PDA

Pokaži Full Verziju : Smart Media na XP30


josipv
21.07.2011, 07:14
Od jučer sam postao vlasnik Xp30 i dosta toga sam vrlo brzo shvatio,ali ne mogu riješiti problem sa karticom!

Dali u njega uopce ide kartica kao sto je od Tritona Le ili mora biti bas za xp30?
Ja sam stavio od Le i ne mogu je formatirat,izbacuje mi stalno Card is not ready!!
Znali netko u cemu je problem?

neutral
21.07.2011, 13:04
Ne moze ta kartica u xp30. Imas pozadi gde ubacujes karticu oznaku kartice, ali tesko da mozes naci takvu karticu... a ne znam zasto bi ubacivao karticu?

drakan
21.07.2011, 16:11
Mora biti baš Rolandova kartica. Ja sam isto tražio bezuspješno. U HR nigdje nisam našao. Nema ni za naručiti. Nisam nikada radio s Rolandom niti sam uspio naći nekog ko bi mi prebacio farbe midi kablom s druge klavijature koja je bila sređena do jaja. Nisam smio prćkati sam jer sam se bojao da ne zahebem nešto. Tako da sam 3 mjeseca sjedio navečer i prepisivao parametar po parametar i uspio nekako. :lol: Daj Bože da nađeš karticu ali bit će teško!

I v a n
21.07.2011, 19:30
Za XP-30 idu namenske kartice za prosirenje mislim da ima 3 vrste Session,Techno i Orchestra,mada nikad nisa cuo ni jedan roland sa tim prosirenjima,ako imas nekoga u inostranstvu ima toga da se nadje po ebay-u,mozda bi za nasu muziku jedino ova Orchesta vrsila posao,dobio bi dodatne trube,brassove,frule,i stringove.

Vule
22.07.2011, 02:38
@ I v a n

Ovo o cemu vi pisete nema veze sa temom...kolega je pitao za memorijsku Smart Media karticu koja se ubacuje u XP30 radi cuvanja boja a to o cemu vi pricate su prosirenja.

I ja sam imao problem sa tom karticom i nisam nasao resenje osim originalne Roland Smart Media kartice bas predvidjene za XP seriju,nema druge,a nju je tesko naci. Postavku cuvajte u racunaru kao backup...to je jedino resenje

tranzit
22.07.2011, 02:51
Da pokusam da razjasnim misteriju oko tih Smart Media karti za Roland XP30. Ne radi se ni o kakvim specijalnim kartama za XP30 niti takve postoje. Radi se o tome da XP30 koristi stari standard SM karti koje rade na 5 V. Uobicajene Smart Media karte rade na 3.3 V i one ne odgovaraju XP30. Ovo sve znaci da bilo koja Smart Media karta 5 V (od 2 ili 4 MB) ce raditi bez ikakvih problema na XP30. Malo ih je teze naci a i cijena im je porasla bas zbog toga sto su postale raritet.

josipv
26.07.2011, 16:29
Znaci nista od ubacivanja sa kartice......
Sta preporucujete dalje,kako da sacuvam postojeci set i ubacim neki drugi?

Zna li netko kako se terce rade?

neutral
26.07.2011, 16:41
Mozes pomocu USB-midi kabla. Na jednoj strani kacis na comp preko usb a na drugoj kacis na klavijaturu na midi. I uz pomoc nekog programa kao sto je Sound Diver mozes da ubacujes nove setove i da snimas prepravljas itd...

josipv
01.08.2011, 18:54
Zna li netko kako se rade terce na Xp30?