PDA

Pokaži Full Verziju : Allen & Heath Zed 22fx i Rcf Art325A


dekiciric
18.08.2011, 14:40
Posedujem gore navedene kutije a nameran sam da kupim i gore pomenuti mikser.Sta mislite o toj kombinaciji bez rack-a,znaci aktivne kutije i mikser sa efektom,bez EQ-a,kompresora i ostalih procesora,buduci da je rec o potpuno aranzerskoj svirci,bez bubnja,gitare,bas gitare...

Marco7
18.08.2011, 15:27
Ja imam A&H Zed 24,RCF 325a i Wharfedale Titan 15 i mogu ti reci da to odlicno radi!325A ima malo manje basa ali radi kristalno cisto i Zed je odlican mikser!Ja efekte koristim externe ali mislim da ces biti zadovoljan sa zvukom a ako ti bude falilo basova onda uzmi jedan aktivni bass bin 18'' i sa te dve kutije ces imati extra sound za prostore koje ti one dozvoljavaju ;) A&H Zed ti je neverovatno osetljiv na Eq i videces kako cisto i precizno radi,ima vrhunska predpojacala ja mislim da se zovu pre duo,3 kilo ohma su ti mikrofonski ulazi!Ja sam prezadovoljan kako radi!

dekiciric
18.08.2011, 16:07
Hvala na odgovoru,Marko!Kutijama sam extra zadovoljan,koristim onaj crveni Eq,sa vise basa i visokih,tako da ne kuburim sa basom,jedino u vecim prostorijama,ali tada koristim jos 2 kom. Fbt Maxx6 koje teram preko pojacala..izgleda da je A&H bas ono sto mi treba,jer i zelim da mi zvuk bude takav kako si napisao-cist i precizan!

Marco7
18.08.2011, 16:52
Rcf ART 325A je extra kutija,imao sam i pasivne i mogu ti reci da za njih imam samo reci hvale!Kad sam kupio Zed24 tada sam imao pasivne i koristio sam Zed24 i snagas sa njima pa sam onda prodao slave i njih i uzeo 4 aktivne!Inace mikser prelepo izgleda,vrlo kvalitetno uradjen,siberi 100mm odlicni!Imas usb vezu sa racunarom,cetiri aux-a i da ti ne nabrajam sad sve redom!Sve u svemu odlican izbor ako ga uzmes ;)

dekiciric
18.08.2011, 17:07
Imam i ja u planu da uzmem jos 2 325A,ali to ce pricekati neko vreme ..a za mikser sam se definitivno odlucio,najverovatnije u septembru cu ga naruciti :)

Marco7
18.08.2011, 17:11
Ja sam ga uzeo u Roland planet-u i kod njih ti je najpovoljnija cena!Imas tu na pocetnoj strani broj telefona i adresu po pozovi raspitaj se,ok su ljudi i uvek postoji dogovor ;)

dekiciric
18.08.2011, 17:55
Nisam znao da ga ima i kod njih!Hvala na informaciji Marko :)

vladan.pro
19.08.2011, 10:49
I moja je preporuka za Allen & Heath Zed 22fx - koristim ga vec 2 godine!

dekiciric
04.10.2011, 22:12
Pre 2 dana mi je stigao A&H ZED 22FX-nemam reci kojima bih opisao moje odusevljenje zvukom! :) Prezadovoljan sam u svakom pogledu.

pedjajazz
11.01.2012, 14:46
Deki hajde preciziraj malo kakav je zvuk i efekat na zed 22fx,.. posto sam i ja zainteresovan da uzmem taj mikser,... trenutno koristim soundcraft efx8 i ok je sa mojim aktivnim kutijama mackie srm450,...Cuo sam da je allen topao i cist u isto vreme ali da mu je slabiji gain na masteru.... interesuje me tvoje misljenje... Pozdrav

dekiciric
11.01.2012, 23:38
Pedja,sve to sto si napisao je tacno,s tim sto je gain ok,samo sto su u odnosu na moj predjasnji mikser pozicije gain-a po kanalu malo vise u plusu,medjutim mislim da to nije nikakav nedostatak,jednostavno pomocu pfl-a odredis optimalni nivo gain-a i to je to.Sto se tice zvuka tacno je da je topao i cist-svaki kanal je jasno i precizno zvucno definisan,a sto se tice efekata veoma su upotrebljivi i cisti (narocito mi se dopada sto vise nema onog ''S'' na visokim frekvencijama).Ukoliko koristis delay,Tap tempom mozes do tancina odrediti njegovu brzinu,ukoliko si pak vise za Reverb,moja preporuka je efekat pod brojem 9,maximalno produzen.Nisu losi ni preseti kobinovanih efekata..sve u svemu,topla preporuka za ovaj mikser.

pedjajazz
12.01.2012, 02:29
Tako sam i mislio.... malo me uplasili ti efekti jer su 16-bitni ali ako ti kažes to je ok

Milan$
12.01.2012, 05:46
jel ima dva zesabna efekta ili jedan??? poz i hvala

pedjajazz
12.01.2012, 12:03
Milane brate kako možeš da postaviš takvo pitanje kada na netu lepo možeš da pronadješ sliku i da lepo sam vidiš!!!!

dekiciric
12.01.2012, 15:53
Milane,ima jedan procesor za efekte,u okviru kog postoje kombinovani efekti (reverb+delay) i to po meni jeste mana ovog miksera,jer ne mozes posebno podesavati posebno delay a posebno reverb,ali te kombinacije koje postoje su fine,po meni je najbplja pod brojem 3.
Pedja,ukoliko volis da eksperimentises sa efektima,u smislu kreiranja raznoraznih kombinacija,potpunog editovanja itd. onda ti se ovi efekti nece dopasti.Ja sam se zadovoljio tim Plate-om,pod brojem 9,samo sam ga pomocu Tap tempa produzio maksimalno i vrlo pazljivo ga doziram (ne volim kad efekat dominira u pevanju).Najbolje ako imas negde da cujes mikser i efekte.Ja sam ga kupio maltene ''na slepo'',jer sam se oslanjao iskljucivo na komentare sa foruma i nisam pogresio :)

pedjajazz
12.01.2012, 16:09
ok, Deki kod mene na soundcraft reverb je fantastican tj. identican sa lexicon xl400 jer je taj procesor u njemu,.. medjutim kada namestim delay oddredim tap i dužinu i brzinu mogu da namestim i u kom halu će biti većem ili manjem pa sve to mogu da memorišem i kada drugi put upalim mikser on je tu onakav kakav sam ga ostavio. Da li to može i na Allenu... mislim da možeš u prva 5 efekta da odredjudjes delay i kolicinu reverba... neznam samo da li ima store funkciju kao soundcraft.

dekiciric
12.01.2012, 17:13
Vidi,cela prica oko efekata u Zed-u se svodi na to da imas dva efekta,delay i reverb koji su potpuno isti u svim presetima.Ono u cemu se ti preseti razlikuju jesu njihove osobine koje se dobijaju ''Tapkanjem'',pa tako jedan preset sa vecim brojem ''tapkanja'' postaje duzi,drugom se menja boja,tj. postaje svetliji,itd.Tako i kod ovih prvih pet kombinacija:jednoj kombinaciji tapkanjem produzujes delay,drugoj reverb,trecoj i jedno i drugo..ako mene pitas za neki generalni stav,Soundcraft ima bolje efekte,A & H ima bolja pretpojacala i nesto precizniji zvuk,a isto tako mislim da neces pogresitit bilo da odlucis da predjes na A & H,bilo da zadrzis Soundcraft-u oba slucaja se radi o dobrim mikserima.

pedjajazz
13.01.2012, 01:11
Bravo Deki sada si bas dobro i jasno objasnio. Meni se svidja zvuk na mom soundcraftu koji je takodje topao i precizan mozda koji
gram manje nego Allen ali svakako bolji i moderniji je zvuk nego na muljavom i skupom dinakordu cms. Mada dinakord na mikserima
ima sve i graficki eq i po 2 auxa, standby dugme, mesto za lampu. I naravno dupli odvojeni efekt procesor makar i alesisov ali ima
sve. Zvuk jeste muljavi mada kazu da 1000-3 je vec pribliznija i cistija kao engleski mikseri.
Tako da mi dodje da uzmem dinakord 1000-3 CMS, jer mi ne treba snaga,sta znam nisam pametan.
Sta kazete vi forumasi!
Postovano sa mobilnog uređaja

dekiciric
13.01.2012, 18:31
A & H ima 4 Aux-a,a sto se tice grafickog eq-a,ukoliko sviras aranzer,dakle bez akusticnog bubnja u bendu smatram da zvuk moze samo da se deformise njegovom upotrebom (znalci kazu da je u takvoj prilici najbolji eq iskljucen eq!).Ovo iz razloga sto vecina muzicara zeli da ''nabudzi'' zvuk,sto obicno cine dodavanjem niskih frekvencija pomocu graf. eq-a,a to u vecini slucajeva dovodi do nezeljenih posledica,tzv. ''basofonije'' i sl.Dynacord-ove miksete sa pojacalima u sebi daju upravo takav zvuk,po meni mnogo suvisnog basa imaju u sebi..e sad Cms 1000-3 nisam imao prilike da slusam,vrlo verovatno da,posto je u pitanju ''suvi'' mikser,tih nuspojava nema.Ja se uvek odusevim kada cujem neki snimak direktno iz Dynacord-a,ali kada cujem neki aktivni model tog proizvodjaca,narocito u zatvorenom prostoru-razocaram se-niti razumem pevaca sta peva,ni muzicare sta sviraju,sto me navodi na zakljucak da ''zec lezi'' u pojacalu,da je ono glavni ''krivac'' za tako nerazgovetan sound.Ne mogu da gresim dusu sto se tice pasivnih Dynacord miksera..nisam ih se nesto preterano naslusao,a Cms 1000-3 nisam uopste cuo,kao sto vec napisah.Za A & H Zed seriju odgovorno tvrdim da ima kristalno cist sound,a nadam se da ce se javiti neko ko poseduje Cms 1000-3,te da ce ti,Pedja,pomoci u vezi tvoje nedoumice.

palas
13.01.2012, 21:42
Pozdrav kolege,
Samo da dodam ako je do pomoci kome...
Imam ART 325A u kombinaciji sa soundcraft mfxi8. Posedujem izmedju ostalog i mx400xl i mogu da kazem da hall sa mixera i hall sa procesora mx400 ne zvuce isto. Mnogo je plici ovaj integrisani...koliko god ga editovao.
Sto se tice EQ nije lose da se postavi izmedju mixera i kutija....sto i kompanija soundcraft savetuje....o samom podesavanju istog ne bih da komentarisem.

pedjajazz
14.01.2012, 00:56
Pretpostavljao sam da nijne isti i da je marketinski trik.. nadam se da si uporedjivao iste bas iste efekte,... mada ne zaboravi da on treba bti isti pre podesavanja a ne posle toga jer eksterni procesor ima vece mogucnosti podesavanja...... i plus sto nisi uzeo mpm kada vec koristis eksterni lexicon procesor usteo bi pare brate!

palas
14.01.2012, 10:42
Uštedeo sam....sa ovim koji sam uzeo. Postoje situacije kada nosim samo mixer, nema potrebe za celom opremom...tako da mi tada vrši posao integrisani fx.
Ne moram svaski put kući da montiram celi opremu kada radim probe...dovoljan je samo mixer.
Cena mixera nije velika ...ni jednog, ni drugog....a valjda ći sutra lakše prodati ovaj sa fx-mo! :)
Na kraju, kada bih uzimao bez efekta, uzeo bih soundcraft M8.

Ali, sada trenutno, zaintrigirao me PreSonus....tako da, mozda sve ovo rasprodam.

pedjajazz
15.01.2012, 09:16
Pogledao sam i ja Presonus, i veruj mi ostao sam bez teksta šta se nudi za 1160 eura.. interesujeme kakav je za live,... pogotovu efekti, ako bi moderator Aleksandar mogao da nam kaže iskustva,... pretpostavljam da ga je vec testirao u Nemackoj!
Inače vec planiram da stedim za tu masinu ,... Hvala Palas za preporuku!

palas
15.01.2012, 09:22
Cuo sam da je presonus malo tanji sa efektima...
Jesi li imao prilike dosta da se pozabavis testiranjem?

pedjajazz
15.01.2012, 11:37
ma nisi me razumeo,... ja je nisam ni video uživo,... zato i tražim pomoć Aleksandra jer je sigurno u mogucnosti da proba i testira presonus...

harepa50
15.01.2012, 12:22
@pedjajazz

Radio sam na CMS-u. Zvuk je toliko ogavno muljav da ja stvarno poslije toliko mučenja opet nisam mogao dobiti željeni zvuk. Čak se pjevač žalio na hall, kao da je na željezničkom kolodvoru, ne sjećam se kako sam, ili jesam li to uspio popraviti. Powermate mikseri su nabudženi u niskim frekvencijama, pa kad dodas reverb, jos ga vise zamulja, jer na vokalima treba rezati sve ispod 80-100Hz, a po potrebi i više. Moja preporuka da ostaneš na Soundcraftu, zašto bezveze bacati pare i to za mikser za koji sumnjam da bi ti dao bolji zvuk. I Soundcraft ima bolja predpojačala od njega, ipak je to GB30!

Taj PreSonus je vrh za te pare stvarno. Samo sam čuo da je slaba na lošu struju, a zna se kakva je naša struja, pa se može desiti da zablokira, zato je uz nju preporuka uzeti neki korektor napona. Ako ga se želi koristiti u studiju, profesionalci su malo zakinuti jer on radi na max sample rate 48kHz. Imate mogućnost spajanja do 4 Prenonus miksera ali moraju biti svi isti, znači ako je npr. 24.4.2 onda svi mikseri koji su u daisy chainu moraju biti 24.4.2. Isto važi i za 16-kanalne PreSonus miksere. Kod snimanja ne bi se moglo koristiti više od 24 kanala, jer je FireWire konekcija slaba da podrži toliko kanala.

Ako vam još mogu kako pomoći pitajte, mada je bilo tema o PreSonusu na Forumu, tako da nije bilo potrebe pisati u ovoj temi, ali nema veze, kad je već pitano. :)
Pozdrav

harepa50
15.01.2012, 12:25
P.S.

Pedja druže stari, gdje nađe Presonusa za 1160e, da odma dođem i da ga kupim? :D

palas
15.01.2012, 13:24
Mislis li da je 01v96 bolji....kad smo kod toga. I da bi sa njim vredelo menjati postojecu opremu?

milepsr
15.01.2012, 13:38
P.S.

Pedja druže stari, gdje nađe Presonusa za 1160e, da odma dođem i da ga kupim? :D

Pise na sajtu jedne radnje u Zemunu, i cena je za STUDIOLIVE 1602

pedjajazz
15.01.2012, 13:40
Hare druže stari hvala ti za cms,.... pretpostavio sam da je muljav kao što si rekao,.....neka ga kupi neko drugi, ja sad definitivno nemam nameru davati "tauzenku" za muljavi dynacord. A Presound digitalni ima nov u Artistu za 1160 eura,... verovatno cu ga probati u skorije vreme,.. ako ne cuo samda Allen&Heath izbacuje do kraja godine digitalni mikser sa tri nezavisna interna efekta sa 12mic ulaza po ceni analognog miksera pa12cp...sto znaci malo jace od 1000 eura,... to vredi cekati i uzeti,... posle toga svi mikseri ce biti proslost...

harepa50
15.01.2012, 14:54
@milepsr
Hvala, ja zaboravio skroz na 16.0.2.

@palas
Za tu yamahu ti ne bih mogao reći, nemam iskustva s njima. Mislim da dolaze po 16 kanala pa ko želi proširiti doda slotove ili nešto slično. Nisam siguran, nek me neko ispravi ako griješim. Kolega Burli ima ja mislim Yamahu 03D, pa ako ti to šta može pomoći, javi mu se.
Zaboravio sam napomenuti da PreSonus StudioLive nema motorizovane fadere, što u nekoj mjeri objašnjava njegovu nisku cijenu. Yamaha 01v96 ima. Što se tiče mijenjanja postojeće opreme, ako si u mogućnosti bilo bi bolje, ali ako ti mfx radi posao...Sve je do tebe, do tvojih prihoda i zarada od svirki itd. Ali ipak, počinje polako da vlada era digitalnih miksera.

@pedjajazz
A&H ima fine digitalne miksere, a to što kažeš sviđa mi se od Allen&Heath-a. A i cijena. Zanimljivo. :)
Jednom prilikom sam čuo da je na nekom koncertu zablokirao A&H digitalni mikser (mislim da je iLive serija) i da je to bilo zbog nedovoljnog hlađenja ili šta li. Sad jel to istina, ili je rekla-kazala...
Ali ako jeste istina, i za nju, i za PreSonusa zbog struje, nisu jedine digitalne miksete koje imaju bugove. Npr., Yamaha M7CL je vrh konzola, super kontrole, veliki touchscreen, motorizovani faderi, ali baš ima nekih problema, ili fabričkih grešaka na tim faderima. Sad nisam siguran da li su neke greške u OS-u, a puno znači i pravilan/pogrešan način korištenja konzole. Na jednom koncertu su joj zablokirali VU metri. A zvuk dalje sve radi, ali VU metri stoje gdje stoje. Sad ja stvarno ne znam, da li je to neki bag, ili je do onoga ko je koristi, s obzirom da je to jako dobra konzola, i jako često je korištena na velikim koncertima i live situacijama, bilo za FOH, bilo za monitoring...Raspisah se ja malo i o njoj iako ona nije tema, ali eto možda neko nađe nešto korisno.

Pozdrav