PDA

Pokaži Full Verziju : moze nekoliko strucnih misljenja o ovoj mixeti?


seadi
23.04.2007, 06:55
http://www.musiciansfriend.com/product/Behringer-Europower-PMP5000-1200Watt-20Channel-Powered-Mixer?sku=630184
Vrlo povoljan mixer .....ne preskup ali koliko je dobar e to neznam ......ovdje se najvise cijene Dynacordovi i Electro Voice...........kako ja nisam koristio mixer a htio bi ga imati volio bi kad bi mi neko od Vas dobricina objasnio da li da ga kupim ili ne i zasto ne ako ne.Opis mixete je jako opsiran kakav je u poredjenju s recimo Makievim ili Dynacordovim ,yamahin,EV itd.
Unaprijed se zahvaljujem

Gondzi
23.04.2007, 16:04
Nema tu sta posebno da se kaze. Behringer je firma koj apravi relativno jeftinu opremu. Samim tim i kvalitet, i mogucnosti i nisu na nekom nivou. Tako treba to i uzeti u razmatranje.
Sto se tice Dynacorda, na njega su ljudi samo navikli, ali to ne znaci i da je tako dobar...
Ja bih se pre odlucio za varijantu JBL, EV... i naravno, ako mozes, odvoji mixer od snagasa. To je mnogo bolje resenje ;)

Vaxter
23.04.2007, 16:55
Slazem se sa Gondzijem.
Meni su ok varijante RCF,Yamaha i EV...

seadi
24.04.2007, 00:41
Hvala puno a sta su te skracenice JBL , RCF ove druge su mi poznate.Nego kao sto znate to bi meni bio prvi mixer i susret s podesavanjem i tako to,pronasao sam dosta odgovora kako podesiti i mislim da tu necu imati problema.

Pitanje za Gondzi ili Vaxter:Kako se nebavim profesionalno mislim nesviram niti po restoranima a niti neke vece zabave nego onako samo za uzi krug prijatelja i poneki rodjendan da li bi taj Behringer ipak bio za mene ili je to bacanje novca,sta mogu ocekivati ako kazem ako ga kupim?
Jos jednom hvala puno na Vasem trudu i zelji da mi pomognete.

Korgminator
24.04.2007, 01:02
Ako ti ista ovo moze pomoci, ja koristim Behringer Eurorack UB1832 FX mikser preko pet godina uz powered speakers. Dosta je jeftin kao i svaki Behringer, skoro u pola jeftniji od ovoga sto si ti zakacio. Mikser ima sve basic functions sto postoje. Za svo ovo vrijeme nikakvih problema sa njim nisam imao, niti sam mu mane nasao. Ako trazis mikser koji ima posebne efekte za svaki kanal onda ovaj mikser nije dobro rijesnje. Meni odgovara jer koristim Korgove aranzere i separate efekti na mikseru mi nisu potrebni.

http://www.behringer.com/UB1832FX/index.cfm?lang=ENG

Korgminator
24.04.2007, 01:03
Postoje manje i vece verzije istog modela

Vaxter
26.04.2007, 14:26
Pa, moze te posluziti svrsi za tako neshto.
Meni je od cele opreme sada ostala mala Yamahina ozvuchena mixetica EMX640 i dve RCF-ove kutije ART300.
Lep zvuk, zadovoljavajuca snaga, a nisu me ni skupo izashli, kada sam ih davnih dana kupio.
Takve kutije se i dalje prave, a mixeta teshko...
Ne znam ni da li imaju josh uvek neshto u toj klasi...

Vaxter
26.04.2007, 14:29
Proverio sam.
Postoji...
http://www.yamahaproaudio.com/products/mixers/emx512sc/index.html

seadi
26.04.2007, 23:50
Hvala puno na objasnjenjima............mislim da cu kupiti ovaj behringer PHP 5000 ima 1200W..........jer ne kosta puno a izgleda bas kao i neki dinakord ili EV ............pa za jedno mjesec dana cu Vam javiti da li moze i raditi kao ove klase od mixera...........ako neko jos ima neko misljenje rado bi procitao a hvala i Adrijan-korguPA80 a i svim ostalim
puno srece i rada svim clanovima

vane
27.04.2007, 00:30
nije ti bas to najdobra varijacija zasto behringer pojacalo nije dobro bolje uzmi miksetu behringer a snagator ili pojacalo neka druga firma bolja zasto imaces problema sa taj behringer pojacalo svi se zale da mu pojebava zvucne kutije a mikser mozes da uzmes fx 2222 pro toj ti je dobar ima u njega sve efekte taj nije skup okolu 340euro i kupi neki drugi snagator PMH 5000 JOK NIJE BAS SJAJAN I NIJE 2X1200 NEGO 2X300 TO JE REALNA SNAGA A 2X1200 JE NA 2OMA I DALI JE TOLIKO

Gondzi
27.04.2007, 00:55
Evo da ponovim opet. Pokusaj da kupis posebno snagase a posebno miksetu. Mislim da ces se jako lepo provesti sa Yamaha-om Pro Mix 01. to je digitalni mikser sa ugradjenim multi efekt procesorom. Poseduje sve sto ti treba, ili ca k i vise. Interesantno je da za svaku pesmu koju budes svirao uzivo, mozes pozvati iz memorije. Ni jedan drugi mikser ti to nece omoguciti. Znaci, tacnu postavku za svaku pesmu ces imati jednim pritiskom na "recall" dugme!!! Unutra je dobar multiefekt/dinamicki procesor, pa ces moci svakom kanalu da dodelis sta zelis od efekata itd... A cena je oko 400 evra! Jos da napomenem, da ima MIdi portove, tako da miksetu kompletno mozes da kontrolises preko racunara (lap top ako ga nosis na svirke)

E sad, za snagas mozees malo da das sebi na volju. Ako mene pitas, ja bih uzeo QSC. serija CX. I resio si stvar. Ima tu jos dobrih firmi, neces pogresiti sta god da uzmes.
A za kutije, moja preporuka je JBL, ili EV. One su malo tvrdje po zvuku i dobre za nasu muziku. Ostalo je malo "meko" i "nezno"... Opet , to je moje misljenje, a ti opet odluci sam.
Pozdrav

seadi
27.04.2007, 03:58
kasno prijatelju Gondzi - ja vec narucio - ali imam garanciju na godinu dana pa mogu i vratiti ako nebude kako treba a moram se i uciti raditi uz miksete pa ce ova doci kao porucena jer kako bi znao da je nesto dobro ako neprobam i ono sto ne valja.
Hvala