PDA

Pokaži Full Verziju : Moj kucni Home Studio i dali fali Jos neka oprema?


saki
07.06.2011, 12:47
Pozz,posedujem u moj setup trenutno:imac27,cubase 6,Yamaha hs 80 i hs 50,neuman tlm103,tascam fw1804 i digidisgn008r,waves7 Razne vst itd.dali je moja oprema dovoljna za pravu produciju ili fali Jos neka Dissens sprava.inace radim narodnjake i modernu muziku.hvala svima na savete i pomoci.
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit
08.06.2011, 18:46
Vjerovatno si sa onim digidesign008r mislio na Digidesign MP008 mikrofonsko predpojacalo. Ako je tako onda imas vrlo dobre uslove za rad. Nisi naveo koji su to VSTi koje imas pored Waves 7. Sto se tice hardvera tu je sve OK, mozda taj Neuman nije bas u klasi sa tim sto imas ali se da i sa njim odraditi pristojan snimak.

saki
09.06.2011, 05:57
Izvini mislio sam da imam Digidesign Digi 002r rack,a ostli vst su kao halion 4 uskoro,kontakt 4,baterry3,Semplova za kontakt.A zasto nevalja taj neuman?Koji bi bijo bolji?

tranzit
09.06.2011, 13:43
Nisam napisao da Neumann TLM103 ne valja. To je vrlo dobar mikrofon medjutim, teziste kod njega ne lezi u snimanju vokala, sto mislim da bi kod tebe bila glavna namjena. Za iste pare mozes dobiti mikrofon koji je speicajlizovan za vokale. Pogledaj Brauner Phantom Classic, JZ Microphones Vintage 67, a posebno Mojave MA-200 ili ako imas viska para Mojave MA-300.

aleksandar72
24.06.2011, 16:14
Komentiracu samo TLM103 i Braunera...posto sam sa ova dva imao "bliski susret" od gorenavedenih mikrofona.
Prioritet ova dva izvrsna mikrofona je svakako vokal!
I jedan i drugi igraju u istu ligu...jedini razlog sto smo zamenili TLM103 je bio pravac muzike...TLM radi linerano u donjem i srednjem spektru ali kod visokih je malo "nametljiv"...sto ne znaci da je za odredjeni pravac muzike negativno.Ima specifican "brijijans",sto odredjenim zanrom muzike daje poseban karakter sounda i je lakse ga probiti u generalni miks.
Brauner je za nijansu lineraniji od TLMa i licno po meni ima za nijansu bolju dinamiku.
Generalno: najbolja opcija posedjivati i jedan drugi :-)
Setup ti je odlican!

Pozz

P.S. puno svetskih hitova, koji svakodnevno slusamo je urdjeno bas na TLM102/103 :-)
Moji absolutni favoriti su U87(St) i EV RE27(HR) ;)

tranzit
24.06.2011, 21:36
Na... ja... TLM 103 spada u Neumannove niskobudzetne mikrofone i nije tipicni vokal mikrofon vec mnogo prije allrounder. I sam Neumann ga klasifikuje prevashodno kao broadcast a i kao winds, strings, amps, percussion (kao spot) i drums (overhed) mikrofon. Sa vokalima on ima manjih ili vecih problema i tu ni u kom slucaju ne igra u istom timu sa U87 a da ne govorimo o M 147 ili 149. Sto se tice vokala tu ima daleko boljih igraca za isti novac a oni koji rade te "svjetske hitove" za snimanje vokala upotrebljavaju sasvim drugaciji profil mikrofona nego sto je Neumann TLM103. I njega sigurno ima u nekim od tih snimaka ali najcesce kao Percussion ili Amp mikrofon.

aleksandar72
25.06.2011, 02:19
@Tranzit: Sto se tice vokala tu ima daleko boljih igraca za isti novac

A to su??....i zasto? Ali molim te,uporedi mikrofone na kojima si radio
Priznajem samo AtoB, google ima svako

a oni koji rade te "svjetske hitove" za snimanje vokala upotrebljavaju sasvim drugaciji profil mikrofona nego sto je Neumann TLM103

Totalno si offtopic, tj nisi ni svahtio sta sam htio reci... ;)

tranzit
25.06.2011, 03:45
Drugar, nemam ja ni vremena, ni potrebe da u vezi sa ovom temom googlam a pogotovo ne da citam nebulozne rasprave besposlenih klinaca po netu o stvarima koje spadaju u moj svakodnevni (u medjuvremenu omrazeni) posao. Ako bih krenuo da poredim sve bolje mikrofone sa kojima sam se susreo i radio, sa tim TLM 103, to bi bio veoma, veoma dug post i veliki posao. Moj poziv je vec preko trideset godina upravo borba sa mikrofonima najrazlicitijih konstrukcija, namjena i proizvodjaca. TLM 103 je sasvim prosjecni mikrofon koji upotrebu nalazi najprije u home studiju i ne zasluzuje ni po cemu da bude pomenut u ozbiljnijim raspravama u vezi sa mikrofonima visoke klase. To znamo i ti i ja. Njime je Neumann samo pokrio nisko-budzetno trziste sa jedinom ambicijom da i tu pokusa da ostvari neku dobit. Ni po cemu ovaj mikrofon ne ostavlja nekakav poseban utisak da bi bi bio posebno upamcen ili prepoznatljiv. On korektno obavlja svoj posao i nista vise od toga. Tu se prica zavrsava. I jos nesto, zvuk i osobine jednog mikrofona treba da se cuju, da se osjete a opisivati ih je prilicno smijesno i neozbiljno. To me podsjeca na postove na forumima koji upucuju na youtube linkove gdje se demonstrira "kvalitet" PA sistema. Nebulozno. Mogu se samo okvirno dati osnovne smjernice u pogledu osobina mikrofona, sto si ti sasvim ispravno i dao za TLM kada si napisao da je u gornjem frekventnom opsegu nesto izrazeniji, mada se i to da procitati iz njegovog dijagrama a sve ostalo, mora da se cuje. Sve tehnicke karakteristike i specifikacije su uzaludne dok se ne cuje mikrofon na djelu i ne provede sa njim u radnim uslovima bar par sati.

Nisam ja otisao ni u kakav off topic niti ima sta drugo da se shvati iz onoga sto si napisao vec bas ono sto si napisao:
" puno svetskih hitova, koji svakodnevno slusamo je urdjeno bas na TLM102/103"
Sta tu drugo ili trece ima da se shvati ? Konkretno receno, konkretan si odgovor i dobio.

aleksandar72
25.06.2011, 20:09
Kao i uvek, priznajem samo cinjenice,ostalo je u domenu naucne fantastike a to da razlicno cujemo i analogno tome damo svoj sud je jako subjektivna i pre svega individualna stvar...tako da ne moram vise replicirati,bez zdrave i temeljite analize,bez veze mi je.
Radio sam na TLM102/103,sad na Braunera,o tome sam i pricao,nista vise,nista manje.TLM103 je odlican mikrofon,svakako u svoju klasu i ne vidim razlog zasto bi kolega menjao svoj mikrofon!

Pristup teme ti je jako konstruktivan...u svakom slucaju,hvala na odgovoru(bes sadrzaja)

Sa ovim cu da pokusam da stavim kraj naseg dijaloga.
Svako dobro

tranzit
28.06.2011, 02:55
Moj odgovor je bio vrlo sadrzajan za onog ko hoce pazljivo da ga procita. Ti to ocigledno ne radis pa radi toga, "dijalog" zaista treba privesti kraju jer on svakako nicemu ne vodi. Mogu jos hiljadu puta napisati da je TLM 103 mikrofon iz donje klase Neumannove prozvodne linije i da je sasvim prosjecan cak i prilicno neupotrebljiv za snimanje vokala (jer za to nije ni namjenjen, pa cak i po specifikaciji proizvodjaca), ti ces hiljadu i jedan put tvrditi da je TLM 103 odlican mikrofon. Ja u klin, ti u plocu. Nema potrebe za tim. Uostalom Brauner Phantom je samo jedan od mikrofona koje sam kolegi predlozio kao alternativu u istom cjenovnom rangu. Zacudices se ali... ima i daleko jeftinijih mikrofona koji su opet isto tako daleko efektivniji od TLM 103 kada je snimanje vokala u pitanju. Treba probati, raditi sa svim tim mikrofonima, pa tek onda donositi sud i davati savjete. Voditi debate o svemu tome se moze ali samo onda kada se sve to nasiroko i nadugacko poznaje, mada te debate po obicaju prelaze u nezgodne rasprave koje onda nikome ne pomazu. Zato: The End.

aleksandar72
28.06.2011, 14:08
Nisi dao nikakvu specifikacuju nijednog mikrofona..sumljam da si ikad probao bilo koji od onih koji si naveo, za razliku od mene koji sam posedjivao i TLM i Brauner.
I zamolicu te u buduce da ne stavljas "the end" na kraju teme,posto je to posao moderatora.
Pozz