PDA

Pokaži Full Verziju : teski registri


maricm
08.06.2011, 22:45
pozdrav
interesuje me sta je problem kod harmonike ako tesko mijenja registre jeli treba nesto podmazat ili nesto drugo

bokajunior
08.06.2011, 23:50
Naravno, jer su to mehanicke poluge koje usmeravaju vazduh iz meha (ili u meh) kroz takozvane fasene. Ako si vest, mozes to i sam podmazati. Ne znam koja je harmonika u pitanju, ali terbalo bi da lako mozes otvoriti harmoniku. Ako nisi siguran, potrazi nekog majstora.

Dell
09.06.2011, 00:43
Mozda ne trebas ni podmazivat, mozda ti na nekim dijelima zapinje neki dio mehanizma ili je spao saraf, otvori pa vidi, samo moras skinut deklu nista vise ;)

jeftabgd
09.06.2011, 00:44
Majstor je zakon.Zna taj mehanizam za registre da bude vrlo za....n.

shtimerserviser
09.06.2011, 09:42
NIKAKVO PODMAZIVANJE !Dali ste ikad imali novu harmoniku i videli da su registri negde podmazani ? Ima vishe uzroka da bi teshko ishli registri .JEDAN OD UZROKA JE I BASH TO PODMAZIVANJE.Pozz

maricm
09.06.2011, 16:57
sad za vikend idem za austriju svirat svadbu pa kad se vratim ide kod majstora.
inace dallapa supermaestro je u pitanju.

pozdrav

goran07
28.09.2012, 21:20
pozdrav svima,kupio sam harmoniku prije par dana,hohner tango II M
i tesko se mjenjaju registri,,pa bi molio kolegu maricm da se javi kako je na kraju rjesio taj problem,
ja sam svoju isto planirao ocistiti/podmazati al sad neznam sta bi,,
ako neko zna,nek pise,
hvala i pozzz

zeljko
28.09.2012, 22:01
Pa zar nisi procitao da je covjek rekao da se nesmije podmazivat i da to bas moze da bude uzrok da poslije zaglave registri sto je i normalno,jer kad se podmazuje uljem ili sta ja znam cime vec logicno je da se brze skuplja prasina i zalijepi na mehaniku i time se stvori naslaga koja otezava rad registara..Heheh al ga ja majstorski objasni:lol:Najbolje je da te stvari pogleda majstor za harmonike a ne na svoju ruku pa poslije kuku meni...Pozz

shtimerserviser
29.09.2012, 08:01
Svaka shkola /iskustvo,radoznalost/ se placa !

Draze
30.09.2012, 13:11
Moja trosi samo DVOTAKTOL :-)

maricm
08.10.2012, 22:26
Isla je kod majstora i on je to rijesio,nemam pojma sta je uradio.
Savjet:
Ne diraj nista nego je nosi majstoru.
Pozzz

splendid
09.10.2012, 13:02
Što se manje čačka kod majstora je opravka jeVtinija.... :) ....mehanizam...može biti sitnica a može biti i belaj....u svakom slučaju mnogi su upropastili mehanizam podmazivajući ga jer u tom slučaju samo nakupi još više prljavštine i tek onda budeš u problemu.....

Pozdrav.