PDA

Pokaži Full Verziju : Semplovi za wk8


nevenastosic
21.08.2011, 12:40
koji je to format?kako se ucitavaju?kako za ritmove?ja ih konvertujem preko syle worksa kad da ih ubacim ne poznaje ih?i kako se pustaju midi sa flopija?pozz.

francuz
22.08.2011, 17:56
Ima tu dosta da se objasnjava a mislim da ovde mozes dosta pronaci u postovima na forumu zato prvo pretrazi pa ako nista ne nadjes javi se.
p.s:
ovde imas o tome
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16985

nikadvisekorg
22.08.2011, 18:03
Za ritmove ništa ne znam jer nikad nisam imao gem, ali znam da čita wav i aiff semplove jer sam ih tako slao jednom drugaru koji je imao gem-a.

Bokic
22.08.2011, 21:17
Pored Wav i Aiff, cita i Akai i Kurzweil, i ako se dobro secam cak i Emu. Mislim na njihove modele iz slicne generacije. I to je bilo - ubacis direktno u klavijaturu, bez konvertovanja. I tu eventualno malo doteras sta treba.

nevenastosic
24.08.2011, 09:45
ne vidi semplove u nijedan format.kad mu napisem na flopi folder BLOCK1.ALL i u njemu stavim jedan do dva sempla,procita komandu obrise ceo set sto ucitam sa harda a ova dva sempla nema ih nigde?da ne treba i oni da se nekako preimenuju?i kako na vec postojeci set da se dodaju semplovi bez brisanja celog seta?ubi se juce ceo dan i nista.pozz.a ritmovi kad se konvertuju uzas.izbacuje nekakva cukala bez veze.nemoze ni da se srede.ritam u prelazu na varijacije prelazi,i nemam vise pojma.

francuz
26.08.2011, 19:58
Mislim da nisi dobro pretrazio forum evo zasto ih ne vidi a to pise ovde
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16985


"ZA nekonvertovane samplove je folder:
WAVE.WAV a unutra folder sa naprimer BOJE.WAV ili SAMPLES.WAV ako se ovi folderi ne nalaze u WAVE.WAV nisu vidljivi."
znaci naprimer folder WAVE.WAV/BOJE.WAW/bas1.wav
Pored toga semplove od sa ekstenzijom .krz promeniti u .wav i onda se mogu ucitati u sample editoru.

nevenastosic
27.08.2011, 11:47
ubacio sam mu nekako ovaj novi o.s nemam ni ja pojma kako jer nije htelo.ima u sebi konvertor.samo da su fajlovi vec wav,ilikrz.itd.formatu i sve na dalje je prosto.hvala u svakom slucaju pozz

nevenastosic
28.10.2011, 10:22
juce sam skinuo neke semplove koji su ispisani onako po folderima.napakovani kad sam ih ubacio ucitani su bez editora.samo odredis banku i to je sve.kako bi ja mogao i ove druge semplove koji su mi potrebni tako da uradim.neki konvertor ili?ima mnogo posla sa editorom svaki ton posebno pa dok napakujes jedan sempl prodje dan.gledao sam sva objasnjenja ali nesto mi nije bas najjasnije.u bankama isto ima neki fajlovi koji mi nisu bas najjasniji zasta sluze.samples.folder ima unutar sempl.kakav je to format.nema ga nigde u ovim standarnim konvertorima.ako neko ima neko prosto resenje il neki program za to....nek pomaga.

francuz
28.10.2011, 21:44
Samples folder ti je mesto gde se cuvaju samplovi a njime upravljaju bank to jest u bank usnimis tvoju kombinaciju sampla ili samplova, tako naprimer mozes da imas 10 samplova koje si drugacije nastelovao a uvek cita samo jedan iz tog foldera. Ako izbrises jedan sampl od tih 10 vise ti ni jedan nece raditi zato isti sampl snimis sa razlicitim nazivima i u svaki od njih upises poseban koji si usnimio prethodno. To sto si ucitao bez editora su samplovi usnimljeni i vec presli preko editora znaci u formatu GEM wk4 ili TXL sto ne znaci da pasu i samplovi od wk2 ili wk2000 koji su u drugom formatu. Samplovi koje mozes ucitati bez editora su od wk4 wk6 wk8 i genesys slicno je i sa ritmovima samo sto wk i genesys citaju i stare ws ili wx ritmove.

Boban
18.12.2011, 22:13
Imam ja neke arapske i turske samplove i ritmove ako neko hoce mogu dati samo ja ne znam kako se to stavlja u download sekciju.....pozdrav

PhoeniX
02.08.2012, 12:59
Da ne otvaram novu temu imam pitanje vezano za semplove u GEM WK6. . .dakle kad ubacim boju koja se sastoji iz vise semplova kako da napravim multi sempl(kako da ih spojim u jedno)???

nevenastosic
05.08.2012, 14:35
on multi sempl vidi kad je u krz formatu.kad se otvori sempl sa flopya ili harda on izbaci sve tonove koji su tu.kad prelistas sve na dole imas opciju load all.onda on ucitava sve semplove u editor ali ih tu moras sam slagati.ton po ton.aj sad i ja da ne otvaram drugu temu.za ovu fles memoriju sto ima na usere pa druga stranica.jer mogu i tu nekako da se ubacuju ritmovi kao na ove prazne usere i kako ako moze?