PDA

Pokaži Full Verziju : problem oko taktova u Style Works-u


antalus1000
03.06.2007, 12:45
ljudi evo pravog probllema. hteo sam da napravim intro od jedne pesme i sta se desava, pesma ne pocinje od jednog takta, npr od treceg ili cetvrtog ili prvog nego od pola takta. problem je u tome sto ne znam kako da isecem deo pesme koja krece izmedju drugog i treceg takta.
stvarno bi mi ovo znacilo jer nekoliko pesama koje sam odabrao stvarno mi prave ovaj problem da forspil krece izmedju taktova. ako moze malo pomoci znacilo bi mi:)

marco
03.06.2007, 13:09
U modu u kome seces midi u style imas gore desno dugme Edit Song. Udjes tu opciju SHIFT (pomeraj). Ona je odmah selektovana. U VALUE izaberes koliki pomeraj hoces (po trajanjima tona) u levo ili u desno. Kada to nastelujes pritiskas EXECUTE dokle god pesma ne dodje na pocetak nekog BAR-a

mykeli
03.06.2007, 14:31
E Maco,bas si lepo objasnio...ja sam po nekad menjao takt...nekad uspesno nekad ne...a ovo je super...hvala ti puno...
To je resenje!!!
BRAVO

antalus1000
04.06.2007, 15:58
ej ljudi otkrio sam foru, stvarno ti hvala, medjutim imam jos jedno pitanje:)

kako da podesim u klavijaturi da posle zavrsene druge varijacije predje na sledecu varijaciju npr na trecu varijaciju sam aranzer, u pitanju je korg pa50.
i za poznavaoce korga ako stavim dva seta na jedan flopy, da li mogu da pustam redom ritmove kao i sa jednim setom na flopiju.

antalus1000
20.06.2007, 16:12
evo probao sam malo vase predloge ako treba odseci pesmu na pola takta.

pomeranjem pesme na opciju shift u song mode ne moze da se odradi sve a evo zasto.

ako je pesma na pola takta i fali jos pola da se zavrsi intro ja je pomerim sa opcijom shift u desno i onda se zavrsava ok, ali onda mi se desava da mi odsece pocetak intra. sta da radim poceo sam da pravim neke ritmove i to me sad izludjuje dva pita sve prepravljam i nista ne valja:)

u pitanju je korg pa50.

antalus1000
30.06.2007, 10:34
ljudi jel moze malo helpa?
tice se pravljenja introa. pomerim pesmu ja u opciji song mode na shift na pocetak takta u style works. medjutim ponekad mi zafali jedan takt ili ima jedan takt vise sta da radim,jel moze da se to prevazidje ili ne moze da ne gubim vreme:)?

marco
30.06.2007, 12:37
Ako mislimo na isti problem, onda ovako. I meni se to desavalao u nekoliko pesama, i na kraju sam odustao od skidanja ritmova iz tih midija. Ja mislim da je to zato sto su prelazi, introi, i slicno svirani vanstandardno tj. van tih otkucaja po kojima seckas. Svirani su sa zakasnjenjem, i nikako ne moze da se uklopi. Ja sam cak pokusavao i da seckam sa vise pomeraja. Naprimer da pomerim koliko treba u levo ili u desno pa da iseckam sta mi odatle odgovara npr. intro, pa onda opet ucitam mid, pa pomerim tako da mi dodje prelaz kako treba, pa iseckam prelaze ... i tako redo. Ali na kraju kad sam sklopio to sve kako sam hteo, nisam dobio zeljeni rezultat.

nele1
30.06.2007, 22:37
MOGU RECI DAJE MARKO PRAVI GENIJE OKO KOMPJUTERA
TAKO DA AKO JE ON NESTO PROVALIO OKO BILO KOG SOFTVERA ONDA JE TO 100% ISPRAVNO
POZDRAV MARKO SVE NAJBOLJE

antalus1000
01.07.2007, 17:44
znaci marco i tebe je to mucilo?
ma meni uvek zafali malo pocetka a ako vratim na pocetak onda mi fali malo kraja, ne mogu nikako da izbalansiram. a da li ovi ritmovi mogu da se prave u nekom drugom programu i koliko je komplikovano to napraviti u drugom programu?

slab sam tehnicar i nista bez intra ne mogu da pipnem ostalo sve sviram,nisam ja profi samo za sebe sviram. ali voleo bih da imam intro za neke pesme, pa ako moze pomoci stvarno bi mi znacilo

hvala vam stvarno na pomoci......NAJBOLJI STE

mr_eko
13.11.2007, 17:16
i ja sam pokusao ovo ali mi osijece pocetak....i nije mi nikako ovaj metronom s pijesmom...neznam sta je

alennios
13.11.2007, 17:49
Desavalo je se i meni to ali mozete provjeriti da li je do fila, pustite file u stile worksu pratite taktove ako ispadne iz takta znaci da nije uradjenio po metronomu i jedino rjesenje je da se kanite takvog fila. Postoji jos jedna stvar koja moze da zeza a to je kod nepravilnih ritmova 7/8, 9/8 itd .. Ukoliko ucitate ovakav file obratite paznju da bude i odgovarajuce podeseno u poljima u kojima se upisuje duzina takta. Jer ukoliko je intro u 7/8 a nastimano je 4/8 ligicno je da ce te imati manka i li viska.
Pozdrav.

mr_eko
13.11.2007, 17:58
jao ljudi rijesio sam ovu misteriju...na svakom dijelu fillu,intru,varijacijama ima details a u nemu potrazite shift ili end i to je to...sretno

Marco7
13.11.2007, 18:04
Ljudi pa nastelujte taktove jer bam verovatno stoji na 3/4.Lepo stavis na 4/4 ili koji vam treba i ima da radi sve kako treba ;)

alennios
13.11.2007, 18:11
;) To sam i ja vec rekao. ali to je samo jedna od mogucnosti.

mr_eko
13.11.2007, 18:33
al ima novi problem...osjetio sam da su ovi aranzmani tisi od ostalih sto su radjeni na klavijaturi...sve sam pojaco......neznam do cega je

mozda nije do styla..jel se treba nesto podesavat...

alennios
13.11.2007, 21:21
Neznam sada na pamet nije mi instalisan ali tamo gdje mozes promijeniti boju instrumenta imas i ociju da pojacas pojedine kanale.

harisfaz
21.11.2007, 21:55
ja sam ovako rijesio taj problem s taktovima: ako stavite umjesto 4/4, takt 2/4, onda ce sve biti uredu, jer ima pjesama u kojima fill traje samo pola takta, i ako promijenimo takt u 2/4, onda ce taj isti fill trajati jedan takt... nadam se da me razumijete

korda
05.02.2008, 21:42
Ljudi stavite midi na 1/4 i tada izvucite taj pocetak onda ce va
m biti u redu to vazi sigurno za roland klavijature,

antalus1000
05.02.2008, 23:36
a kako prepravljate bass? znam da to ima u opciji edit ali kako mi koji ne znamo da sviramo bas mozemo da ga prepravimo::) mi koji smo samouki:)