PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa Pc3k8


Sime1302
09.11.2011, 15:22
Pozdrav :-)

Prije mjesec dana sam kupio ovu zvijer od kljave i oduševljen sam svime, ali postoji jedan problem koji se javlja periodično. Od jednom mi ne radi nekoliko tipaka, i onda opet naglo prorade.
Uvijek su u pitanju iste tipke Cis4, A4, F5, Cis6, A6 i F7.
Znam da kljavu nema puno ljudi, ali valjda je netko imao sličnih iskustava sa starijim kurzweilima.
Nadam se da je neću morat vraćat i čekat da se problem riješi jer mislim da je nešto trivijalno u pitanju.
Čak sam poslao kurzweilovom supportu isti opis problema i sad čekam odgovor.

Evo ljudi, pomagajte :-)
P.S.
Opet bi se odlučio za kurzweil

gogi-japanac
09.11.2011, 19:04
Najjednostavnija ti je stvar da probas da ga osvezis vracanjem na fabricko stanje (RESTART) i onda da ga apdejtujes nekim novijim OS.

Ako i posle toga bude zezalo onda pravac servis......verovatno da te zezaju gumice kontakti koji su se verovatno napunili prasine ili nesto slicno.


Pozdrav ! ! !

mikimaksa
09.11.2011, 21:05
Posto ti je klavijatura stara tri mjeseca a sigurno ima i garanciju iskoristi je ili kontaktiraj trgovinu gdje si kupio (vecina njih daje podrsku preko telefona). Po opisu problema su gumice ali opet ne vjerujem ako je nova da su mogle brzo otici. Jedino ako je stajala u trgovini kao reklama za probu.

Sime1302
09.11.2011, 22:48
Ma nisu gumice jer kad prorade onda rade konstantno i to prorade same od sebe, ili greška u sofware-u ili problem sa strujom. Znači kad ne rade onda ne radi istih 6 tipki.
Problem je što imam konstatno svirke i ne mogu si dopustiti čekanje popravka kljave.
Hvala vam ljudi na odgovorima
Dodato:
Zaboravih napomenuti da su mi se već javili iz kurzweil supporta. Svaka im čast. Zbog toga sam i kupio kurzweill. Idemo probat riješit problem pa vam javim :-)

gogi-japanac
10.11.2011, 15:01
Javi obavezno sta si uradio......bas me interesuje........a moje je misljenje da je to neki bag u OS.

Sime1302
10.11.2011, 19:29
Pozz ljudi. Evo da nastavim, jučer mi je kurzweil support poslao točno što treba napraviti u servisu da proradi. U biti je hardverski problem, jer pinovi kojima su povezane te tipke stvaraju veliki otpor i sad se to treba riješit, ali nisu samo meni poslali taj mail, nego i zastupniku koji mi je prodao kljavu. Svaka im čast.
Slijedi nastavak...

gogi-japanac
11.11.2011, 11:29
Eeeeee stvarno,svaka im cast..........Kurz je Kurz i tu nema price......Ozbiljna firma 100%.

Sime1302
18.11.2011, 19:11
nastavak priče, čudne priče..... danas me zove lik iz servisa, kaže "rastavio sam ti cijelu klavijaturu, provjerio svaki kabel i u ni jednom trenutku nisam naišao na problem". naravno došao sam tamo provjeriti cijelu priču i jedno pol sata sam šarafao po njoj da bi mi se pojavio problem, ali eto nema ga. :-)
U biti, prije nego sam ga na servis odnio skužio sam da se problem sa tipkama javi kad isključim output kabele i ponovno ih spojim. Na servisu sam napravio isto to i po nekoliko puta i kljava radi savršeno. Nadam se da je tokom rastavljanja iste lik iz servisa slučajno nešto pomaknuo i da je valjda sve sada ispravno.
Sutra sam na svirci pa ću je 5 sati mučit. Sad joj je vrijeme da se iskaže :-)
Prekosutra popodne kad dođem k sebi javim kako je bilo.
Pozz
Dodato:
Klavijatura je popravljena i radi već puna 4 dana bez greške. Čak je i svirku jednu odradila (također bez greške). Od sada samo pišem o mogućnostima ove moćne sprave. Nadam se da se kvar više neće javiti :-)

gogi-japanac
22.11.2011, 15:52
Suuuuuper.....neka je sa srecom i da se vise ne ponovi kvar. ;)

Sime1302
22.11.2011, 17:24
Nadam se da neće, ali zastupnici su fer i rekli ako se dogodi dobivam novu kljavu, tako da sad mogu mirno spavat :-)

jvuk5
15.02.2012, 16:46
Svaka čast. A baš imam nešto u planu uzet ovakav stroj ili možda pc3k7 zbog veličine.