PDA

Pokaži Full Verziju : PA1x-kako staviti efekte na pratnjama????


Milan$
21.09.2011, 12:59
Pozz ljudi,,,,zanima me sledece...kako na pa1x da dodam efekte na ritam sekciji?? nasao sam neke ritmove,lepo rade,ali su skroz suvi,tj. totalno bez ikakvih efekta,pa bih dodao malo reverba na kontrama i bubnju..ali ubih se i ne mogu da nadjem gde i kako to...nasao sam ono za edit ritma, i micro edit,i i sve ostalo,ali ovo za efekte ne znam gde je...moze li da doda efekat na rtim kontrama,kako,i i to posle da sacuvam da mi ritam uvek bude isti kad ga pustim???? i mogu li se lupovani ritmovi editirati? napr. bubanj lupovan,jel moze nesto oko njega u onim micro podesavanjima da se cacka,ili to je sto je? hvala i pozdrav

mirandess
21.09.2011, 13:44
Pozdrav kolega

1. ako ces dodavati efekat u ritam ides na zeljeni ritam>menu>effects>imas kolonu A i B, koji sluze za efekte u ritam sekciji, odaberes npr. da ti je efekat(za kolonu A) Reverb(kod mene pa2x je 71.) stavis na 50(ima ti linija ispod broja), kolonu B ostavis npr praznu.>dalje ides u mixer tuning i imas dole stranicu Fx(ali prije toga moras pritisnuti shift da ti se izlistaju Drum,Perc,Bas,Acc1,Acc2,3,4,5.) e onda ides na fx i vidit ces Pisat ce ti A i B, na A stavis potenciometar npr na 50(od 127), to mozes uraditi za sve instrumente ne samo za bubanj. Dok C i D su ti efekti za boje(desna ruka). Nadam se da ce ti to pomoci malo :) A sacuvat ces ritam tako sto ces ici (na tom istom ritmu kad napravis sve) ides u desnom cosku padajuci meni, 1. ti je da sacuvas performacnu boja koje napravis, 2.da sacuvas sts u ritmu (to su ti 4 kombinacije boja), i 3. ti je write current style (ili tako nesto) posto mi je sint u futroli, pa da ga sad ne otvaram... A sto se tice lupova, lupove ne mozes mijenjati, oni su kakvi su takvi su(tj ne mozes mijenjati elemente bubnja, kao sto to mozes ako je kucan ili pravljen od midi fajla)... jedino mozes efekte stavit(isto kao sto sam ti napisao u ovom gore navedenom). I jos jedna stvar kod lupova, ako ti je bubanj lupovan, nemoj mijenjati tempo, npr. lup rumba brzina 107, cim ti promjenis tempo na npr. 100 ici ce ti bubanj i ostati praznina, znaci nece se cuti nista... to je mana... Nadam se da sam ti ako nista malo pomogao, ako zapne opet pisi, veliki pozdrav kolega :)

Milan$
21.09.2011, 13:49
hvala druze puno,resio si mi muke...pozdrav....nije mi jasno jos par stvari,samo da napravim spisak i pitacu opet:D,posto sam pre neki dan presao tek na korga...pozz

mirandess
21.09.2011, 13:53
ma samo polako :) vjerovatno ima i na forumu jos dosta toga objasnjeno samo malo pretrage da ne zatrpavamo forum.... ali kazem sto zapne pitaj... tu smo da pomazemo jedni drugima :)

Milan$
21.09.2011, 22:22
evo jos jedno pitanje: kolko efekata moze da se korisrti za glas odjednom na p1x?ne mislim na pratece vokale,vec cisto samo na efekte zaglas?? lepe efekte ima,pa nasao sam jedan preset samo sa delay,a jedan samo sa hall...mogu li dva efekta za glas odjednom da se koriste i kako?? hvala ipozdrav