PDA

Pokaži Full Verziju : pomoc oko sistema


Aldin92
29.09.2011, 14:02
e ovako, za nekoliko vremena imam jednu veliku tezgu gdje bi trebalo biti oko
400, 450 max. ja sad posto sam novi u tome i to mi je po prvi put jedna velika tezga neznam sta bi bilo dobro i koliko mi watti treba. u bendu koristimo 2 korga pa50 i pjevac.
nemamo dovoljno para za kupnju pa bi sigurno iznajmili cjeli razglas.. eto sta
mi vi preporucujete

hvala svima
Dodato:
400, 450 ljudi max* ;)

Vule
29.09.2011, 14:16
Posto nije u pitanju kupovina ja ne vidim neki smisao ove teme.

Pozovete coveka koji to izdaje,kazete mu sta vam treba,pogleda salu gde je slavlje,predlozi opremu, kaze cenu i to je to...

450 ljudi zahteva razlicite kombinacije ozvucenja a sve u zavisnosti od konfiguracije prostora sto mi ovde ne znamo naravno ni kako izgleda

Aldin92
29.09.2011, 15:18
naravno da bi pozvao covjeka da vidi ali ako mi je dovoljno naprimjer 1200W da me covjek nebi prevarijo i nudio mi naprimjer 2000W bez potrebe a to se sve normalno plati vise, i sta ja znam da mi predlozite neku miksetu, zvucnike koji bi odradli posao.
evo stavicu video tako da vidite i konfiguraciju prostora hval jos jednom.

http://www.youtube.com/watch?v=pdszOWMpr6g

sinisa kg
05.10.2011, 11:06
Sala deluje dosta veliko,pitanje je koliko jako sme da se pusti razglas(predpostavljam da je u Parizu-zakoni su striktni oko buke),ali licno mislim da bi trebali postaviti 2 stuba razglasa pored vas-jos makar 2 kutije(ili stuba na levo i desno od bine (u istoj ravni sa prvim stubovima razglasa)na krajevima sale(ili makar blizu njih)-mixer i makar 2 monitora za binu(ili 2 kutije na stalak iza vas)-tesko je reci u wat-ima procenite sami...:)

MarjanMilosevic
05.10.2011, 14:47
Iskreno kako ja vidim prostor je prilicno veliki tako da nit 1200w nit 2000w (mada je to potpunio pogresan nacin izrazavanja jer snaga zvuka se meri u decibelima a ne u vatima) tako da po meni minimum 4 suba (po mogucnoscu svi na jednoj gomili i spred bine) i 4 do 6 satelita kako bi se zvuk ravnomerno rasporedio u sali.
Dakle tu se stvarno ne radi o vatima nego o ravnomernom pokrivanju cele sale ujednacenim zvukom, kako ne bi kod bine bilo preglasno a iza da se nista ne cuje.
Mozda je bolje da dobijes neke ponude pa da onda o njima damo misljenje jer ovako niko ne moze da ti da definitivni osavet.

Aldin92
06.10.2011, 18:30
kad budem dobijo neke ponude podjelit cu ih sa vama pa cemo vidjeti, u svakom slucaju zahvaljujem se na vasem trudu ;)