PDA

Pokaži Full Verziju : korg ih harmonizer problem


Milos_91
12.10.2011, 22:21
imam problem sa korg ih, kad se ukljuci sijaju sve lampice i non stop sija ona lampica za SIGNAL, ne daje zvuk nikakav kad ga povezem sa miksetom i na zvucnik, samo krci l/mono a na rajt ne krci al opet ne radi, sta moze da bude? nosio sam kod majsota misli da je glavni neki deo za napajanje, gde moze da se nadju delovi za to, zna li neko resenje?

vladimir68
12.10.2011, 23:09
imao sam ranije taj korgov Ih vocalist i mislim da su i meni svetlile sve sijalice kada mi je crko adapter i kupio sam neodgovarajući adapter na buvljaku(treba 12V i najmanje 1000mA (e ako je manje -600,700mA neće da ti radi i svetli sve ko božićna jelka)).Ako imaš adapter sa buvljaka (nisi naveo)..... takođe moraš da paziš i na polarnost (+ - ) ......pa ti vidi.DRUGA stvar (manje verovatna ali proveri) je da ti mikrofonski kabal ima neki spoj ili je pogrešno/neodgovarajuće vezivanje pinova (2+,3masa,1- /ili ako je instrumentalni kabal 2+ a 3 i 1 idu zajedno= masa)

Milos_91
12.10.2011, 23:27
ne znam, moze da bude i to za adapter, nekad gubi kontakt i sija samo zuta lampa, a pise da je adapter original korgov, sve original, a kad ubacim malo jace tj da ne prekida sija sve crveno. ne znam, kod majsota mi je trenutno adapter, dal moze od klavijature adapter? nisam bas razumeo, jeste lepo objasnjeno al nisam ja bas za te stvari :)
Dodato:
i jos nesto, sta treba da svetli kad ukljucim adapter u struju, mislim da ne treba non stop da mi svetli signal, nego kad ja dajem signal, a meni stalno svetli ta lampica, iznad inputa sto je.

hadzidinic
13.10.2011, 14:27
Mi smo imali taj harmoniser i radili par svirki na njemu pa je vracen jer normalno radi kad ga ukljucis, i onda posle 5 minuta pocne da gubi signal, gube se vokali i cuje se cist mikrofon bez obzira koliko su pojacani vokali... sve dok ga ne iskljucis i ukljucis opet u struju... ne znam ni sad zbog cega...

Milos_91
13.10.2011, 15:59
ma ovaj se ne cuje mikrofon uopste, ne izlazi nikakav zvuk iz njega

vladimir68
13.10.2011, 19:45
Kad se upali trebalo bi da svetli ˝ono što je bilo zadnje upaljeno/birano˝ ,signal lampica ako svetli (ako smo već eliminisali problem adaptera) onda je negde greška/spoj: ili na kablu vokalist mikrofon (kenon-kenon kabal) ili na kablu vokalist mixer (obična mono 6.3 banana uštekana u L/mono vokalista(nikad nisam štekao stereo) i kenon uštekan u ulaz mixera)ili su otišli šiberi.Ako nevalja midi kabal onda nerade prateći glasovi.Ako nije to onda ga baci :D

Meni je na Rolandovim aranžerima radio odlično (samo gornja i donja terca,već četvoroglas,što najviše i može, nije baš bilo...; dobro znamo koje je klase taj vokalist,kada je izašao,....) a kad sam prešao na korgov aranžer bilo je problema prilikom menjanja ritmova što znači da naverovatnije promenom ritma nisu bili odgovarajuće/isto podešeni midi (acc1,....) ,jer on ustvari i radi na aranžer leve ruke (chordal)......Na internetu ima da se skine uputstvo za korišćenje,podešavanje midi,....

Milos_91
14.10.2011, 14:06
moze li neko da mi okaci semu ako ima? unutra sta je sve