaner je odlicno sredstvo za ciscenje zica.