PDA

Pokaži Full Verziju : Sta je sa fajlovima koje sam poslao?


sadux
26.05.2007, 15:29
Pre neki dan sam poslao fajlove koje uglavnom svi traze;Zeljko Samrdzic,ali to jos nije postavljeno u download sekciju...

Ajde bre ljudi kakav je ovo sajt,vise necu nista ni slati..
Ja posaljem oni ne postavljaju,majko moja!

________________________________________________
Tema premeshtena iz Midi Fajlovi u komentari i pitanja

Vaxter

Vaxter
26.05.2007, 17:29
Pripazi malo na ponashanje, jer je ovo stvarno bezobrazno sa tvoje strane!

Nama nije obaveza da drzimo ovaj sajt, niti da toliko radimo oko njega, vec dobra volja!

Od njega ne da nemamo zaradu, vec samo troshkove, tako da stvarno vredja kada se pojave mali ljudi koji se ljute za sitnice, a za to uopshte nemaju pravo!

I Miodrag i ja smo u poslu, tako da nemamo vremena da spavamo ovde, a ne bih bash vreme koje koristim da zaradim za zivot troshio ovde, da budemo iskreni!

Koliko puta smo trazili pomoc od vas, chlanova, ali se jako mali broj ljudi odazivao pozivu...


Zato, molim te, pripazi malo shta govorish, i razmisli pre nego shto neshto kazesh!
Nemoj da ti jezik bude brzi od pameti...
Ili bar nekada chitaj malo nasha obaveshtenja na forumu nekad...
Da si ovo rekao na nekom drugom forumu momentalno bi bio banovan!


I eno, propustio sam ti fajlove...
Iako smo rekli da bi midi trebalo ukinuti kod nas...
Ni pitanje nisi postavio na pravo mesto...
Nemam rechi...

Jugo
28.05.2007, 04:46
Ukinuti midi fajlove?
Ja sam za!!!!! 8) Ko ne zna da svira, nek slusa one koji znaju! 8)

Edis85
28.05.2007, 08:34
Ukinuti midi fajlove?
Ja sam za!!!!! 8) Ko ne zna da svira, nek slusa one koji znaju! 8)

Tu se podpisem!!! hahahah dobro si reko ij sam za

Jugo
28.05.2007, 18:58
Ma znas sta! Po malo me vec nerviraju ti "fajlasi i karaokasi". Pa od njih ne mozes do svirke da dodjes, a onda ti jos neupuceni u materiju govore kako su ti likovi najbolji muzicari koje su ikad slusali.
Nije mi samo jasno kako ovima koji prave midije i postavljaju ih ovde nije zao svog vremena i truda da ih tamo neki lenjivci skidaju i kite se njihovim perjem, a u principu znaju samo da upale klavijaturu i napune je midi fajlovima. Nemam reci! :evil:

kezo777
29.05.2007, 00:34
nije bas sve tako od midi fajla mozes izvaditi ritam,text,durove itd,a moje misljenje je neka svatko radi kako zna,a ovo da se ukinu je bezveze jer kad doma imas arhivu midi fajlova,imas sve(kao sto rekoh,text ritam)pozz

Jugo
29.05.2007, 05:28
Kezo, jedno je upotreba midija za skidanje ritma pomocu SW ili nekog drugog programa, a drugo je puko pustanje midi fajlova. Ponekad se na takvim, nazovi svirkama osecam kao na karaoke vecerima.
Kako vec rekoh, od napaljenih fajlasa do svirke se tesko dolazi. U poslednjih godinu dana ja sam vise svirki imao za kanadjane nego za nase. Njih brale ne mozes da smuljas. Znaju sta je prava, ziva svirka, a sta napucani fajl! Kad malo bolje razmislim, zahvalan sam "kolegama" fajlasima jer su me svojom pojavom ubacili u jednu drugu, mnogo zanimljiviju muzicku dimenziju. Sad prodajem kanadjanima nasu muziku. Kako rekoh, ljudi to znaju da cene i nagrade!

klavijaturista
29.05.2007, 11:01
ljudi ja sam za da se ukinu midi failovi stvarno od tih fajlaša nikako do svirke ja se mučim po kafićima dok fajlaši sviraju svatove jooooooooooooooooj!!!!!!!!!!!!I njih više traže pa zato što je glazba orginal ma boli glava!!!!
Boli me briga ja se nemoram stidit pred nijednim klavijaturistom zato što sviram kako sviram i svirat ću kako sviram a kada mi neki fajlaš se počne pametovat najradije bi mu pa80 razbio oglavu ja sviram na starim kljavama a on ima pa80 i piči fajlove i sad ti budi čovjek!!!!Jooj!!!Mogao bi do sutra o tome pričati.Što se tiče midi failova jako su dobri za tekst i akorde i učenje kao što svi znamo.ali nebi reko da svi znadu... :D

dux
29.05.2007, 12:58
Pozdrav,ljudi. Kolega sadux ova stranica je pomogla svojim radom mnogim kolegama a nadam se da ce isto tako i u buducnosti pa zato bi trebali svi mi imati malo vise razumijevanja, jer sigurno znate i sami obaveze su na sve strane a na kraju ostane skoro sve na jednom covjeku da rijesi. Pozdrav administratorima, svaka cast i samo naprijed. :)

dux
29.05.2007, 13:08
E da, a sto se tice tzv. fajlasa.... protiv toga sam i strasno me ljuti... :evil: :evil: Ako ne znas svirati uzmi si laptop, projektor i pustaj karaoke al mi nemoj na svirci za klavijaturom izigravati nekog sviraca. Proveo sam puno,puno vremena za klavijaturom dok sam nesto naucio i jos i dalje ucim, i onda najgore od svega cujem komentar kako stisnem dugmic i klavijatura svira sama, e onda popizdim. Mislim da cu i bataliti aranzer pa lijepo skupiti cijeli bend pa da vidimo onda...
A sto se tice midi fajlova, neki put dobro dođu za pogledat akorde, pa i forspil ako je zeznut :wink:

Korgminator
29.05.2007, 16:43
"njih više traže pa zato što je glazba orginal ma boli glava"

Publika ne trazi MIDI-DJs zbog originalnosti pjesme. Publika trazi MODERNU muziku. Koju veci broj MIDI-DJa pusta, nego sto ima sviraca koji to znaju svirati. Ni jedna vise mlada osoba, ukljucujuci i mene, ne zeli da kada dodje u kafanu da slusa Dzeja, Harisa Dzinovica, Tomu Zdravkovica itd itd. To su odlicni pjevaci i ostat ce legende u nasoj muzici, ali vrijeme ide. Slusajuci iste pjesme poput "A sad adio" i "Zvezda tjera mjeseca" koje su nametnute po kafanama iz dana u dan DOSADI. Najbolji dokaz je Mile Kitic...i Mile je nekada bio u JV bendu ali je covjek promjenio stil da bi bio trazen kod mladih i kako je i sam rekao mnogo puta "svijet ostaje na mladima". Vjerujte da i publika vise voli zivu muziku od nove karaoke muzike, ali novu zivu muziku. Priznali ili ne, to je tako...prema tome MIDI fajl nije nista kriv.

Vaxter
29.05.2007, 17:22
Ne znam bash, Adrijane...
Ja sviram i ove nove, ali vishe para ulovim na te starije.
Naravno, izbegavati dvojke, i furati shto vishe rumbe, po mogucstu prevuchene nekim dance Kickom.. ;)
Sa-Sa ne koristim odavno...
Umesto njega odavno sviram sa kojekakvim rumbama...
Mogu ti reci da mi kod mladih, o kojima ti prichash, najbole prolazi kada sviram dance 80-tih.
Ona govna tipa Funkey G, B3, Djogani, Energija, ET, Beat Street i sl.
Sa time najbolje zagrejem masu.
Uvek...
Posle toga raspalim po rumbi, pa malo pricham viceve, i eto para... :lol:

Mada, kao shto sam vec n puta rekao, sve redje i redje sviram, poshto zbog drugih poslova nemam vremena.
To radim samo ponekad, za svoju dushu...

dux
29.05.2007, 17:55
Ljudi generalne tvrdnje da prolaze i da treba svirati samo nove ili stare stvari nisu tacne. Sve zavisi od publike kojoj sviras a vjerujem da znate i sami da publika ima razlicitih, a s tim mislim i na razlike među mladima. Kao sto od nas neko voli svirati pjesmu staru 20 g., isto tako je i neko voli čuti :wink:
I jos nesto sto se tice fajlasa, meni dođe covjek i naruci pjesmu a jebiga ja je ne znam, a on samo prekopa malo po hardu, start i rastura. A joooooooooooj :evil:

pozdrav

klavijaturista
29.05.2007, 18:15
e kada mi tako čovjek dođe naruči pjesmu a ja je neznam zapišem i drugi put ju odma znam hehe!!!!

dux
29.05.2007, 18:22
A njega nema... :lol: :lol: al da sam tad znao bio bi dobar baksis... ma salim se, ja odmah opicim neku u tom fazonu i opet dobro i veselo
pozdrav

martinez
29.05.2007, 19:52
Decki malo vise postovanja za momke koji rade ovu stranicu koja je mnogima pa i meni mnogo pomogla. A sto se tice fajlova svakako bih volio da ne postoje mada ih i ja imam mnogo skupljenih na komp.Nazalost mnogi s njima odraduju svirke :lol: jeftino i zajebu onoga ko zna svoj poso.Buraz i ja sviramo i pjevamo on zabavnjake ja narodnjake i posavske izvorne ono ala MARA I LOLE.Trudimo se sve odsvirati to nam za sad polazi za rukom ima se dovoljno posla uglavnom svadbe.Tako prije par mjeseci pogodimo svadbu mladozenja pronasao pjevacicu koja je malo kasnila kad je trbala pjevat pitam je sestro koja intonacija kaze minus dva 8O alo sestro koja intonacija kaze minus dva od orginala odakle je orginal kaze pa klavijaturista s kojim radim mi to uvek tako napravi pripremi fajl i onda ide minus dva i to je to.Reko ajd ti kreni iz C pa cemo se nac.Ma jasno je meni bilo sta hoce ali bilo bi lijepo da takvi bar nauce iz koje intonacije pjevaju i da to nije minus i plus od orginala jer i ovako ima tog novog sranja na tone jos moram sve znat odakle je otpjevano u orginalu.U kolko sam napiso 8O Decki zao mi je sto imam losu iternet vezu pokusavao sam par puta nesto ubacit ali neide a rado bih pomogao.

Jugo
29.05.2007, 23:26
:lol: :lol: Minus dva :lol: Ovo je jedan od najzescih viceva koji sam cuo :lol: :lol:

Adrijane, u pravu si kad kazes da moze sve da se nauci, naravno, samo treba malo volje i vremena. Druga stvar... Svirao sam prosle nedelje na smotri nekih folklornih drustava. E sad, kao sto vec znate, folklorasi su uglavnom mladi ljudi (ima i penzionerskih drustava, ali oni nisu bili na smotri :wink: ). Sta je najvise trazeno? KOLA! E sad... Ako ne znas da sviras kola, gotov si! Nakon pet kola provlacim nekoliko rumbi i dolazi devojka sa zeljom. Ja mislim ona ce da trazi neku pesmu, a ona ni pet ni sest nego "Moze li sestorka?"
Kako neko rece, publike ima razlicite i cak i isti ljudi na razlicitim mestima reaguju drugacije! Nema pravila....

Ono sa okupljanjem benda je odlicna ideja... Voleo bih, ali jednostavno ovde gde sam nema kvalitetnih muzicara. Sve su neki izvikani koji su nekada "svirali" sa Bregom, Brenom ili nekom drugom estradnom zvezdom. Kad dodje do toga da se svira uvek imaju nesto "vaznije" i nikako da pokazu to svoje "znanje"!
Dakle, za sada "u svoje kljuse" pa dok ide!
Pozdrav!

Vaxter
30.05.2007, 04:03
Nije to vic, nazalost...
I ja sam imao istu pevachicu...
Ovaj je samo josh gora...
Trazi da peva neku pesmu koja je kao popularna do bola, a ja je nikad chuo.
Nagovara me ona tri dana, kao bice para, ali ne vredi.
Ne mozesh plavushi da objasnish da nikad nisi chuo pesmu.
Na kraju se ona "seti" da ima midi na flopiju.
Ej, pa ko normalan tako neshto radi!?!
Nosi floppy sa sobom?
Elem, zabodem ti ja to u mashinu kad ce ona meni:"Daj ti to meni iz C".
O, leb ti poljubim.
Ono pochinje samo sa nekim bubnjevima, ne mogu ni da ga lovim...
Ljudi krcato, a ona tad bash nashla to da peva.
I ja sam budala shto sam je pustio.
Na kraju joj dao neka peva kako god.
Malo joj snizio, poshto je ona krenula u nekom svom tonalitetu, a kasnije kad su uz bubnjeve doshli ostali instrumenti se ispostavilo da je bilo neshto potpuno drukchije, i dao joj neka vrsishti negde izmedju.
E, prosto me bilo samota kao da sam ja kriv!

Sve u svemu, ne treba ovde zabranjivati midi, vec zakonom da takvi ljudi rade tezge! :)

kreso
30.05.2007, 12:11
:lol: :lol:
Nikad u životu nisam pustio MIDI čak nit na probi benda, a kamo li u live nastupu. Do prije neki dan i ostao sam zatečen.
Sviramo mi tako gažu u diskaću, prašimo turbofolk i stare narodnjake kad ja iz zahebancije kažem ekipi, ajte vi na šank nešto popit, ja ću pustit Božanstvenu ženu od Miroslava Ilića. Keks je napravljen u istom duru iz kojeg pjeva i naš pjevać i kažem ja njemu, ajd ti za klavijature, ja odo s njima popit piće. Na ekranu ti "leti" tekst pjesme ako slučajno zapneš i odrati, neka misle kako ti sviraš. Inaće u bendu mi leed pjevać bubnjar, a kad radimo na ranžer tada svira gitaru. I tako počela pjesma, mi se zahebavamo na šanku kako manga sam radi i glumi veliku facu kad najedamput čujem ja da se on gubi s vokalom, jer osobno sam kriv nisam fajl prije kod kuće preslušo. Naime netko je fajl napravio da poslije svakog refrena ide za pola tona više, a već je i sam tonalitet iz kojeg pjeva mu bio na granici njegovih mogučnosti kad je došo na treću kiticu puko je skroz. Nekako odura do kraja pjesmu, stisne stop i najavi pauzu. Još nije došo ni do nas, kad na sav glas da su ga skoro svi na šanku čuli opsuje meni i drugom klavijaturisti mater sve u 16, da koji nam je qrac, da čiji je to file, da ga nabije ... :lol: Ma jedva ga smirili. Reko, nikad više.
Nije sad stvar u tome da li će netko biti DJ, jer i taj DJ mora prosjedit sate za PC-om dok ne složi repertoar. Gledo sam jednog malca sa Pa50 pušta kekse sve u 16, naručiš mu pjesmu, pjeva on sve se praši, tokom pjesme mu naručiš drugu, već na drugi sekvencer očitava drugu stvar .. e a meni sinulo pa ga zejebo sviraj mi Kuliš MIX (Mnogo je bola). Kaže on neznam. Kako neznaš, malo prije si sviro sve 4 stvari iz miksa solo. A on se udri izmotavat, kako mu ne pašu tonaliteti, i kako mu je komplicirano prelaziti iz A u C, da ne može otpjevat. Tada sam mu na pauzi došo, reko vadi van disketu i puštaj mene, sad češ vidjet kako se to radi 8) Nisam imo uopće pojma kako mu je SET složen, gdje mu je koji ritam, ili kako mu je složena koja performansa, ali pokazo sam mu jednom za svagda čemu služi aranžer.
Joj, da barem postoji kakav virus samo za MIDI fileove, pa džaba bi ih djelio :evil:

Jugo
30.05.2007, 15:13
:lol: E jesi zloban, ali podpuno se slazem sa tobom.
Ono sto ja odsviram mozda ne zvuci originalno, odn. kao na CD-u... jer ja u svaku pesmu unesem i deo sebe...volim da dodam nesto... ebi ga, takav sam! To je za mene originalnost, a ne "midlovanje"... Pa samo kad se setim Brege na koncertima u SA, ZG i BG... koliko se gubio sa akordima i kako se sam sebi smejao... Ne zelim da mislite da se ovim izjednacavam sa Bregom, ali pa ni oni ne zvuce uzivo kao na CD-u... Ali zato nasi "kolege" zvuce cak i bolje! :wink:

Vaxter
30.05.2007, 15:48
Shto se mene tiche bolje se ne izjednachavaj sa njim.
Omalovazavash sebe! :)
Bregovica ne smatram za dobrog muzichara.
Daleko od kompozitora.
On radi samo ok aranzmane, i zna da uzme pare.
Nisha drugo! :lol:

Kreso, druze!
Da se sve to napraviti! ;)
Roknesh samo u fajl kakav gadan sysex, i da vidish belaja!
Kad im se aranzer zamrzne usred svirke!
Da vidish kako ce izbegavati midi-e! :lol:

dux
30.05.2007, 16:17
A stvarno bi trebalo nesto napraviti da midi mozes koristiti na kompu al kad ga stavis u klavijaturu.....--------------- :lol: :lol: to bi bila prava stvar

Vaxter
30.05.2007, 18:06
Nije nemoguce...
Samo se treba malo poigrati sa sysexima.
Veci je problem to distribuirati... ;)

Edis85
30.05.2007, 21:47
Nije nemoguce...
Samo se treba malo poigrati sa sysexima.
Veci je problem to distribuirati... ;)

Napravicemo stranicu gde ce moci skidat allfreemidi.com i imace mnogo fajlova da skinu :) i rijeseno :twisted:

kezo777
30.05.2007, 22:42
kolege mislim da trosite vreme na gluposti,ako netko vrijedi onda vrijedi,ja sviram u hr,dosta uzivo,al kad zapne,sto se dogadjalo bolje sam prolazio kad sam imao midi nego kad jos nisam skino neku noviju pijesmu(ili nisam imao odgovarajuci style),a ovde u hr band iz bosne vrhunski svira 200 kn po glavi,a ja ovdje ne mog da radim za te pare jer ne bi ni pola minimalne place zaradio,gdje je tu ravnopravnost,cak se svira i bez papira,ali eto problema more,a i ideja da zeznete midije vam je losa jer ce u hr i srbiji nadrljati distributori i svejedno na kraju naci krivca,ovo je samo moj komentar na ovu temu,pozz svima

Vaxter
31.05.2007, 01:45
1) Sve je ovo samo zajebancija! :)

2) Ako si se nashao uredjen u celoj ovoj prichi, to je tvoja stvar.

3) Ne znam kojom logikom ti idesh kada mislish da ce distrobuteri nadrljati?
Pa, njima t ide na ruku!
Od njih dolaze ispravni fajlovi, a oni koji se skidau preko interneta za dzabe su neispravni, tako da kupite od njih ako hocete ispravne. ;)
Uz to, i da se dodje do krivca, shta njemu moze da se desi?
Krivichno ne moze da odgovara, jer realno nema ko da ga tuzi!
Samo dve firme, koje ja znam, imaju zakonski regulisane dozvole za izradu i prodaju midi fajlova.
CroMIDI Team i ************, i mogu da nas tuze zato shto je promenjen originalni fajl koji je njihova intelektualna svojina. Svi ostali rade na crno.
************ je vec nekoliko puta apelovala na to da ne postavljamo midije ovde, i da ce nas tuziti i tome slichno.
Za tuzbu nemaju osnova, poshto midije ne posavja upraa sajta, vec samo chlanovi, a u svim ugovorima, sa kojima korisnik mora da se saglasi kad se registruje, stoji da je sam odgovoran za sve shto postavi.
Da li to bio tekst, fajli ili bilo shta drugo.
Sada, kako mi moramo da garantujemo privatnost korisnika u svakom trenutku, nismo ovlashceni da dajemo nikakve informacije o osobi koja je bilo shta uploadovala.
I ko je onda kriv? ;)
Jedinima, koji imaju zakonske osnove da nekoga tuze, ide na ruku da se smanji ilegalno i besplatno rasturanje fajlova, tako da bi nas oni josh podrzali u tome, i mozda bi bili i najveci uploaderi ovakvih fajlova. ;)

pako
31.05.2007, 03:33
Nema smisla sabotirati fajlase, pa i to su zivi ljudi. Samo treba svirati bolje nego sto oni pustaju...pa zar je to tako tesko?
Jedini bedak je kad uvezbas dobro pa sprzis neku pesmu na aranzeru da sve puca, a publika misli da si pustio fajl. E to me vec nervira :evil:

Vaxter
31.05.2007, 05:15
Zar je teshko?
Pa, i nije...
Ma ne mislim ja nikoga da sabitiram.
Samo pricham o mogucnostima... :D
Pa, ljudi sa bendovima prichaju on nama aranzercima isto kao mi o fajlashima!
Znam kako njih ubija shto rade njih 5-6 svirku za istu cifru kao ja sam...
A shta da im radim kad ne znaju klavijature da sviraju.
E, sada je dosta takvih kupilo aranzer i pushtaju fajlove...
Jbg...
Svi se bore da nekako prezive.
Sta da se radi...
Samo, nervira...

Jbg............................................... ....

kreso
31.05.2007, 09:12
Ma treba se snalazit na sve načine, ali puštat midi fileove nikako.
Ja sviram s fiksnim bendom od 5 članova (veće svirke tipa svadbi, zabava, koncerta) i kao tip od 3 muzičara na 2 aranžera (diskač, gaža, restoranska animir glazba), s time da kad jedan pušta ritam drugi svira harmoniku. I ne može mi nitko reči da sam pustio keks, jer harmoniku nemožeš "nakeksati", jer poštena talijanka čim je malo jače na mjehu raširiš grmi, pa nemožeš samo tako lako klizati prstima po tipkama a da se ton iz nje ne čuje. A na zabavnjacima obavezno pratiš klavirski aranžer. meni se znalo dešavati da su mi u sred pjesme zahtjevali da odmah pređem na drugu pjesmu, misleči da će me zahebati (kao sviram na MIDI file), ali meni to nikad nije bio niti će biti problem.

sadux
31.05.2007, 14:34
ja sviram,od midi fajlova pravim ritmove.

Nisam nista lose mislio,samo sam se cudio sto fajlova nema duze vreme..pa da malo dreknem..
nemoj se ljutite sad

sadux
31.05.2007, 14:37
@Vaxter
I slusaj brate kad vec hoces tako TI da se ponasas..Sta mislis majke ti,jel moja dobra volja DATI fajlove ljudima?
Zasto bih ja bio banovan?Ako imas obaveze sto ne das da vise ljudi to rade a ne samo vas dvojica?

Razmisli ti sta pises,samo sam dobro mislio,a ako prema clanovima foruma hoces ovako da se ponasas onda ja nemam reci..

Vaxter
31.05.2007, 19:35
Ae se sad lepo pvrati u prvi razred, nauchi da chitash, pa sedi lepo i prochitaj ponovo shta sam ja napisao, pa razmisli shta si sad rekao!
Nemam ni zivaca ni vremena da gubim na takve kao shto si ti!
Zashto bi bio banovan?
Koliko si ti bitan faktor ovde da ti "malo dreknes"?
Nichime do sada nisi pokazao da si vredan da smesh toliko da se opustish.
Kreso sme da podvikne, Nedim sme, Miki, kao i svi drugi koji su ovde redovni!
Koliko postova imash?
20-30?
I smatrash da imash pravo na takvo ponashanje?
Mislim da sam ja i vishe nego pomagao svim chlanovima ovog sajta kako preko foruma, tako i preko MSN-a.
I kako se ja to ponasham?
A ako si dobro mislio, onda tako i napishi, a ne tako da deluje kao da si ti neko i neshto ekstremno bitan!
Meni niko ovde nije nishta bitniji od drugih, i trudim se da svima pomognem koliko god je do moguce!
Stvarno treba da te je sramota! :evil:

sadux
01.06.2007, 04:43
ej mali smiri zivce..ti si mozda nekima bitan,meni nisi apsolutno,niti mi tvoja pomoc treba..hteo sam samo da podelim sa ljudima midi fajl koji je vecini na ovom sajtu trebao..

I kakve veze ima koliko ko ima postova?Jel to neka diskriminacija sad?
Ako je ono tvoj sajt ja nemam reci onda kako se ti ponasas...

kreso
01.06.2007, 10:28
@ Sadux

Alo prijatelju, stani malo na loptu.
Prije svega ova stranica je napravljena da se pomogne svim muzičarima dobre volje, koji trebaju pomoć i koji žele pružiti pomoć. Napominjem muzičarima, jer fajlaše ovdje gotovo 95 % nas članova nitko ne voli. I stoga se digla prašina oko tih hebenih MIDI file-ova. S druge strane Yu-midi i Vaxter su stvarno milijun puta ovdje pomogli svakome, pa bio on profesionalac ili totalni amater, nikad im nije bilo teško. A što se tiće drečanja, ovdje nije poželjno. Pravila site-a i foruma se moramo pridržavati svi.
A tebi ako se ovdje ne sviđa, slobodno lagano otprdi, i nitko se neće ljutiti što te nema, a nečeš nikome ni faliti. A misliš li se ponašati normalno u skladu kako se ponašaju i ostale kolege, tada si dobrodošao. Ovdje nije vojna hiearhija, ali da stekneš status da možeš nešto zahtjevati i dizati glas, tada moraš nešto korisno i napraviti za kolektiv, da bi bio primječen i uvažavan.
Ovo ti je moj dobronamjeran i prijateljski savjet i nemoj ga krivo interpretirati, jer ne želim se s tobom ovdje svađati i prepucavati.
I da, na kraju samo da kažem, predlažem da se midi fileovi totalno ukinu. Većina nas ih ovdje koristi za izradu Super stylova. Mislim da je pametnije da se razmjenjuju samo stylovi preko download centra, jer iako je napravljen kao vrhunski aranžman za orginal pjesmu, ipak na kraju krajeva moraš tu pjesmu i odsvirati, pa makar stisko na pad tastere samo zvončiće :lol: .
Ovo apeliram jer su YU-midi i Vaxter ovdje okačili totalni turotijal za rad pod KAT2000 i EMC Style Works. Znači da bi se trebali uhvatiti posla s tim softwerom da bi ovaj forum od svojih članova kao i oni međusobno imali nekakve koristi. Ovako dam MIDI file, tražim MIDI file ispada kako je ovaj forum bogat muzičarima, a na kraju su to večinom ipak fajlaši. Kad se ovakav pristup rada uvede i ukine na download centru MIDI fileovi vjerujte mi ostat će nas jedva 200, ali 200 pravih muzičara. Druga stvar je da nudiš ritam, boju, sample, sliku instumenta, shemu za popravak elektronike i sl. što nas svaki dan ubija da bi smo bili što bolji, ali MIDI file, stvarno ne treba ni Bogu ni vragu što se tiće muzike. Tko ih treba neka ide na DJ stranice. Prije bih pristao da se umjesto MIDI fila ovdje kače MP3 pjesme, pa se moraš pomučiti da je naučiš i odsviraš nego "keksa".
Toliko

kezo777
01.06.2007, 11:33
ok kreso i vaxter mislim da ste u pravu al zar niste nikad od midi filea napravili ritam,skinuli forspil,napisali text itd,i slazem se da ste moderatori da vi diktirate pravila ali ako bas totalno ignorirate midi fajlove onda ili ih maknite sa sitea ili ignorirajte ovakve teme,ja ovde postujem sve clanove(za razliku od pojedinci mene,par put sam postovao pa primio takve ruzne pm dati se zivot zgadi(kretenu,nadrogiran postujes itd),i mene to ne jebe ako neko od vas misli da sam ovakav onakav,neka mu bude),mislim da ja i sadux i ostali starteri mozemo da komentiramo postove na nas nacin,a ako vas smetaju postovi o midi fileovima onda bi trebali da ih odma admin brise jer ove svadje i prepirke ja sviram ti ne,otima mi kruh,su koma mislim da moje gaze ne mogu da ovise cak ni o nikom(svirao ili pustao fajlove),to je moje osobno misljenje,a sto se tice grubosti clanova,psovki,vredjanja,ja bi to odmah odrezao,nema vise posta za takve i tocka(sta ne psuju i vredjaju na gazi,nego tu)toliko od mene,pozzz svim clanovima

kreso
01.06.2007, 12:11
@kezo777

Prijatelju, to što si naveo u vezi MIDI filea da se od njega pravi super-style, da se s njega skine tekst (iako je poželjnije da ja skineš s MP3 ili orginala, jer nikad neznaš kako je MIDI file napravljen), ili ako si kako kažeš starter da ti pomogne da vidiš koje boje moraš upotrijebiti kod izrade performance OK. Pa čak i za samu vježbu, da sviraš uz njega dok ne naučiš pjesmu je OK. Ali doslovce me zaboli trbuh od same pomisli kad se sjetim da prvo kad neki novak dođe ovdje na site i od prve zatraži "Trebam hitno DOBAR midi file od toga i toga za tu i tu pjesmu". Ma dođe da ga odmah lagano odpilim odavde. Ipak se suzdržavam jer ovaj site je vlasništvo našeg cijenjenog kolege Miodraga i Vaxtera, pa na njima je odluka oko samog članstva. Ja osobno koliko puta prekidam svoj svakodnevni posao i skoknem na par sati na naš forum samo da provjerim ima li kakav kolega koji je zapeo u probleme. Ako je taj problem u vezi klavijature, styla, boje, sampla potrudit ću se maksimalno da mu pomognem, i takvima treba svi da pomažemo. Evo prijmerice kolega Enva hitno treba sampl vriska žena za jednu Fazlijinu pjesmu. Na žalost nemam taj sampl. Da ga imam odmah bi mu poslao. Ali upit stoji već 2 dana, i nitko da mu se je ponudio za pomoć, ili da ga je barem uputio na nekoga tko ima traženi materijal. Ali kad se radi o MIDI fileovima onda vas je na toj temi odmah 50. Osobno, takvima ne pomažem, pa baš i da imam taj MIDI file. Jednom sam ovdje tražio MIDI file od Jasmina Stavrosa za pjesmu - Neka je šarala. U biti trebao sam style, no kako volim sam raditi svoj Super Style tada volim da imam orginal file od kojeg ću ga napraviti. Svakom ću dati 1.000 Eura koji nađe ijedan MIDI file na ikojem HDD od mojih aranžera. Sve MIDI-je koje imam su u PC-u kao poddirektorij na EMC Styleworksu i KAT2000, od kojih pravim super style. I kad napravim ritam, ja taj MIDI file brišem iz PC-a jer mi više ne treba. A obično su to MIDI fileovi koji su napravljeni od više ritmova, ili malo kompliciranije stvari. Pjesme u Rumbi, Estamu, Valceru i sl pizdarijama uopće nit ne stavljam na komp.
Stoga zagovaram projekt da se odavde skinu MIDI fileovi, ili da stoje do trenutka kad se napravi super style za tu pjesmu. Kad se style napravi i zakaći u download centar, tada se MIDI file od te pjesme zauvijek briše s ove stranice. A da nebi bilo zloupotrebe da bi neki samo radili, a drugi skidali predlažem da se stavi pristup u stilu koliko si dao - toliko češ uzeti. Sad čete se vi početnici pobuniti, ali bez uvrede, niste ni zaslužili dok nešto ne znate da budete u timu SUPER člana. Zato učite i pitajte, sigurno čemo vam pokazati i naučiti vas. A s vremenom čete i sami ulaziti u "elitni" razred kad steknete iskustvo. Takav princip rada nas prati kroz čitav život. Nitko ne dobije direktorsko mjesto s osnovnom školom, Moraš učiti i stjecati iskustva, pa tek onda dođeš na položaj i dobiješ povlastice.

Vaxter
01.06.2007, 14:01
kezo777, problem nije u tome da li treba da uploaduje midi ili ne.
Problem je u ponashanju.
Kao da je on nama direktor i neko ekstremno bitan!
Pa, nije mi nishta bitniji nego bilo koji drugi chlan!
Kad svi drugi mogu da sachekaju, zashto ne bi i on mogao da sacheka?!?!


sadux, to nije diskriminacija, vec jednostavno zdrava logika!
Ti ljudi su neshto ucinili i ostavili traga ovde, a ti nisi!
Ovim stvarno zavrshavam svoje gubljenje vremena sa tobom!
Toliko sujete i bezobrazluka na jednom mestu...
Katastrofa...

sadux
01.06.2007, 14:40
Toliko sujete i bezobrazluka na jednom mestu...
Katastrofa...

U pravu si,ja sam to kod tebe odmah video,i lud sam bio sto se uopste i raspravljam sa tako nekim.

Vaxter
01.06.2007, 15:16
Ae, idi lechi se... ;)