PDA

Pokaži Full Verziju : Fantom Xa "ukoci " u sred svirke


MikiB
06.09.2011, 20:31
Dali neko zna u cemu je problem.Imam Xa i vec 2 puta mi se desilo da jednostavno ukoci,mislim boja na kojoj sam svirao ona ostaje i dirke rade,znaci moze da se svira,ali svi dugmici i tockic jednostavno nedaju nikakve znakove zivota.Nemogu nista da promenim.Sviram ga vec skoro godinu dana i set mi je manji od 100 mb,cak i nisam ubacivao u njega vec odavno nista,i sve je radilo ok,samo evo sad mi je u toku 5 dana 2 puta blokirao.On ucita set i sve radi ,znaci ja sviram na njemu non stop.Evo sad sam radio svadbu i svirao sam na njemu 15 sai i nonstop je bio ukljucen i sve je ok.A evo sad je kuci ukljucen 10 minuta i zablokirao.:confused:

Vule
06.09.2011, 21:29
Nista strasno,ugasi,upali i teraj dalje....verovatno sofverski problem i nije samo kod tebe,svi su takvi

MikiB
06.09.2011, 21:42
Ok.Tako sam i mislio,posto nisam radio na njemu neko ubacivamje ili nesto drugo,pa me to i cudilo....Hvala Vule...

Iggy Prince
11.04.2012, 18:17
Pozz ljudi...Kad smo vec kod ove teme, da pitam, u vezi tog kocenja...
Da li se mozda radi o samom softweru jer se par njih zale na to da klavijatura zakoci, ne svi koji ga imaju.Ili je pak, mozda do velicine seta.Moj set zauzima 300 mb, i radi sve super dok ne pocnem da menjam cesto boje...Ako recimo u 10 minuta stalno cackam oko boja, ona samo zakoci, ostane mi ta boja, na kojoj je bilo, pre nego sto je zakocio, i mogu da je sviram 15-20 sekundi, nakon toga klavijatura skroz zakoci vise se ni ton ne cuje....
Da li je to zbog velicine seta, ili zbog os?
Meni nije problem da ugasim i upalim ponovo klavijaturu ali je problem sto moram da sacekam da mi ocita boje da bih svirao.Mogu i da sviram dok ocitava, jer mi je ono najpotrebnije(Bas i kontra), ubaceno na user, ali ako sviram dok ocitava, onda mi poremeti ostale semplove, npr., harmonika radi 5 tonova pa pet tonova mi je od neke druge boje, itd....a i ocitavanje mi traje duplo duze ako sviram u toku samog ocitavanja...Da li neko zna u cemu je stvar...?Takodje jedan moj kolega isti koristi kao i ja, na xa, i ne desava mu se to...

Iggy Prince
05.12.2013, 17:07
Unapred se izvinjavam svima, jer je tema zastarela, ali cisto da pitam, da li je neko pronasao odgovor na ovo sto se desava sa fantomom Xa?
U zadnje vreme mi sve cesce i cesce to desava, zakoci, i mogu da placem samo, jer dok ocita, prodje mnogo vremena, zbog velicine seta.

tranzit
05.12.2013, 17:11
Da li si sam kupovao i stavljao Sampling RAM ?

Iggy Prince
05.12.2013, 17:32
Nisam, bila je ram memorija u klavijaturi kada sam je kupio.

tranzit
05.12.2013, 18:08
Osnovna sumnja pada prvo na radnu memoriju, a onda i na kartu. Jedno od to dvoje je sigurno krivac. Bilo bi dobro ako bi mogao naci negdje neku kartu tek da probas da li ce biti poboljsanja. Kako god, i jedno i drugo treba da bude pristojnog kvaliteta, sto podrazumijeva prije svega, brzinu a kod karte dodatno da bavezno bude defragmentirana, sto izravno utice na brzinu prijenosa, odnosno ucitavanja podataka u radnu memoriju.

DinO74
05.12.2013, 23:29
@Iggy_Prince... Kao sto sam ti napisao u poruci, pokusaj sa "Factory reset". Obavezno prije toga uradi backup da ti kreira Backup folder. Prebaci sve sto je na kartici iz Roland i Backup foldera kao i Internal folder kompletan, prebaci to na PC. Uradi Factory restore.: (svi patchevi, performanse, drum kitovi, sve se vraca na fabricko stanje) Upali klavijaturu > MENU > Cursor down i idi na Utility > ENTER > F3 Factory reset > EXEC. Sacekaj dok se ne pojavi poruka na displeju “Completed, Please Power Off” i onda ugasi klavijaturu pa je ponovo upali. S obzirom da sviras svako vece tesko da ces odmah moci provjeriti dali ce blokirati jer ti ne blokira u isto vrijeme na istom patchu ili performansi. Znaci nema pravila dali je u pitanju User , Card ili Interni patch ili Performansa. Imao sam slican problem na Korg 01W gdje se klavijatura ponasala kao da je prikljucena sustain ili damper pedala i bilo je dovoljno malo jace "odsvirati" po tipkama da bi zablokirala odnosno ostao bi samo taj lezeci zvuk beskonacno... Ako se ne promijeni nista nakon Factory reset-a , zamijeni RAM. Kod mene su Kingston moduli ,tacnu oznaku ne znam dok ne otvorim klavijaturu ali vjerovatno znas da ti treba SDRAM PC133 non-ECC. Ako se i dalje bude javljao isti problem, odnesi u servis neka pregledaju sve moguce kablovske veze unutar Fantoma a ima ih mnogo jer je masina stvarno komplexna (znam jer sam svoj rasturao do zadnjeg sarafa da bi ga ocistio i osposobio za svirku nakon kupovine na "nevidjeno"). 60% prekidaca nije radilo , value kako kad . Uglavnom, vrlo moguce da je neka od veza u problemu ili mozda cak i velocity kontroler ispod tipki...i on zna da zeza. Mozes i ovo probati, izvadi RAM modul i uzmi gumicu za brisanje grafitne olovke...ocisti sa njom kontakte na RAM modulu (neka postanu sjajno zlatni) i lagano ga vrati nazad u leziste kako je i bilo. Za sada mi ne pada nista drugo na pamet...Sretno !

mrkocha
13.12.2013, 19:40
Nisam zeleo da otvaram novu temu,pa cu pitati ovde.
Da li na XA postoji opcija da se brisu multisemplovi? i ako postoji da li se brisanjem multisempla obrisu svi semplovi od kojih je sastavljen?

Iggy Prince
19.12.2013, 04:07
Multisempl mozda mozes da vratis na initial, mozda preko yase-a, nisam siguran, ali u samoj klavijaturi, ga menjas nekim drugim multisemplom, tako sto izaberes par semplova, npr, harmonika sopran, oznacis sve semplove te boje, i radis assign to msample, i onda ga cuvas na mesto multisempla, koji hoces da brises.Semplovi ostaju, tj., ne brisu se od m.sempla, koji si zamenio novim.