PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc oko podesavanja skretnice


maricm
18.07.2011, 12:35
Pozdrav.
Neznam gdje da stavim temu,valjda sam potrefio mjesto.KAŽE:
Koristim aktivnu skretnicu "behringer super x-pro cx3400"koja na sebi ima dugmic za stimanje frekvencija.
koristim i tri pojacala jedan za basove drugi za srednjake a treci za visokotonce.
Da nebi bilo zabune koristim po strani dva bass bina 600W 18"(ukupno 2x18"),dva satalita po 600w 12"(ukupno 4x12")i 2x2" drivera to je ukupno 6 kutija po strani.
Sad me interesuje zna li netko koje frekfencije da saljem sa skretnice u te zvučnike da bi radilo cvrsto a mekano.
Nadam se da ste skontali sta hocu reci.

Vule
18.07.2011, 12:45
Ovo "cvrsto a mekano" ako bi mogli malo da pojasnite na sta tacno mislite? Hvala

maricm
18.07.2011, 13:29
da nije previse napadan ton i da je umiljat a da nosi
nadam se da si skonto sta hocu reci
Dodato:
i zna li neko sta znaci ono dugme CD HORN
Dodato:
je li to mi nitko ne moze pomoci.
ajmo ljudi znam da znate.
pozdrav

matrix_mo
19.07.2011, 11:09
pozdrav kolega,
ne znam da će ti to iko na forumu znat pojasnit, jer sumnjam da još neko ima konfiguraciju sličnu tvojoj, bez pocjenjivanja naravno!
za moj pojam, i ukus je to previše zvučnika na jednom mjestu za tezge i svadbe...
ne znam, uglavnom, sretno ti;)

maricm
19.07.2011, 11:33
bolje da ima snage nego da falii hehe.
ali to nesto radim naknadno pa me interesuje zna li itko ,jer bas nisam strucan u tim frekvencijama.
pozdrav

harepa50
19.07.2011, 20:08
Ako sam ja tebe dobro shvatio ti koristis subove (bass zvucnik) i sateliti (mid i high).
Ili su svi zvucnici odvojeno (bass - mid - high). Posto kazes da koristis tri pojacala.
Dobro bi bilo da napises koje su kutije.
Kad spajas subove na jedno a satelite na drugo pojacalo skretnica ti nije potrebna. A kad je vec imas. Rezi subove na nekih 80 ili 100 Hz.

Pozdrav

maricm
20.07.2011, 12:01
tako je.jedno pojacalo za subove drugo za midlove a trece za visokotonce.
ti si napiso na koliko da odrezem basove, a na koliko da rezem midlove i visokotonce?

harepa50
20.07.2011, 22:55
Znaci ti imas nesto rucne izrade? Posto obicno u satelitima imas i mid zvucnik i driver. Ja sam mislio da je tako ali kod tebe je sve odvojeno. Visoke probaj odrezati negdje oko 2,5 kHz, eksperimentisi malo, dok ne dobijes zvuk koji zelis.

Pozdrav

maricm
21.07.2011, 08:16
tako je.
eksperimentišem pa cu valjda nesto uradit hehe.
hvala pozdrav