PDA

Pokaži Full Verziju : Akg c520


radex
01.10.2011, 13:15
pozdrav!
kupio sam pre 10ak dana c520 sa daljinskim sistemom, sve pohvale, izuzetan zvuk, prevazisao ocekivanja.. ali imam jedan problem :/
kad ga stavim na glavu, bubica mi dodje pored usta, sa strane, a ne ispred tako da mi na razglas ne izlaze cisto Č, Ć, S, Ž.. zanima me jel ima negde da se kupi posebno nosac za mikrofon kojem bi bio malo duzi ovaj deo gde se kaci vrat sa bubicom? http://imageshack.us/photo/my-images/856/492733.jpg/

Beethoven
01.10.2011, 13:37
Procitaj upustvo za c520, videces da AKG strogo zabranjuje postavljanje mikrofona ispred usta. c520 treba da stoji bas pored usta tj. na uglu usana.

Pozzz

radex
01.10.2011, 14:04
pa znam, zbog vlage, ali nikako da ga namestim da cisto radi u pm... ://

svrakan
01.10.2011, 15:17
A mozda ti cisto ne izdovaras te vokale,a c520 je toliko cist da sad cujes to.Ja ga imam i radi kristalno cisto,i mora da stoji sa strane. bas kao sto je Beethoven napisao.

Beethoven
01.10.2011, 15:34
Vlaga je na poslednjem mestu tu, pre ce biti da je zbog konstrukcije mikrofona. Za zastitu od vlage, znoja, pudera i svega ostalog sa cim moze da dodje u kontakt, koristi se mali plasticni providni prsten koji si dobio uz mic (ako si kupio nov ili dobio od savesnog bivseg vlasnika).

Koristio sam c520 mozda 2 godine, napevao se sit na njemu i sve je izlazilo kako treba. Mislim da trazis da izadje nesto sto je vishak a to je do tebe, nije do mikrofona. Nemoj da ovo pogresno razumes, svi imamo drugaciji ukus. Ali ukusi su jedno a ispravna stvar samo jedna jedina. :)

Pozzz

radex
01.10.2011, 17:51
novog sam ga kupio.. nzm, kad ga uzmem u ruku i drzim ispred radi bas kao sto treba, cisto skroz izgovaram, nemam nikakvih problema sa tim... mozda moram malo i da se naviknem na pilota, do sad sam pevao stalno na obican mikrofon :)

Beethoven
02.10.2011, 03:02
Bice da je to. Cool, navici ces se brzo pa ce posle da ti obican bude nezgodan. :)

Pozzz

Vule
02.10.2011, 03:07
Do sada nisam imao prilike da cujem dobro vokalno izvodjenje uz pilot mikrofon...ako neko zna neki primer dobro zvuceceg vokala uz pomoc pilota neka ga navede,bio bi mu zahvalan.

Beethoven
02.10.2011, 04:00
Na svim spotovima piloti odlicno zvuce, ja cuo puno puta... :))

Salu na stranu, ima pilot svojih prednosti i mana, kao i sve ostalo. Ja sam daleke 1997. tresnuo o zemlju Shure Wh10 jer me "udavio" nacisto na jednom nastupu. Mada, od tada su prosle skoro 15 godine i situacija se promenila sto kod proizvodjaca pilota, sto kod muzike. Muzika je sve vise kompresovana i dinamicki ravna, sve se svodi na "ko ce jace" tako da pilot danas moze odlicno da radi. Mene je licno c520 odusevio. Smetalo mi je sve sto pilotu fali ali suma sumarum, to je islo ko po loju.

A merak mi je bio da se vrtim dok pevam, ljudima onda jos vise nestvarno deluje i vise sumnjaju, meni bilo zabavno... :)

Pozzz

Vule
02.10.2011, 04:06
Ja sam jednom u zivotu to probao i to kod kuce i vratio ga....nisam smeo tako na svirku,meni mnogo nezgodna naprava za kontrolu glasa i dinamiku pevanja...gde god okrenem glavu prati me,ne mogu da pricam sa gostima a i kvario mi je frizuru :lol:

radex
02.10.2011, 16:35
ee drustvo evo da kazem utiske sa prve svirke na kojoj sam koristio c520.. jednostavno FANTAZIJA :) odusevio sam se zvukom, i moj pevac svrsio kad je cuo, i jos par kolega sto su dosli na svirku,, stvarno radi tako da bolje ne bi mogao pozeleti :D uvek sam do sad na svirkama pevao samo pratece vokale a sinoc sam bogami pevao prilicno.. ko god razmislja o pilotu, toplo mu od <3 preporucujem c520, nece se pokajati 100% :)

efendija80
06.11.2011, 13:45
Evo samo bih nadodao svoje iskustvo vezano za AKG c520, kupio ga prije dva tjedna, sa t.bone stanicom, dakle wireless je, sto se tice svega, zvuka, koristenja, meni je odlican, prije sam i jos imam SM58, ali mi je ovaj definitivno bolji, nekako mi je puno laske s njim pjevati. Uglavnom sve pohvale za ovaj mikrofon.

tranzit
06.11.2011, 14:37
@radex
Kakav ti je monitoring dok pjevas ? Ako nemas monitore, gdje stojis, iza ili ispred zvucnih kutija ?

nesaband
06.11.2011, 22:52
@Radex
brate,velo bih da nam opises taj trenutak kada je tvoj kolega "svrsio" kad je cuo kako zvuci C520=)).
Salu na stranuja koristim strijeg Brata AKG 420 vec par godina i zadovoljan sam tonom.Mnogo se komotnije osecam nego kad sam bio vezan za mikrofon na stalku(redovno su mi gosti kacili stalak i dobijao udarce preko zuba:lol:)
@Vule
tacno je da frizura ode kad nosis pilot mikrofon:lol: ali mislim da je to samo stvar navike i da bi se brzo navikao na njega.

accordst
28.02.2012, 11:23
Evo kolega kaže da ima T.Bone stanicu sa C520,da li ona može imati kakvog utjecaja na sound mikrofona obzirom da nije ''original'' tj. nije AKG WMS.Mislim da ne bi trebala al ispravite me ako griješim.

makso68
28.02.2012, 12:44
Vule,Nesha,ja mislim da ne bih imao problema sa frizurom.. :))
Šala mala,C520 je odličan pilot,samo treba znati dinamički pjevati.Pozdrav!

Dule Va
13.04.2012, 00:25
Steta sto nisu napravili klasican mirofon sa glavom od c520:D
meni od njega pocela usta da se krive, inace nisam imao bolji mikrofon u svom zivotu.

Burli
13.04.2012, 11:35
Upravo je to bio razlog što sam svojevremeno batalio pilot mikrofon, prosto nisam mogao da vjerujem gdje su mi usta išla prilikom pjevanja...:rolleyes:

P.S. Gledah u oglasima ekstra povoljno vrhunski kondenzatorski mikrofon pa ako si zainteresovan poslaću ti link!?

Dule Va
13.04.2012, 12:09
Neko mi je na nekom od foruma preporucio Akg Ellc to je crna verzija predvidjena za muske vokale kao zamenu za C520,ja sam ga probao i koliko se secam stvarno je radio dobro,danas cu uzeti od coveka koji ih prodaje pa cu na svirci uporediti sa C520 koji mi je jos uvek ostao u srcu.
Znam da zenska vezija radi bas dobro u poredjenju sa Betom 58 ,u to sam se uverio.


Burli svakako moze link na PP

GorŠtak
20.09.2012, 22:52
C520 kupljen zahvaljujuci postovima poput ovog... I nisam pogresio,prvi pilot,jest da nemam neko preteranog iskustva sa mikrofonima,ali sam prezadovoljan
Postovano sa mobilnog uređaja

sunajko
10.10.2012, 09:25
kupih c520 sa velikim XLR, Peawey mikseta-razglas, ima centralni fantom na 48V, dakle za sve kanale kada ga ukopcam. Da li cu napraviti problem ostalim mikrofonima koji su ukljuceni na sistem a nisu kondenzatorski i ne treba im struja. ako mi neko moze pomoci da ne sredim ostale mikrofone sinhajsere.

Beethoven
10.10.2012, 09:56
Neces, slobodno tako radi.

Svi ostali samo trebaju imati propisne mikrofonske kablove. Onda nema zime.

Pozz