PDA

Pokaži Full Verziju : mp3 recorder (snimac)


yamahapassion
12.08.2011, 17:01
Moze li mi neko reci kako se krecu cene mp3 recordera, mislim na hardverske uredjaje, ono kao mp3 player, ali da mogu i da snime npr. sa miksete zvuk (svirku itd...) Koja je marka najjeftinija, koje su otprilike cene, i koja je marka najoptimalnija sto se tice odnosa cena/kvalitet?

tranzit
12.08.2011, 18:47
Uzmi Zoom H-1 i uzivaj. Ovo je portable digitalni MP3 i Wav Recorder sa ugradjenim stereo mikrofonom a ima i Line ulaze za direktno snimanje sa mixera. Snima na Micro SD kartu sto je vrlo prakticno a iako je Zoom jedan od pionira na ovom podrucju sa visokim renomeom cijena mu je samo 100 eura pa je odnos cijena/kvalitet fenomenalan. Najbolji portable digitalni Recorderi se krecu u rangu cijena izmedju 500 i 900 Eura ali ce ti i Zoom H-1 odraditi posao kako treba. Isto bi se moglo napisati i za Tascam DR-5. Probao sam ih oba i... prije bih se odlucio za Zoom jer je kvalitet ugradjenog stereo mikrofona bolji nego kod Tascama. Mozes, ako se bas mora, uzeti i Swissonic MDR2 za nekih 70 eura ali razlika u kvalitetu u odnosu na ova dva gore je "k'o nebo i zemlja". Najbolji digitalni Recorder sa ugradjenim mikrofonima koji sam imao u rukama je Korg MR-2 ama mu je i cijena preko 600 eura pa ako bas imas para na bacanje onda obavezno ovaj Korg.

yamahapassion
12.08.2011, 18:54
@tranzit: Hvala puno na brzim i detaljnim informacijama, meni je bitno ovo za line in ulaz da se moze zvuk snimiti cisto, kako Bog zapoveda. Moram tu pronjuskati po radnjama za taj zoom h-1, cim nadjem uzimam ga odmah, mislim da je to idealno za mene. Hvala jos jednom i ziv bio!

nikadvisekorg
12.08.2011, 22:04
Druže za 100 eura i manje možeš naći polovan netbuk 8 ili 9 inča sa ssd diskom i instaliraš sound forge i teraj, em imaš komp em i to što ti treba....

tranzit
12.08.2011, 22:57
E vidis taj netbook da bi dao snimak kvaliteta jednog Zooma H-1 morao bi da bude dopunjen nekim audio interfejsom koji, da bi bio u kvlaitetu Zooma H-1, bi kostao najmanje 150 do 200 eura (jer su zvucne karte i AD konverteri tih netbookova ocajni). Kad to sve saberes ispade ta solucija skuplja najmanje dva i po puta a i dalje bi Zoom H-1 bio u prednosti.

yamahapassion
12.08.2011, 23:57
@nikadvisekorg: bas sam pre neki mesec uzeo jedan mali netbook, ali pokusavam da ga sredim da mi bude kao mali sempler, i uspeo sam vec dosta toga odraditi, pa ne bih da ga opterecujem jos dodatnim programima, a i zgodnije je taj mali snimac, stavis u dzep i uvek ti je dostupan, a kvalitet snimanja je super.
@tranzit: Bas sam odgledao neke demoe na youtube i malo procitao specifikacije za taj zoom h-1 i mislim da je to prava stvar za mene.

tranzit
13.08.2011, 00:52
Budi siguran da je to prava stvar za tebe, a i ne bih ti ga ni preporucio da nisam u to sto na sto uvjeren.

Simke
13.08.2011, 11:24
@yamahapassion
Moj ti je savet da ne bacas pare na skupe uredjaje koji kostaju 100 i vise evra!!
Ja koristim "CREATIVE ZEN"od 512mb(imas od 1gb,2gb...)ali nema potrebe da uzimas sa vecom memorijom od 512mb.Ovo pisem iz razloga sto ti sa tolikom memorijom mozes da snimas vise od 6 sati efektivne i konstatne svirke...pa to je pola tezge!
Inace on je klasican mp3 player koji ima u sebi "LINE IN"..znaci ubodes u njega malu bananicu i cinceve u mixer,podesis jacinu signala,pritisnes REC i uzivas!
Ima brdo opcija u sebi,inace snima direktno u mp3 format na 160kbps/44kHz,a to je sasvim ok,i korektan zvuk.Nije veci od kutije sibica,i kosta izmedju 30-35e(ja sam ga platio 25e:D)i vise sam nego zadovoljan sa kvalitetom snimka i sa samim odnosom kvalitet-cena!

tranzit
13.08.2011, 14:23
Zoom ima daleko bolje AD convertere. Creative Zenovi AD konverteri su konzumerska klasa (16Bit/44.1kHz) a Zoomovi zadiru vrlo duboko u profi ligu sa svojih 24Bit/96kHz i on je klasicni portable digital recorder ciji kvalitet je daleko iznad Creative Zena a osnovna namjena mu je bas snimanje u visokom kvalitetu.

yamahapassion
13.08.2011, 16:40
Danas sam gledao te playere u najblizem trznom centru, pa me sad nesto interesuje: Video sam da neki mp3 playeri imaju ugradjen mikrofon i pise da mogu da snimaju glas i npr. kad na playeru pustim radio, mogu i to da snimaju. Da li to znaci da oni mogu snimati i kada ja npr. na onaj ulaz za slusalice prikacim kabal od klavijature, ili player mora jos nesto ekstra da poseduje, neku funkciju?

dejantb15
13.08.2011, 17:28
Ti sto imaju mikrofon mogu sami da biljeze ton,ali tebi treba neki koji ima ulaz za kabal (banana ili cinc) i pomocu toga kabla ces da dovedes signal direktno sa miksete ili klavijature,...

yamahapassion
13.08.2011, 20:38
video sam neki imaju line in. jel to to?

dejantb15
13.08.2011, 21:11
To je to :)

Marco7
13.08.2011, 22:52
Ja ti preporucujem zoom kao opciju ako ti razlika od 60-tak e ne pravi neki problem!To je bas snimac i dovoljno je da to kazem ali sa onim najobicnijim ces napraviti zadovoljavajuci snimak ;-)
Postovano sa mobilnog uređaja

yamahapassion
14.08.2011, 15:53
@marco7: verujem da je tako, zato cu se i potruditi da nadjem taj zoom, da ga uzmem i da sam miran. Hvala jos jednom svima na pomoci

sinisa
14.12.2011, 14:08
Mene zanima onaj ulaz na Zoom H-1 posto pise Mic/line in ako je za mikrofon onda je mono ??? Onda nista od stereo snimka iza miksete.:confused:

neconix
14.12.2011, 14:18
Ulaz je i mono i stereo zavisi koji dzek ubodes,kao i kod svakog novijeg lap topa...

neutral
06.03.2012, 23:39
Da li je neko imao iskustva sa Alesis PalmTrack snimacem? Kakav je u poredjenju sa Zoom H1?

tranzit
07.03.2012, 02:55
U odnosu na Zoom H1 je Alesis u svakom slucaju bolji izbor. U poredjenju sa Zoom H2N je dosta slabiji a da ne govorimo u odnosu na Zoom H4N.

ramelow
13.03.2012, 14:49
Ja imam laptop koji "ubodem" i snimam direktno sa miksete, kasnije sredjujem u programcicu "Edit Audio Rercord Toolbox" ili tako nesto i zadovoljan sam. Naravno, to je malo vece za nositi nego snimac (a i skuplje), ali barem kuci ne gubim vrijeme na prebacivanje... I ako vec imate laptop, moje misljenje je da nema potrebe kupovati nesto dodatno za snimanje.

yamahapassion
26.03.2012, 19:05
E sad jos jedno hitno pitanje, posto bi trebao sutra ici da pazarim pa sve zavisi od vaseg odgovora.... U pitanju su dva modela : philips LFH 0615 i philips LFH 0648. Zanima me da li neki od ova dva modela ima line in, i da li bi mogao samo spojiti sa klavijaturom kablom i snimati sta odsviram? Prevrnuo sam pakovanje uzduz i popreko, vidim da ima aparat dva ulaza (jedan mic i jedan za slusalice) ali ne znam da li ima ovo sto menio treba (a google je isto skrt) pa bih zamolio kolegu Tranzita ili nekog drugog ko se razume u ove stvari da procita sa neta specifikacije i da mi kaze da li bi mi taj snimac radito posao... znaci, ne mora neki ekstra kvalitet, vazno da sljaka. Hvala svima na odgovoru.

yamahapassion
09.05.2012, 21:50
Da se javim u ovoj temi jos jednom i kazem da sam uzeo Zoom h1. Prvi utisak fenomenalan. Snimljeni zvuk je prevazisao sva moja ocekivanja. E sad jos jedno pitanje... Nisam znao da taj recorder ima neki unakrsni mic za snimanje zvukova iz spoljnje sredine (mislio sam samo da se s njim moze snimati samo putem line in-a), pa sam malo cesljao youtube i video da ga je neki lik povezao na rucnu kameru, i snimio video, ali zvuk je snimljen sa tim recorderom. Interesuje me da li to stvarno moze da se nekako sinhronizuje sa kamerom (poveze) ili je on to samo nabudzio snimac na kameru, snimio video, pa onda naknadno izmontirao... da li neko zna nesto o tome?

P.S: E bas sam konj... sad procitah koliko mi je Tranzit pisao nasiroko i nadugacko o tim mikrofonima u Zoom-u i ja sam to sve pozaboravljao... ostarilo se :D

Dell
09.05.2012, 22:31
Kol'ko para?

yamahapassion
10.05.2012, 15:05
Dell druze, izvini sto tek sad odgovaram, otisao sam sinoc ranije na spavanje... Izaslo me 100e sa karticom od 2 gb, koja je bila u pakovanju... jeste malo skuplje, ali vredi svaku paru. Uskoro cu postaviti neki snimak snimljen sa novom igrackom :D

Dell
10.05.2012, 15:44
I ja bi da pazarim takvo nesto, pa ako nema kod nas kupit, mozda preko neta nesto, ti si u prodavnici kupio nekoj?

yamahapassion
10.05.2012, 15:50
Jesam brate u prodavnici... i to sam obisao pola vorarlberga dok nisam nasao bas taj zoom... bilo je nekih zamena, nekih slabijih aparata, ali ,mislim da bi se debelo zaj..ao da sam kupio nesto tipa 30-40e, ovaj zoom jeste da mu je cena paprena, ali kvalitet snimka opravdava sve. poslacu ti neki snimak kad budemo na skype-u da cujes koji je kvalitet snimka.

tayros2
10.05.2012, 17:11
pozz koliko moze baterija da drzi?

yamahapassion
10.05.2012, 18:06
@tayros2: ne znam druze sto se tice baterije, evo ga vec par dana njakam i nije mi jos jednu crtu spalo, e sad mozda je ta baterija sto dolazi s njim malo jaca, ali vidim da ne trosi uopste puno... a vidim da u toj prodavnici ima i neki set pribora za njega (stalak, futrola, itd...) izmedju ostalog ima i neki punjac ili strujni kabal ne znam o cemu se radi, tako da je moguca i ta varijanta.

neutral
10.05.2012, 22:59
Na zoom-ovom sajtu pise da baterija moze da drzi oko 10 sati u MP3 formatu i 9.5 sati u WAV formatu. Verovatno je 9.5 sati za 16bit/44.1kHz WAV format. Na karticu od 32GB moze da snimi oko 50 sati u 16-bit/44.1kHz WAV formatu. Moze da se koristi USB adapter za napajanje. Takodje moze da se koristi i kao USB mikrofon.

I ja bi voleo da cujem kako snima zoom H1...

harepa50
11.05.2012, 02:15
Ne znam u kojem formatu snimaš, ali moj savjet, snimaj u wav :)

tayros2
11.05.2012, 02:19
ohohooooo pa bukvalno celu tezgu mozes snimiti,verovatno cu je i ja pazariti za koji dan :)

tranzit
11.05.2012, 05:19
E bas sam konj... sad procitah koliko mi je Tranzit pisao nasiroko i nadugacko o tim mikrofonima u Zoom-u i ja sam to sve pozaboravljao... ostarilo seTjesi se, nisi jedini... ja ne mogu da se sjetim cak ni koliko sam star... i to sam zaboravio (naravno namjerno).

yamahapassion
11.05.2012, 21:14
@Tranzit: hehe, ako je namerno, onda je sve oprosteno :D Nego da te pitam, jel vidim da si dobro potkovan znanjem u vezi tehnike uopste, da li je moguca neka varijanta da se zoom poveze na kameru, tako da kamera snima video a da je zoom zaduzen za snimanje zvuka? Ako moze to bi bilo idealno...

Za kolege koji hoce da cuju kako zvuci snimak uradjen sa ovim recorderom, snimicu koliko veceras nesto na brzinu pa cu staviti na neki share sajt (u rar fajlu) i ostaviti link da mozete svi skinuti i poslusati... mislim da je bolje da stavim tako nego da uploadujem na youtube ili na neki sajt koji osakacuje audio snimak...

yamahapassion
11.05.2012, 22:04
Evo, ne bilo mi tesko , imate tu link da cujete kako zvuci zoom kada ga samo upalis, pomeris zub na wav, i udri... pa poslusajte. Moje je misljeje da apsolutno vredi tih para.

http://speedy.sh/tfbxv/proba.rar

Chuck Norris
11.05.2012, 23:13
ulaz za slusalice je usvari izlaz :),nemoze da bude i ulaz i izlaz u isto vreme,najeftinija opcija je mp3 player koji ima LINE IN,pojedini clanovi su to lepo objasnili

tranzit
14.05.2012, 17:36
@yamahapassion
Moglo bi ako ti je kamera DSLR. Inace, nije to neki problem, ukljuci snimanje na Zoomu uvijek nesto prije nego na kameri. Poslije mozes recimo, u Sony Vegasu da ubacis taj snimak sa Zooma u Video i tu da ga obradis. Kada zavrsis brises O-Ton traku i imas Video sa kvalitetnim audio snimkom sa Zooma.

Dell
14.05.2012, 18:12
Evo da se pohvalim i ja sam taman pazario navedenu spravicu za 100 eura, pa ce bit snimaka ;)

Todorgm
14.05.2012, 21:32
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=product&product_id=27003
Ja sam ovo uzeo pre mesec dana i super je kvalitet snimka evo poslusajte a cena smesna
http://www.youtube.com/watch?v=T9Hmw6v83ro

Dell
14.05.2012, 22:05
A evo i snimka sa zoom h1, samo korg pa50, sutra ce bit i sa bandom


http://www.*******.com/mp3/rGYJuh3F/ZOOM0002.html?

yamahapassion
14.05.2012, 22:49
Oho Dell momce cestitam... Ipak je zoom malo profesionalnija sprava nego sto drugi misle. A sad jos jedno pitanje, verujem da ce Tranzit majstor znati da odgovori... Sad sam (tek) preslusao ovaj snimak koji sam stavio tu kao primer i izlazi mi samo na jedan zvucnik? nije mi sad jasno, da nije do kabla?

tranzit
15.05.2012, 00:32
Gdje si pustio taj snimak, preko cega ga slusas ? Najvjerovatnije ce biti da kabl nije uredu. Da bi provjerio uvedi taj snimak u neki wav editor (WvLab, Sound Forge ili na primjer besplatni Wavosaur) i pogledaj da li ti graficki prikazuje oba kanala.

Dell
15.05.2012, 01:12
Kad smo vec kod Wavelaba, Tranzite koliko je upotrebljiv on kao audio editor posto mi je dosao uz snimac?

tranzit
15.05.2012, 01:18
Jedan od najboljih (koristi se u profesionalnom radu) ali mislim da je tebi dosao WaveLab Lite a on ima izvjesnih ogranicenja.

Dell
15.05.2012, 01:26
WaveLab LE 7, sad ne znam jel to to i da, koliko su kvalitetni snimci kad se snimac koristi kao usb mikrofon?

tranzit
15.05.2012, 01:29
Jeste, to je Lite verzija, to LE oznacava Lite verziju. Sto se tice tog USB koristenja, kvalitet je isti kao i kada snimas direktno na sam Recorder. USB je samo interface, znaci put kojim ide signal, on ne utice na kvalitet.

Dell
15.05.2012, 01:31
Sto znaci da mogu npr. da ga koristim ko mic u cubase ili wavelab?

tranzit
15.05.2012, 01:36
Mozes ako nemas nikakav bolji studijski kondenzatorski mikrofon, ovi mikrofoni sa Zooma su sasvim uredu. Ako snimas vokal preko njih gledaj da pred Zoom postavis kakvu razapetu najlonsku carapu ako nemas pravi Filter jer ce usni suglasnici (B, P) biti vrlo eksplozivni na snimku, sto ga onda cini uglavnom neupotrebljivim.

Dell
15.05.2012, 01:47
Aha znaci neki pop filter, doduse ima se nazad namjestit low cut koliko vidim, sad koliko ce pomoc. E hvala ti sto si pomogao i meni i yamahapassionu, ocito smo napravili jako vrijednu investiciju, nakon ovog snimka vec mi se javljaju ljudi da vide gdje ima kupit u BiH :D Mogli smo uzet proviziju od zooma :D :D

tranzit
15.05.2012, 01:49
Hahahaha... k'o Hercegovac... samo mu zarada u glavi. Pop Filter ne moze da zamijeni nikakav Low Cut. On svakako treba da bude ukljucen kad snimas vokal (mislim na Low Cut) ali Filter moras da imas.