PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa shure beta58


Tomo007
17.08.2011, 02:44
Pozdrav kolege.
Imam par pitanja u vezi mikrofona, prije jedno tjedan dana sam dobio ponudu da zamjenim svoga bajerdinamika za ovaj mikrofon i da nadoplatim jos 400 kn, pristao sam na tu ponudu i sad imam problem. Dok se pjeva na mikrofon odjednom se mikrofon neznam kak da kazem utisa/smanji, i da bi se i dalje moglo pjevat na njega treba ga priljubit na usta da bi radio, i kad ga ugasim i ponovno upalim radi normalno, to mi se cesto dogada, sad me zanima dal neko zna o cem se radi.

Mikrofon je stariji, i ima nesta na njemu kao zuta tocka, vidit cete na 3. slici pa ako mi mozete rec sta bi to moglo bit jer se nekuzim u to. I zanima me vase misljenje o njemu, vidio sam da ima vise ovih prijamnika pa me zanima dali je ovaj dobar.

Hvala unaprijed.

skoricnik
17.08.2011, 10:35
Ma ne daj za ovo, ovo uopste nije Beta58! Niti je glava od Bete58, niti je ikad Shure pravio daljinac sa ovakim natpisom! Cuvaj Bayera, radi jos koju svirku na njega, onda pravac radnja i kupis originalnu Betu, ovo je cist fals!

aleksandar72
17.08.2011, 14:38
Sudeci po slikama, ne vidim razlog da ovo nije orginal?! :?
Resiver,klasicni L4 Marcad Shure model 90'tih godina a mikrofon iz iste serije(L-Series), Shure L2/beta 58 Handhield!

Tomo007: Koji model Beyera posedjujes?

skoricnik
17.08.2011, 14:45
Glava mi je sumnjiva, zbog toga sam rekao. Takodje mi je i natpis sumnjiv, znam da Shure pravi bezicne mikrofone sa natpisom koji budu na traci ispod mrezice. A ako se bolje pogleda komplet mikrofon, vidi se da se gornji deo (glava) razlikuje od rucke, sto moze da ukazuje da je nesto menjano. Znam da je kod SM58 bezicnog glava bila ista kao kod kablovskog, predpostavljam da je tako i kod Bete pa zato kazem (posedujem dve kablovske i drugacija im je glava u odnosu na ovu sa slike). Mada, moguce je i da gresim.

EDIT:

Bice da sam ja pogresio. Upravo sam pogledao na netu slike od L2-Beta58 i ustanovio sam da je to ovaj model.
Ali izgleda da je ovome farban deo oko glave.

Ne bih ja to uzimao, vidi se da je u losem stanju, realno. A moze biti i da ima problem sa glavom, ipak je to stariji mikrofon. Ja bih se ipak strpio i sacuvao kes za novu Betu.

romario
17.08.2011, 14:52
stari su modeli dobri ...

ako je ispravan i ocuvan moze biti dobra investicija

aleksandar72
17.08.2011, 14:53
zato sam rekao..."sudeci po slikama" i to sto vidim....100% mogu da potvrdim kad bi licno pregledao/probao mikrofon.Sta je unutra,nisam rentgen ;-)

Glava je OK i natpis/Shure Logo orginalan iz 90'tih godina!

Firma Shure datira iz 1925 godine, tako da se logo menjao vise puta tokom godina...

Tomo007
17.08.2011, 15:17
Problem je sto sam ja njega vec uzeo, bolje mi je puno radi od bajerdinamika, bolje hvata, jaci je, ljepse glas izlazi iz njega, samo me brine to sto dok se pjeva na mikrofon odjednom se mikrofon neznam kak da kazem utisa/smanji, i da bi se i dalje moglo pjevat na njega treba ga priljubit na usta da bi radio, i kad ga ugasim i ponovno upalim radi normalno, to mi se cesto dogada, sad me zanima dal neko zna o cem se radi.

aleksandar72: ovaj mikrofon sam imo: Beyerdynamic Opus 168 MK2

Marco7
17.08.2011, 15:23
Drug ne smes ostavljati linkove ka komercijalnim sajtovima koji se bave prodajom i slicno jer to spada u reklamiranje!Mikrofon sa stanicom odnesi kod majstora i 99% ti je problem u frekvenciji!!!

Tomo007
17.08.2011, 17:48
Ispricavam se zbog linka nije bilo namjerno.

Jel mogu sam podesit tu frekvenciju jer neznam nijednog majstora u blizini?

Marco7
17.08.2011, 17:50
moj dobar drug je imao takj problem sa mikrofon gde mu se odjednom pojacavao i smanjivao i poneo ga je kod majstora u Kraljevo i jbg radio mu je nesto na ploci od baze i znam da je imao takodje i problem sa frekvencijom!Mozda je ta stanica ispala nekom pa se potresla i slicno. . . Pravi majstor ce znati odma sto ga otvori ;)

Tomo007
19.08.2011, 13:15
ma ja sam cuo od samog prodavaca u trgovini da su nove 58-osmice, lose kvalitete, iz kine i da je puno bolje uzeti starog polovnog koji je raden u americi, o tome sam najvise razmisljo zato sam i uzeo ovoga.

Razmisljo sam dal je mozda problem u kablu, tj. ne u kablu nego u samoj stanici di ustekavam kabal, jer kad ustekavam kenon obicno se cuje onaj klik da je kopca sjela ljepo, ali na njemu se nista necuje i jako se lako izvadi kabal kao da nema te kopcice koja ga ucvrsti pa me zanima dali je mozda do toga.

nesaband
19.08.2011, 13:43
Samo lupas glavu nepotrebno.
Moras naci majstora koji ce ti resiti taj problem.

To sam neces moci da resis a ni ovde neces dobiti odgovor za resenje jer se mikrofon ipak popravlja u servisu.

Tomo007
19.08.2011, 14:29
Poslusat cu tvoj savjet pa ga odnijet kod majstora, al neznam di cu nac tog majstora. Dal neko zna neki servis gdje ga mogu odnijet, a da je u blizini osijeka dali ga mogu odnijet u npr. audio pro ili takvu neku trgovinu gdje se prodaje oprema ili moram ic bas u ovlasteni servis koji se bavi s tim, nemam pojma o tom nista.