PDA

Pokaži Full Verziju : Povezivanje klavijature i računara


Deeda
12.10.2011, 18:16
Pozz svima, treba mi pomoc, imam pa800 i ne znam kako da povezem klavijaturu i računar, da mogu da snimam nešto u računar preko programa nekog,da li bi mi neko mogao objasniti kakav kabl mi treba,jel ima kupiti ili se pravi taj kabl, i koji program koristite,da li bi mi neko učinio uslugu pa mi uslikao da vidim kako kabl izgleda?
Pozdrav,nadam se odgovoru ;)
Ne znam gde da svrstam temu,pa evo neka to moderatori urade,pozz ;)

spasoje88
12.10.2011, 19:48
Koliko znam jedan nacin da se to uradi je da koristis kabal koji ima sa jedne strane veliku bananu a sa druge malu! I mislim da ne mora da bude stereo kabal! I jedan kraj u izlaz klavijature kao kad je spajas na miksetu a drugi kraj u ulaz na zvucnoj kartici(mozes koristiti line in ili mic in)! A program imas cak i samom operativnom sistemu koji se zove Sound recording! Mada ima i program Sound Forge vise verzija, koji je dosta dobar! Ja koristim 10.0!

mikimaksa
12.10.2011, 21:27
Ja bi tu koristio stereo kabal posto u ritmu neki elementi bubnja vuku malo vise na lijevu ili desnu stranu. A kabal: sa jedne strane mala stereo banana (3,5mm TRS) koja ide u racunar "line in" a sa druge dve mono velike banane (6,3mm TR) koje utaknes u klavijaturu jedan u L/MONO a drugi u R OUPUT. A sto se tice nekog programa za snimanje imas dosta na netu pa vidi sta ti vise odgovara (ukome ces se lakse snaci)
Pretrazi malo po forumu mislim da je pisano o tome.

Deeda
13.10.2011, 13:15
Hvala brate,pomogao si mi,taman sam iz BL pa ću u Artist kupiti to ;)
Pozz

KorgIS
14.12.2012, 00:32
Evo da ne otvaram novu temu mislim da bi ovde moglo pitanje, ako ce neko da vidi.
Mislio sam da uzmem midi-usb kabl da povezem klavijaturu sa racnuarom , ali citajuci malo po internetu doso sam na ideju da uzmem zvucnu kartu, ionako bi mi trebala kasnije zbog latencije. E sad neko mi rece za SB Live da nije losa a da nije skupa, a i da ima MIDI ulaz.
Da li bih mogao da pomocu zvucne karte i obicnog midi kabla (midi i s jedne i s druge strane) da postignem isti efekat kao sa midi-usb kablom?
I da li je SB Live dovoljno dobra kartica za pravljenje nekih demo snimaka solidnog kvaliteta, i hoce li biti latencije prilikom komunikacije racunar-klavijatura?

Za skluplju karticu mi se trenutno ne daju pare, trazim nesto sto jeftinije i sto kvalitetnije.

Krstic991
16.12.2012, 17:06
Da bi napravio solidan demo snimak, mislim da ti ne treba nova muzicka karta. Potreban ti je kabal sa L i R mono velikim banama u klavijaturu i jedna mala stereo banana koja ide u komp u line in. E, a da bi se solidno snimalo, moras da odes u podesavanja zvuka na kompu i povecas tamo neke frekvencije. To mozes i u Sound Forge-u da uradis. Ako sam dobro razumeo sta si pitao.. Ako se ne snadjes, napisacu ti tacno sta treba da uradis.. pozz

KorgIS
17.12.2012, 00:09
Da ali te banane su za "audio" prenos, a ja sam mislio da kontrolisem MIDI. Na integrisanoj zvucnoj uopste i nemam MIDI ulaz, a koliko sam shvatio SB Live ima?

Krstic991
17.12.2012, 11:16
I ja na laptopu imam integrisanu muzicku kartu, pa mozes u demo snimcima da cujes (zadnji moji snimci) kako je zvuk sasvim solidan, nema nikakvih smetnji. Ne moras da dajes pare za zvucnu kartu ako ti je cilj samo da pravis demo snimke.. Ali kolko sam razumeo, ti hoces i preko midija da vuces boje i ostale elemente sa kompa? Tu ne bih mogao da ti pomognem, nisam nikad radio tako nesto. Pozdrav

KorgIS
17.12.2012, 19:28
Da da vidim bas se dobro cuje, ali ako bi gurnuo mikrofon u MIC a klavijaturu u LINE IN da li ce biti vremenske ralike izmedju zvuka koji snimam na mikrofonu i koji ide sa klavijature? A snimao bih istovremeno.

Ako bi neko mogao da mi odgovori na ovo gornje pitanje vezano za MIDI bio bih mu zahvalan.