PDA

Pokaži Full Verziju : pojacalo sa digitalnim ulazom


ella 85
20.06.2011, 23:16
jeli se neko susreo sa nekim pojacalom da ima koaxijalni ulaz na sebi,treba da ima najmanje 500w po kanalu na 8 oma,uocio sam ogromne razlike u zvuku kad digitalnu mixetu yamahu spajam na zvucnu kartu preko obicnog izlaza i preko koaxijalnog,kad bi to uspio i na razglas tako spojit bilo bi extra

gerag
24.06.2011, 13:08
Povezi Yamahu preko odgovarajuce externe zvucne karte digitalno,izadji iz kartice u normalan slejv i to je to.A?

ella 85
24.06.2011, 14:39
konto sam da je neko to mozda predvidio za to,ipak ne bih nosio i komp na svirku pored svih stvari koje vec nosim,ali izgleda da iz nekog razloga to ne ide bas,trazio sam sve ove jace firme nemaju takvo pojacalo

tranzit
24.06.2011, 23:35
@ella 85

Malo bi te skupo doslo to zadovoljstvo a i nema svrhe. Nema svrhe jer da bi ti i na svirci ta razlika u kvalitetu dosla do izrazaja trebalo bi da imas, pored pojacala sa digitalnim ulazom i vrlo zestoke zvucne kutije a to opet kosta, pa bi vrlo brzo dosao do dvadesetak, tridesetak hiljada eura. Drugo, ta razlika nije takva da bi se to isplatilo. Ovaj savjet koji ti je dao gerag ne pije vode jer ces opet iz te kartice ici analognim putem do pojacala. Gdje je tu logika ? Ta Yamahina digitalna mikseta ima dovoljno dobre DA konvertere ne treba tu filozofirati.

ella 85
25.06.2011, 03:02
na razmisljanje me natjeralo to sto kuci spajam na iste zvucnike preko obicnih kablova i preko coax... i na iste zvucnike je razlika ogromna,pa eto nije na odmet malo razmisljat,dobro bi to bilo

sinisa kg
29.06.2011, 18:36
Nexo NX AMP 4x1 ili 4x4-opciono sa karticom moze da se poveze preko EtherSound Networking protokola sa Yamahinim mixerima-posto spadaju pod jednu korporaciju....:)