PDA

Pokaži Full Verziju : Casio CTK-810 problem sa napajanjem


batagope
03.06.2011, 12:00
Dobar dan. Juče sam kupio polovnu klavijaturu Casio CTK-810, bez adaptera. U njoj su bile baterije, koje su se nakon 3 sata sviranja istrošile. Tada sam je uključio u struju pomoću univerzalnog strujnog ispravljača ali klavijatura jednostavno neće da se upali. Nisam pogrešio polaritet, niti voltažu (9V) tako da mislim da to nije problem. Da li je moguće da će kupovinom orginalnog strujnog ispravljača (casio AD-5) klavijatura proraditi, ili je otišao ulaz za struju (možda je prethodni vlasnik pogrešio sa polaritetom ili nečim drugim). U nadi da ćete mi nekako pomoći, unapred hvala.

Takođe bih vas zamolio, da ako ništa ne može da se uradi, za broj nekog servisera u Nišu. Pozz

x3meSRB
03.06.2011, 13:27
Ako ne uspes da resis imas Mustanga u Knjazevackoj, naci ces ga lako.... rekao bi da je on u Nisu br.1. Ali prvo probaj sa nekim drugim adapterom, mozda je taj preslab, jer i amperaza je bitna.... a naravno i polaritet, ali trebao bi da ima bar 500mA.

batagope
03.06.2011, 13:42
Mislim da nije do toga. Specifikacija adaptera je sledeća:

Naziv: HQ P.SUP.22-A
Input: 220-240V ~ 50Hz
Output: 3 - 4.5 - 6 - 7.5 - 9 - 12V
800mA

Ako neko ima još neki konstruktivan predlog, neka slobodno napiše. :)

Dell
03.06.2011, 15:35
Jeli ti na univerzalnom adapteru doslo vise ulaza? Ja kad sam kupovao, 2 su mi bila iste velicine, jedan radi drugi ne.

batagope
03.06.2011, 15:46
Da, adapter ima 6 različitih ulaza, od toga 3 pasuju, ali ni sa jednim nije proradilo. Takođe ima opciju sa polaritetima, ali sam to dobro namestio. :)

mirandess
03.06.2011, 15:54
Imam casio ctk 531 i hq adapter p.sup.13 1000mA, power 25w... Kada sam na njoj svirao prije novog instrumenta koristio sam 12V mislio sam da tako ide, pa sam procitao, da se 9V koristi... ali svejedno ona i dalje radi... znaci, moguce da ti je do adaptera, probaj ga na 12 volti staviti i ukljuci klavijaturu, pogledaj i ovaj nastavak sa 2 iglice, treba ti biti sto deblji(jer moguce da je i do toga) da se gubi kontakt, i treca stvar ti je do iglice u klavijaturi, moguce da su se u njoj kontakt zice pokidale(sto nije ne moguce). dalje od toga ti nema, ali podji prvo kazem ti od 12V, ako to ne uspije uzmi hq adapter ovakav kao kod mene. mora ti radit, ja na njemu sviram vec ima 10 godina :D veliki pozdrav.

batagope
03.06.2011, 16:06
Hvala na predlogu. Probaću, pa se javljam šta sam uradio.
Dodato:
Probao sam i na 12V ali neće da proradi. Pošto danas nemam vremena, otićiću sutra do Mitrosa da probam možda hoće da radi sa AD-5 adapterom, a probaću i ovaj koji je mirandess preporučio, pošto on ima 1000mA.

Ako se neko seti još nečega, neka napiše. :)
Dodato:
Probao sam orginalni adapter AD-5 (koji je 800mA) i nije htelo da proradi. Probaću do ponedeljka da nađem drugi adapter od 1000mA, pa ako i sa njim ne proradi odneću ga kod majstora da mi zalemi iglicu za struju (jer verovatno samo još to može da bude problem).