PDA

Pokaži Full Verziju : Izbor kabla


Milan150
09.09.2011, 11:43
Pozdrav svima....hteo bih da kupim mikrofonski kabl.....razmisljao sam o proizvodjacima, kao sto su: Klotz, Cordial, Proel. Naravno potrebni su mi i kenoni. Mnogi hvale Neutrick, pogotovo onaj sa ugradjenim prekidacem. Potrebna mi je pomoc oko izbora kabla i kenona. Voleo bih da mi date pravi i strucan savet. Kabl bih koristio za mikrofon Shure Beta 58a, kao i za prikljicivanje baze mikrofona( Shure PGX24E/Beta 58a) na miksetu. Takodje razmisljam o kupovini Shure Beta 87a(zicani), tako da mi je potrebno da taj kabl bude sposoban i za kondenzatorski mikrofon.....hvala unapred....;)

skoricnik
09.09.2011, 12:18
Ja licno ne kupujem gotove kablove. Kupim komponente i onda ih sam pravim po potrebi, kakav mi treba. Za mikrofon koristim sa NEUTRIK NC3FXS i NC3MXX konektorima. Naravno, kabl sto je skuplji, to je bolji, mada, mislim da PROEL i NEUTRIK sasvim zadovoljavaju nase potrebe. Bitno je da je gumeni ili silikonski, dobro izolovan sa dobrim presekom zice, i nema brige!

Pozdrav

aconi791
09.09.2011, 12:39
Ja koristim proel i prezadovoljan sam!!!Pozdrav!!!

jeftabgd
09.09.2011, 15:21
Sto deblji,sto elasticniji,pozlacene banane=vrlo skup ali sigurno dobar kabal.

aleksandar72
09.09.2011, 15:23
@Milan150: razmisljam o kupovini Shure Beta 87a(zicani), tako da mi je potrebno da taj kabl bude sposoban i za kondenzatorski mikrofon.....hvala unapred...

Ako koristis XLR balansiranu vezu(hot+cold+masa), onda mozes bez problema koristiti kondenzatorski mikrofon.

Licno koristim Sommercable Galileo i Amphenol AX3 konektore...ipak mislim da je "best for buy" kombinacija CORDIAL CMK222 kabal sa konektorom Amphenol AX3. Po meni puno bolja solucija nego Neutrik NC3 serija!

skoricnik
09.09.2011, 18:18
Da, samo sto se kod nas skoro pa nigde ne moze kupiti ta marka konektora, nazalost! :(

mikimaksa
09.09.2011, 21:45
Proel solidno odradi posao.