PDA

Pokaži Full Verziju : Problemi sa zvucnom


Mercury
10.06.2011, 00:02
Ovako pre neki dan sam kupio creative zvucnu 2 zs model.

Prikacio sam je i sve lepo radi, muzika se cuje odlicno.

Instalirao sam drajvere za xp sa njihovog sajta sve lepo proslo.

Otvorih Audacity i probah da snimim vokal.

Od opreme imam behringer mixer 1202fx(xenyx mic preamp), shure sm58, zvucnici SAL pa 25active(mada mislim da to nije bitno).

Dakle kada se bilo sta snima sa mixera postoji sum to jest tiho zujanje. :(
E sada to se i na integrisanoj desavalo. Smanjih mixetu do kraja a ostavih je ukljucenu a ono i dalje se cuje zujanje kada se pusti ono sto je snimljeno.

Znaci to mi je prvi problem koji ne znam dal je direktno vezan za zvucnu ili za komp ili za mixer. Da li neko zna sta bi trebao da uradim da sredim to zujanje?

Drugo kada u audacity pustim monitoring da se cuje preko zvucnika nista se ne desava, to jest prikazuje da monitoring radi ali se na zvucnike nista ne cuje. :( To je drugi problem.

I treci problem, cubase mi uopste ne vidi zvucnu, kada ga otvorim vidi samo onu integrisanu i ono kada kliknem f4 da bi promenio audio ulaz i izlaz ne vidi nista drugo. :(

I jos nesto kako da namestim u audacity ili cubase da snima u najvisem kvalitetu? to jest u 192 KHz/24 -bit


Posto sam nov sa ovim snimanjem molim vas da budete blagi.. :)

I jos nesto iz mixete iz cd/tape OUT prikljucujem u zvucnu u line in i to obinim cinc kablom sa jedne strane i bananica na drugoj strani. Probah i drugi kabl i isto se desava.

Moze li mi neko pomoci kako sve ovo da povezem i da radi a da ima dobar kvalitet snimka posto sam citao svuda da je ova kartica odlicna za snimanje. :)

fjakovlj
10.06.2011, 00:52
To zujanje ceš ugotovit tako sto ces snimit na prazno znači odklopi mixetu i pusti da se snima minut do dva,(na prazno) ako je do zvučne opet ćes cut brujanje ako je zvucna u redu onda se nece cuti nista za druge stvari neznam

Mercury
10.06.2011, 01:15
E sad mi pade na pamet dal moze da je zbog uzemljenja?
Posto je uticnica ona obicna bez onog dela za uzemljenje a utikac ima uzemljenje ali se ne dodiruju ako me razumete sta hocu da kazem.

Dal je moguce da zbog tog uzemljenja dolazi do zujanja?

Sad probah da snimam samo sa zvucnom bez ulaza i nista ne zuji, a cim prikacim mixer odma se dobija zujanje.

Isto eto sad primetih imam onaj kabl iz mixera u zvucnike i sve lepo radi cuje se zvuk im mikrofona. I cim ovaj kabl sa cincevima koji ide u komp dodirne mixer odma se stvara zujanje. Sta to moze da bude?

momo
10.06.2011, 12:10
činč kabl.
probaj jedan po jedan na svakom kanalu.

vingula
10.06.2011, 21:35
čini mi se da več imaš najmanje 3 teme o tom problemu, bilo je pisano o tome...zato postoji opcija PRETRAGA (http://www.yu-midi.org/forum/search.php)

I malo bacit pogled na PRAVILNIK (http://www.yu-midi.org/forum/faq.php) prije svega!!!!