PDA

Pokaži Full Verziju : Povezivanje više kutija


vijak
31.07.2011, 12:31
Pozdrav poštovane kolege
Evo pretraživao sam forum ali nisam našao neki direktan odgovor na ovo moje pitanje.
Radi se osljedečem da li se mogu ili bolje rečeno smiju povezati tri kutije od 8 ohm na mixetu
znači, kutija+kutija+kutija mixeta je po izlazu 4 ohm/300w a kutije svaka 8 ohm.

Beethoven
31.07.2011, 12:54
O kojoj mixeti je rec i koji je ukupan broj kutija koji imas?

vijak
31.07.2011, 13:45
mixje Behringer pmh 1000 sve ukupno 6 kutija dakle 3 na jednu 3 na drugu stranu,kutije su sljedeće: bas bin+trosistemac+horna(solo)
Do sada sam radio na ove bass binove+horne(solo)dakle horne su za sebe i to radi odlično, medjutim jedan moj kolega koji je počeo sada raditi samnom ima trosistemske kutije pa smo mislili i injih da povežemo.

Vule
31.07.2011, 13:52
Ako mixeta ne podrzava rad na 2 oma onda nije preporucljivo stavljati po tri 8-omske kutije na izlaz...

vijak
31.07.2011, 14:18
Mislim da ne podržava rad na 2 ohm pošto u manual od mixete piše sljedeče:output speaker 4-8 ohm,bridge 8-16 ohm

Beethoven
31.07.2011, 14:59
Vidis, lepo pise, minimum 4 oma a to znaci maximum dve kutije od 8 oma po kanalu.

Pozzz

vijak
31.07.2011, 20:14
Hvala na odgovorima,dakle ovako nemože da se povežu medjutim taj isti moj kolega ima Slave
pa recimo da bassbinove+horne povežem na izlaze od mixa a one druge dvije kutije trosistemce preko main out na mixu da pošaljem na slave.

Vule
31.07.2011, 20:19
Cekajte malo sad? Da li se vezuju tri 8-omske kutije ili sistem,binovi-srednji-horne? u slucaju sistema tu bi morala i neka skretnica da se upetlja.

vijak
31.07.2011, 20:32
Dakle imam bassbinove kao kutije pa posebno horne kao kutije i opet jedne kutije trosistemske dakle svaka ta kutija ima 8 ohm.
Pa bi htjeli dakle ako je moguče iskoristiti sve tri kutije.

vladimir68
06.08.2011, 13:29
Da ti mnogo ne komplikujemo....... serijsak/paralelna veza.....skretnica......Poveži ti sve te tri kutije kako si naveo i na spikonu koji treba da uštekaš u mixer izmeri (ili neka ti neko izmeri) unimerom koliko ti pakazuje OHM-a i znaćeš na čemu si;)

nesaband
06.08.2011, 13:37
Hvala na odgovorima,dakle ovako nemože da se povežu medjutim taj isti moj kolega ima Slave
pa recimo da bassbinove+horne povežem na izlaze od mixa a one druge dvije kutije trosistemce preko main out na mixu da pošaljem na slave.

tako mozes ali bi bilo bolje da na slave povezes preko mainout te bas binove i horne(predpostavka da je snagas kvalitetan i da ce bolje da pobudi bas binove)a da te trosistemske kutije vezes direktno na izlaz iz miksete.

STUDIOSOS
26.09.2011, 10:23
Ovako ako ti bas binobi imaju integrisane skretnice mozes na njih da kopcas i te troyistemske kutije i sve zajedno na miksetu i u tom slucaju da izbacih horneiz upotrebe
Ako zelis da imqs i njih a vec posjedujete i pojacalo tj slev mozes da kopcas bas binove i horne na slev a trosistemve na mixer tako ces dobiti naj kvalitetniji saund od te kombinacije mada bih ti preporucio ovu prvu kombinaciju ali nezaboravi izmedju bass binova i bilokoih drugih kutijapotrebna ti je skretnica
Postovano sa mobilnog uređaja

aleksandar72
26.09.2011, 15:39
Da nesto pojasnimo...ako je tema jos aktuelna ;)

Impandansa sitema se ne moze izmeriti Unimerom!
Impendansa sistema nije konstantna nego promenljiva vrednost..koja se menja u odnosu sa frekfencijom.
Ako imate u paralelu kutije po 3 ohma, ne znaci da je impadansa sistema konstantno 2,66Ohma! Projektanti pojacala koje su 2,66ohma ready, predvideli su i ohmaske devijacije..lako se desi na imate omazu oko 2 ohma, cak i nize! Izmedju 2,66 i 2ohma se moze puno desiti, zato prostudirajte manual elektronskih uredjaja,uradite dodatne konsultacije sa proizvodjacom i izbegavajte eksperimentisanje.

Horna(Horn u prevodu "Rog") nije elektronska komponenta sistema!
Horna je mehanicka komponenta koja sluzi za uskadjivanje/usmeravanje akusticnog signala,koji proizvodi zvucnik(Driver)..najcesce u Hi-Mid opsegu frekfencija.
Dakle nije mi jasno,sta ce ova "Horna"(mislim na drajver) u celom sistemu??
Ok kad bi radila u aktivnom modu(pojacalo+skretnica) kao dodatni visokotonac..ali u pasivnom modu....?? Pogotovo kombinacija SUB+Horna??
Sta je sa frekfencijom od ca.200-1000Hz?? Ko ce da pokrije taj spektar frekfencija? Znamo koji je frekfentni opseg Subwoofera a i Visokotonca!

Nadam se da imas ugradjenu skretnicu u basove, koja ce bar basove da ti zastiti...pasivni trosistemci su vecinom Fullrange,tako da mogu da podnesu malo vise u donjem spektru frekfencija.
A hornu?
Izbaci definitivno iz sistema!

Pozz

vijak
30.09.2011, 14:47
Kolege hvala na odgovorima i savetima,svaki savet je dobro došao,hvala.