PDA

Pokaži Full Verziju : Kako se sviraju zvonca?


Mladjo
20.10.2011, 15:35
Ima li neko volje i vremena da mi objasni kako se sviraju zvonca dok se pevaca prati? moze li neko da mi objasni na primeru lagane pesme 'nikom nije zao kao meni' od dzeja?
hvala unaprijed

Dell
20.10.2011, 15:38
Ako sam te dobro razumio, onda na svakoj izmjeni ili razlozis akord malo brze, odsviras ga jednostavno u suzvuku ili npr. pratis bas liniju.

Narodnjak300
20.10.2011, 15:42
Ja mislim da ne postoji ni jedno pravilo kako se sviraju.........probaj sa razlaganjem akorda ili neki kratki arpedjo.

Dejan
20.10.2011, 15:59
Najjednostavnije je da ako znas akorde od te pjesme da npr. Gmol, sviras tonove jedan za drugim,npr, G-B-D-G razlozis jedan za drugim malo brze i tako svaki akord.To je malo teze objasniti kako se svira pogotovo tebi posto vidim da si pocetnik u ovome...

Mladjo
20.10.2011, 20:19
Najjednostavnije je da ako znas akorde od te pjesme da npr. Gmol, sviras tonove jedan za drugim,npr, G-B-D-G razlozis jedan za drugim malo brze i tako svaki akord.To je malo teze objasniti kako se svira pogotovo tebi posto vidim da si pocetnik u ovome...
to sam sada razumeo, i nije mi problem za akorde i tako sam dosad i radio, ali mi ipak ne zvuci onako kako sam mislio. mislim nije ono lose, ali nekako sam puno puta cuo, kako ljudi ta zvonca koriste i ona se skroz u ritam uklope. vrlo je nezgodno objasniti sta mislim, ali hvala za savjete.
Dodato:
Ako sam te dobro razumio, onda na svakoj izmjeni ili razlozis akord malo brze, odsviras ga jednostavno u suzvuku ili npr. pratis bas liniju.
sta znaci 'odsvirati u suzvuku'?

Dell
20.10.2011, 21:05
odsvirat sve skupa