PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha psr 9000 i 9000pro


adis1982
17.04.2007, 13:46
hej raja hajmo jednom seb sredit farbe za psr9000. sto se tice samlpovanja nije porblem to znam radit. samo nemam zivaca da sredjujem te boje sa effektima. znaci ako ko ima dobre sample u wav formatu nek mi se javi na msn. ja cu napravit a neko drugi nek radi effekte na klavijaturi.

flosarka
17.04.2007, 14:39
Adis daj mi tvoj msm pa čemo da radimo.

marco
17.04.2007, 16:56
Ajde daj i meni. Ima ovde dobar bouzuki. Onaj glisando i obican. Ajde ako mozes slozi ih, pa cemo da napravimo na osetljivost da bude obican i zavijajuci. To prvo. A ja skinuti semplove odavde, pa cu videti sta valja, da slozis. A bilo bi dobro ako bi mogao da opises kako se to slaze.

Vaxter
17.04.2007, 20:16
Opaaaa...
Ne mogu da verujem da nas ima sve vishe sa 9000! :lol:
Ae, videcu da iskopam stvari koje sam radio za nju, pa cu vam poslati...
Samo moram da nadjem gde mi je to u onoj hrpi gluposti! :D

fico
17.04.2007, 20:40
Meni se cini da svakim danom ima vise yamaha koristnika ili se mi to samo cini jer imam yamahu .Ali dobro je to ako mi negde nesto zapne znam gde ima resenje .

marco
17.04.2007, 22:17
[quote="Vaxter"]Opaaaa...
Ne mogu da verujem da nas ima sve vishe sa 9000! :lol:

Pa konacno su ljudi shvatili sta je pravi instrument, tj zvuk. :)

flosarka
17.04.2007, 23:29
Marco jesi li pročitao tamo o drumovima.Jedan sam več na brzinu složio i nije nimalo loš za poćetak.Ako hočeš da probaš daj adresu gde da ti pošaljem pokušat ču staviti na upload ako če iči mada sumnjam.

flosarka
17.04.2007, 23:54
Ne ide da uploadam pa ko hoče da proba naka ostavi adresu pa da čujemo kako to radi.
Marco jesi li dobio mail i jesi pogledao tamo i nešto našao?
I da li ono valja?

adis1982
18.04.2007, 01:31
momci dobio sam neke samplove od jednog turcina pa vidite dali ovo sta sta valja.

http://exyu-student.at/turko.rar

marco
18.04.2007, 14:21
E flosarka, nisam dobio mail, ali sam se malo igrao sa onim sto si opisao. Nego znas sta mene sad tu buni. Ja sam to i znao nekako, ali na znam sta da radim kada nemam c-2, nego prvi ton koji imam je na primer E1. Koliko sam ja shvatio, kada njega ubacis, onda treba u editoru da ga sa TUNE spustis na "prvi" C koji ti je na redu. Znaci ako imas E1 spustas u editoru za -4. I onda posle na taj sempl ADD-ujes ostale. E a i otvarao sam neke semplove koje je slagao ****** i video da su svi semplovi u toj boji namesteni na najblizi C. E sad ne znam da li to treba da se uradi. Ja sam nesto pokusavao, ali mi nije islo sa bojama.

flosarka
18.04.2007, 17:51
Da to ovisi koliko oktava ima klaviatura.Ti ako imaš psr pro moraš transponirati na +ili-.To možeš posle da radiš na više strana najbliži i najbrži ti je skoro wave edit.Tmamo možeš svaki da transponiraš kao što si napisao sa Coarse funkcijom jer fine ti je samo malo za olepšanje kako ti se najviše dopada.
Ali znaj da ako si slagao JV-drum on valja večinom samo za balkanske ritmove i tako dalje a za druge potrebno je složiti drugi drum.Prvo provjeri to da nečeš džabe da se zezaš.
Ja sam složio jedan na brzinu pa mi stavi gdje da ti ga pošaljem pa probaj hteo sam ga uploadati ali nešto zajebava pa ne mogu.A sad več ču početi sa slaganjem druma sasvim na novo jer sam sad prokužio kako se slažu sampli te mislim da je i za drum isto.
Poslat ču ti opet onaj link neznam zbog čega nisi dobio.

flosarka
18.04.2007, 17:56
PS.Ako češ transponirati drum na više ili niže pokušaj samo ovako.Ako su ti visoki sa coarse samo spusti svakog od tamo gde stoji na -12.To jest ako je neki naprimjer coarse 3 ti od ova 3 idi -12 tako ti dođe -15 i tako uradi sa svima rsdom onda bi ti trebao raditi kako treba.Ako su nisoki obrnuto.

flosarka
18.04.2007, 18:03
Da još jednom ispravim prvo idi sa svakim samo na -1.
Ako su još visoki ponovo i tako redom dok ti ne odgovaraju.Tolerancija može da bude negde primjer do -3 ili obrnuto.Ono grugo što sam prije napisao važi za normalne samplove.

edinj
18.04.2007, 18:07
Dajte stogod i meni, vecina boja neradi kodmene posto imam pro, a pomagajte......
edinj@comcast.net

flosarka
18.04.2007, 18:26
Objasni malo bolje šta ti ne radi

Vaxter
18.04.2007, 19:27
Pre bi smeo da bude problem ako sa pro stavljash na psr... :roll:

Stvarno, shto kaze flosarka, pojasni malo probem...

4marco
Drago mi je da je tako! :)

marco
18.04.2007, 22:44
Evo ovako, desava se da neke boje nece da ucita jedna PSR 9000 ili pro kada je boja snimljena sa neke druge 9000/pro. To se meni desavalo, a cuo sam i na jos par mesta. Klavijatura samo prijavi Disk error. U tom slucaju treba napraviti jedan nov direktorijum sa ekstenzijom usr (ime.usr ) i onda sve iz direktorijuma koji klavijatura nije htela da procita prekopirati u taj novi. I ima da radi ko Svajcarac.

flosarka
19.04.2007, 01:17
Da to je tačno jer se to valjda desi zbog različica OS-sys.
Nego da ispravim ono tamo sa Fine.Na različitim opcijama to jest
prozorima Fine djeluje različito.
Pa još učimo. :)

djoro
19.04.2007, 14:50
Ma naj bolje bacite te yamaske pa kupite sebi bilo koja Korg Pa klaviatura i to je to :D :D :D :wink:

Bez ljutne molim .

Pozdrav.

marco
19.04.2007, 15:01
Naravno da nema ljutnje. Ali me samo interesuje jedna stvar. DA li si ti negde cuo sredjenu psr 9000/pro u radu pored pa 80,pa1x, ili nekog drugog Korga ???

marco
19.04.2007, 15:03
To je isto kao da si rekao, pobacajte iz kuce sve sijalice od 100w i kupite one od 40w. A svako ko jednom posle sijalice od 40w stavi onu od 100, bice odusevljen kako ona svetli i nece mu pasti na pamet da je zameni :)

djoro
19.04.2007, 15:04
Problem je da nisam cuo ni jedno jamahu da zvuci ko Pa1X :D :D :D

Ali to je ipak moje mislenje :wink: .

Pozdrav.

marco
19.04.2007, 15:11
Hahahahahahha. Pa toliko lose ne moze da zvuci ni jedna Yamaha. Naravno ovo je moje misljenje tj. ukus. A o ukusima ne treba raspravljati, tako da ja ovde zavrsavam. Necu da zakljucaju temu. Pozdrav.

djoro
19.04.2007, 15:31
Nece niko zakljucati temu jer se mi ne svadimo uobste samo prijatelski diskutiramo klaviature jel tako? :wink:

A to sto kaje gore nema smisla jer svi znamo da 90 posto muzicara koriste korgovih aranjera tako da nismo valjda svi sa uvredjenim sluhom pa ne cujemo dobro :wink:

Pozdrav .

adis1982
19.04.2007, 16:11
ma necemo sada raspravljat sta je bolje. 90% sviraca koristi korg, a 90% ljudi koristi windows a oni ostali linux,unix i macintosh.

adis1982
19.04.2007, 16:14
s tim hocu da kazem nemora da znaci ono sto vecina koristi da je bolje. razliak je u tome sto za windows sve mozes nabavit a za ostale systeme isto mozes svenabavit ali malo teze. jest da drugi sistemi stablinije rade od windowsa, il u nasem slucaju od korga

djoro
19.04.2007, 16:55
U pravu si "s tim hocu da kazem nemora da znaci ono sto vecina koristi da je bolje"

ja cu jos jedan put da kajem da jos nisam sreo jamahu da zvuci kao PA1x. Ako cujem bolje odma uzimam nije me briga da li je Jamaha ili Roland ili bilo sta kontas?

Ajde pozdrav.

Vaxter
20.04.2007, 10:10
djoro, josh jedna rech, i banovacu te!
Mrzim ljude koji se ubace u temu chisto da neshto lupe, kazu i zapochinju prepirke.
Kad toliko volish korg idi napishi neshto pametno na korg temema!
Toliko ljudi trazi savete, idi pomozi im...
Ne treba ovde nikome da kazesh da je korg bolji od Yamahe.
Oni koji to misle misle i bez tebe, a one koji ne misleti sigurno necesh ubediti!

Sad brishi odavde! :wink:

flosarka
20.04.2007, 11:53
Da tako je Waxtere a i yamaha je oduvijek bila draža tako da je svako uzeo radije korg ovisi kako kome išlo sa novcem.
Nego sam htio napomenuti da sam našao isto jednu rešenje kad slažete wave i ne možete napraviti lop kako treba.
Ja sam jednostavno pogledao u AWAVE tamo gdje stoji lop i prepisao začetne brojeve od svakog wave.Prepisao sam na klaviaturo Start lop i End lop i do jaja radi bez ikakvog šuma ili bilo šta i uopče nema šta da se mučiš.Ako je normalno wave u redu a možete ga isprobati več na awave jel dobar ili nije i tamo se čuje jel dobar i loop.Prepišu se samo brojevi od početka koliko ih ima redom jer svi na klaviaturu ne stanu koliko ih ima na awave ali nije bitno glavni su prvi.

djoro
20.04.2007, 14:33
Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio bilo kako, mada ne vidim sta sam pogresno rekao. Postujem ovaj forum, administratora i sve clanove tako da nikad nisam hteo da se svadjam i rekao sam to u pocetku (u stvari samo sam se nasalio malo). @ Vaxter mista misam lose rekao proti v Yamaha ni protiv bilo koga u stvari volim Jamahine sintove (imam V50 i DX 11) zato da nema potrebe tako reagujes.

Pozdrav svim clanovima.

Vaxter
21.04.2007, 12:25
Ima potrebe i tek kako!
Te male shale uvek prerastu u prepucavanja!
Koliko sam tema pozakljuchavao i postova pobrisao zbog takvih stvari...
Zato, pamet u glavu SVI! :)

flosarka
21.04.2007, 12:43
Zdravo.
Da li neko zna da li je to istina ako u psr9000 ubaciš 64mb rama
da u njega kao ne možeš naložiti više nego nekih 16 sampla koji su malo veči pošto kao da custom voice prima samo 255 nota.
To mi jedan tvrdi i kaže da su tako veliki ram napravili bez veze jer ne možeš da ga koristiš.Znam da ionako toliko rama valjda netreba se ali me stvarno interesira je li to tačno jer sam naručio 64 i zašto bi ga onda stavili ako je bez veze.Kaže da pa1x prima 4000 nota ali me baš čudi kako je to jer ima manju polifoniju a i 32mb rama prepoznaje.Ko zna malo više o tome molio bih ga da malo objesni jer je to važno kod nalaganja samplova ako to drži mada sam opazio da samplovi ne treba da budu tako veliki kao kod korga te si yamaha sama napravi posle manji format hoču reči svoj format koji ne zauzima puno mjesta.
Pozdrav svima

marco
21.04.2007, 19:03
Da to je tacno. Koliko god rama imao, psr 9000 moze da ucita max 255 semplova. Ali ako podelis 255 na 32 user boje isada u proseku 7 semplova po boji.
E sad ti ces u klavijaturu da ubacis najmanje 5-6 (ako ne i vise) boja sa dx, za koje se sempluje samo po jedan ton. Na 6 boja za sa dx ustedis po 6 semplova to je 36 semplova slobodnih za ostale boje, ili racunski 249 preostalih semplova podeljeno na 26 preostalih boja iznosi 10 ekstra kvalitetnih sempl tonova po boji. Kazem extra kvalitetnih jer na 65 mb rama ne moras da sakatis semplove kao za korg (mogu da traju i po 2 secunde). I ja mislim da sa ovim ta klavijatura moze da se sredi da zvuci mnogo dobro.

flosarka
22.04.2007, 00:55
Shavatio sam sad jedino mi onaj malo drugčije to objasnio i koliko razumem ipak možeš staviti više samplova od 16 ako su malo manji.Pa u stvari ni ne trebam ih toliko da bi sint zvučao kako treba.
Hvala na objašnjenju.

marco
22.04.2007, 02:28
Na psr 9000 mozes da imas max 255 semplova, na prostoru od max 65 mb. Sto je kvalitetniji sempl, zauzima vise prostora od tog rama. To znaci da ti na tih 65 mb mozes da stvais naprimer trecinu snimljene pesme u wav formatu, i da popunis tih 65 mb, ili da stavis 255 tonova, koji ce naprimer trajati po 2 sekunde, i da sa tih 255 semplova popunis 65 mb. Znaci ramovi ti omogucuju da stavis kvalitetnije semplove. Jeste Yamaha osakacena time sto mozes da stavis samo 255 semplova, ali mozes da stavis 255 veoma kvalitetnih semplova. I da dobijes super zvuk. Znaci da nije bezveze sto je RAM 65 mb. To je i te kako dobro. Za pa 80 moras ta skracujes semplove, jer ima max 16 mb. I sad da bi bilo mesta na 16 mb, da se smesti vise boja, moraju semplovi da se skracuju.

flosarka
22.04.2007, 12:35
Oko toga nije mi bilo jasno.Znači tih 255 tonova podrazumijeva se na sve samplove koji su ukupno na klaviaturi ako sam dobro shvatio.Razgovarao sam o tome sa jednim Avstrijancem i kako on kaže mogu se sampli u jednom folderu namjestiti sa 8 banaka i tako opet se dobije više mjesta za onih 255 tonova ali ga ne razumijem još kako to misli.Ali ustavari nema veze jer kako ti kažeš Marco dovoljno je sasvim toliko mjesta jer šta če mi primjer neznam koliko samplova na klavijaturi ako ih uopšte nikada ne koristim i ne trebam te mogu imati naložene samo one koje trebam i za te još isuviše je memorije od 64mb.

adis1982
22.04.2007, 12:42
narode gdje vi imate problema kod samplovanja?? kod slaganja ili kod pravjenje loopova??

marco
22.04.2007, 18:07
Adis1982, mi imamo problema oko slaganja semplova, i ako mozes napisi neki tutorial kako se to radi. Hvala unapred.

Flosaka, kada ti je rekao za smestanje po bankama, verovatno je mislio da u banke smestis fabricke boje, i time oslobodis mesto u useru za SEMPLOVANE BOJE.

I evo jos jednom da ponovim:

PSR 9000/pro
max 65 MB rama. Oni omogucuju stavljanje kvalitetnih semplova, semplovi mogu biti duzi, tj kvalitetniji.
Yamaha moze da ucita max 255 semplova.
Znaci da na 65 MB mozete da stavite naprimer 255 semplova koji traju po 2 secunde, i da popunite tih 65 MB, ili naprimer da stavite 10 semplova od kojih svaki traje 1 minut, i da sa tih 10 da popunite 65 MB . Znaci tih 65 nisu bezveze tu. Potrebni su, itekako.

flosarka
23.04.2007, 13:36
Valjda je tako mislio pitat ču ga kad bude na msn.
Stvarno bi bilo super ako bi Adis dao gore objašnjenje oko slaganja samplova jer tu još uvijek ima ponekih problema.

adis1982
24.04.2007, 02:27
mozda ova moja metoda nije naj bolja al funkcionira, dakle unesem sve elemente (sampling file import), onda napravim custom voice.onda idem opet na sampling->edit->izaberem taj customvoic e koji sam pravio->wave edit->select wave na primjer f2 -> volume tune -> i na coarse tune dizem il spustam do note c2 ili c3. a da znas koliko trebas notu dizat il spustat najbolje je tonazu poredit sa samplom na computeru.


na primjer truba sto mi je flosarka poslao tu sam sve note morao poredit sa c3, f2 sam na coarse tune stavio 7, d4 coarse tune -14.

nadam se da sam vam sta pomagao.

marco
24.04.2007, 10:55
Dobro, to je ok. A da li SVE tonove koje stavljas u jednu boju dizes/spustas na C ili samo prvi, tj najnizi sempl koji imas. Jer mi se cini da sam u nekim semplovanim bojama video da su svi semplovi u toj boji namesteni na C.
E, a to kada namestas na C, ne moras da uporedjujes sa "kompjuterom", samo ukljuci na r2 ili r3 neku fabricku boju, i cuces prema njoj kada dodjes na C.

flosarka
24.04.2007, 11:54
Da tako i ja slažem.Sa r2 ili 3 spuštam gore dole dok ne nađem isti ton.Nego više trebalo bi da se pojasni kod nalaganja wave
kad ih slažeš redom.Primjer c-2 da li ga staviš po celoj klaviaturi ili do koje tačke i posle E i tako dalje.Jer kad jednom odatle izađeš u custom voice ili nekamo ja nisam više mogao opet da uđem nazad ako bi još hteo dodati koji wave.I ako su posle svi wave da ih trebaš transponirati različite visine vrlo teško je svaki posebno namjestiti po tonaliteti kad ih ima više unutra.

adis1982
30.04.2007, 01:47
evo loop za yamahu zlato srebo dukati

BasariStudios
30.04.2007, 02:17
hej raja hajmo jednom seb sredit farbe za psr9000. sto se tice samlpovanja nije porblem to znam radit. samo nemam zivaca da sredjujem te boje sa effektima. znaci ako ko ima dobre sample u wav formatu nek mi se javi na msn. ja cu napravit a neko drugi nek radi effekte na klavijaturi.

Ima neke stvari ovde sto su mi cudni i smesne istovremeno. Nas kolega Adis fino
kaze da ona zna samplirat i sve to raditi samo muka mu je da sredjuje parametre.
Sad, istovremeno u istom postu kaze da on NE ZNA samplirat i zbunjuje me.
Dal iko uopste zna sta znaci SAMPLIRANJE? Vidis kako fino covek kaze da zna
samplirat a u isto vreme kaze ako neko ima finih samplova da posalje da on sredi.
Sad, sta ima jednom FINOM SAMPLU da se sredi ako je vec FIN i ako mu ti ne radis
parametre.
Znaci dobijes WAVE file, ucitas ga u synth, pocnes svirat na njemu i SAMPLIRAO sam.
Ovo ne odnosi se na Adisa direktno niti ima veze snjim, al cudno mi je jer skoro
svako to isto prica radi i ponasa se a niko jos ne zna ni samu rec SAMLING sta
znaci nit sta uopste znaci samplirati il u prevodu PROBATI.
Eh koliko bi ja, mozda bi ja najvise zeleo da je sampliranje tako lako kako ga tu pokazujete.

adis1982
30.04.2007, 02:28
dragi kolega Nedime, prvo ja nemam istrumete da snimam samplove. sto znaci ja uzimam Sample koji postoje,konvertujem i slazem ih. ja drugo nista ne radim. zato i pitam dali ima ko kakve dobre stvari.s tim hocu reci kvalitetne sample.

adis1982
30.04.2007, 02:34
a sto se tice sredjivanja parametri. ja uradim parametre i kad uradim men se vise farba ne svidja. nisam ja kriv sto nemam osjecaj za to.i jos nesto ja nisam muzicar, men je muzika samo hobby koji puno volim.

flosarka
30.04.2007, 14:17
Nemojte se svađati oko toga drugovi jer ko što Nedim kaže stvarno nije lako slagati wave te napraviti neke dobre samplove.
Svi mi još smo daleko od toga da napravimo neki vrhunski sampl i sumnjam da če ga itko od nas i napraviti ali pošto imamo te klavijature normalno svaki bi voleo da mu radi što bolje.Nedim isto tako ima sigurno više pojma oko toga od svih nas pa bih ga ujednom i zamolio ako bi mogao nešto malo da objasni oko toga i svi mi bili bi mu sigurno zahvalni.
Koliko sam razumeo Adis je predložio da si pravimo samplove svi zajedno jer neko zna nešto drugi opet i svi zajedno mogli bi nešto uraditi.Sasvim je jasno da nikad nečemo uraditi vrhunske samplove ko što ih primjer radi Nele jer nemamo ni znanja ni materiala koji je itekako važan za tako nešto i ako če ih itko napraviti to sam siguran da če biti baš on.
A dok ih ne napravi sa nešto znanja koje ima svatko od nas zajedno mogli bi si barem koliko toliko složiti nešto za silu da ne tražimo svaki sampl kad ga najviše trebamo i siguran sam da nemože biti lošije od onog smeča što ga prodao ****** i tako je valjda mislio i Adis.
Jer ako bi svako sve znao o čemu bi pričali na forumu.
Svaka čast i ovom forumu gdje si barem jedan drugome može pomoči a ne na ******ovom gdje nekog pohvališ zato što je stavio neki dobar demo ili znaš nešto više pa ljudima kažeš i tako dalje odmah te izbrišu.
Takav forum smatram da ne treba nikomu.Meni lično nije nikad ni trebao zato jer nikad ništa pametno tamo nisam ni video nego sam slučajno došao na njega.
Zato nemojmo i ovdje tako nego je bolje prihvatiti se malo rada i zajedno možemo barem nešto više uraditi ako ne drugo da barem više upoznamo svoje mašine a i rad oko samplova više
i zbog radoznalosti pošto več samplere imamo na klaviaturi.
A i svime time damo podršku i Neletu pa če što prije urediti te sample zbog kojih svima skaču živci. :lol:
Pozdrav svima na forumu