PDA

Pokaži Full Verziju : Korg - Baterija kod klavijature


edinzulic
30.06.2011, 22:08
Pozdrav
Evo malo sam stao vise ceprkati po klavijaturama odnosno unutrasnjost :D ... al ipak se drzim odredjenih stvari..

Evo zanima me jedna stvar. Znam da baterija koja stoji u klavijaturi kako vec zovu memoriska baterija sto pamti na klavijaturi i kad se izvadi sve sa klavijature nestane. Sad me zanima kakve su reakcije klavijature ako se ta baterija skroz izvadi sta se desava. Jer imam neke probleme sa svojim korgom al me prvo zanima znaci sta se desi klavijaturi ako ta baterija crkne ili oslabi kapacitet jer dotraju ... Unaprijed zahvaljujem odgovoru :)

tranzit
30.06.2011, 22:16
Nista se ne desava sa klvaijaturom sem sto sve User postavke nestanu jer upravo njih "pamti" klavijatura a stuju za to pamcenje joj daje ta baterija. Zavisi o kojoj je klavijaturi rijec ali neke imaju tzv. Dump funkciju pomocu koje moze prenijeti sve te User postvake u obliku Sysex podataka na neki softvare sekvencer da bi ih kasnije kad zamijenis bateriju ponovo vratio putem midija u klavijaturu.

edinzulic
30.06.2011, 22:20
auu onda nezz do cega bi bilo sa mojom starom masinom jer nakon vadjenja i ponovo vracanja te baterije na klavijaturi msm na displeju se nista ne pokazuje tekst samo svijetli znaci a tekst nista ne pokazuje, al jesam je dobro dobro dobro zagrijao lemilicom jer je bila zaletovana za maticnu tako da sam pazljivo odletovao i izvadio bateriju al maticna se nista nije bila zagrijala nit sam je imalo igdje zakacio ili ostetio znaci sad me brine sta bi moglo biti a sve sam kablove dobro ukopcao ... Ok znaci samo me zanimalo to za tu bateriju njenu ulogu odnosno rad klavijature bez nje. Hvala ;)

tranzit
30.06.2011, 22:41
E bas to sto si je "dobro, dobro, dobro zagrijao lemilicom" je vjerovatno i bio uzrok sto kasnije klavijatura nije radila. To sto kazes da se maticna nije zagrijala, to ne pije vode. Za pojedine komponente na toj maticnoj je i to izgleda bilo previse.

Bucin Nikola
01.07.2011, 11:53
Klavijattura moze da radi i bez baterije,jedino sto tada nepamti ritmove i boje,a samoj klavijaturi nesmeta nista.bar je tako bilo kod mene na wk6.

I v a n
04.07.2011, 21:07
@edinzulic
Da li klavijatura radi i ako nema nista na display-u??
Ako radi moze biti da su flat kabal ili gumicu od display-a ostetio ili pomerio iz lezista,pa nema niceg na ekranu.Koja je klavijatura u pitanju??