PDA

Pokaži Full Verziju : GIG ili SF2


zcelcic
06.07.2011, 01:03
Pozdrav!
Koji od ova dva formata je kvalitetniji ? Ili postoji mozda i treca opcija.Naime,kad u Awave studio uvezem recimo KMP (Korgov format) sa pripadajucim multisampleovima i onda ih nakon sredjivanja hocu spremiti u neki format,koji bi bio najpozeljniji a da ih mogu nakon toga uvesti u npr Kontakt ?Ili ipak nema neke vece razlike u svim tim formatima.

virtualni
06.07.2011, 01:32
pozz po meni nema boljeg od kontaktovog formata ali u awave nemas da konvertujes za kontakt iz kmp zato po meni najbolje u sf2

Narodnjak300
21.10.2011, 03:03
.GIG bolji provereno, recimo kad konvertujem kmp fajl konvertujem ga u gig pa posle preko Extreme Sample Converter 3 u kontaktov format, naravno nema bolji od kontaktovog formata.

tranzit
21.10.2011, 20:47
A odakle vam to uopste da "nema boljeg od Kontaktovog formata" ? Kakve veze ima kvalitet sampla sa instrument formatom ? Ako je jedan sampl recimo 44.1kHz/24Bit on u svakom od instrument formata ima potpuno isti kvalitet. Sasvim druga prica je sinteza i struktura instrumenta sa kojeg se konvertuje i u koji se konvertuje. Odakle se god konvertuje jedan sound program on nece u Kontaktu dobiti iste parametre koje je imao u izvornom formatu jer su i sinteze tih instrumenata razlicite i nemoguce ih je 100% oponasati pri konverziji. Kod svih Convertera se pri procesu konvertovanja upotrebljava osnovna ili default postavka ADHSR
envelopa za amp, filter i pitch, zatim sam filter (i resonanc ako ima), pa onda za LFO, pa za Velocity itd...itd... Te default postavke su samo polazna tacka i jadni konvertovani program vrlo malo lici na onaj u originalnom formatu. Ovo nema nikakve veze sa kvalitetom sampla. Konverzija jednog Gig programa u Kontakt ce poslije konverzije biti smece u tom Kontaktu u odnosu na ono kako se taj program cuo Gigasampleru iako je Kontakt daleko bolji i mocniji sampler od Gigasamplera. Tek po detaljnoj obradi parametara u Kontaktu taj sound program moze biti bolji nego sto je bio u Gigasampleru.

acikadj
16.11.2011, 02:43
Da se nadovežem, imao sam problem sa konvertovanjem semplova u Awave konkretno iz kmp u sf2, dobijao sam problematične instrumente, ako sam dobro zapamtio, Awave je dodavao duži release parametar, pa sam morao ručno u Vienni da sve podešavam na nulu, tako da predlažem u svakom slučaju GIG format, sa njim nisam nikad imao problema i koristim ga i za druge semplere pa i za konvertovanje za klavijature.