PDA

Pokaži Full Verziju : Rad sa Pitchom


EngyKorg
16.07.2011, 19:14
Kolege moze li mi ko pojasniti kada naprimjer sviram neku improvizaciju i hocu da koristim pitch , dali postoji neko pravilo a trebalo bi da postoji :) u koji smjer pitch ide dali u desnu ili lijevu stranu na odredenom tonu , valjda sam bio jasan ako ne izvinjavam se

EmirTotic
16.07.2011, 19:57
Ne bih rekao da ima neke veze jer kao sto i samo ime kaze "improvizacija", mozes da radis sta ti je volja. :) Jedino obrati paznju na boje na kojima koristis pitch jer postoje boje koje ne bi trebalo razvlaciti na pitchu kao na primer harmonika, saksofon itd. jer ne mogu u prirodi dati takav zvuk.

Ace
16.07.2011, 23:35
Uglavnom nema pravilo ... i onako je improvizacija pa snadji se da budes sto zanimljiviji, budi kreativan. E sad zavisi i do tip improvizacije, ili tacnije skala .... ako hoces improvizirati u arapska skala a nemas gotovi preset onda ima pravilo recimo kad improviziras u Dm prirodan, na tonove E i H uvjek ga pomeris levo za cetvrt nota t.j. da spustis notu za 4tinu sto bi doslo ako je E negde izmedju Dis i E. Vise o arapskim skalama mozes naci na foruma, poslusati primere na youtube i skinuti neke stvari da bi skontao. Ako te nezanimaju arapske skale i improvizacije onda pomeraj pitch kako ti volja mada ne bi ni imao puno potrebe da pomeras....

EngyKorg
17.07.2011, 12:41
Prvo da se zahvalim kolegama nisam se ja bas ni izrazio kako treba znam da je improvizacija proizvoljna , al bas me je i zanimalo sto je kolega napiso oko tog arapskog i tog pravila sto je napomenuo iz dm , ako imate gdje to da malo poslusam i pogledam zanimalo bi me , hvala vam mnogo unaprijed :)