PDA

Pokaži Full Verziju : Roland VA7, sam se gasi i pali!!!


sladjans
14.10.2011, 23:38
Оd pre par dana imam problem sa Rolandom VA7... Kad ga ukljucim radi normalno neko vreme i onda se sam za trenutak ugasi i sam odmah upali! Znaci sve se desava trenutno i gasenje i paljenje... Izmedju gasenja i paljenja displej ne prestaje da svetli (svetli ceo, ali se gube sva slova, znaci jednobojan je...) Nekad radi i po 2 sata, pa se desi ovaj problem, a nekad i posle 15 min. Zamenio sam strujni kabal, i produzni, i isto se desava! Sta mislite u cemu moze da bude problem? Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio? PozZ

Ace
14.10.2011, 23:45
Ako ti nije utikac od kabla precvikan pa prekida dovod struje onda je moguce da je sami ulaz za struju na klavijaturu ostecen pa pomeri li se malo kabal on prekine na trenutak, secne i klavijatura se restartuje. Proveri ove stvari. Dali se to desava kad pomeras kabal i utikac na ulaz u klavijaturu.

sladjans
15.10.2011, 00:10
Evo sad sam pogledao ovo sto si mi rekao... Svaki kabal je ok, menjam jedan po jedan i na svakom se javlja problem... mahom dok sviram... Otvorio sam napajanje, sve stoji na svom mestu! Mrdao sam onaj kraj sto ulazi u klavijaturu, ali ne prekida pri mrdanju!