PDA

Pokaži Full Verziju : GEM wk2000hd problem


attrib
03.06.2007, 12:26
Daj mi recite kako da u taj šugavi GEM ubacim neke pjesme? ovako

kada probam nesto da kopiram na disk, kaze disk protekt, ili kaze unknown disk. e vec sam poludeo. neznam sta da radim

i spojio sam disk na racunar i formatirao ga u razne formate i nista. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Vaxter
03.06.2007, 15:26
Jesi li siguran da je taj disk ispravan?
Kako se ponasha na kompu?
Proveri ga da li ima bad sectora.
Uzmi pa ga prepeglaj sa npr. HDD Regeneratorom...
Onda najbolje formatiraj na neki stariji fat.
Ne znam sa kojim fatom GEM radi, ali uglavnom su svi nanize kompatibilni, ako da ti preporuchujem da probash fat16, fat12 ili chak fat8...
NTFS ne verujem da ce da radi na njemu...
To je naravno ako on uopshte radi sa win tabelama.
Mozda radi i na nekoj *nix, ili na mac...

attrib
03.06.2007, 18:25
Probao sam sve to ranije raditi, kada nesta prebacujem na disk, i s diska, onak malo krčka kak i svaki disk. ali normalno sve radi, sa regenera<torom sam prije jedno mesec dana radio i sve 5. i nisam vise znao sta da radim pa sam se primio malo toga. Treba mi za svirku 9 juna. :(

Vaxter
04.06.2007, 01:55
Jedino shto mi pada a pamte je to da je disk veci nego shto mashina moze da podrzi...
Si probao da mu napravish samo jednu manju particiju?
Pr. od 1 giga?

attrib
04.06.2007, 08:35
Ovako, probao sam raditi particije i opet kaze DISK PROTECT, stavio sam onda drugi disk iz laptopa, formatirao sam ga u fatovima, ntfsu i nista. opet nece.

Dali postoji mogučnost da stavim neki drugi software da on prepozna disk. jer kad mu stisnem dugme za disk kaze unknown disk. prije je to radilo kada sam ga kupio, onda sam nasao noviji software i stavio i onda je jedno vrijeme radilo i poslije toga nece opet. Gledao sam po uputama kako taj midi ubaciti i nije htjelo. a ovi se ne javljaju u gemu...

attrib
04.06.2007, 08:41
Evo da ne otvaram nvu temu, htio bi pitati kako ga spojiti na računar? imam inaj midi kabal, ali nisam nista dobio s tim... Mislio sam da mogu mozda preko toga ubaciti midi pjesme na sint...

Vaxter
04.06.2007, 13:19
Ne bih znao...
I ovo shto sam ti rekao nadjadjam iz iskustva u radu za drugim uredjajima i klavijaturama.
GEM-ove mashine sam samo par puta video! :)

Jesi li probao da formatirash disk u samoj klavijaturi?
Klavijatura ti ga onda vidi, a komp ne?

attrib
04.06.2007, 20:01
Hmmm.... kak da ga sada formatiram u klavijaturi... u pravu si... tako bi trebalo raditi... budem se probao malo zafrkavati pa cu vidjet...

Vaxter
04.06.2007, 23:42
Probaj...

Ako bude radio, kada ga formatirash u klavijaturi, prebaci ga u komp, i provri koji mu je file system.
Sasvim je moguce da je neki *nix ili neshto njihovo, pa ga windoza zato ne prepoznaje.

Ako ne bude radio...
Ma, bolje da radi! :D

attrib
05.06.2007, 00:00
Probao sam i to, ali opet nista, on ga uredno formatira, ubacim mu disketu sa softwareom i opet kaze unknown disk. neznam dali netkomozda zna dobro engleski da mi to sve lijepo napise pa da postavim ovim kretenima u gem. slao sam ima mailove prije ali nista. trebam bas na forumu to izjaviti. a engleski mi je slaba strana... :( sta da radim drugovi moji?

Vaxter
05.06.2007, 13:29
Jbg.
Ako ni to nje uspelo, onda te zeza neshto od hardwaew-a.
Ili ti je taj disk pandrknuo, ili kontroler...
Sad ti i jeste jedina mogucnost da pitash njih, ali mislim da cesh dobiti isti odgovor...

attrib
05.06.2007, 13:47
E hvala vam na pomoci, budem ja njih kontaktirao pa da oni meni kazu sa misle o tome... Ili cu im jeb** mater ili nekaj budu rešili. Ispricavam se na malo losem ponasanju...

Vaxter
05.06.2007, 16:41
Nema problema...
Sa takvim stvarima svako malo poludi... ;)

pozz

salenis
19.09.2007, 10:31
Ovako, sa tvojim HD je sve uredu, samo ti je disk zasticen.
Ovako pritisni dugme Hdisk, onda udji u bilo koji folder pritiskom na Enter, cursorom > (desno) idi do poslednje stranice gde pise Disk Protected: ON i Tockicem ga prebaci na OFF, i to je to disk je otkljucan. I jos nesto svaki put kada iznova upalis klavijaturu disk ce biti zakljucan. Disk je velicine 2.5 Gb(valjda bese tako nesto) i formatiran je na particije od po 1.44mb velicine floppija. Skini sa sajte Gem-a novi OS za Gem wk2000. Ako imas jos neka pitanja u vezi Gem-a javi se. I javi mi se na PP imam boje ritmove i sample-ove za njega...

A da se ovi iz Gem-a ne javljaju to nije nista novo, i ja sam postavljao razna pitanje gde god sam stigo ali nista, uopste ne brinu za svoje kupce.
I ja sam 3 meseca kuburio sa HD kako da ga otkljucam, a onda sam seo i 5 sati se nisam pomerao pregledao sve opcije i ponasao...
Poz..

attrib
01.09.2008, 22:08
Stroj radi savršeno. Kada otključam HD, prihvaća midi fajlove i sprema na lokaciju koju odaberem. Molio bih ako neko ima boje, ritmove i samplove za njega, neka mi javi.
Hvala