PDA

Pokaži Full Verziju : Fantom X6


MiskoPk
31.08.2011, 17:40
Pozdrav svima,nov sam na forumu i unapred se izvinjavam moderatorima ako ponavljam temu.Imam Pa1X i zainteresovan sam da kupim X6 za solo ali cuo sam da slabo vuce boje da je malo sporiji pa me zanima da li je to istina i kako radi ova masina;) pozdrav..

MikiB
31.08.2011, 21:26
Pojasni to "slabu vuce boje"(gde ih vuce???)Ako si mislio na ucitavanje seta,onda ti "vuce" zavisi koliki je set.Ja imam Xa i set od 90 mb i ucita ga za 5-6 minuta.Ako si mislio u menjanju boja ,istina je da neka milisekunda treba da se promeni boja,ali to nije nista strasno i to nebi trebalo da ti smeta da uzmes tu klavijaturu.

MiskoPk
01.09.2011, 01:01
Moja greska,mislio sam na slabo ucitavanje seta lose sam se izrazio.u svakom slucaju hvala :)

MikiB
01.09.2011, 09:31
Jos da ti kazem da slobodno uzmes X6.Bolje zvuci od bilo kog Tr ili Le...A to uvezi seta kao sto sam i reko,zavisi koliki je set.Ali i ti o ti nema veze ,imas korga dole pa ako bas treba poceti svirati cim dodjes onda sviras na korgu dok fantom ucita.

STUDIOSOS
14.12.2012, 11:49
ja na svirku uvjek dodem ranije pola sata tako da nema potrebe da se brinem dali ce se roland ucitati imam rolanda x7 i prilicno dugo ucitava set neki 10-tak minuta ali to nista nije strasno ja cim ga postavim na stalak treba ga samo upaliti u struju on automatski startuje uploadovanje seta nije sistem kao kod TR i LE da moras sam da odaberes ucitavanje seta ali koju lahkocu sviranja covjek dozivljava kroz svirku majkemi isplati se cekati i pola sata da se ucita jer ima tipkuvrhunske kvalitete pozzzzz

bking87
28.01.2014, 15:05
mozda nisam dobro skonto,al ugleda,pa da pitam...jel to x6 ucitava,tj.,uploaduje set svaki put kad se pali,ili sam ja to pogresno skontao,posto nisam bio u dodiru sa Rolandom?pozzz!!!

aleksaa
28.01.2014, 16:25
dobro si skonto,svaki put ucitava set...

daliborkorg
28.01.2014, 17:10
Pozdrav svima,nov sam na forumu i unapred se izvinjavam moderatorima ako ponavljam temu.Imam Pa1X i zainteresovan sam da kupim X6 za solo ali cuo sam da slabo vuce boje da je malo sporiji pa me zanima da li je to istina i kako radi ova masina;) pozdrav..

Dobro si to cuo ''da slabo vuce boje'', Fantom X ima problem da prilikom menjanja boja one malo kasne tj. ako npr sviras kolo i hoces da u trenutku zamenis boju ona ce malo da zakasni, tako da ce ti se tih nekoliko ms stvoriti rupa u svirci. To je jedina mana, inace je klavijatura babaroga sa ogromim mogucnostima. Inace kasnjenje se javlja samo u favorite modu ali je to i jedini praktican mod za sviranje ove klavijature. Sto se tice tona boje ce ti izlaziti barem 50% bolje nego na Pa1x.

ps ovo je bre iz 2011 :) al nema veze, mozda nekom koristi.

vingula
28.01.2014, 18:44
nekasni ništa...to je samo prelaz efekata sa jednog multisempla na drugi, pošto X6 ima jednojezgreni procesor kao i sve starije klav. s toga nemože obradit više operacija, kao novi Fantom G6 koji mjenja zvukove bez ikakvog gubitka, štekanja ili prekida pošto ima višejezgreni procesor...inače Fantom X i G serije imaju istu opciju koja se podešava u Systemskom meniju - da prilikom mjenjanja multisempla ili patcha da se nedešava taj prekid ali na X seriji se svejedno osjeti malo.

Va-7
28.01.2014, 23:24
Ja imam Fantom S i stavio sam mu noviji OS odnosno 1.09 i nema nikakvog pauziranja, duže mi je LE pauzirao od fantoma

Narodnjak300
28.01.2014, 23:39
Ja se kunem u Rolandovu zvucnu kartu pa to prvenstveno Korg pa i Yamaha nikad nece da ima. Na Rolanda izlaze boje samo tako, znaci na korga ne moze da ziadje bass kako treba pa to ti je, a cuo sam puno Tritona ali tanko, dok na Rolanda x/g izlaze boje svetski, samo treba da se nasteluju.

rolandx
29.01.2014, 11:21
Ne znam jesi li svirao na kronosu? Ne bih se slozio sto se tice yamahe i korga ali da ne ulazimo u diskusiju... Generalno roland ima taj konkretan zvuk vec generacijama a recimo da se korg dosta popravio, a yamaha je to oduvek imala na svoj nacin ;) diplomatski nema šta... :D

Narodnjak300
29.01.2014, 11:35
Korg ima pristojan zvuk samo na Hi-end modelima kao recimo Kronos, Yamaha se drzi tako i tako ali Roland je za mene najozbiljnija marka sto se tice zvuka. :)

sale_band
29.01.2014, 12:18
To za Korga je tačno.
Imam pa3x i M3 pa sam upoređivao. M3 je 300% zvučno kvalitetniji od pa3x. Čak sam se igrao pa preko midi-a slao kompletan aranžer na M3, neverovatno.
Jedino je problem što takav rad zahteva mnogo truda da bi se svi ritmovi i boje "uklopili" pa sam odustao, ali sto se tiče tona, nemerljivo....

Za sledeći korgov aranžer bih potpisao da ne menjaju ništa, samo da ubace M3 umesto one PA skalamerije, ili još bolje, da upakuju aranžer u M3 modul da se hvata na istu klavijaturu :D

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Narodnjak300
29.01.2014, 21:38
Ja sam odusevljen dirkom koju ima va-76 znaci takvu dirku vise ne prave :(

vingula
29.01.2014, 23:24
moram priznat da meni G70 ima dobru tipku, sad mi je žao što sam ga prodao, fali mi taj zvuk... :/

EmirTotic
30.01.2014, 03:28
Gotovo sam resio da uzmem ili X6 ili X7 pa me zanimaju informacije iz prve ruke. Procitao sam specifikacije na netu i slusao neke demoe ali zelim informacije od nekoga ko je ima.

Dakle, koji format semplova cita? Koliku memoriju poseduje? Da li se koristi neka od kartica? Da li je numericko biranje boja veliki nedostatak X serije? Sa kojih serija rolandovih solo klavijatura mogu da se ucitavaju setovi? Jel stvarno toliko gabaritna da se nosi? Eto, ako nekoga ne mrzi nek napise iskustva.

aleksaa
30.01.2014, 04:45
format cita wav i aif,memorija je prosiriva do 512 mb, koristi sdram memoriju,a kartica je Compact flash(sa adapterom),za numericko biranje je stvar navike,ja licno sviram na Xa koji ima numericko biranje,pa mi je jednostavniji za upotrebu,X6 i xa po meni nisu uopste gabaritni,tek su malo veci i tezi od TR-a/LE-a,a rade puno bolje,dok je x7 verovatno problematican zbog duzine,set moze od bilo koje X ili S serije fantoma...Xa je po meni prakticniji za live svirku,ali je X6 kvalitetnije odradjen,posebno dirke,i display ko voli touch screan..

vingula
30.01.2014, 04:57
Fantomi nemaju Touch Screen ;)

tranzit
30.01.2014, 05:01
Za sledeći korgov aranžer bih potpisao da ne menjaju ništa, samo da ubace M3 umesto one PA skalamerije, ili još bolje, da upakuju aranžer u M3 modul da se hvata na istu klavijaturuA to ce da urade nikada ili jos malo kasnije.

EmirTotic
30.01.2014, 06:43
Hvala na odgovorima, mislim da cu menjati tyrosa za fantoma x6 ili x7 da mi bude uz korga za solo.

Ok, vidim da imamo mali offtopic, razmisljam nesto sad, sta ljudi traze od aranzera...?! Imamo PSR i Tyrose, imamo od pa50 do pa3x, imamo rolandove serije aranzera, ima i par drugih proizvodjaca... Na svemu tome moze da se dobije pristojan sound samo ko zna da ga napravi. Moje misljenje je da svako treba da kupi ono sto mu odgovara, da napravi svoj sound bez obzira da li ce da se svidi kolegi, kumu, babi ili dedi, samo da korektno zvuci i originalno. Nervira me sto iz dana u dan ljudi kukaju kako je yamaha slaba, korg supalj, roland mator itd. Malo je nezahvalno pricati o tome. Kome najsavrseniji aranzeri nisu dovoljni da skockaju zvuk nek oforme band. Nisam ovo napisao zbog ove teme nego zbog niza tema u kojima nalazimo odgovore kako nesto ne valja, a uvek komentarisu ljudi koji nemaju da ponude nesto kvalitetnije. Nisam hteo da uvredim nikoga, daleko bilo, samo me nervira ponekad kad vidim takve besmislene komentare a nekad sam ih i sam pisao.

Послато са LT18i уз помоћ Тапатока

dmmacak
31.01.2014, 14:33
E moram nesto da dodam po sto je vezano za post iznad.
Ne slazem se bas sa tim misljenjem da svako treba da namesti klavijaturu po svom. I da ne obraca paznju kako drugi reaguju na istu. Po mom misljelju treba da se razlikujemo i da svako ima prepoznatljiv ton. Ali isto tako neko ima iskrivljenu sliku kako treba da zvuci jedan bend ili arazer. To kod mene u kraju, na moju srecu, ima dosta muzicara.
Da bih objasnio dacu primer. Ima jedan nas kolega izvrstan svirac na harmonici, dobar covek. Ali kad je presao na arazer totalno drugi muzicar. Solo mu je tolko jak u odnosu na pratnju da jednostavno smeta. Ritmovi su mu previse ostri da kazemo sve "prsti". Ja sam mu rekao u par navrata da mu to ne valja ali njemu kaze bas tako odgovara. E sad manje vise sto se to meni svidja ili ne. Nego su ga poceli izbegavati i pevaci a i gosti nista lepo o njemu. Tako da covek iima sada manje posla nego kad je svirao harmoniku. I on je i dalje ubedjen kako kod njega nista ne fali. Ima jos primera ....

EmirTotic
31.01.2014, 15:40
Sutra idem da probam fantom x6, mnogo sam se zagrejao. Jel ima neko savet na sta da obratim paznju pri kupovini?

Zato sam i napisao da to treba da zvuci pristojno i korektno, sto u slucaju tvog kolege po tvojoj prici nije slucaj. Svako sebi treba da napravi sound, ko to ne ume onda postoje vec gotovi setovi i sistemi koji su sredjeni, i to je ok. Necemo da idemo dalje sa ovim, odosmo u offtopic mnogo, ionako se slazemo sa misljenjem. :)

Послато са LT18i уз помоћ Тапатока

tranzit
31.01.2014, 15:52
Nemas ni na sta posebno da obracas paznju. Ne znam da li kupujes koristeni instrument ili novi. Ukoliko je u pitanju koristeni, obrati paznju jedino da li je instrument opticki uredu, a ostalo je kod Fantoma X uvijek uredu. Eventualno da pripazis koliko je radne memorije ugradjeno. On ide maksimalno do 544MB, pa sto vise to bolje.

sale_band
31.01.2014, 15:57
A to ce da urade nikada ili jos malo kasnije.

Tek sada videh ovo... Na zalost, I ja sam svestan toga, ali, sto je babi milo to joj se snilo...