PDA

Pokaži Full Verziju : Guerinni


Gondzi
23.04.2007, 00:44
Ljudi,

pre par dana moj drugar je bio u Italiji i hteo je da kupi Guerinni harmoniku.
Kada je stigao, katanac stoji na fabrici. rekli su mu da Guerinni vise ne postiji, tj ne proizvode se harmonike vise.
Zna li neko vise detalja, tj sta se desava? 8O

kreso
24.04.2007, 09:47
U Italiji je obično početkom osmog mjeseca "Feragasto". No možda imaju nekakav kolektivni GO.
Sumnjam da je Guerinni propao pa se zatvorio. I ja sam se zabrinuo, no kako vidim na net-u više nema njihove stranice.

E sad bila bi šteta da su je zatvorili. No kad malo bolje razmisliš ionako su najbolji primjerci Guerinnija od prije 25 godina pa nadalje. S druge strane imamo još Dallapu, a nisu loše ni ostale talijanke. Meni osobno Beltuna, Serenelini ili Sonolla ima puno lijepši sound i rezonancu zvuka od bilo koje Guerinnke ili Dallape. No to je već više stvar osobnog ukusa.

Gondzi
24.04.2007, 21:22
Kreso druze, sada je cetvrti mesec :)

samo da napomenem da su ostale fabrike radile normalno (scandalli, itd...)
Jos jedna informacija, Guerinni se nije ni pojavio na sajmu muzike u Frankfurtu 8O

kreso
25.04.2007, 08:38
:( :(

Neznam ništa više o tome.
Ali bila bi stvarno velika šteta da se ugasi zauvijek.

Calesandale333
05.06.2012, 00:06
Evo najprije puno pozdrava kolegama Forumašima!
Dakle ja sa bio početkom 5-tog mjeseca u castelfidardo,sa
tom namjerom da kupim novu ramoniku. Obišao sam nekoliko fabrika,: Menghini,Ballone Burrini,Borsini,Siwa & Figli naravno i Guerrini,jer sam trebao nešto za moju superior 2 na dekli. Kada sam vidio šta je ostalo od čuvene fabrike Guerrini ZATVORENO:surprise:
skoro da se nisam rasplako. :(( Izgleda da je zauvjek gotovo sa Guerrinijem.
Posle 2002 mislim da ionako krenulo niz brdo sa Guerrinijem.Nažalost.

nesaband
05.06.2012, 08:17
I ostali ce da propadnu ako nastave da drze ovako bezobrazno visoke cene.
Cene harmonika su prenaduvane vec duze vreme.

sale_band
05.06.2012, 11:47
Ja sam odavno cuo od kolege harmonikasa da je Guerrini pred kolapsom. Nemam pojma odakle mu informacija ali izgleda da je bio u pravu.

P.S. ja mislim da je zbog raspada Jugoslavije doslo do raspada Guerrinija :lol:
(padom srpske kupovne moci)

kosmajac1
06.06.2012, 00:12
Pouzdano znam da je zatvorena fabrika "dallape" pre par godina (kupio je Roland celu fabriku) a sad evo kaze kolega i za guerrini.. stvarno ne znam..
moje misljenje da se ljudi u poslednjih 6-7 godina pre odlucuju za klavijature sa semplovima nego za harmonike.. mislim da je zbog toga nastao nagli pad traznje za harmonikama.,.

shtimerserviser
06.06.2012, 09:42
Nagli pad potraznje za harmonikama nisu klavijature sa semplovima kako glavni uzrocnik, vec evropska i svecka monetarna kriza. Kao shto se drasticno odrazilo u Grcku , u slicno stanje je i Italija, kako i mnoge druge drzave

sale_band
10.06.2012, 17:38
Pa nije bas ni da su jeftine nove harmonike... Malo ko je danas u situaciji da priusti sebi taj luksuz.